• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

ADWA TDS mérő beállítása

Hello!

Én tegnap kaptam meg a tds mérőmet /egy adwa ad 32/. A gondom az, hogy a mértékegység amit mutat az nem ppm, hanem ppt.

Ha jól értelmezem akkor a ppm az mg/l a ppt meg g/l, így ha a ppt értékem, mondjuk 0.13 akkor azt szoroznom kell 100- al, így a ppm az 130.

Ez így helyes vagy teljesen tévúton járok?
Szerintem teljesen! ;)

a ppm: part per million
a ppt meg: part per trillion

1ppm = 1/10 a 6-on = 10 a -6-on
1ppt = 1/10 a 12-en = 10a -12-en

tehát: 1 ppm az 10 a 6-on ppt ami 130 ppm az 130,000,000 ppt de ez a műszer csak 10 ppm-ig mér, és az neked nem jó.

"EC mérési tartomány: 0 – 20 mS-ig
TDS mérési tartomány: 0 - 10PPM
Hőmérséklet mérési tartomány: 0 - 60C
EC / TDS pontosság: +- 2"
Sajna másikat kellene beszerezned, mondjuk a 31-et. Még garis cseréld be.
 
Utoljára módosított:
Szerintem teljesen! ;)

a ppm: part per million
a ppt meg: part per trillion

1ppm = 1/10 a 6-on = 10 a -6-on
1ppt = 1/10 a 12-en = 10a -12-en

tehát: 1 ppm az 10 a 6-on ppt ami 130 ppm az 130,000,000 ppt de ez a műszer csak 10 ppm-ig mér, és az neked nem jó.

"EC mérési tartomány: 0 – 20 mS-ig
TDS mérési tartomány: 0 - 10PPM
Hőmérséklet mérési tartomány: 0 - 60C
EC / TDS pontosság: +- 2"
Sajna másikat kellene beszerezned, mondjuk a 31-et. Még garis cserld be.
De a használati útmutatónál ugyan azok az értékek vannak megadva mind a két cuccnál. Tehát ennek is a mértékegysége ppm volt megadva, ezért rendeltem ezt.

Meg ha rámérek a csapvízre illetve az ro vízre a csapvíz magasabb értéket mutat és szerintem az magasabb mint 10 ppm.

Na nem vitatkozni akarok csak én azt hittem, hogy a ppt az nagyobb " felbontás" mint a ppm, vagyis van vmi szorzó aztán kész.

Na mind1 ugy néz ki megszívattam magam.
 
a ppm: part per million
a ppt meg: part per trillion
Én sem vitatkozom, mert nem értek a témához, viszont érdekel. Biztos vagy benne, hogy a sótartalom esetében is trilliont jelöl a ppt? Tudom, hogy általában igen, de itt ez nem thousand? Nekem furcsának tűnik, hogy 10^-6 ppm értéket mér, az milyen lóf.sz oldott anyag tartalom már! :)
 
Én sem vitatkozom, mert nem értek a témához, viszont érdekel. Biztos vagy benne, hogy a sótartalom esetében is trilliont jelöl a ppt? Tudom, hogy általában igen, de itt ez nem thousand? Nekem furcsának tűnik, hogy 10^-6 ppm értéket mér, az milyen lóf.sz oldott anyag tartalom már! :)
Felhasználási terület:
  • kertészetekben tápoldatok és talaj EC és sótartalom (TDS) mérésére. Ezzel a kedvező árú műszerrel elkerülhető a túlzott műtrágyázás, tápoldatozás, egyszerűen és gazdaságosan meghatározható, hogy pontosan mennyi pótlásra van szükség az adott talajban.
  • hidropónia (talaj nélküli, vízkultúrás hajtatás tápoldatozása, törzsoldat beállítása)
  • akvapónia (haltenyésztéses talaj nélküli, vízkultúrás hajtatás vízminőségének ellenőrzése)
Szerintem ezt ténylegesen nagy pontosságú mérésekre viszik, mikor külön lötykölik össze a z oldatokat.
 
Én ezt értem, de ez nem magyarázta meg a trilliont :)
Trillion esetében a fentiek szerint a mi értékeink milliomod részéről lenne szó. Vagyis egy liter akváriumvizet 1000 m3 :eek: RO vízzel kellene hígítani, hogy ugyanazt az értéket mutassa ppt-ben, mint amit az egy liter akváriumvíz ppm-ben? És akkor szerinted ilyen oldatokra van specializálva az AD32? Vagy nem jól gondolkodom?
 
Utoljára módosított:
Légy türelemmel, összerakjuk ezt apránként. Vagyis Tomiék összerakják, én csak bekérdezek. Én vagyok a rossz zsaru :)
Az én elgondolásom szerint jó volt a gondolatmeneted, miszerint ezres váltószám van. De ezt semmivel nem tudom alátámasztani :)
 
Valóban, közben dolgozom, erre is kell figyelnem uh a kettes már megvan :D

De akkor ha így szorzom akkor az jó igaz?
 
at thd-ét szerintem így jelölik, de lehet tévedek. ‰
Tomi, ne csináld már :) Egyértelműen igazad van ebben, de most nem erről van szó. A ppt (trillion) persze hogy így aránylik a ppm-hez, igen. Én azt vetettem fel, hogy ebben az esetben, ennél a műszernél a ppt lehetséges, hogy nem trilliont jelent, hanem thousandet. Mert minden erre utal. Annak ellenére, hogy a ppt a part pert trillion alapértelmezett jelölése, a thousendé meg nem ez!
 
Na, valami csak akad :)

View attachment 63078
Igen csak a ppm az mg/l a ppt meg g/l és ezért gondoltam a 100 as szorzót. De már nem emlékszem az egyenletre...[emoji56]
Ha azt nézzük, hogy a micro és a milli között 1000 a váltószám, akkor a ppm és ppt között is 1000 kell legyen. Tehát thousand. Szerintem.
Felhívtam őket!!!!! Azt mondták, hogy ők thd- nek használják. Ezek szerint ha mérsz 0.13-at az 130 ppm. és kész!!!!!:D:D Jól mondom?
 
Én most nyomkodtam az én 31-esemet a vizben és átváltva microsiemensre, pont a dupláját muitatja mint PPM-ben. Ha van valaki most akvárium közelben akkor erősítse meg ! :)
Mondjuk itt is dupla váltót írnak
https://www.greenaqua.hu/hu/kalibralo-folyadek-1413-us-cm-vezetokepesseg-mero-muszerhez-20ml.html
Viktor, már te is kezded? :D Ez is már csomószor ki lett beszélve, hogy nincs konkrét váltószám, mert az oldott anyagok milyenségének függvényében változhat. De igen, kb jó a dupla...

https://www.greenaqua.hu/hu/adwa-tds-vezetokepesseg-es-homerseklet-mero.html
1 mS/cm = 1000 µS/cm= 1 EC
1 g/l = 1000 mg/l = 1000 000 µg/l= 1000 ppm
1 EC megközelítőleg megfelel 0,5g/l szárazanyag tartalomnak (TDS)
1 mS/cm=1 EC megfelel TDS-ben 500 mg/l = 500 000 µg/l .
1 µS/cm megfelel TDS-ben 0,5 mg/l =0,5 ppm= 500 µg/l .

@dexkill imádná :confused: ezt a témát :ROFLMAO:
 
Back
Oldal tetejére