• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

TDS és a lágy víz

A pontos típus:
KRAUSENNEW LINE D 800 - 3113 STABLE PRESSURE LCD FLOW, a teljesítménye miatt esett erre a választásom, így nem kell tartályokba napokig az RO vizet gyűjteni, a névlegeshozama 2l/min.
Úgy emlékszem, én az 1600-ast néztem, de szerintem, csak a termelékenységben van különbség a kettő között.
A leírásban 6 féle felhasználási lehetőséget is felsorolnak, de az akvarisztika nincs köztük. Pedig a nagy akváriummal rendelkezőknek (>300-500 liter) milyen jól jönne...

Szerintem engedd el ezt a TDS kérdést! Úgy is visszasóznád 130 körülre. Legfeljebb arra kell ügyelni, hogy a GH/KH arány rendben legyen, ahogy @Rudi50 írta. Annak megfelelően kell (esetleg) több KH vagy GH növelőt hozzákeverned.
 
Az sem biztos... 🫤 Illetve módosítok: biztosan jó lenne, csak gyakorlatban nehéz lenne kivitelezni. A régi időkből úgy emlékszem, hogy a kevertágyas gyantákon, csak nagyon lassan lehetett átzavarni a vizet, hogy valóban szűrjön is. A 2liter/perc esetén lehet, hogy egy 10-20-50 literes gyanta szűrő kellene. Nonszensz. Az 50 GDP-s szűrők után is kb. 0,4-0,5 literes gyanta utószűrő van. Legalábbis nekem. ...Aztán meg lehetne regenerálni vagy cserélgetni a gyantát... nem egyszerű.
Bocsánat, a saját lehetőségeimet gondoltam túl. 🙂10liter gyantám van, hozzá egy 11literes tartályom, amihez a kapcsolatom 500huf/liter áron regenerálja a gyantát, illetve vásárolhatok is tőle még gyantát, ha kellene... Egy rosszabb RO-val összekötve elég sokáig kitart 10liter gyanta... 🤷
 
De most minek is kell az alacsony TDS, mikor csapvízzel sózol vissza?
A készülék új és lcd kijelző is van rajta. Az már csak jó lehet.
 
A csapvizet csak az átállás miatt használja. Nem?
Biztos így van, de ez szerintem teljesen mindegy. Azt írja, hogy a kész RO víz 97 TDS. Gondolom, ez már keverve van csapvízzel. Ha 30-50 TDS víz jön le a gépről, azt még vissza kellene sózni. Tehát nem értem az egész problémát, van élet 0 TDS felett is :) Kicsit kevesebb sót vagy csapvizet kell majd hozzákeverni, és ugyanaz lesz a végeredmény, mint ha nullás vizet produkálna az RO készülék (ha nem szikes a víz).
 
Kicsit szerintem félre ment a téma! Nem az volt az alap problémám, hogy 30-50-97 értékű TDS vízzel tudok-e/lehet-e mit kezdeni. A probléma, a kérdés arra vonatkozott, hogy adott, új RO készülékkel van-e tapasztalata valakinek. Igen most már ott tartunk, hogy jó ez, mert van LCD kijelzője, meg a gép nem is akvarista célokra való, no meg miért is nem mérem a GH/KH-t. Szerintem scitek főkertésznek lehet igaza, a kézi mérő vagy a gép kalibrálásával kapcsolatban, valszeg félre méés ez okozza a problémát.
 
Ilyen drága készüléke kevesünknek lesz.
Nem mindegy, mit töltesz az akváriumba, ezért szorgalmazzuk a mérést. A gh-kh cseppteszt megmondja, hogy mit kell még beletenni a ro vizedbe, és azt is, melyik tds mérő a hibás.
A hozzászólásod első mondatához: Még szerencse, hogy az asszony pajtás nem olvassa a fórumot! :ROFLMAO: A többit értem, nem ez volt a probléma!
 
Back
Oldal tetejére