• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech 72 literes "low-tech" növényes

  • Téma indító Deleted member 4326
  • Esemény kezdete
Helyzetjelentés:
A scapet folyamatosan alakítgatom, ezért még a mostani állapot sem végleges, a növényeknek dúsulniuk kell még. Arra próbálok törekedni, hogy minél "vadregényesebb", minél természetesebb legyen a látvány, dombokat csinálok, ilyesmik.
A tápozás profito és Green Aqua Macro csökkentve, múlt hétvégén kapott az akvárium élesztős palackot, a beoldást a pumpa venturi csöve végzi, elég jó hatásfokkal.


Tehát a reinecki feletti HM-et akarom dúsítani, magasítani, és a jobb sarokba is tervezek egy nagy dúsítást. A HM "gyepet" is formázni akarom(nemrég lett megvágva, azért ilyen), alacsonyabbra kicsit.
IMG_4481_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Helyzetjelentés:
A scapet folyamatosan alakítgatom, ezért még a mostani állapot sem végleges, a növényeknek dúsulniuk kell még. Arra próbálok törekedni, hogy minél "vadregényesebb", minél természetesebb legyen a látvány, dombokat csinálok, ilyesmik.
A tápozás profito és Green Aqua Macro csökkentve, múlt hétvégén kapott az akvárium élesztős palackot, a beoldást a pumpa venturi csöve végzi, elég jó hatásfokkal.


Tehát a reinecki feletti HM-et akarom dúsítani, magasítani, és a jobb sarokba is tervezek egy nagy dúsítást. A HM "gyepet" is formázni akarom(nemrég lett megvágva, azért ilyen), alacsonyabbra kicsit.
IMG_4481_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Szépen alakul tetszik HM már dúsul rendesen(y):). Látom a hím Vörös karcsú kergeti a kiscsajt:D
 
Szépen alakul tetszik HM már dúsul rendesen(y):). Látom a hím Vörös karcsú kergeti a kiscsajt:D


Ha feltennék egy képet a kezdésről(kicsit több, mint egy éve) szerintem nem hinnéd el, hogy ez az az akvárium :D
1 fajta növény, növényes plakát háttér, belső szűrő, ilyenek :D
Szerintem érdekességként felrakom :D


Nagyon nagy nőcsábász a Márna Úr :D Néha együtt úsznak máskor kikergeti a világból is... :D
 
Ha feltennék egy képet a kezdésről(kicsit több, mint egy éve) szerintem nem hinnéd el, hogy ez az az akvárium :D
1 fajta növény, növényes plakát háttér, belső szűrő, ilyenek :D
Szerintem érdekességként felrakom :D


Nagyon nagy nőcsábász a Márna Úr :D Néha együtt úsznak máskor kikergeti a világból is... :D


Na akkor kérem a képeket... :D Nálam is kergetőznek ráadásul nálam van két hím is sokszor inkább egymás ilyeztgetésével vannak elfoglalva..

Amúgy a hátered most az algától ilyen szép zöld?
 
Na akkor kérem a képeket... :D Nálam is kergetőznek ráadásul nálam van két hím is sokszor inkább egymás ilyeztgetésével vannak elfoglalva..
Amúgy a hátered most az algától ilyen szép zöld?


Még ma felrakok pár képet.

Igen attól, de sajnos elég foltos, mert volt, hogy letakarítottam a felét, aztán úgydöntöttem még is marad, meg alul eltakarta a vízi hortenzia, így ott nem zöldült be :D Ja, még az a vicces, hogy algás az üveg, azon meg a jávai kúszik fel :D


Amúgy ideje cserélnem a kartont, eléggé meg van gyűrődve 1-2 helyen :D
 
Itt van néhány régebbi kép, nem találtam meg ezen a gépen sajnos a legelső fotót, azt hétvégén pótolom:
IMG_2207.JPG


IMG_2619.JPG


IMG_3447.JPG


IMG_3542.JPG


IMG_3794.JPG


A HM és japan ebből a két kis kísérleti tövecskékből indultak, de végül beváltak :D
 
Itt van néhány régebbi kép, nem találtam meg ezen a gépen sajnos a legelső fotót, azt hétvégén pótolom:
IMG_2207.JPG


IMG_2619.JPG


IMG_3447.JPG


IMG_3542.JPG


IMG_3794.JPG


A HM és japan ebből a két kis kísérleti tövecskékből indultak, de végül beváltak :D

Látszik a fejlődés :) Rotala viszont most nincsen ha jól láttam az nem maradt meg? Nálam meg a Sp Japan gyérült el..
 
Látszik a fejlődés :) Rotala viszont most nincsen ha jól láttam az nem maradt meg? Nálam meg a Sp Japan gyérült el..


Rotala csak döglődött, így kivettem.

Én meg ha nem adtam volna el vagy 10 adag japánt már a fél akvárium abból állna...

Furcsa dolgok történnek néha, ez mutatja a hobbi összetettségét :)
 
Megtaláltam nagy nehezen a 2 legkorábbi képemet:
Csak érdekességként, az első úgy 2013 februárban, a 2. úgy március-áprilisban készült.
IMG_1106_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


IMG_1172_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Szerintem low tech létére nagyon szuper aki(y). Úgy láttam kicsit sok a csigád. Nem okoznak gondot? Az a hosszúkás levelű növény a bal sarokban micsoda? És bocs a tudatlanságomért de mi az a Walhstad-módszer.
 
Új
Szerintem low tech létére nagyon szuper aki(y). Úgy láttam kicsit sok a csigád. Nem okoznak gondot? Az a hosszúkás levelű növény a bal sarokban micsoda? És bocs a tudatlanságomért de mi az a Walhstad-módszer.


Köszi. Nem okoznak semmi gondot, élő növényekhez nem nyúlnak, algát és nem élő növényi részeket esznek csak. Utóbbi időben kicsit viszont elszaporodtak, egyedül esztétikailag zavar, ha 20 felmászik a frontüvegre, tervezek amúgy csigaevő csigát 1-2-t ennek kiküszöbölésére.

A bal oldali növény vízi hortenzia, gyorsan növő, nagy méretű növény, kb 1-2 hetente derékba el kel vágnom, különben túlnőne mindent. De így dúsul is.
A walhstad módszer annyit tesz, hogy nincs külön bioszűrő az akváriumban, a növényekre van bízva az ammónia felvétele, mindössze jól át kell mozgatni a vizet.
Az a "periszkóp" egy megtoldása a belső szűrőnek, lejjebb raktam, hogy ne nagyon látszódjon. Nincs benne szűrőanyag, csak mozgatja a vizet.

A külsőm lekapcsolása után 1 nappal sem volt ammóniabumm, ugyanúgy méréshatáron aluli volt, de a végső szót az algák mondják ki, ma este mérek, azóta nem voltam otthon.
 
Hát úgy gondolom bátor vagy. Nem biztos,hogy kockáztatnám az akimat ha ilyen szép lenne.Mindazonáltal működhet a dolog ha megvannak a megfelelő arányok: növény-élőlény-víz-ajzat.Ha meg van a megfelelő arány akkor is borulékony a rendszer. Ezért használjuk a technikát,hogy legyen mozgásterünk.Sok sikert, figyelem majd az akidat mert kíváncsi vagyok az eredményre.
 
Hát úgy gondolom bátor vagy. Nem biztos,hogy kockáztatnám az akimat ha ilyen szép lenne.Mindazonáltal működhet a dolog ha megvannak a megfelelő arányok: növény-élőlény-víz-ajzat.Ha meg van a megfelelő arány akkor is borulékony a rendszer. Ezért használjuk a technikát,hogy legyen mozgásterünk.Sok sikert, figyelem majd az akidat mert kíváncsi vagyok az eredményre.



Köszi, a mozgástér szűkül, ezért is nagyon nehéz a módszer. De sajnos túlságosan kíváncsi vagyok ahhoz, hogy ne próbáljam ki.
 
Walhstad-módszer:1 hét után a kép hasonló, mint mikor még a szűrő működött: szokásos kis mennyiségű alga, növények nőttek ugyanúgy, az ammónia JBl teszttel mérve méréshatáron alul.


érdekességként egy kép a leállított szűrőakváriumomról:

IMG_5286_www.kepfeltoltes.hu_.jpg



nem kell jelmagyarázat hol vannak nitrifikáló baktériumokra utaló jelek... :D
 
Azt hittem lebontották a sörösüveget is alul.


finnyásabbak ők annál.... csak is hazai extra minőségű mézes barackot isznak. :D
 
Utoljára módosított moderátor által:
Back
Oldal tetejére