• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech 72 literes "low-tech" növényes

  • Téma indító Deleted member 4326
  • Esemény kezdete
D

Deleted member 4326

Vendég
Egyszerű kérdés, rövid leírás: Jobb hátul kivettem azt a fát, és a döglődő rotalát, és vagy 5 liter bazalt szórtam, megemelve az aljzatot, tehát most egy lejtő van ott. Szeretném befuttatni valami sűrű növésű, kevésbé fényigényes(hátra kevesebb jut) növénnyel.
Mit ajánlotok?
Adatok röviden:
72 literes, 60 x 30 x 40
szűrés: 12 literes DIY külső, 700 l/h-s pumpával, 1 liter siporax bár liter szivacs védelemnek
tápozás: profito és Green Aqua Macro(csökkentve) naponta
fény: 33 w T8 / 72 liter, 0,46 wpl
vízcsere 1-2 hetente 20 % körül.
IMG_4124.JPG
 
Köszönöm a tippeket!

inadsz: ezek ha jól látom hínárfélék. Nem lenne kevés nekik a fényem? (ugye hátulra még kevesebb jut, mert a 15 wattos gyári világítás elé szereltem a 18 wattosat, hogy az aljzati növények több fényt kapjanak)
 
A myrionak szerintem kevés lenne.. Főleg, ha még árnyékolt helyen is van.. De nem vagyok szakértő, csak nálam akkor nőtt a myrio, amikor több fényt kapott..:)
 
Igen, ettől félek én is...Pénteken fogok elnézni a kereskedésbe, elvileg akkor jön mindig az új szállítmány, így szemezgethetek :D
 
Üdv! Mondok overkill: ceratophyllum demersum :D nő mint állat, pucolja a vizet, bírja ennyi fénynél. jól nyírod, jól néz ki (y)
 
Köszönöm a tippeket, remélem lesz valami szépség pénteken a kereskedésben :)
 
Megvan a nyertes... ludwigia repens, ha minden igaz. Igénytelennek írják, és jól bokrosodónak. Majd egy 2 hét múlva rakok képet milyen lett az összkép :)
 
Köszi, egyelőre kipróbálom a tóalmát, de tényleg szép ez is.
 
Megvan a nyertes... ludwigia repens, ha minden igaz. Igénytelennek írják, és jól bokrosodónak. Majd egy 2 hét múlva rakok képet milyen lett az összkép :)

Jól választottál, szép növény én nagyon szerettem, míg volt az akváriumban! Kevés fénynél is narancsos-vöröses színű, de nem egy sprinter.
 
Adminok: Tudom valahogy változtatni a nevét ennek a naplónak? Valami "naplósabb" nevet szeretnék, mert ez így ebben a formában elég zavaros, nem egyértelmű.

Ha van rá lehetőségeket, átneveznétek erre: 72 literes "low-tech" növényes (?)
 
Köszi, remélem beválik nekem is :)


Amúgy lett valami a ludwigia vásárlásból? Nekem is van remélem most a élesztős co2 vel talán jobban beindul mert nálam szépnek szép de növekedni azt nem nagyon akar.. Mikor hozzám került nagy leveli voltak inkább nyurga volt most meg már kis levelek sűrűbben a körülmények miatt..
 
Amúgy lett valami a ludwigia vásárlásból? Nekem is van remélem most a élesztős co2 vel talán jobban beindul mert nálam szépnek szép de növekedni azt nem nagyon akar.. Mikor hozzám került nagy leveli voltak inkább nyurga volt most meg már kis levelek sűrűbben a körülmények miatt..


Nekem sem egy sprinter, kb 1 hete van co2, hétvégén megnézem, mennyit nőtt.
Én is úgy tudom, hogy a co2-től nagyobbak lesznek a levelei és gyorsan nő.
 
Nekem sem egy sprinter, kb 1 hete van co2, hétvégén megnézem, mennyit nőtt.
Én is úgy tudom, hogy a co2-től nagyobbak lesznek a levelei és gyorsan nő.


Nekem is kb 1 hete lett, szóval kíváncsi leszek hogyan változik majd mennyit fejlődik..
 
Back
Oldal tetejére