• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 30l nano

Sok lesz az a 2 heti takarítás. A szűrő most azért volt ennyire koszos, mert pusztultak a növények. Ha beáll a rendszer, bőven elég lesz azt a szűrőt sok hónap után kitakarítani. Érdemes a legalsó szintre 1 ujjnyi nagy lyukú szivacsot rakni ülepítőnek, ez felfogja neked a nagyobb szennyeződéseket, és nem fogja eltömíteni a matrixot. Addig nem is nagyon szoktunk hozzá nyúlni, amíg az áramlás nem csökken le zavaróan. Sőt, van, hogy ilyenkor is csak a felső perlont cseréljük, az szokott először eltömődni. A gyakori takarítással a hasznos bacikat is megölöd. Van olyan itt a fórumon, aki 2 évig nem takarította ki a szűrőt. :D

Azért álltam neki mert már eléggé csökkent a nyomás. Igaz most se lett sokkal jobb de ezen nem is csodálkozom. Elfelejtettem a motor részt kivenni és ki pucolni és meg a perlont se cseréltem mert nem vettem még pedig durván barna volt. Igazából nem készültem fel a takarításra mert egyszer Ati a GA-ban mondta hogy ha minden oké akkor elképzelhető hogy elég 4 havonta takaritanom. A szurom úgy épül fel hogy három kosaras. 1 es legalsó kosárban a gyári dolgokat hagytam ez egy par centis durvább szivacs és ez a henger formájú bio töltet. Középső kosár 1 l mátrix, felső kosár 0,5 l matrix és a legkisebb azt hiszem 100 mi Seachem Purigen és a tetején perlon.
 
A napokban volt egy kijelentésem "alga mentes vagyok", hát ez nem jött be. Akad egy kis fonal alga és zöld pontalga. Talán a co2 vel tudnám összefüggésbe hozni mert azóta jelentek meg mióta megy a rendszer és csak a difi melletti sarokban. a co2 szintem 7es kh es 7 es ph mellett táblázat szerint 21 körül van. Szerintetek sok lehet?
 
Mult héten mertem utoljára foszfatot és vasat, mindegyik nulla. Ma délelőtt mérek egyet ha haza értem melobol.Ez a foszfát az Ada- nál nehéz kérdés mert nem használnak.
@Pendulum ezt olvasd el!


ADA tápozás esetén normális, hogy alig van valami a vízben. Ennél a "léggyökeresedésnél" még nem jutottam dülőre, hogy pontosan mi okozhatja a növénynél, mi adja azt a szignált, ami miatt elkezdi nyomni a levéltöveiből a gyökereket.

Az egyik akváriumomban is van ilyen növény, ott nem látok semmit(najó, talán nagyon minimálisan látni alul, de az régi). Lágy víz, van egy kissé már kiázott tóföld táptalaj, rajta kavics, meg saját folyékony keveréssel tápozom, amiben van makró is, tehát kap nitrát-foszfát-káliumot. Lehet, hogy valamilyen hiány, de ADA tápozásban igazán az tud majd tanácsot adni, aki aktívan használja azt a rendszert. Én rávágnám, hogy makró kellhet neki, de mindenféle makró nélkül is működik sok szép akvárium, nagyrészt talaj felől "tápozva".

20190731_162840.jpg
20190731_164808.jpg
 
Utoljára módosított moderátor által:
Csináltam pár tesztet.
Kh 4
Ph 7,4
Szilikát 2
A szilikát a teszten piros zónába esik. Szerintetek kell foglalkozni ezzel vagy nem olyan vészes?

Barna algád lehet tőle. A tápanyag kölcsönhatásokban való részvétele sem kizárt, de még nem tanulmányoztam.


a co2 szintem 7es kh es 7 es ph mellett táblázat szerint 21 körül van. Szerintetek sok lehet?

Vigyázz a pH mérésen alapuló CO2-számolgatásokkal, csak akkor bízz benne, ha a pH mérőd valami jobb műszer, nem az íbéjes óccsó. Minimum egy Adwa kell. Amúgy a 21 ppm CO2 teljesen jó, még akár több is lehetne.
 
Barna algád lehet tőle. A tápanyag kölcsönhatásokban való részvétele sem kizárt, de még nem tanulmányoztam.




Vigyázz a pH mérésen alapuló CO2-számolgatásokkal, csak akkor bízz benne, ha a pH mérőd valami jobb műszer, nem az íbéjes óccsó. Minimum egy Adwa kell. Amúgy a 21 ppm CO2 teljesen jó, még akár több is lehetne.
jbl csepp tesztet használok mindenből. úgy tudom hogy ezzel nehezen lehet mellé nyúlni. nem merek több co2 tolni neki mert tartok tőle hogy attól jön a zöld pontalga. pont azon a részen ahol kevereg a sok bubi. igaz lehet az áramlással vannak gondok....
 
Barna algád lehet tőle. A tápanyag kölcsönhatásokban való részvétele sem kizárt, de még nem tanulmányoztam.




Vigyázz a pH mérésen alapuló CO2-számolgatásokkal, csak akkor bízz benne, ha a pH mérőd valami jobb műszer, nem az íbéjes óccsó. Minimum egy Adwa kell. Amúgy a 21 ppm CO2 teljesen jó, még akár több is lehetne.
a szilikátot lehet kezelni valamilyen szerrel? az ro szűrő csak ennyire szedi ki.
 
Nekem a zöldpontalga a foszfáthiány miatt alakult ki, mióta újra nagyobb mennyiségben adom a foszfátot, teljesen eltűnt. Szerintem a foszfát és esetleges más tápanyaghiány miatt léggyökeresedsz. Egyetértek azzal a korábbi hozzászólással, hogy mivel a földből nem tudják megkapni a szükséges tápanyagokat, így a vízből próbàlják meg kinyerni. Nekem is volt léggyökeresedés a HM-en amíg visszavettem a foszfátot egy időre, de amióta újra tolom nekik, teljesen megszűnt a probléma.
 
Nekem a zöldpontalga a foszfáthiány miatt alakult ki, mióta újra nagyobb mennyiségben adom a foszfátot, teljesen eltűnt. Szerintem a foszfát és esetleges más tápanyaghiány miatt léggyökeresedsz. Egyetértek azzal a korábbi hozzászólással, hogy mivel a földből nem tudják megkapni a szükséges tápanyagokat, így a vízből próbàlják meg kinyerni. Nekem is volt léggyökeresedés a HM-en amíg visszavettem a foszfátot egy időre, de amióta újra tolom nekik, teljesen megszűnt a probléma.

Azt hiszem az Ada light shade tartalmaz foszfatot. Talán kiprobalom. És teszek meg Ada taprudat a talajba de így is van már benne 5
 
igaz lehet az áramlással vannak gondok....

Inkább :)

a szilikátot lehet kezelni valamilyen szerrel? az ro szűrő csak ennyire szedi ki.

Az RO vizét még átszűröd kevertágyas gyantával(inkább ez), vagy használsz szűrőbe tehető szilikát kiszedőt. Az kiszedi a foszfátot is, de már nem igen lesz mit.

De ha nincs barna algád, én nem feltétlenül foglalkoznék vele.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére