• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 30l nano

A bettám megkergült. Egymásra húzta az úszó növényeket és egy valami fészek félét csinált magának és azon tanyázik. De hogy képes egy hal ilyenre?! A növények maguktól nem képesek ilyenre és áramlásom sincs akkora de akkor mégis hogy???
View attachment 79630
Számukra ez a természetes, ezt szeretik. Kedvelik a felszínen úszó növényeket, a gyökereik közé bújnak. Ha felnő egy növény a felszínig, akkor közötte pihiznek.
Mint az enyém is.
1565163058221.jpg
 
Utoljára módosított:
Számukra ez a természetes, ezt szeretik. Kedvelik a felszínen úszó növényeket, a gyökereik közé bújnak. Ha felnő egy növény a felszínig, akkor kötötte pihiznek.
Mint az enyém is.
View attachment 79631

Húha a növényed kicsattan az egészségtől. A te Bettad is csinál fura dolgokat!? Én néha úgy érzem éheztetem, pedig nem. Mikor etetek akkor hamar bezabál mindent ami fent marad a felszínen. Utána félre vonul és vár míg előjönnek a harcsák, ekkor megfigyeli hogy hol kezdenek eszegetni ( gondolom nem látja hogy hol van a kaja az aljzaton ) és elkergeti őket és mindenféle pózban neki áll falatozni. Már gondoltam hogy cirkuszban kene mutogatni [emoji3]oldalra fekve , kitekeredve, minden röhejes pozt bevet a kaja miatt. Egyszer csinálok róla képet.
 
Húha a növényed kicsattan az egészségtől. A te Bettad is csinál fura dolgokat!? Én néha úgy érzem éheztetem, pedig nem. Mikor etetek akkor hamar bezabál mindent ami fent marad a felszínen. Utána félre vonul és vár míg előjönnek a harcsák, ekkor megfigyeli hogy hol kezdenek eszegetni ( gondolom nem látja hogy hol van a kaja az aljzaton ) és elkergeti őket és mindenféle pózban neki áll falatozni. Már gondoltam hogy cirkuszban kene mutogatni [emoji3]oldalra fekve , kitekeredve, minden röhejes pozt bevet a kaja miatt. Egyszer csinálok róla képet.
A Bettáknak személyiségük van. :giggle:
 
Nem keresek a következő kérdésnek topikot mert több helyre is be lehetne rakni. Eddig itt is akadt bőven segítség. Fel teszek pár képet az akvariumrol. Szerintetek melyik növény lehet ami felszíni hartyát képez? Napok óta azt vettem észre hogy a felszín tele van a co2 bubijával de elég durván. Szerencsére időben orvosoltam a papír törlővel de ez csak pillanatnyi megoldás. Jobb hátsó novenyem okozhatja mert par hete benne van de nem akarja össze szedni magát. Úgy tudom a hártya azért alakul ki mert a növények rosszul érzik magukat....
03cd3fffde1c50a7f0b2f7702583607d.jpg
9eefab18bafea9ddfca20f48eb1f068a.jpg
e4cf3d134c9bb460e1f4b5d9674fed97.jpg
0c197ba38454d0ef158639b877e973e1.jpg
 
Egy időben nekem is kialakult a hártya a víz felszínén és most is van egy kicsi. Amikor durva volt, akkor felszín skimmerrel oldottam meg. Jelenleg az is elég, ha a lilyt úgy állítom be, hogy kis örvénnyel szívjon a felszínből. Most nekem szerintem a halkaja maradék okozza a minimális hártyát.
 
Most hogy mondod azóta van ez mióta a lillyt a víz alá toltam. Eddig nekem is felig kilógott a vízből de úgy nem volt jó a co2 áramoltatása ezért toltam le teljesen. A hartyám nem látható csak akkor tűnik fel mikor megreked alatta a co2 .
 
GA M&M mellé adok “mono” foszfátot (márkát most nem tudok mondani, este megnézem, talán aqualine tf). Igényli az akvárium. Nekem vastag (átlag 5-6 cm) ada amazonia felett, van kb 1-1,5 cm malaya is.

Azt hiszem én is "igazoltam" a léggyökér-foszfát összefüggést. Nem szándékosan volt.
Az egyik akváriumomban méregettem, és a nitrátom kissé alacsony volt a többihez képest, ezért hyperolból készítettem magamnak mono nitrogént.
Mindössze 2szer adtam be, mire a foszforhiány tipikus tüneteit kezdtem látni, és megindult a léggyökerek fejlődése is.
A foszfátom 2 nap alatt kb. 1.4 ppm-ről leesett 0.8 ppm környékére, a nitrát enyhén 10 felett, kb 10-12 ppm. Nem drasztikus, de úgy néz ki a hirtelen foszfát esést megérezték.

Szóval a lényeg, hogy igen, nem valami misztikus "nem talál tápanyagot a talajban " az ok, hanem ez egy szimpla hiánytünetnek fogható fel.
(A tegnap beszórt tőzeg miatt "koszosak".)
20190809_212432.jpg
 
Azt hiszem én is "igazoltam" a léggyökér-foszfát összefüggést. Nem szándékosan volt.
Az egyik akváriumomban méregettem, és a nitrátom kissé alacsony volt a többihez képest, ezért hyperolból készítettem magamnak mono nitrogént.
Mindössze 2szer adtam be, mire a foszforhiány tipikus tüneteit kezdtem látni, és megindult a léggyökerek fejlődése is.
A foszfátom 2 nap alatt kb. 1.4 ppm-ről leesett 0.8 ppm környékére, a nitrát enyhén 10 felett, kb 10-12 ppm. Nem drasztikus, de úgy néz ki a hirtelen foszfát esést megérezték.

Szóval a lényeg, hogy igen, nem valami misztikus "nem talál tápanyagot a talajban " az ok, hanem ez egy szimpla hiánytünetnek fogható fel.
(A tegnap beszórt tőzeg miatt "koszosak".)
View attachment 79712
Ez esetben nálam nem értem hogyan szűnt meg Egeria-n, mikor átváltottam Tropica Premiumra Green Aqua Micro+macro tápról. Mást nem kap az akvárium, tehát se mesterségesen adagolt nitrát, se foszfát nincs. Hiánytünetet nem igazán látok egyetlen növényen sem, mert az Anubias, Egeria, Buce és Limnobium is szép egészségesnek tűnik. Nitrát van elég bomlástermékből, de foszfát nem tudom honnan van, ha van-e egyáltalán. Nincs foszfát indikátorom. ¯\_(ツ)_/¯
 
Ez esetben nálam nem értem hogyan szűnt meg Egeria-n, mikor átváltottam Tropica Premiumra Green Aqua Micro+macro tápról. Mást nem kap az akvárium, tehát se mesterségesen adagolt nitrát, se foszfát nincs. Hiánytünetet nem igazán látok egyetlen növényen sem, mert az Anubias, Egeria, Buce és Limnobium is szép egészségesnek tűnik. Nitrát van elég bomlástermékből, de foszfát nem tudom honnan van, ha van-e egyáltalán. Nincs foszfát indikátorom. ¯\_(ツ)_/¯

Ezek a jó kérdések 😀 Nekem olyan tippem van, hogy a vas volt kicsit sok a GA-val nálad. Az tudja gátolni a foszfát felvételt. De ez lehet egy kálium is, innen nehéz találgatni. De ezt ne itt tárgyaljuk ki részleteiben. 🙂
 
Rendeltem foszfátot és egy twinstar m5-öst. Szerintem jövő héten megjön. Tesztek szerint a vas és a foszfát szintem nulla. Gondolom az amazonia elszívja azt a kevest is ami lenne. Egy hete dupla adagot adok a tápokból. látok némi javulást de még mindig sápadtak a növények a marsiela pedig kezd sárgulni. A léggyökerek kezdenek elhalni. A limnobiumrol kezd vissza húzódni az ecset de nem kapkodja el magát, amúgy szépen fejlődik. A gyökerei már majden a talajhoz érnek. Egy kicsit vissza is vágtam.
 
Sziasztok. Sikerült rendeződnie az Ro vizemnek. 80 as TDS alá nem ment sose. Tettem bele egy plusz szilikát szűrőt és most 1 a TDS szint. A pár hete ültetett Vallisneria tökéletesen érzi magát. Indákat növeszt és azon jönnek az új hajtások. Lehet nem nanoba való ez a növény de nagyon tetszik és gondoltam kipróbálom. A Rotala Indica nem járt ilyen sikerrel. Fél dobozzal ültettem, két nap alatt két amano elfogyasztotta. Küzdök egy kis zöld pont algaval. Adagolom a foszfatot talán kezd vissza húzódni. Van egy kis zöld szőr alga , úgy tudom ez co2 gond lesz de még nem sikerült megoldanom. Aztán van egy kis agancs a marsielan és az alternantherán. Ezekkel sem tudok mit kezdeni. Áramlásra gondolok hogy túl erős és felkeveri a mulmot. Felig kiemeltem a Lilyt a vízből így talán megoldódik. Tegnap volt nagytakarítás, amennyi algát tudtam kiszedtem és raktam be egy sterilizalot. Talán ez segít valamit persze közben keresem a tartós megoldásokat. A vizem most elég jó. Mértem párat.
Nitrat 10
Foszfat 0,2
Vas 0 gondolom meg az amazonia nyeli el.
Tds 184
Szilikát 0
Gh 7
Kh 4
Ph 7 tol indul és mire a co2 kikapcsol kb 6,6 lesz

Lassan kifogyok a step 1 tápból és váltanom kéne a 2 re de nincs a GA ban. Gondolkodom a GA tápra váltásra. Jó ez az Ada de így elég bizonytalan hogy sokmindent nem lehet beszerezni mert nincs készleten.
 
Van itt olyan akinek van tapasztalata a kocka tankokkal kapcsolatban? Egyszerűen nem tudom hogy hogyan csináljak a lilyvel jó áramlást. A víz alatt van akkor látom hogy lengedeznek a gyengébb szárú marsielak. Úgy érzem ez erős nagyon és ezért lehet a koncentráltabb részeken agancs alga. De így jól lent tartja a co2 bubikat és jól keveri a sterilizalo bubifelhot is. Ha kihuzom a vízből felig akkor jól keveri a felszínt de a bubikat már nem annyira. Az akvarium hátuljában alig megy valami. Bar ott alga sincs nagyon.
0ec016fd09d9fced5b32ad314f164230.jpg
Talaltam egy ilyen beállítást . Ez szerintetek működhet ? Nekem is hasonlóan van csak ki van tolva a szivó és nyomó ág is az akvarium szélére.
be947ae483d471ef53c9339b4908dbcb.jpg
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére