• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 30l nano

GA M&M mellé adok “mono” foszfátot (márkát most nem tudok mondani, este megnézem, talán aqualine tf). Igényli az akvárium. Nekem vastag (átlag 5-6 cm) ada amazonia felett, van kb 1-1,5 cm malaya is.

Most ezt olvasva beugrott egy eset nekem is. A tápomat teszteli pár ember rajtam kívül, és amikor végrehajtottam egy módosítást : növeltem a vasat, és csökkentettem a foszfátot, akkor az egyik tesztelő stem növényén látványos gyökeresedés indult meg. A foszfát csökkentés egyszerűen érthető, a vas növelése úgy függ össze ezzel, hogy az a foszfor egyik "erős" antagonista párja, tehát gátolja a felvételét.

Ezek szerint erős a gyanú, hogy a foszforhiány egyik jele lehet.
 
Most ezt olvasva beugrott egy eset nekem is. A tápomat teszteli pár ember rajtam kívül, és amikor végrehajtottam egy módosítást : növeltem a vasat, és csökkentettem a foszfátot, akkor az egyik tesztelő stem növényén látványos gyökeresedés indult meg. A foszfát csökkentés egyszerűen érthető, a vas növelése úgy függ össze ezzel, hogy az a foszfor egyik "erős" antagonista párja, tehát gátolja a felvételét.

Ezek szerint erős a gyanú, hogy a foszforhiány egyik jele lehet.
Elfelejtettem mondani, hogy amikor felmerült a foszfáthiány nálam, akkor a microt felére vettem pont a vas miatt. Bocs ez fontos még. Pont a te videód miatt csináltam ezt Viktor.
 
Elfelejtettem mondani, hogy amikor felmerült a foszfáthiány nálam, akkor a microt felére vettem pont a vas miatt. Bocs ez fontos még. Pont a te videód miatt csináltam ezt Viktor.

Az is tud segíteni, de csak ha a vas sok, és nem ténylegesen a foszfát kevés.
 
Lehet a bright shade-t a bright speciallal össze kevertem. Most össze zavarodtam kicsit. El kezdetem vissza keresni a topikban meg nem találom.
 
Ha jól rémlik, aza ADA-sok vízcserével tartják lent a nitrátot az elején, hogy ne okozzon gondot.

Igen jól tudod. Az 5 dik héten vagyok így már csak heti 1 vizcserem van. Végig az Ada-t követem. Egy bakival. Hogy nem tettem power sandot az amazonia alá de ezt próbálom tápruddal kompenzálni. Nem tudom mi lehet ez a nitrát gond, talán szurot kene pucolnom, de egy hete ez is megtörtént részben.
 
Igen jól tudod. Az 5 dik héten vagyok így már csak heti 1 vizcserem van. Végig az Ada-t követem. Egy bakival. Hogy nem tettem power sandot az amazonia alá de ezt próbálom tápruddal kompenzálni. Nem tudom mi lehet ez a nitrát gond, talán szurot kene pucolnom, de egy hete ez is megtörtént részben.

Lehet az is fáj a növényeknek. Az a táprúd nem biztos hogy annyira komplex mint a power sand.
 
Ada metódussal az a baj, ha nem 100%-osan követed, akkor nem, vagy nem úgy hozza az eredményeket ahogy szeretnéd. Én ezért is csinálom már a kezdetektől a GA tápozást némi kiegészítéssel. Olcsóbb is és nyugisabb. Nem kell annyit mérnem. Alga egy deka sincs. Csak csigákkal és a microsorummal küzdök.
 
Ada metódussal az a baj, ha nem 100%-osan követed, akkor nem, vagy nem úgy hozza az eredményeket ahogy szeretnéd. Én ezért is csinálom már a kezdetektől a GA tápozást némi kiegészítéssel. Olcsóbb is és nyugisabb. Nem kell annyit mérnem. Alga egy deka sincs. Csak csigákkal és a microsorummal küzdök.

Gondolkodom a váltáson de a flakonokat kiürítem és majd akkor döntök.De szerintem nincsenek nagy igényű novenyeim hogy szükséges legyen a power sand. Ezt egyszer Viktor is írta nekem. De valahogy mégsem talalom az egyensúlyt. Ez a foszfát cseszi a csőrömet. Nem egy bonyolult dolog ez az Ada rendszer de valahogy érthetőbb számomra a GA.
 
A bettám megkergült. Egymásra húzta az úszó növényeket és egy valami fészek félét csinált magának és azon tanyázik. De hogy képes egy hal ilyenre?! A növények maguktól nem képesek ilyenre és áramlásom sincs akkora de akkor mégis hogy???
13b4a28c16f01ac22004af92ab910048.jpg
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére