• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 30l nano

Nálam megy a 12-15 BPM a 18 literesbe 0 KH-val reggel nyolc és este öt között, és még egy állat se látta kárát, miközben a növények úgy bubiznak, mintha szénsavas lenne a víz.


A szűk keresztmetszet bettás akváriumban elvileg az áramlás, de egyáltalán nem látok semmilyen lerakódást a limnobium igen apró gyökérzetén, márpedig ahol nincs megfelelő áramlás, ott elsősorban oda rakódik le minden, ahogy azt 2 másik akváriumomban is tapasztalom levegőpumpás szivacsszűrővel. A 440 liter per óra így a tapasztalatom szerint spin szűrővel megfelelő áramlást biztosít, és a double halfmoon bettámat se tépkedi meg. Hogy ez az áramlás mennyire lenne optimális egy szűkebb ám sokkal magasabb akváriumban azt nem tudom.

Tanprojektnek nyilván egyszerre sok, de egyáltalán nem kivitelezhetetlen.

Nagyon szépen bubiznak a növényeid. nálam még akkor sem bubiztak mikor túl toltam. Másrészt a Dc vel sem vagyxok kibékülve. akár hova teszem 3 nap alatt akkor is besárgul ha egyáltalán nem kapcsolom be a rendszert. spinen gondolkodtam én is aztán lilly lett belőle de azt hamarosan puppyra cserélem ha taqlálok belőle nanot. A puppyt javasolják a GA oldalán a bettákhoz. Lillyvel jó áramlást tudok csinálni de azt tapasztalom ha víz alatt van teljesen akkor a felszint gyengén mozgatja.
 
Rakd tele úszónövényekkel. :) Bőven tompítják a fényt. Ha a limnobium nem jön be (nekem is csak sokadig próbálkozásra maradt meg, most pedig 2 hetente aratom), ott a salvinia natans, a pistia, vagy épp a phyllantus fluitans. Legvégső esetben békalencse, de azt a legtöbben gyűlölik, mert ha egyszer bekerült az akváriumba, lehetetlen kiírtani. :D
View attachment 79114 View attachment 79115
Hasonló megoldás lehet a riccia, az is szépen fel tud feküdni a vízfelszínre, de mindenhova benőheti magát, ha egyszer elszabadul. Én mondjuk nagyon szerettem, nagyon szép, amikor buborékozik, és még co2 se kellett neki. Itt mondjuk kötözve volt fára, nem lebegtettem.
View attachment 79116

A meleg tűrés is egy érdekes dolog. Jelenleg 26-27 fokon tartom az akváriumot fűtővel a betta miatt, de mivel jön megint a nagy meleg, 29-30 fokos is simán lesz a víz mindkét akváriumban. Az otthoni 30-as már régóta bírja a szélsőségeket, rotalák vannak bent, valamilyen cryptok, saggitaria subulata, indiai vízicsillagból valahonnan előkerült egy szál, bolbitis, anubiasok, bucék. Utóbbiak hisztisek a melegre, de ha egyszer megszokták, úgy látszik nem panaszkodnak.
Én úgy látom, hogy ha valamelyik növénynél nincs kiemelve, hogy a hidegebb vizet kedveli, akkor meg lehet próbálni tartani, aztán vagy bírja, vagy nem. Ha valami tetszik, érdemes többször is megpróbálni, ha esetleg kipusztul, mert lehet, hogy a következő meg meg fog maradni.

Az új lámpa jót tett a limnobiumnak mert a tegnapi kicsi új hajtás mára elterült szépen . Már csak az alganak kene vissza húzódni ami a gyökereken van
 
Nagyon szépen bubiznak a növényeid. nálam még akkor sem bubiztak mikor túl toltam. Másrészt a Dc vel sem vagyxok kibékülve. akár hova teszem 3 nap alatt akkor is besárgul ha egyáltalán nem kapcsolom be a rendszert. spinen gondolkodtam én is aztán lilly lett belőle de azt hamarosan puppyra cserélem ha taqlálok belőle nanot. A puppyt javasolják a GA oldalán a bettákhoz. Lillyvel jó áramlást tudok csinálni de azt tapasztalom ha víz alatt van teljesen akkor a felszint gyengén mozgatja.

Nálam nem igazán vannak gondok a DC-vel, ez egy hónapokkal ezelőtti videó, amin láthatod hogy nem egészen lime, mert még csak kísérleteztem a helyes mennyiség belövésével, meg még mágnesszelepem sem volt még. Itt egy kép amit pár perce csináltam:

20190724_133522.jpg

Ahogy láthatod, nálam követi a CO2 tartalmat. Reggel nyolckor indult, fél kettő van, olyan színe van, amilyennek lennie kell. Szerintem vásárolj új indikátor folyadékot.

Az én vízfelszínem spin csővel alig mozog, csak igen apró emelkedést látok az üvegnél ahogy tolja rá a cső a vizet, ráadásul ahol meg limnobium van ott végképp nincs semmi mozgás, de oxigénhiányos még soha nem volt ez az akvárium.
 
Az új lámpa jót tett a limnobiumnak mert a tegnapi kicsi új hajtás mára elterült szépen . Már csak az alganak kene vissza húzódni ami a gyökereken van
Mondanám, hogy a garnélák letakarítanák neked, de..... :D Amúgy a limno rettenetesen tápanyagéhes növény. Miatta merem vígan locsolni a hightech tápot a lowtech akvámba, úgyis feleszi. Egyetlen tenyérnyi méretű tövem van, heti 4-5 új hajtást hoz, de már nem hagyom elszaporodni. Arra hisztisek még, ha túlságosan is le van vágva a gyökerük. Nekem belegyökerezett a földbe, 35 centi magas az akvárium. Kicsit meglepődtem. :D
 
Nálam nem igazán vannak gondok a DC-vel, ez egy hónapokkal ezelőtti videó, amin láthatod hogy nem egészen lime, mert még csak kísérleteztem a helyes mennyiség belövésével, meg még mágnesszelepem sem volt még. Itt egy kép amit pár perce csináltam:

View attachment 79118

Ahogy láthatod, nálam követi a CO2 tartalmat. Reggel nyolckor indult, fél kettő van, olyan színe van, amilyennek lennie kell. Szerintem vásárolj új indikátor folyadékot.

Az én vízfelszínem spin csővel alig mozog, csak igen apró emelkedést látok az üvegnél ahogy tolja rá a cső a vizet, ráadásul ahol meg limnobium van ott végképp nincs semmi mozgás, de oxigénhiányos még soha nem volt ez az akvárium.

GA s az indikátorom. már 1 hónap alatt 3 szor töltöttem újra a DC t hátha ez a baj....
 
Arra hisztisek még, ha túlságosan is le van vágva a gyökerük. Nekem belegyökerezett a földbe, 35 centi magas az akvárium. Kicsit meglepődtem. :D
Enyéimet 5 naponta vágom 2-3 centisre, mert visszanövesztik egyesével. -.-'
GA s az indikátorom. már 1 hónap alatt 3 szor töltöttem újra a DC t hátha ez a baj....
Nekem nagyon úgy tűnik, hogy rossz az egész indikátor folyadék, a teljes doboz, szóval hiába cseréled.
 
Enyéimet 5 naponta vágom 2-3 centisre, mert visszanövesztik egyesével. -.-'
Nálam nincs co2, lehet amiatt érzékenyebbek a változásra. Az például, amit levágok, nem is nő újra, eldobálja. Inkább újakat növeszt. Egy darabig szép az a gyökér rengeteg, a garnélák és a halak is imádták, csak egy idő után mindenhova beleakadt. Most ezt az egy nagyot békén hagyom, néha arrébb teszem, hogy ne menjen túl mélyre a gyökere.
 
Enyéimet 5 naponta vágom 2-3 centisre, mert visszanövesztik egyesével. -.-'

Nekem nagyon úgy tűnik, hogy rossz az egész indikátor folyadék, a teljes doboz, szóval hiába cseréled.
Az még érdekles hogy ha kiteszem a levegőre akkor fél órán belül kék lesz. Ebből kiindulva arra gondolok hogy a folyadék jó lehet. Dea vízben co adagolás nélkül szerintem lehetetlen hogy ilyen értéket mutasson pár nap alatt. Próbáltam azt is hogy pár napon keresztül naponta párszor kivettem és bele fújtam. Lehet egy vékony szinte láthatatlan réteg dugót képez és megreked a co a dc ben. Így pár napig jó értékeket mutatott . aztán ha nem foglalkozom vele pár nap és majdnem lime lesz.Co topikot majdnem teljesen átolvastam de nem találtam megoldást érre a problémára. lehet indikátor csere lesz a végén.....
 
Az még érdekles hogy ha kiteszem a levegőre akkor fél órán belül kék lesz. Ebből kiindulva arra gondolok hogy a folyadék jó lehet. Dea vízben co adagolás nélkül szerintem lehetetlen hogy ilyen értéket mutasson pár nap alatt. Próbáltam azt is hogy pár napon keresztül naponta párszor kivettem és bele fújtam. Lehet egy vékony szinte láthatatlan réteg dugót képez és megreked a co a dc ben. Így pár napig jó értékeket mutatott . aztán ha nem foglalkozom vele pár nap és majdnem lime lesz.Co topikot majdnem teljesen átolvastam de nem találtam megoldást érre a problémára. lehet indikátor csere lesz a végén.....
Olyan hártyáról még nem hallottam akváriumban, ami egyirányúsítaná a gázcserét, márpedig ha csak úgy felgyülemlik a CO2 a drop checkerben, akkor elméletileg olyan hártya van az általa közrezárt víztükör felületén, ami kiengedi a CO2-t a vízből, de vissza már nem.
 
Olyan hártyáról még nem hallottam akváriumban, ami egyirányúsítaná a gázcserét, márpedig ha csak úgy felgyülemlik a CO2 a drop checkerben, akkor elméletileg olyan hártya van az általa közrezárt víztükör felületén, ami kiengedi a CO2-t a vízből, de vissza már nem.

Nem állítom hogy létezik ilyen , szimplán lehet csak én vagyok bal.... sz . Nem vagyok annyira béna mert elég sok dolgot képes vagyok megoldani de van ami néha rajtam is kifog. Például a co reduktor is megviccelt. Sosem hasznaltam ilyet ez előtt . Ratettem a palackra, össze szereltem mindent. Palack csapja megnyit, utána látom hogy 6 baron van a kimenő nyomás. Tudtommal a két óra között lehet állítani. Gondoltam nyitok rajta hátha csökken mert úgy tudom 1,5 és 2 között ideális a difinek. Tekerem semmi tekerem egy kicsit bele ment pirosba aztán hirtelen lelőtte a tekerentyut és omlott ki a co . Erre én úgy össze megijedtem hogy kifutottam a szobából. Petsze közben leesett hogy nincs senki aki elzárja így rohantam vissza .[emoji3]úgyhogy most úgy van ahogy volt. 5-6 bár a kimeno
 
Felszintisztitod van? Innen ugy latszik, mint ha lenne hartya a felszinen. Esetleg meg erre gondolnek. Nalam amikor nem ment a folozo, a co2 bubik megalltak a hartya alatt.

Nincs felszíntisztítóm sajnos. De most hartyat sem látok rajta. Néha elő fordult hogy valamilyen olajos réteg képződik. Ezt legjobban növény rohadasnal láttam illetve néha gondolok arra is hogy a haltap lehet olajos. De a két hónap alatt eddig kétszer fordult elő. Ilyenkor egy konyhai papírtorlot térítek a felszínre és egyből kivettem ez eddig kitisztította mindig.
 
Hát a GA olyan gyors volt hogy a tegnap rendelt növények ma már itt is vannak. Gyorsan be is kerültek a vízbe. Jó hír talán hogy a limnobium igaz algas a gyökere de jonnek naponta az új levelek és jonnek az új gyökerek is. Az alternanhera végre kezdett színesedni par levele és tele van fehér leggyokerrel. Talán lesz belőlük valami. Marsiela is eddig elvan de minden reggel felkerül egy csomó a felszínre úgyhogy ültetéssel indulnak a napok. Ma a Dc Ben megint folyadékot cseréltem de előtte szárazra pucoltam. Újra megprobalkozom a Co2 vel.
2f067ebb02fbd4e8cde57865fd5a1aa5.jpg
 
Csináltam pár tesztet.
Kh 4
Ph 7,4
Szilikát 2
A szilikát a teszten piros zónába esik. Szerintetek kell foglalkozni ezzel vagy nem olyan vészes?
 
Végre vannak jó hírek,és ez csak ennek a fórumnak és fórum társaknak köszönhetem. Sokat tanultam itt az elmúlt hetekben. 5 hete megy az újjá épített tankom. Kijelenthetem hogy eddig alga mentes vagyok. Illetve egy kicsi ecset alga van a limnobium gyokerein de húzódik vissza és a limnobium pedig csak hozza az új leveleket és a hosszú gyökereket. A co2 rendszert is kezdem kiismerni. A DC-t kivettem ki pucoltam és száritottam majd újra töltöttem és úgy fest azóta jól működik. A bubi számot úgy sikerült beállítanom hogy sok sok türelmet vettem magamhoz ( szerintem mindenki tudja már hogy nekem nincs) és naponta emeltem rajta és mertem a kh , ph értéket. Jelenleg 25 bubi per percnél tartok de szerintem itt meg is állok. Kh 7 és a világítás végére ph 7 re áll be. Egyenlőre így hagyom és figyelek. Érdekesség hogy két bubi számlálót használok. Nem direkt csak így alakult. Az egyik a reduktoron van gyárilag a másik az Ada dooa difin. A reduktoron 50 bubi megy a difin pont a fele 25. Gondolom ennyire lecsökken a nyomás mire ide ér. Számolásra a difijét használom. A rendszer feláll kb 15-20 perc alatt mikor beindul. A vizem soha nem volt ilyen tiszta, ennek nagyon örülök. Mostmár olyan Green Aquas[emoji1]persze kicsi túlzással. 1 hónap után gondoltam szurot takarítok, hat ra fért mit ne mondjak. Olyan barna kosz jött ki belőle hogy úgy döntöttem legalább 2 hetente takarítani fogom. A purigent nem sikerült jól kimosnom mert enyhén barna maradt. Olvastam hogy van fehérítő folyadék hozza de nem talaltam meg. Majd utána nézek jobban.
 
Olvastam hogy van fehérítő folyadék hozza de nem talaltam meg. Majd utána nézek jobban.
Sima hypo, vagy ami a legjobban bevalt (nekunk) a DM sajat markas feherito (Denkmit Fertőtlenítő tisztító- és fehérítőszer). Annyira kell figyelned, hogy ne legyen benne illatosito, meg egyeb adalek. Ha meg nem tetted, olvasd el a Seachem Purigen topicban, hogyan kell regeneralni es atobliteni rendesen az ujrafelhasznalas elott.
 
Sok lesz az a 2 heti takarítás. A szűrő most azért volt ennyire koszos, mert pusztultak a növények. Ha beáll a rendszer, bőven elég lesz azt a szűrőt sok hónap után kitakarítani. Érdemes a legalsó szintre 1 ujjnyi nagy lyukú szivacsot rakni ülepítőnek, ez felfogja neked a nagyobb szennyeződéseket, és nem fogja eltömíteni a matrixot. Addig nem is nagyon szoktunk hozzá nyúlni, amíg az áramlás nem csökken le zavaróan. Sőt, van, hogy ilyenkor is csak a felső perlont cseréljük, az szokott először eltömődni. A gyakori takarítással a hasznos bacikat is megölöd. Van olyan itt a fórumon, aki 2 évig nem takarította ki a szűrőt. :D
 
Sima hypo, vagy ami a legjobban bevalt (nekunk) a DM sajat markas feherito (Denkmit Fertőtlenítő tisztító- és fehérítőszer). Annyira kell figyelned, hogy ne legyen benne illatosito, meg egyeb adalek. Ha meg nem tetted, olvasd el a Seachem Purigen topicban, hogyan kell regeneralni es atobliteni rendesen az ujrafelhasznalas elott.

Köszönöm. Még nem olvastam el csak bele kezdtem a topikba. Eddig csak webshopban kerestem de ott nem jártam sikerrel, gondoltam erre is árulnak valamit eszembe sem jutott hogy ez háztartási szer.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére