• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

3 fajta különböző alga

Status
Not open for further replies.
Nekem vissza szorult az algám pedig ki cseréltem az akit helyet cserélt a virágos asztallal és az aljzatot is ki mostam és lám nincs alga csak egy növénykén de az úgy is kuka lesz sztem.Jah és tereprendezés is volt :D
 
Nekem vissza szorult az algám pedig ki cseréltem az akit helyet cserélt a virágos asztallal és az aljzatot is ki mostam és lám nincs alga csak egy növénykén de az úgy is kuka lesz sztem.Jah és tereprendezés is volt :D

Nekem sajnos nem szorult vissza sőt, tereprendezés nálam is volt kb egy hónapja, át is mostam az aljzatot le is múlmoztam. De csak csak visszajön s most már idegből terjeszkedik is ez a drágalátos ecset.:( Eljött a tanácstalanság ideje.......
 
Mondjuk lehet megköveznek most érte de én az összes növényt egy fél percre bele raktam ecetes vizbe és utána jól le mostam
 
Mondjuk lehet megköveznek most érte de én az összes növényt egy fél percre bele raktam ecetes vizbe és utána jól le mostam

csak nekem már az aljzat is olyan:( meg a fa, meg már az üveg is kezd.MEg lassan a hajam is algás lesz, mert kitépem s ami belehullik, ha tuti azon is már ott lesz.Amúgy viccelek, nem abba hagyom ezt az egész bohóckodást, miután mindent megvettem amit itt javasolnak , s semmi nem működik.Azt folytatom a tengerizést és a sügérezést, ahogy idáig is.ott érdekes módon nincsenek gondok ha meg vannak, megoldják.Legalább is megpróbálják.:)
 
Saját tapasztalatból tudom mondani, hogy ecsetre csak a flow csökkentése hozott nekem eredményt. Mivel túl nagy a flow, az erős áramlás kihajtja a co2 egy részét az akiból, ezért nem tudnak a növényeid rendesen fotoszintetizálni. A videón látszik, hogy növényeid mintha egy gyors sodrású patakban élnének. Ráadásul közel 1w/ literrel világítasz, csak egy pár centivel a víz fölött. Ha kilátogatsz a Ga-ba, ott is láthatod, hogy kivéve a ledes akikat, sehol nem használnak rátett, csakis függesztett világítást. Épp azért, hogy tudjanak játszani a magassággal. Fix tetővel( fénnyel) - fix flowt, fix tápozást kellene belőnöd, ami szerintem teljességgel lehetetlen. Egy picit emeld a lámpát, vagy a megvilágítási időt csökkentsd, a flow-t csökkentsd, hogy a növények csak kecsesen, élvezettel hajladozzanak, adagolj egy kis foszfátot és az aki meg fog nyugodni, nem beszélve rólad. Remélem tudtam segíteni.


A világításra egy példa: nemrég volt az ELOS Workshop, hol egy csúcs kategóriás akit kellet berendezni. A mérete 145 liter. Gyárilag 2x24w T5 világítással hozzák!!, a Viktorék raktak hozzá még egy csövet. Ha megnézed videón, vagy élőben, teljes összhangban szinte minden, nem beszélve a szépségéről.
 
Saját tapasztalatból tudom mondani, hogy ecsetre csak a flow csökkentése hozott nekem eredményt. Mivel túl nagy a flow, az erős áramlás kihajtja a co2 egy részét az akiból, ezért nem tudnak a növényeid rendesen fotoszintetizálni. A videón látszik, hogy növényeid mintha egy gyors sodrású patakban élnének. Ráadásul közel 1w/ literrel világítasz, csak egy pár centivel a víz fölött. Ha kilátogatsz a Ga-ba, ott is láthatod, hogy kivéve a ledes akikat, sehol nem használnak rátett, csakis függesztett világítást. Épp azért, hogy tudjanak játszani a magassággal. Fix tetővel( fénnyel) - fix flowt, fix tápozást kellene belőnöd, ami szerintem teljességgel lehetetlen. Egy picit emeld a lámpát, vagy a megvilágítási időt csökkentsd, a flow-t csökkentsd, hogy a növények csak kecsesen, élvezettel hajladozzanak, adagolj egy kis foszfátot és az aki meg fog nyugodni, nem beszélve rólad. Remélem tudtam segíteni.


A világításra egy példa: nemrég volt az ELOS Workshop, hol egy csúcs kategóriás akit kellet berendezni. A mérete 145 liter. Gyárilag 2x24w T5 világítással hozzák!!, a Viktorék raktak hozzá még egy csövet. Ha megnézed videón, vagy élőben, teljes összhangban szinte minden, nem beszélve a szépségéről.

Teljes mértékben igazad van ebben, erre ment rá fél évem, amíg kb 25 féle áramlást kipróbáltam, a vicc ott kezdődik, hogy pont ott van ecset ahol a külső rektorból fúja rá a co2 őt idegből, na ezt kapd ki.HA van flow ha nincs flow ez akkor is van.
A pont ott van a második részében az írásodnak, ezt előrébb le is elemeztük, hogy a lámpa tutti, hogy túl közel van.Hiába wpg szerint van minden.Így a nagy fény sok ammónia kombó okozhatja.Csak egy érdekes dolog van, idáig is ez volt 1 évig s egy csepp alga nem volt.NA akkor most, hogy is van ez?
A foszfát már 3ppm, a lámpát ezt nem tudom emelni, de most kezdek neki egy DIY fém halogénnek. Pont ebből kifolyólag.GA ba már nagyon sokszor voltam s igazad van, pont ezért unom már kicsit, hogy erre megy az idő, s úgy nem igazán segítőkészek az emberek.
A flowt ha lejjebb veszem, sokkal jobban elszaporodnak. De megfogom újra próbálni.
Esetleg van ötleted, hogy az akvarisztikai fém halogén izzóknak milyen a foglalat típusa?
S köszönöm a válaszod, s a segítőkész hozzáásod.:)
 
Lehet, hogy van valami más ok is, de én tényleg keserű tapasztalatból mondom, hogy a túl nagy áramlás tud ecsetet okozni
( mikor kezdtem akva kertészkedni, én is a nagy áramlás híve voltam, a legszebb alga tenyészet az enyém volt) . Mióta csak úgy lengedeznek a növényeim mint a réten a virágok lágy szellőben, ilyen problémám nincs. A fényt, tisztában vagyok, hogy nehéz emelgetni, ha fixen rajta van az akin, de én személy szerint MINDENKIT lebeszélnék akvárium indításnál a fix tetőről. Meg van kötve a kezed, az egyik legfontosabb tényezővel nem tudsz játszani. Ha lehet ilyet kijelenteni, általában ez a legkritikusabb tényező az akvarisztikában. Meg kell jegyeznem, hogy nekem is külső reaktorom van, de az enyém nem fújja rá idegből semmire sem, mert nem engedem. Az áramlásom épp elég, hogy az akvárium minden zugába eljusson a co2. Nem akarlak bosszantani, de én nem látom a co2-őt az én akváriumomban. Még a külső reaktoromban sem. Lehet, hogy a tied nem porlaszt megfelelően és az állandó ingadozó co2 miatt " ecsetelsz"? Írod, hogy wpg szerint van minden. Ez nem egy köbe vésett dolog, sok mindentől függ, hogy menyi fénnyel világítasz. A videón látszik, hogy a Microssorium teljesen ecsetes. Ő az akinek nem kell pl. sok világítás, utálja ha sodrásban van. Az anubiasznak sem kell ekkora világítás. Ráadásul fehér az aljzatod, szegény növények mint télen, lehet hóvakságban szenvednek. Ez csak vicc akart lenni. Nincs lehetőséged a lámpádat valamilyen módon függeszteni? Én az enyémhez egy villanyszerelési boltban vettem nagyon profi függesztéket, viszonylag olcsón.

Tényleg nem okoskodni akarok, de én már átestem ezen és hidd el, hogy a megoldás nagyjából ez. Azért sajnállak, még lesz egy kemény csata amit meg kell vívni ......DE AZ ECSET SOSEM GYŐZHET!!! Szurkolunk.
 
Lehet, hogy van valami más ok is, de én tényleg keserű tapasztalatból mondom, hogy a túl nagy áramlás tud ecsetet okozni
( mikor kezdtem akva kertészkedni, én is a nagy áramlás híve voltam, a legszebb alga tenyészet az enyém volt) . Mióta csak úgy lengedeznek a növényeim mint a réten a virágok lágy szellőben, ilyen problémám nincs. A fényt, tisztában vagyok, hogy nehéz emelgetni, ha fixen rajta van az akin, de én személy szerint MINDENKIT lebeszélnék akvárium indításnál a fix tetőről. Meg van kötve a kezed, az egyik legfontosabb tényezővel nem tudsz játszani. Ha lehet ilyet kijelenteni, általában ez a legkritikusabb tényező az akvarisztikában. Meg kell jegyeznem, hogy nekem is külső reaktorom van, de az enyém nem fújja rá idegből semmire sem, mert nem engedem. Az áramlásom épp elég, hogy az akvárium minden zugába eljusson a co2. Nem akarlak bosszantani, de én nem látom a co2-őt az én akváriumomban. Még a külső reaktoromban sem. Lehet, hogy a tied nem porlaszt megfelelően és az állandó ingadozó co2 miatt " ecsetelsz"? Írod, hogy wpg szerint van minden. Ez nem egy köbe vésett dolog, sok mindentől függ, hogy menyi fénnyel világítasz. A videón látszik, hogy a Microssorium teljesen ecsetes. Ő az akinek nem kell pl. sok világítás, utálja ha sodrásban van. Az anubiasznak sem kell ekkora világítás. Ráadásul fehér az aljzatod, szegény növények mint télen, lehet hóvakságban szenvednek. Ez csak vicc akart lenni. Nincs lehetőséged a lámpádat valamilyen módon függeszteni? Én az enyémhez egy villanyszerelési boltban vettem nagyon profi függesztéket, viszonylag olcsón.

Tényleg nem okoskodni akarok, de én már átestem ezen és hidd el, hogy a megoldás nagyjából ez. Azért sajnállak, még lesz egy kemény csata amit meg kell vívni ......DE AZ ECSET SOSEM GYŐZHET!!! Szurkolunk.


:):):) Nem bosszantasz és nem is okoskodsz ezt vártam, hogy végre valaki azt írja amit kell, s amin morfondírozok. Tudod a flowal az a baj ha leveszem takony lesz a vége a felszínen és az áramlás is kevésnek bizonyul. Ha mozgatom valamivel akkor meg a felszínhez lévő növényeknél fonal.Szóval ez egy ördögi kőr.Próbáltam 1 szürővel, kettővel, lily pipe al, esőztetővel, egy szűrővel power headdel vagy wavemakerrel.ÉS ezek össze kombójával. Az összes set up lehetőséggel.:)
Nálam sem akvakertésznek indult ez az egész story, aztán az lett belőle.:D Így emiatt zárt.De van már másik akvárium direkt erre, csak egyenlőre hely nincs neki.

A reaktorban igazad lehet, sera mivel nem volt raktáron GA ba aqua medic.De annak hatékonynak kéne lennie.Amúgy nagyon én sem látom, amit te látsz az szerintem a vihar miatt lévő fotoszintézisből származó oxigén halmaz.:)))Azért a sera reaktor sem annyira rossz állítólag, mondom állítólag.:D:D

Nos összegezve, vagy csökkentek a világításból vagy lekapcsolok egy 5 öt. -24 watt, s újra számítom a wpg -t.

Lehetőségem lenne függeszteni, csak amikor leülnék a kanapéra a nappaliba, már annyira nem lenne űber az arcomba 180 watt, még állva jó lenne az összkép de ülve visítoznék napszemüvegben. Így meg én szenvednék hó vakságban.A növények meg nem csak hóvakságban hanem szauna sokkban is szenvednének, de 8 x 6x6 os DIY ventik hűtik + a vizet.:)
Szóval a fénycsökkentés egy dolog.
De viccet félre téve szeretnék ehhez csinálni, egy DIY fém halogén lámpát.Csak nem tudom , hogy az izzó milyen foglalatú:D
 
Azt én sem tudom, T5-ben utazok. Holnap a kollégát megkérdezem, ő profi az ilyen dolgokban. Majd megírom. A D.I.Y. topikban van egy rész ami a házilag készített reaktorokról szól. A dolog nálam
( nem szerénykedek) 180%-al működik. Ha eldöntöd, hogy megcsinálod, szívesen segítek, cserébe kapsz egy szuper tökéletes reaktort. Ja, a Serat felejtsd el. Ezzel kellett volna kezdeni. A fényre a megoldás: kanapé ellentétes oldalon;)
 
Azt én sem tudom, T5-ben utazok. Holnap a kollégát megkérdezem, ő profi az ilyen dolgokban. Majd megírom. A D.I.Y. topikban van egy rész ami a házilag készített reaktorokról szól. A dolog nálam
( nem szerénykedek) 180%-al működik. Ha eldöntöd, hogy megcsinálod, szívesen segítek, cserébe kapsz egy szuper tökéletes reaktort. Ja, a Serat felejtsd el. Ezzel kellett volna kezdeni. A fényre a megoldás: kanapé ellentétes oldalon;)

Köszönöm ha megkérded, de közben utána néztem itt is meg máshol is, és minden világos csak az nem.Hogy pl ha egy 180 as akváriumot világítok 150 watt hqi val,pl 8 órát, akkor előtte meg utána pl 2-2 óra 2x24 watt t5 mire jó? a semmin kívül?Tehát úgy értem, hogy 180 literre az a csekélyke kis 48 watt minek? Csak hqit még magasan lógatva sem lehet üzemeltetni t5 nélkül? HA ebben tudna segíteni azt megköszönném.:)

A reaktort anno én magam is DIY-el szerettem volna megcsinálni, csak nem volt valami túl sok időm, így aqua medicet néztem ki bár sok ismerősömnél probléma volt vele.De Viktor írta, hogy neki működik jól.Így elindultam de csak nem volt, így a sera volt egyedül.Amiről halottam hideget meleget is, de hallgattam a jó szóra.Így megvettem. Nos most, hogy így mondod az a helyzet, hogy baromira igazad van, lökdösi be a bubikat, és így is a kisebb van egy 1550 l/h szűrön.Ami érdekes, hogy észre vettem hogy sokkal több gázt adok neki, pedig szivárgástesztelve mindenhol, gázsprayel és vízbe merítéssel is.Így ne értettem miért kell neki több gáz, amikor kevesebb kellene, mint pl atomizernek, az volt a lehető leghatékonyabb idáig, csak nem bírta a nyomást a csatlakozója, így volt durr.:))) A helyzet az, hogy most már értem.

A topikot megnéztem, 3 darab ilyen bejegyzést találtam+ Nigro blogján is van egy asszem. (, pvc csöves,akril megoldás nem lesz a kedvencem)A vízszerelvényes megoldás még jobban fekszik, de elég egy nagy randa dög.
Szóval most fogtam 3 as szivacsot s beletömködtem,a serába, de ahogy a neve is mutatja serik rám.:D
Nos így ha van valami jobb ötleted sera feljavításban azt szívesen meghallgatom, illetve a reaktort megcsinálom ha jó, csak kérdés melyiket.

Előbb csinálok új lámpát mint , hogy megmozdítsam a kanapét, de ott a pont.:)
 
Nekem soha nem volt Hqi-m, de értelmét én sem látom a két 2 x 24w T5-nek. 180 literre elég kell lennie a 150 W HQI-nak. Az akváriumod nincs tele növénnyel, így fény sem kell nagyon sok. A HQI-t mindenképp lógasd egy kicsi feljebb, aztán ha már minden lenyugodott, szépen óvatosan kicsit lejjebb lehet engedni. A reaktorból én a Bandee félét csináltam meg, kisebb nagyobb módosításokkal. Én a bubik összetörését oldottam meg másképp. Egyszerű és nagyszerű. Ha jól látom a videón, az akvárium jobb felső sarkában egy Koralia generálja a nagy flow-t, én megpróbálnám egy kis időre nélküle.

Lehetőségem lenne függeszteni, csak amikor leülnék a kanapéra a nappaliba, már annyira nem lenne űber az arcomba 180 watt, még állva jó lenne az összkép de ülve visítoznék napszemüvegben. Így meg én szenvednék hó vakságban.

Nemrég lógattam fel én is az új aki fölé az Ati lámpámat, hát tanulva tőled én is megsaseroltam a fotelból. Úgy néz ki, hogy napszemüveg lesz rendelve nemsokára.
 
Lehet, hogy a napfelkeltét, illetve a naplementét akarja imitálni!
Ez így van!
Sokan úgy gondoljuk,hogy kell egy kis átmenet mielőtt telibe nyomjuk a fényt!
Halaknak és növényeknek is jobb ha nem egyből hirtelen megy az arcukba pl (1w/l)az erős fény!
 
Nekem soha nem volt Hqi-m, de értelmét én sem látom a két 2 x 24w T5-nek. 180 literre elég kell lennie a 150 W HQI-nak. Az akváriumod nincs tele növénnyel, így fény sem kell nagyon sok. A HQI-t mindenképp lógasd egy kicsi feljebb, aztán ha már minden lenyugodott, szépen óvatosan kicsit lejjebb lehet engedni. A reaktorból én a Bandee félét csináltam meg, kisebb nagyobb módosításokkal. Én a bubik összetörését oldottam meg másképp. Egyszerű és nagyszerű. Ha jól látom a videón, az akvárium jobb felső sarkában egy Koralia generálja a nagy flow-t, én megpróbálnám egy kis időre nélküle.



Nemrég lógattam fel én is az új aki fölé az Ati lámpámat, hát tanulva tőled én is megsaseroltam a fotelból. Úgy néz ki, hogy napszemüveg lesz rendelve nemsokára.

mondtam én, kell rá egy alu derítő fentről, bár atin rá kellene rendesen feküdni a desgnre is, hogy harmonikus legyen.Vagy marad az ajtófélfának ütközés:S
 
Lehet, hogy a napfelkeltét, illetve a naplementét akarja imitálni!

nálam is úgy megy hogy 1 óraát megy 98 watt utána hozzákapcsol 6 órára 80 watt majd 1 órát még megy a 98 watt.
De minden esetben Viktor is itt a fórumon ajánlja mellé a t5 öket, meg a nagyok.Alapesetben én is arra gondoltam, hogy alu test, valami hűtőborda, álmennyezeti dönthető páramentes foglalat+ egyforma arányú reflekotr optimális szögben, +táp.S bele egy 8000k vagy 6700k hqi.
De kérdés jó e a növényeknek csak a hqi.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Oldal tetejére