• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

3 fajta különböző alga

Status
Not open for further replies.
C

Chromis

Vendég

Kedves fórumozok,

Szeretném a segítségeteket kérni , mert eljött az a pont , hogy nagyon de nagyon elegem van a 2 napi alga irtásból. Illetve az akvárium folyamatos átalakításából produktum nélkül.

1, probléma, üvegen zöld alga, valamint alatta 3-4 centire a frontüvegen az aljzat vonalában is.Világítás wpg szerint.kb 1,5 éve főleg nyírás után, de mostanában az összes növény levelein is pontszerű zöld alga jelentkezik.

2.,A fonal alga, néha fehér átlátszó néha ugyan az zöld színű,leginkább ahol a flow éri ott növekszik,+mohán fent s oldalt is.(mosom a mohát mulm felejtő) (pedig a co2 eloszlás optimális) ha leveszem a flowt meg nem elég az áramlás, s a co2 sem fog optimálisan áramlani. Az áramlást idáig kb 27 féle módon próbáltam ki,esőztető, áramoltató + - , liliypipe, 2 szűrő. 1 s ezek összes oldali kombinációja amit valaha kipróbáltatok. Co2 beoldásból, végigpróbáltam a kerámia porlasztót, a reaktort, a az atomízert is a szűréssel beállítható összes létező kombóba. De akkor is ott van a fonal.S újra előjön.

3, a növényeken , s a köveken de még az üvegen is sok helyen csomókban valamilyen alga jelenik meg, leginkább ott ahol a co2 kiáramlik.A számomra ecset algának tűnik, a carbot nem szereti, se a közvetlen co2 őt, de még is ott jelenik meg ahol az áramlás viszi be reaktorból a co2 őt.

Mulm nincs, szűrők takarítva, nos így értetlenül állok a dolog előtt. Nem rég átalakítottam a az akváriumot.Most néhány növény elkezdett rohadni.Pedig semmilyen ok nincsen rá.

S a legnagyobb kérdés még mindig az, 1,5 éve, hogy miért a villanykapcsolástól számított 5 órán bellül kezdenek el fotoszintetizálni a növények átlagosan, úgy idegből.
Vízcsere után meg egyből mint az atom?
Mi van a csapvízben ami az aksiban nincs? o2, tápanyagok, ? Az mind benne van,nos így ezt nem sikerül egyszerűen értelmeznem.........

Jelenlegi állapotról a videó mellékelve.

Várom a javaslatokat, érveket, ötleteket. Köszi hello
 
Egyszerre kerültek be a növények vagy vmelyiket utólag raktad be azért kérdem mert lehet be hurcoltad ?Ez csak egy mezei ötlet.
 
Egyszerre kerültek be a növények vagy vmelyiket utólag raktad be azért kérdem mert lehet be hurcoltad ?Ez csak egy mezei ötlet.

Nem sajnos nem, evvel több mint egy éve küzdök.Valamint nyugodtan be is hurcolhatom, ha minden rendben lenne a vízparaméterekkel, akkor egyrészről nem szaporodik el, másrészről,a növények termelnek alga ellenes anyagot is.HA minden rendben van.
Hát de nincs.
Azért köszi.:)
 
Nem vagyok egy nagy szaki de a következőt mondom:
A zöld pontalgára jó a foszfát szint emelése!
A fonálalga lehet az erős fénytől! Emeld fentebb pár centivel a világítást és várj!
Ha közel van a lámpa az akihoz akkor jön a fonalalga!
Az ecsettel lesz egy jó mecssed!Sok embernek a micro táp csökkentése segített!(többek közt)
De az arcába nyomhatsz carbot vagy vágd le a fertőzött levelet!
A múltkorában ecetes szivacsal letöröltem az esőztetőt mert algás volt!
Azóta nem jött vissza!Dekor kövekkel tehetsz egy próbát!(20%-os ecetet használtam)
Remélem tudtam segíteni!
 
Nem vagyok egy nagy szaki de a következőt mondom:
A zöld pontalgára jó a foszfát szint emelése!
A fonálalga lehet az erős fénytől! Emeld fentebb pár centivel a világítást és várj!
Ha közel van a lámpa az akihoz akkor jön a fonalalga!
Az ecsettel lesz egy jó mecssed!Sok embernek a micro táp csökkentése segített!(többek közt)
De az arcába nyomhatsz carbot vagy vágd le a fertőzött levelet!
A múltkorában ecetes szivacsal letöröltem az esőztetőt mert algás volt!
Azóta nem jött vissza!Dekor kövekkel tehetsz egy próbát!(20%-os ecetet használtam)
Remélem tudtam segíteni!


Köszönöm, egy ideje már tervezem a po4 emelését az ideális 3ppm re.Ebben tudnál segiteni hogy 500ml desztvízhez mennyi gramm km2po4 et adjak s abból 180 literhez mennyit adagoljak?Mert nem igazán tudok a táblázaton eligazodni.
A lámpába igazad van, de nem tudom, fel vagy le emelni gyári zárt armatúra.Így is belepréseltem 172 wattot, s 8 6x6 os ventit.:)
A tápokat levittem 8 ról 5 re.2 hónapja.Próbáltam 2 naponta is a 8 al illetve 5 mg vel. 4 hetes intervallumokban figyelve a tápozást.
Neked mennyi volt az ideális per literre ami segített?
Az növényeket vagdosom, a követ még nem vettem ki, de kifogom ezt is köszi.:)
De ezek csak tüneti kezelések, az ok az ami engem baromira érdekel.

A zöld alga és a fonal oka, szerintem sok a fény hiába wpg szerint van, közel van s emiatt nem reális a szorzó. Vagy lekötök egy csövet vagy a világításból leveszek egy órát vagy felet.Gondolom ez működhet...

Köszi a hasznos tanácsokat.:)
 
Én 1000ml deszt vízhez 6,8g foszfátot adok és ebből adok naponta 8 ml-t naponta 220l-hez!
A világítás jelenleg 3x39w 10h-ban!
Remélem mihamarabb rendeződik az algaproblémád!
 
Én 1000ml deszt vízhez 6,8g foszfátot adok és ebből adok naponta 8 ml-t naponta 220l-hez!
A világítás jelenleg 3x39w 10h-ban!
Remélem mihamarabb rendeződik az algaproblémád!


A 6,8 /1000ml el 3ppm re tudod felvinni a po szintet vagy ez egy általános kieg adagolás? Azért kérdezem mert GA ba még kiszámolták , hogy 32mg/500ml ha jól emlékszem, s akkor 3-5ppm közötti lesz 180literhez csak valahol elkevertem a papírt.HA így jó akkor ebből az oldatból adagolok naponta, 6,5 ml t.
A microt mennyire vitted le?
Nekem 8 órát megy 96 watt.2 óra után rákapcsol még 80watt s 2 órával előtte lekapcsol a másik előtt. De pontosan wpg szerint van csak pár toll végét letörtem amire jó lett a számítás.:)))
A co2 3 órával előbb kapcsol, s még így is alig éri el az optimális vagy picit alatta lévő ph t a lámpakapcsolásra.HA feljebb tekerem egy ici picit akkor meg nem tudják felvenni a növények s átmegyünk sárgába.

Köszönöm, s köszönöm a türelmedet is.:)

Más hozzászólásokat is várok, véleményeket ecset ügyben.:)
 
A táblázat alapján nekem a 6,8g jött ki!
Értéket nem tudok mondani mert sohasem mértem semmit!
Kálliumból,nitrátból,foszfátból 8ml/nap adtam!(3x8ml)
A 3 elem össze van öntve és mostanság napi 25-30ml/nap adom és azóta nincs pontalgám!
 
A táblázat alapján nekem a 6,8g jött ki!
Értéket nem tudok mondani mert sohasem mértem semmit!
Kálliumból,nitrátból,foszfátból 8ml/nap adtam!(3x8ml)
A 3 elem össze van öntve és mostanság napi 25-30ml/nap adom és azóta nincs pontalgám!

Oké rendben köszönöm a segítségedet,:) Én GA mikro makcrót használom erről szeretnék áttérni kevert tápra, hogy alehető legpontosabban tudjam adagolni a tápanyagokat. Csak a táblázatot nem tudom kitölteni normálisan.Ebben hol tudok tanácsot kérni szerinted? Elolvastam az a topikot , amúgy is szinte már mindent de nem sikerült így sem megfejteni, sem az ecset alga, sem a kevert táp számítását.Sajnos:( Illetve az még mindig egy óriási kérdés, hogy miért csak lassan fotoszintetizálnak s gyengén a növényeim -5 óra világitás után, ha meg vizet cserélek minden bubizik ezerrel.Ezt egyszerűen nem értem.S ez megy 1,5 éve. Köszönöm, Üdv
 
Vízcserénél nem fotoszintetiszálnak a növényeid csak a friss vízből csapódnak ki a gázok!
Ez nálam is előfordul néha!
 
Elindítás után 2-3 héttel elkezdett algásodni, hiába nyomtam bele a co2-t.
Olvastam itt a fórumon, hogy a világítás megvonása segíthet.
3 napra lekapcsoltam a világítást és láss csodát, amikor felkapcsoltam az alga eltünt. Azóta rövidítettem a világítás hosszát és nem jött vissza.
 
Elindítás után 2-3 héttel elkezdett algásodni, hiába nyomtam bele a co2-t.
Olvastam itt a fórumon, hogy a világítás megvonása segíthet.
3 napra lekapcsoltam a világítást és láss csodát, amikor felkapcsoltam az alga eltünt. Azóta rövidítettem a világítás hosszát és nem jött vissza.

Köszi a hozzászólásod, melyik algára gondoltál a 3 közül?
Üdv
 
Vízcserénél nem fotoszintetiszálnak a növényeid csak a friss vízből csapódnak ki a gázok!
Ez nálam is előfordul néha!

Fordítva vízcserénél fotoszintetizálnak azonnal, s vízcsere nélkül nem, vagy nem elégségesen.
üdv:)
 
Ez a rohadt ecset kicsinál, kezd mindent belepni.
Valakinek valami ötlet?
Amit a fórumon meglehet tanulni alga ügyben s kipróbálni, azt mind megtettem.Így nagyon kíváncsian várom, hogy valakinek van -e valamilyen épeszű ötlete, hogy végre ez megszűnjön.(úgymond minden a nagykönyv szerint van megcsinálva, de még sem működik a nagykönyv szerint)
 
A vízcserénél kicsapódnak a gázok a friss vízből!
Ezért van sok bubi a vízcserénél!

oké köszönöm értettem, csak két értelmű volt a mondatod."Vízcserénél nem fotoszintetiszálnak a növényeid csak a friss vízből csapódnak ki a gázok"
Viszont normál esetben nem csak a vízcseréknél kéne fotoszintetizálni ezerrel a növényeknek, hanem normális esetben is.:)
 
A múltkorában az egyik naplóban olvastam,hogy megjelent az ecset és ezért csökkentette a vas adagolását!
Mérj egy vas szintet és meglátjuk mi lesz!
Mást nem tudok mondani!
 
A múltkorában az egyik naplóban olvastam,hogy megjelent az ecset és ezért csökkentette a vas adagolását!
Mérj egy vas szintet és meglátjuk mi lesz!
Mást nem tudok mondani!

oké meg lesz, köszi így is a sok ötletet meg segítséget. Legalább részedről aktív ez a fórum.:)
 
Status
Not open for further replies.
Back
Oldal tetejére