• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Optimális áramlás, egy nem optimális akváriumban

Szia Chromis!



“A folyók és a tengerek azért nyerik el száz és száz hegyi patak hódolatát, mert mélyebben fekszenek, mint emezek, tehát uralkodni tudnak a hegyi patakok felett. Így a bölcs is, aki az emberek fölött akar állni, alájuk helyezi magát; ha előttük akar járni, mögéjük áll. Ilyen módon, bár felettük van a helye, nem érzik a súlyát, és bár előbbre való náluk, létét nem érzik sérelemnek.”


(Lao Ce)

Tisztelettel: Csigó Gábor



Okos, aki érti az embereket;
aki önmagát érti: ihletett.
Hatalmas, aki másokat legyőz;
aki önmagát legyőzi: erős.

(Lao Ce)


Penney Peirce tól ajánlom neked a frekvencia című könyvet érdemes elolvasni.:)

Osho,Lao ce ,Láma Ole Nidal, Sun Tzu, Mao Ce Tung -al stb...szemben. Nem áll szemben a mai társadalom pszichológiai irányelvekkel.Minden amit ők írnak igaz, a tudatos élet forrása.Csak egy fix adott társadalomban kivitelezhetetlen, a tanítások, elvek, megvalósítása. Anélkül, hogy antiszociálisakká válnánk, vagy nem vonulnánk kolostorba. :(
:)

Tisztelettel: Chromis
 
Szia!

Tényleg nem szeretném elterelni a témát az eredetileg neki szánt oldalon, de utoljára engedd meg egy pár mondat erejéig!

-Úgy veszem észre, nem ért át, az idézet mondanivalója.
Nagyra becsülöm a tudást , amivel rendelkezel, de ezt inkább az emberek segítésére, mintsem az általa elérhető "hatalom", felettük való gyakorlására használnám.

"Penney Peirce tól ajánlom neked a frekvencia című könyvet érdemes elolvasni."

Köszönöm, a napokban beszerzésre kerül, már hallottam róla, de most eljött az ideje, hogy olvassak tőle.
Én, Müller Péter írásait ajánlanám figyelmedbe!

Ui: elveink, életfelfogásunk, szöges ellentétben áll egymással, de ez nem akkora baj, mintha egyformák lennénk,akkor ugyanis unalmassá válna a világ!

Tisztelettel: w-rig/ Csigó Gábor


 
Én csak ugyan azon író, másik oldali megközelítésest szerettem volna szemléltetni, egy aforizma erejéig.Azon idézetből én inkább azt a rész tartom magamra vonatkozónak, hogy aki önmagát legyőzi: erős. Ehhez még hozzá, tenném, hogy aki önmagát legyőzte, mást már nem akar legyőzni.
Majd át esik a ló túloldalára, s mindent elnéz.Később megtalálja az arany középutat. Hátul áll, de ha támadnak, azonnal kardot ránt, s megvédi magát.
A védelem, nem támadás.S végképp nem uralkodás.

Egy élet út során, ha valaki végig megy a bölcsesség egy pár útján. (Nem az egészen, mert amíg élünk, járjuk.) Az tudja, hogy jó ha hátra állunk, de meg is kell tudni védeni magunkat.Egy harcos kardot ránt mindenre.Egy bölcs harcos csak, a megfelelő időben, a megfelelő okkal ránt kardot.

Szóval hidd el pontosan átjött amit írtál, és értettem is, a mondandód, de egy picit részben látod a dolgokat, s nem egészben irányomban.

A tudásom emberek segítésére gyógyítására használom, amúgy a magánéletben.Az üzleten kívül. De ezt hagyjuk. Tényleg nem erről szól ez a fórum.
Köszönöm, az őszinte szavakat, hidd el, én is azt a szerénységet , lelki tisztaságot , korrektséget ami felőled tükröződik.

Ez akkor jó pont jó, mert én meg minden viccet félre téve Müller Péter- bejegyzéseit olvasván, gondolkoztam egy jó ideje, hogy az ő könyveit is ki kéne olvasnom..Szóval köszönöm, veszek egyet.
Minden dolog okkal történik, mindenben tartalom van, mindenből tanulni lehet, s ez a legfontosabb.Ez maga az út!

Ut: Ez nem annyira biztos, de van benne igazság is.:)

Szóval, hogy végre arra használjuk a fórumot amire kell, ahogy jelezted mert igazad van,
Szerinted jó lesz az a megoldás, ha hajlítok az esőzőtetőknek duplán 16/22 plexi csőből? 2 esőztetőt?
Ha vágok a szűrő csőből, akkor nagyobb lesz a flow? Vagy teljesen mindegy, mert emelnie a motornak, csak az akvárium tetejétől kell.
S szerinted, mi lehet, a protein réteg oka? Mert szerintem az hogy bekoszolódott a Seachem Purigen, s erre tegnap jöttem rá.A Seachem Purigen tisztítása topikban.
Vajon helyes lehet a feltevés?

Köszönettel és Tisztelettel: Chromis
 
Purigentől nem lesz réteg. Szerintem. Nagyon sokat használjuk, de ezt még nem sikerült megfigyelni mint összefüggés.

A réteg ezermillió ok miatt lehet. Talán a surface scum topikban már le is írtunk egy hosszabb listát. Kizárásos alapon végig kell nézni. Nincs egyszerű válasz, max ha leszűkíted a lehetőségeket.
 
Szia Chromis!



“A folyók és a tengerek azért nyerik el száz és száz hegyi patak hódolatát, mert mélyebben fekszenek, mint emezek, tehát uralkodni tudnak a hegyi patakok felett. Így a bölcs is, aki az emberek fölött akar állni, alájuk helyezi magát; ha előttük akar járni, mögéjük áll. Ilyen módon, bár felettük van a helye, nem érzik a súlyát, és bár előbbre való náluk, létét nem érzik sérelemnek.”


(Lao Ce)

Elnézést de elfelejtettem leírni.: "Így a bölcs is, aki az emberek fölött akar állni,alájuk helyezi magát; ha előttük akar járni, mögéjük áll"

Az valójában bölcs, aki emberek fölött akar állni?
Egyenes aki mögéjük áll, és tudtuk nélkül irányítja az embereket?
És visszafordítva, a mondat szerint, (ha visszahúzódsz csöndes vagy rájuk hagyod, mert bölcs vagy, akkor fölöttük állsz?
Egyáltalán kell valaki fölött állni, vagy minden ember egyforma?
És a legfontosabb, ezek szerint akkor én nem akarok egy ember felett sem állni, mert nem akarok mögéjük állni, se alájuk helyezni magamat.
De amúgy teljes mértékben értem, a mondat összességének, a mondandóját.

Az én aforizmám mindig is ez volt: Hogysem tíz barátot szerezzek képmutatással, inkább szerzek őszinteségemmel száz ellenséget!

És tényleg bocsánat, de ezt le kellett írnom.

Szeretnék most már, a művészetre koncentrálni,s szerintem mindenki. Úgyhogy teljesen egyetértek veled.:D
és még egyszer köszönöm, a segítségeket.Az eszmecsere sem volt egy utolsó.:))

Tisztelettel: Chromis





 
Prugentől nem lesz réteg. Szerintem. Nagyon sokat használjuk, de ezt még nem sikerült megfigyelni mint összefüggés.

A réteg ezermillió ok miatt lehet. Talán a surface scum topikban már le is írtunk egy hosszabb listát. Kizárásos alapon végig kell nézni. Nincs egyszerű válasz, max ha leszűkíted a lehetőségeket.


Akkor valaki hülyeséget írt, vagy én nem láttam már a monitort tegnap, de majd megnézem a Seachem Purigen topikot újra.De részlet kérdés, tökmindegy, a lényeg az ok felderítése.
És végképp azt a topikot, holnap kiolvasom amit most mondtál, mert erről még nem tudtam , nem olvastam.
Köszönöm, szépen Viktor , a segítséget!
Legyen egy picit több időm, kitalálom a szűrés konfigot, aztán megyek majd, a reaktorért, meg a 90 fokos könyökökért.
De szúnyoghallót tényleg viszek!:D
Annyi kérdésem lenne, ha folyom a külső szűrőt a csappal, nem megy tönkre a motor?/ nem lesz egy idő után teljesítmény csökkenés?

Köszönettel: Chromis
 
Csavard le a nyomó ágat. Nem lesz gond.

Az akváriumod nem egy óriási böszme. Túl nagy variálás nincs ekkora méretben. Én azért nem pártolom az előre forgatást hátfalról, mert ha nem elég mély és magas az aki akkor a flow nekicsapódik a front üvegnek onnan pedig szépen felkavarja az aljzatot. Lealgásítva a front részen lévő növényeket, dekorokat ecsettel.

Vannak persze remek működő példák, de ha ugyanaz a teljesítmény hosszában tekerne, ez a dolog nem jelentkezne. Szóval én az oldalfalra szavazok akár egy akár mindkét irányból. A boltban jól működik 1 oldalról is mindkét 90cm-s akiban.
 
Köszíííí:)))A tppet addig is akkor megfolytom.:D:D
Persze, egyáltalán nem az, egy standard méret, nagyjából. Igen én is ezért ne, meg vihar van, pedig 53 centi magas, az akvárium.A co2 vel nem lesz gond a reaktor után.Viszont a fotoszintézis bubikat neki csapkodja így is úgy is a front üvegnek.Az algáról, nem is beszélve.Bár nekem az említett fonal csak a holt zónákba jelent meg.Amiről azt hittem nem holt, de aztán kiderült már hulla.:D
Ezt a setupot addig tartom csak, meg amíg van megoldandó probléma.Amolyan teszt akvárium.

Igen de sajnos, hosszába nem tudom megoldani, az armatúra miatt 2 vel. Egy meg alul a feléig nem juttatja vissza, a co2 őt.:(Talán a vízfelszíni növények meg az U alakú elrendezési is visszafogja rendesen.Az akvárium jobb oldala felől megy az esőztető.A fele nem fehérje réteges, a bal fele igen.
és amióta esőztető van, azóta 3x anyi co2 megy.Pedig nem csobog a víz.Épp, hogy fodrozódik.

A te Otthoni setupod meg agyon kavar mindent, ez 120-180 hossz között perfect. De ugyebár 78 cm hosszban nem a legjobb.

Ezért gondoltam, hogy hajlítok 16/22 csöveket és azokat valahogy kivezetem az 5cm es lyukon, úgy hogy ne zavarják a lámpákat.
Mert rendes flexibilis csővel kivitelezhetetlen.
Az armatúra gyári, alumínium műanyag. Nem szeretném, megbarmolni oldalt.
Mivel hajlított az üveg szemből, balról adja a legjobb összképet. A bal oldalára sem szeretnék semmit rakni max felülre az esőztetőt.
De akkor meg oda kéne rakni a kimenő ágakat is.Az meg borzasztó látvány lenne.

HA egyik oldalra a bejövők a másik oldalra a kimenők.Az meg hidrodinamikai szempontból nem a legmegfelelőbb.

Még idáig a legjobb, az alap setup. Úgy csak az U alak belső részen pár helyen nem növő fonal alga volt.

Amúgy az összeset végig próbáltam, kivéve a Nigro esőztető duplázását, saját készítésű csőből jobb oldalra s mögé a szívó ágakat.

Szóval ez a nagy helyzet, ezért ez a topik cím is.Most próbáltam leszűkíteni, amit korábban leírtam.Remélem így köz érthető.:)

Tisztelettel és Köszönettel : Chromis
 
CO2 témára:

90x45x45-ös akvárium a boltban. Sima diffúzor ( na jó nem sima ADA :) de ez most lényegtelen )
Oldalról hajtva 1 2075-ös szűrővel. Ez ugye 180 literes aki. Soha nem volt CO2 probléma vele.
A HC ami köztudottan háklis ha nem kap elég CO2-t álomszép volt akkor is ha nem volt ráforgatva a CO2
Green Aqua Showroom | Flickr - Photo Sharing!

Szóval az, hogy merre és hogyan forog a CO2 szerintem majdnem mind1. Picit túl van pörgetve ez a téma. Az a fontos, hogy a lehető legkevesebbet veszítsd el a gázból.
A lily pl erre nagyon hatékony. Minimális felszín mozgatással sok CO2-t tart bent.

Ha ugyanezt reaktorral toltuk volna egy oldalról, fele gázzal és lábújhegyen adagoltuk volna a CO2-t, nehogy lemérgezzük a halakat :)

Szóval működik így is nem is olyan rosszul. Pedig difi. Nem foglalkozunk a CO2 forgatással. Lehet picit tobb gáz megy be, de működik.
 
A GA-s sem rossz..De nem ADA az is biztos.:D
Szerintem ott a gond akkor, hogy kicsit meg van nyomódva a cső, ahogy említettem.Azért nem elég a szűrő teljesítménye.
A Cubám úgy nő mint a bolond gomba, igaz, hogy amire az eltervezett aljzaton megindult egy "év" volt, de most nagyon szép.:)
Szóval kapja nincsen vele gond.
Én a tekerit arra értettem, hogy ásványvíz effektus van, élvezhetetlen a látvány.Igazából nincs is látvány.És még mindig nem optimális a co2 szint 1,5 bubi/mp.
Előtte kb 1/1 nél már sárgás volt a drop c. Úgyhogy elég volt 40 bubi/ perc is.
Tudom, hogy 3 bubi/mp körül az optimális, de szerintem az sem mindegy mekkora a buborék számláló.Nekem pl egy jbl zárt rendszerű nagy dög van. Valószínűleg ezért.
Viszont amikor jobb oldalon lefelé irányítva a bal sarok felé volt a gyári lily pipe szerű izé, és alatta a co2. Akkor volt, 40 bubi/perc, az optimális szint.Ha fel vittem a lily pipe nak nem nevezhető műanyag izét, akkor örvényt csinált.A co2 felszállt szépen a tetejéig. Atomizerrel, Ga s közepes diffivel. Aztán semmi nem történt a baloldali dropcheckerrel, olyan szép kék vagy sötét zöld maradt.Hogy ihaj.

Hátul meg a másik oldalról idegből egy coralia az gyengének bizonyult, pontosabban nem volt koncentrált az áramlása.Így ment be a powerhead.Ami bal hátulról fújt idegből a jobb hátsó kimenőig.
Ami érdekes nagyon érdekes, hogy adta neki ahogy kell az aljzaton lévő növények, kaptak.De soha de soha egy alga ott nem jelent meg.Sőt ott nőttek a leggyorsabban s legszebben a növények.
Viszont minden 2 naponta, fehéres réteg jelent meg.Egyedül a levegőztetés tüntette el.Ezért lett elegem,a régi áramlásból.Mert úgy gondoltam, hogy nem mozog kellően a vízfelszín.
De a lényeg holnap, ahogy lesz idő, a kiváltó ok felderítése, és megszüntetése.

Lily pipeot beraknék, de ebbe nem tudok, az armatúra, és a keret miatt ami alatta van.Integrálva az akváriumra.

Nem gondoltam volna, hogy ekkora különbség van reaktor és más között.Így még jobban tetszik.:D

Az áramlást, valahogy megoldom, saját csövezéssel.Jobbat nem tudok.:( :)

Vagy mind a 2 irányból esőztetővel is kivitelezhető a dolog? (mert írtad, hogy akár egy akr 2 irányból is.)AZ oldalfalira szavazol)
Mert mindegyiket kipróbáltam már, pont azért írtam ennyit elsőre.
Mert ha a hátsó üvegen van 1-1 kimenő ág bal jobb oldalt, (ha nem a pumpához kimenő csövet értjük alatta, hanem ami kiviszi a vizet)
És egy esőztető baloldalt, egy jobb oldalt.Az nagyon király lenne.
De nem oltják ki egymást? Vagy a két erő, automatikusan lefelé nyomja egymást , vissza a 2 kimenő ághoz jobb illetve baloldalra?

Köszönöm türelmed, s a kitartó segítséget is.:D
 
Back
Oldal tetejére