• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

20L Iwagumi

Luna

Főkertész
Akvárium paraméterek:
Bruttó űrtartalom: 20 liter
Szélesség: 36 cm
Magasság: 26 cm
Mélység: 22 cm

Technika:
Szűrés: Eheim Ecco Pro 130 - 2032
Szűrőanyagok:Világítás: Arcadia Arc Pod (11 watt, napi 10-12 óra)

Tápozás:
  • -ADA Brihty K (naponta 1 nyomás)
    -ADA Brighty Step-1 (naponta 1 nyomás)
    -Easy Life Easy Carbo (naponta ~1 ml)
Hardscape:
Talaj: ADA Amazonia I
Kövek: Seiryu

Flora:
  • -Eleocharis parvula (Tropica)

Fauna:
  • -Boraras uropthalmoides (20)
    -Otocinclus affinis (4)

Egyebek:
  • -ADA Hőmérő 5 mm
    -GreenWorks Akvárium Alátét
    -Do!Aqua Egyenes Csipesz 18 cm
    -ADA AP-1 Haltáp

DSCF3738r-1.jpg


2011_1026Akvrium0004-1.jpg


DSCF3727.jpg


DSCF3742.jpg


Tervek a továbbiakra:
Elsődleges cél a világítás mielőbbi cseréje lesz, a Wawe Cosmos Zen Artist-t szemeltem ki erre a célra. A 11 watt sajnos rettenetesen kevés egy ekkora akvárium fölé, pláne ha olyan fényigényes növénnyel van beültetve, mint az E. parvula. Az első körben beültetett adag a kevés fény következményeképp el is pusztult (Azt azért hozzá kell tenni, hogy ekkorában törtem el az időzítőmet is, amíg pedig én suliban voltam, a kutyát sem érdekelte, hogy világít-e valami az akvárium felett... :( Ekkor érkezett meg a köveken látható alga is, egyébként nem tapasztaltam alga problémát, csak némi pontalgát az üvegen, amit az Oto-k folyamatosan kordában tartanak. Legszebb reményeim szerint, ha összeszedi magát a parvula, akkor az alga feladja... Meglátjuk. ;) ).
Sok olyan dolog van, amit mindenképpen illene beszerezni már végre, pl. egy csőtisztító szett. A közeljövőben tervezek néhány garnélát is betelepíteni, a fajta kiválasztása egyelőre zavaros víz. ;)
Az akvárium fertelmes csigainvázió alatt van, egyelőre manuálisan távolítom el a kis mocskokat, a következő lépés egy-két darab A. helena lesz... :twisted:
A vízcserék ügyében jó lenne a csapvizet valamiféle bolti lágyvízre cserélni, bár ez még nagyon távlati dolog.
A fotók és videók az akváriumról egy Fuji Finepix S2500HD bridge géppel készültek/készülnek. Egyelőre ez is igényli a gyakorlást, a színeket az istennek sem sikerül úgy beállítani, ahogy én szeretném. (Van itt egy videó is, de azt még meg kell szerkeszteni, úgyhogy majd később jövök vele.)
 
Ugye a tápozásnál a Carbo mennyiséget azt csak elírtad?! 20ml -t még 300l-be sem öntenék naponta, az majdnem egy heti adag!
Én még vártam volna a halak betelepítésével, míg az akvárium beindul, de amúgy szép lesz!
 
Ja, azt el. :D Két mili akart lenni. :D Btw, az akváriumot március környékén raktam össze, mint írtam, ez a második ültetés.
 
Tetszetős a hardscape,és mennyire mások a kövek így megalgásodva,meg merem kockáztatni hogy jól is néz ki így :D
Tomi
 
Huh!Végre!Nagyon baba elrendezés sikeredet!Gratulálok! ;)
Tényleg nagyon komoly így egyből algás kövekkel indulni,én is csatlakozom az előttem szólóhoz..jól néz ki algásan!Lájk! :D
Ha meglesz a lámpa és beindulnak a növények,akkor simán ADA gallery nano lesz belőle! :thumbup:
Nem akarok okoskodni,de 20 literre nem sok a napi 2 ml carbo?Ez elvileg 50 literre a felső határ!Még 1 ml is pont határ érték.A lényeken nem látszik semmi probléma esetlegesen a carbo miatt? :angel:
 
Szia Luna!

Nagyon szépre sikeredett, gratulálok :thumbup: , nekem a kövek elrendezése nagyon tetszik, iszonyat jól összeválogattad őket és sikerült gyönyörűen elrendezni, a kövek textúrája /"hasadékok"/ is szépen követik egymást. Igazi hegyvonulatos feelingje van! Remélem a Parvula se hagy cserben és elő tudod csalogatni igazi formáját. Ha rástartolnak a növények, igazán csodás kis ékszerdobozod lesz. Ez az aki ékes példája, nem csak gigászi méretekben lehet igazán nagyot alkotni!

Ui:Én a köveken meghagynám az algát, sokkal természetesebb hatása van így!

Sok sikert hozzá, remélem gyakran látjuk a naplódban a friss képeket róla!
 
Köszi mindenkinek a kritikát, és a dicséretet is.
Még egyszer el kell mondjam, hogy az akvárium március (vagy május, magam sem tudom... :mrgreen: ) óta működik, a köveket nem algásan telepítettem be. :mrgreen: Lesikálni nem mertem még nekiállni, tegnap, vagy tegnap előtt ültettem újra a parvulát, és egy hangyányit megkevertem vele az aljzatot, így most hagyom kicsit "pihenni".
Basszuskulcs, én nem vagyok agyamon ma... :crazy: A kupak mércéje alapján megyek, többnyire szemre. A 2 ml-s csík feléig szoktam tölteni kb... Szal nem két mili, hanem a fele, tehát egy... Ez is több egy picit, mint kellene, de az alga miatt muszáj. A halakon nem látok semmit, a csigák meg elmehetnek a... (Ezt is csak azért mertem meglépni, mert garnéla jelenleg nincsen az akváriumban.)

(Most már láthatjátok miért nem naplózok, saját magamat se tudom követni néha... :crazy: Majd felfogadok valakit, aki naplózza az akit, és nem keveri össze a dolgokat teljesen. :geek: U.i.: Azt a carbo mennyiséget csak átírom másodszorra is...)
 
Szuper kis nano, Luna, várom a fejlődését. Szerintem is hagyd meg az alga egy részét mert jól mutat. Az új lámpával biztos jobban fog menni a parvula termesztés.

Örülök, hogy újra fórumozol, és olvashatom a hozzászólásaidat. Kb amikor te elmentél akkor kezdtem el bátrabban véleményt nyilvánítani és így elkerültük egymást.

Sok sikert!
 
Veregesd is magad vállon, ha te és Hunor nem nyaggattok TP-n, akkor nem lenne semmilyen napló. :)
 
Nekem is ez az 1 ml carbo volt a bajom,gondoltam,ha már csinálom,csináljam precízen,úgyhogy vettem fecskendőt és azzal adagolom!
Mikor lészen lámpavásárlás? :)
 
A kérdés jó. Felírom a bevásárló listára a jósgömböt is. :) Egyelőre sajnos nem tudok, nem merek okosat mondani. Ha valamit "elkiabálok", általában tényleg nem jön be. ;) (Talán a Jézuska lesz oly kedves, és csomagoltat egyet a manókkal a karácsonyfa alá, a legrosszabb esetben. :mrgreen: )
 
Nagyon baba, nagyon jó az elrendezés ,tetszik nem is kicsit!! :thumbup: ;)
Egy észre vétel a növényekkel kapcsolatban, mi lenne ha az akvárium kis mérete miatt nem parvulát használnál hanem valamilyen mohát (pl. jávait rövidre nyírva) talaj takaró ként!!??
 
Szó sem nem lehet róla, hogy én még egyszer az életben mohát használjak talajtakaróként. (Érzed a többszörös tagadást? :mrgreen: ) A 7 literesben kipróbáltam, működött is egy darabig, de megmondom őszintén nem hiányzik az a macera. :crazy: Nehéz volt tőle porszívózni, ha nem nyírtam meg rendesen, akkor az alsó része hajlamos volt berohadni, elkerülhetetlenül eltömítettem a szűrő befolyó ágát minden egyes nyírásnál az apró mohadarabkákkal. Szóval, tényleg szép tud lenni, de nekem nincs már ehhez cérnám. A vicc az egészben az, hogy itt-ott eldugva még mindig akad némi-nemű jávai az akiban, a már felhasznált kövekről (amik azért X ideig szárazon voltak :!: ). Meg hát jó az, ha mással is kísérletezgethet az ember, nem csak a mohával. Itt már azért egy picit (több, mint kétszer akkora) nagyobb terem van bohóckodni más növényekkel is.
Egyébként élőben nem olyan vészes a magassága, meg hát lusta voltam rendesen megnyírni ültetésnél. Ha összeszedi magát, majd szép katonásra nyírom a frizuráját, és szép lesz, én tudom. :mrgreen:

Azt azért tegyük hozzá, hogy ez az én nyűgöm, akinek van hozzá türelme, kitartása, csinálja, tényleg szép tud lenni. :thumbup:

Egyébként köszönöm szépen kedves elismerésedet, nagyon jól esik. :angel:
 
Luna said:
Szó sem nem lehet róla, hogy én még egyszer az életben mohát használjak talajtakaróként. (Érzed a többszörös tagadást? :mrgreen: )
OKé OKé, értem és megértettem!! :lol:
Gondoltam egy ötletnek nem lett volna rossz, de ahogy olvasom már túl vagy ezen és nem jött be igazán.
Ha megkérhetlek egy világosabb és egy cseppet élesebb képet szeretnék látni erről a kis gyöngyszemről, mert iszonyatosan jó az elrendezés, ahogy írtad a parvulát meg ha lesz időd majd lenyírod (kertészkedsz egy kicsit). ;)
Luna said:
Egyébként köszönöm szépen kedves elismerésedet, nagyon jól esik. :angel:
Nagyon szívesen máskor is, örülök hogy újra naplózol s hogy fórumozol. ;) :angel:
 
Lesznek még képek persze, reméljük előbb-utóbb valami olyan is, ami élesebben sikerül. Valahogy mindig az a baj, hogy a gép LCD-jén tök jó a kép, a laptopon meg már pixeles, meg zajos. Még ki kell kombinálnom a megfelelő beállítást. Sajnos a gépkönyvek (még) nem írnak az akváriumfotózás rejtelmeiről. :mrgreen: Azért igyekszem. :)
 
Kis helyzetjelentés:

Az algák szépen kezdenek visszavonulót fújni, a jövőhéten nekik is esek egy fogkefével. Még tervezek két Oto-t beszerezni, meg néhány garnélát a következő hetekben. Inadsz-sannal bíbelődtünk onlájn egy kicsit a fénygép beállításaival, úgyhogy talán sikerül majd valami épkéz-láb fotót is csinálnom róla. Képek jövőhét közepe/vége felé várhatók. :wave:
 
Algák visszaszorulóban, neki kellene essek egy fogkefével most már az akváriumnak... A héten, ha minden jól megy, érkezik még némi A. helena, és egy csapat garnéla is.
A fehéregyensúly még mindig nem barátom, de talán egy fokkal jobb a kép, mint az előző... A kép élessége sem az igazi, dehát kézből mit várok, ugyebár? :crazy:

akv1.jpg


2011_1109PcsZoo0040.jpg
 
Back
Oldal tetejére