• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

112L classic

jogos Atti!sorry..fekete ecsetalgának tünik.Kezeltem higított carboval amitől ellilult az alga,de ez nem valami szép.. :oops:
 
Piga said:
a parvula sajna algás.Ami a kérdésem lenne az az,hogy így algásan is metszhető vagy felejtő?
ha esetleg egy gyepmester :lol: segítene akkor megköszönném! :thumbup:

Ha nagyon algás nyugodtan nyírd meg rendesen, gyorsan újranő. Biztos az áramlástól lett algás? Erős áramlástól nem szokott algás lenni nagyon semmi amennyire én tudom. Figyeld hogy most hogy változtattál az áramláson megoldódik-e a probléma nyírás után, ha nem akkor más a gond. Amúgy szép az akvád :) :thumbup:
 
hello Schruz!Már kíváncsi voltam a véleményedre.A tápozásom Green Aqua Macro,micro 6-6ml/nap heti 50%os fele csap fele RO vízzel.Ezért nem a tápozás volt az első amire gyanakodtam.Az erős áramlástól a növények nehezebben tudják felvenni a tápanyagokat.A hátfalon lévő két esöztetőtől a frontüveg mentén az áramlás a parvuláig szálította a mulmot ahol megrekedt.Ez szerintem boriték.Persze az is lehet,hogy helytelen amit írok. :| kíváncsi vagyok mit gondolsz?örülök,hogy tetszik :thumbup: respect a tankjaidért..
 
persze a co2 eloszlása még lehet az ok,de a csövek variálásával javulni látszik ez a probléma.(gondolom a növények jobb bubizásából)
 
schruz said:
Piga said:
a parvula sajna algás.Ami a kérdésem lenne az az,hogy így algásan is metszhető vagy felejtő?
ha esetleg egy gyepmester :lol: segítene akkor megköszönném! :thumbup:

Ha nagyon algás nyugodtan nyírd meg rendesen, gyorsan újranő. Biztos az áramlástól lett algás? Erős áramlástól nem szokott algás lenni nagyon semmi amennyire én tudom. Figyeld hogy most hogy változtattál az áramláson megoldódik-e a probléma nyírás után, ha nem akkor más a gond. Amúgy szép az akvád :) :thumbup:
 
Hát mondom, én úgy tudtam, hogy az erős áramlás nem nagy gond. Látni trópusi patakoat, folyókat a neten ahol iszonyú erős áramlásban is gyönyörűek a növények, de nem tudom. Más véleménye szerintem mérvadóbb ebben a kérdésben :oops: Én egyébként nem felezném a csapvizet és a RO-t, mondjuk attól függ mennyire kemény a csapvíz nálad. Én a 100l-esben 1/5 csapvízet, 4/5 RO vízzet cserélek hetente és a csapvizem kb 25-28 GH-s. Ez az arány nálam 4-5 GH-s vizet eredményez, mondjuk nálam alig van Seiryu kő.

Tényleg szép a tankod, főleg ezen a képen! Viszont próbálj egy kicsit több figyelmet fordítani a fotózásra. Miért van itt pl levágva a jobb szél?
Egy ilyen tank már az a kategória ami megérdemli a jobb fotókat ;) Ne értsd félre, nem szekállak, ez csak tanács :)

6642826981_6a88632542_z.jpg


Illetve betehetnél egy egyszínű fehér hátteret is. Sokat dobna az összképen.
 
schruz said:
Hát mondom, én úgy tudtam, hogy az erős áramlás nem nagy gond. Látni trópusi patakoat, folyókat a neten ahol iszonyú erős áramlásban is gyönyörűek a növények, de nem tudom. Más véleménye szerintem mérvadóbb ebben a kérdésben :oops: Én egyébként nem felezném a csapvizet és a RO-t, mondjuk attól függ mennyire kemény a csapvíz nálad. Én a 100l-esben 1/5 csapvízet, 4/5 RO vízzet cserélek hetente és a csapvizem kb 25-28 GH-s. Ez az arány nálam 4-5 GH-s vizet eredményez, mondjuk nálam alig van Seiryu kő.

Tényleg szép a tankod, főleg ezen a képen! Viszont próbálj egy kicsit több figyelmet fordítani a fotózásra. Miért van itt pl levágva a jobb szél?
Egy ilyen tank már az a kategória ami megérdemli a jobb fotókat ;) Ne értsd félre, nem szekállak, ez csak tanács :)

6642826981_6a88632542_z.jpg


Illetve betehetnél egy egyszínű fehér hátteret is. Sokat dobna az összképen.

a tanácsokat mindig szívesen fogadom a tapasztaltabbaktól :thumbup:/nem értettem félre igénylem a segítséget... :shifty:
Az áramlásos dolgot Nigro mestertől hallottam,de ha rosszul emlékszem akkor itt kérek tőle elnézést :) a csapvizem 17GH-s.aA tankban 10GH és 7KH
köszönöm a tanácsokat! :thumbup: igyekszem..
 
A 10 GH-t én picit magasnak tartom, bár erről is megoszlanak a vélemények. Ez is okozhat pl algásodást. Én minimum 5-6 GH körül tartanám a szintet de hallgass meg mást is :)
 
Piga said:
hello Schruz!Már kíváncsi voltam a véleményedre.A tápozásom Green Aqua Macro,micro 6-6ml/nap heti 50%os fele csap fele RO vízzel.Ezért nem a tápozás volt az első amire gyanakodtam.Az erős áramlástól a növények nehezebben tudják felvenni a tápanyagokat.A hátfalon lévő két esöztetőtől a frontüveg mentén az áramlás a parvuláig szálította a mulmot ahol megrekedt.Ez szerintem boriték.Persze az is lehet,hogy helytelen amit írok. :| kíváncsi vagyok mit gondolsz?örülök,hogy tetszik :thumbup: respect a tankjaidért..

Az így felkevert mulm leginkább a barna alga és az ecset fejlődését segíti. A növénytápot nem hajtja el a növénytől ;) max a fotoszintézis miatt keletkező bubikat, emiatt nem látod bubizni a növényeidet.

Friss akinál érdemes kicsit visszavenni a teljesítményből ha úgy érzed kavarja az aljzatot.
 
schruz said:
A 10 GH-t én picit magasnak tartom, bár erről is megoszlanak a vélemények. Ez is okozhat pl algásodást. Én minimum 5-6 GH körül tartanám a szintet de hallgass meg mást is :)

ha nagyobb arányban használtam ROvizet akkor a KH értékem is nagyon leesett.Ami hatással volt a PH értékre is.
de nézzétek el tapasztalatlanságom ha bakot lőnék és meghallgatnék mást is..köszi :thumbup:
 
viktorlantos said:
Piga said:
hello Schruz!Már kíváncsi voltam a véleményedre.A tápozásom Green Aqua Macro,micro 6-6ml/nap heti 50%os fele csap fele RO vízzel.Ezért nem a tápozás volt az első amire gyanakodtam.Az erős áramlástól a növények nehezebben tudják felvenni a tápanyagokat.A hátfalon lévő két esöztetőtől a frontüveg mentén az áramlás a parvuláig szálította a mulmot ahol megrekedt.Ez szerintem boriték.Persze az is lehet,hogy helytelen amit írok. :| kíváncsi vagyok mit gondolsz?örülök,hogy tetszik :thumbup: respect a tankjaidért..

Az így felkevert mulm leginkább a barna alga és az ecset fejlődését segíti. A növénytápot nem hajtja el a növénytől ;) max a fotoszintézis miatt keletkező bubikat, emiatt nem látod bubizni a növényeidet.

Friss akinál érdemes kicsit visszavenni a teljesítményből ha úgy érzed kavarja az aljzatot.

megváltoztattam a befolyó ágak helyét.Levettem a esőztetőket és két átlós sarokban helyeztem el.Most egyenletesebbnek látom a flowt és nem hordja a mulmot előre.
Az aljzat is kavarásmentes :)
 
Nálam KH 3-4, GH 5,6-6, ph 6,6. Nagyon szeretik ;)
Ph-ban 6,6 alá ne menj. Éjjel 7,8 szokott lenni levegőztetéssel.
 
atti76 said:
Nálam KH 3-4, GH 5,6-6, ph 6,6. Nagyon szeretik ;)
Ph-ban 6,6 alá ne menj. Éjjel 7,8 szokott lenni levegőztetéssel.
a ph 6,8 nálam.Éjjel nem mértem még :) a levegőztetés is megy :thumbup: következő vízcserekor megpróbálok változtatni a RO arányon.
 
A minap vittem vízmintát a GA-ba és kiderült,hogy a foszfát alig van a vízben/asszem 0,1ppm :? / és magas a GH érték is.Úgyhogy a foszfátot pótlásra Easy Life Fosfo-t adagolok(Key :thumbup: ) és a holnap esedékes 50%-os vízcsere is nagyobb mennyiségű RO vízzel történik.Ami viszont megnyugtató volt,NO2 0.Hát a szűrő az szűr ;)
 
Megtörtént az 50%(50L) vízcsere 10L kezelt csapvíz és 40L ROvízzel,de lássuk a változásokat. :) GH 7,KH 4-5,PH 6.9
tudom még van mit faragni a GH-n..visszatápoztam a napi adag 1.5-szeresével és "Key ajánlásával" adagoltam a foszfátot./heti 30ml EL fosfo/
mi a véleményetek?
 
a parvula is meglett rendesen nyírva.Alaposan kitakarítottam a szálak közül is a szenyeződéseket.Úgy fest kezdi összekapni magát.Viszont a pogok eléggé felkopaszodtak.
 
a tegnap este nem sikerült valami jól ami a tankot illeti.Az alga úgy tűnik egyre kevesebb ezzel minden OK!De a 2075ös szűrőm megadta magát.Pontosabban a szabályzó karja kattant egyet(persze nullára lefojtott állásban :thumbdown: )és no szűrés.Kicsit 'dezsavú'érzésem van,mert ugyanígy jártam féléve a 2071el is.
 
azért egy két óvintézkedés történt.A 2071-es szűrőfejével forgatom a 2075-ös vödrén át a vizet.Így legalább a bacikat megmentettem+egy kis redcherryt :cool: .Ott pihent szerintem több mint egy hete az előszűrőben.Még kipótoltam a keringést egy kis 300L/h-ás vízforgatóval.És ugye a nagy szűrő hajtotta a reaktort is,úgyhogy vissza raktam egy difit.Remélem átvészelem valahogy a jövő hétig.Egy biztos a szűrő már a postán :lol:
 
Back
Oldal tetejére