• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Vízlágyítás

Sziasztok!
Szeretném lágyítani az akvárium vizét! Lehet nálunk kapni ozmóvízet!
A paraméterek a következők:
Vízminőség értékei:



Cl2 (klór, nulla értéken kell lennie): ………..0 mg/l
KH (karbonát keménység, 3-10 között jó): …6°d
GH (összes keménység, 4-16 között jó):……6-8°d
PH (kémhatás, 5-9 között jó):……………….kb. 6
NO2 (nitrit, nulla értéken kell lennie): ………0
NO3 (nitrát, 0-25 között jó):………………....0

Az akvárium 54 literes hetente 50% -ot cserélek előkészített csapvízzel!
Ezt szeretném az ozmóval helyettesíteni! Csak nem tudom hogy mennyi legyen az ozmó? Kell-e valamit tenni az akiba vízcsere után?
 
Sziasztok!
Szeretném lágyítani az akvárium vizét! Lehet nálunk kapni ozmóvízet!
A paraméterek a következők:
Vízminőség értékei:



Cl2 (klór, nulla értéken kell lennie): ………..0 mg/l
KH
(karbonát keménység, 3-10 között jó): …6°d
GH
(összes keménység, 4-16 között jó):……6-8°d
PH
(kémhatás, 5-9 között jó):……………….kb. 6
NO2
(nitrit, nulla értéken kell lennie): ………0
NO3
(nitrát, 0-25 között jó):………………....0

Az akvárium 54 literes hetente 50% -ot cserélek előkészített csapvízzel!
Ezt szeretném az ozmóval helyettesíteni! Csak nem tudom hogy mennyi legyen az ozmó? Kell-e valamit tenni az akiba vízcsere után?

Ez minek az értéke? Akvárium, csapvíz, RO víz?
 
megkérdezni a boltot, hogy miért nem nullás keménységű a víz.
:ROFLMAO:

Egyébként önmagában a 6-8-as összkeménységű víz már nem rossz (bár még nem lágy víz), a kezelt csapvíznél legalábbis sokkal jobb! (Budapesten sok helyen 20-22körüli)

Én azt javasolnám, ha nem akarsz RO készülékbe fektetni, akkor próbáld ki a gyantás verziót! Azzal is lehet egyszerre kevesebb mennyiséget lágyítani, nem kell egyszerre mind a 200litert ;). Ha nagyon bonyolítani akarod, akkor a bolti vizet lágyítod le 0-ásra :cool:
 
:ROFLMAO:

Egyébként önmagában a 6-8-as összkeménységű víz már nem rossz (bár még nem lágy víz), a kezelt csapvíznél legalábbis sokkal jobb! (Budapesten sok helyen 20-22körüli)

Én azt javasolnám, ha nem akarsz RO készülékbe fektetni, akkor próbáld ki a gyantás verziót! Azzal is lehet egyszerre kevesebb mennyiséget lágyítani, nem kell egyszerre mind a 200litert ;). Ha nagyon bonyolítani akarod, akkor a bolti vizet lágyítod le 0-ásra :cool:
Köszi!
Szerintem maradok a csapvíznél bár elég kemény!:(
kh:18
GH:30
Ez miatt gondoltam az ozmóra!
 
Akkor sem értem teljesen :)
Találtam egy térképet, ahol az látható, hogy ahol én lakom ott 7°d -14 °d közötti keménységű a csapvíz.
Ez kb. jónak mondható nem?
 
Tökéletesen megfelel, könnyen beállíthadod vele a vized, mert a keménysége gh 1 (tds 15) alatt van. Én éveken keresztűl használtam, és jól működött. Gond akkor van , ha nagyobb mennyiségre van szükséged, mert akkor drága, 5 liter 3-400 ft. Milyen keménységü vizet szeretnél lágyítani, és mennyire, hány literes az akvárium?
Ez engem is érdekelne.
Kb. Milyen arányban kellene csapvízhez az ioncserélt?
 
Van valakinek ötlete, hogyan lehetne működő akváriumból eltüntetni a már meglévő vízkövet?
 
Van valakinek ötlete, hogyan lehetne működő akváriumból eltüntetni a már meglévő vízkövet?
Én azt szoktam, hogy vízcserekor amikor le van engedve a víz, akkor ecetbe mártott és nagyrészt kinyomott szivaccsal dörzsölöm végig, érzéssel. Ami pár csepp ecet belecsorog az üvegen, az - egyelőre úgy tűnik - nem okoz semmilyen problémát.
 
Dörzsikés szivacs pl.

Szivacsot jelenleg is használok, de sajnos nem volt mindenhol hatákony. Az egyik oldal valamiért erősebben vízkövesedik :confused:

Én azt szoktam, hogy vízcserekor amikor le van engedve a víz, akkor ecetbe mártott és nagyrészt kinyomott szivaccsal dörzsölöm végig, érzéssel. Ami pár csepp ecet belecsorog az üvegen, az - egyelőre úgy tűnik - nem okoz semmilyen problémát.

Az ecetes megoldást még csak újraindításkor mertem bevetni. Ha nálad nem volt probléma, lehet, hogy nekem is tennem kellene egy próbát :whistle:
 
Back
Oldal tetejére