• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Vízlágyítás

Sziasztok!
Esővízről mik a vélemények. Falun élek van egy 1m3-es műanyag esővíz tárolóm, zárt. Ha abból veszek ki vizet átszűröm aktív szénen alkalmas lehet egy 20 l-es lágyvizes aki töltéséhez CRS-nek? Vagy kockázatos és felejtsem el.
 
Sziasztok!
Esővízről mik a vélemények. Falun élek van egy 1m3-es műanyag esővíz tárolóm, zárt. Ha abból veszek ki vizet átszűröm aktív szénen alkalmas lehet egy 20 l-es lágyvizes aki töltéséhez CRS-nek? Vagy kockázatos és felejtsem el.

Olvastam már olyat aki esővizet használt... Én személy szerint bátrabban tölteném (ha lenne rá lehetőségem) az akváriumba mint a csap vizet. Persze csak valami módú szűrés után ahogy írtad...
 
Olvastam már olyat aki esővizet használt... Én személy szerint bátrabban tölteném (ha lenne rá lehetőségem) az akváriumba mint a csap vizet. Persze csak valami módú szűrés után ahogy írtad...
Köszi a választ szerinted aktív szén elég vagy vmilyen vízelőkészítő is kellene bele.
 
Sziasztok!
Be kell látnom, hogy a soproni betonkemény vízben lehetetlen növényezni ezért szeretném lágyítani a vizet ioncserélt vízzel (tudom az RO jobb és olcsóbb). Általában 10 litert cserélek alkalmanként a 32 literes nanomban. Csinálhatom ezt egyből 10 liter ioncseréltel is vagy inkább 5-5 liter legyen alkalmanként? Legszívesebben csinálnék most egy 15 literes vízcserét inoncseréltel de nem tudom, hogy a garnélák (blue jelly, blue dream) és az otok hogy viselnék.
 
Sziasztok!
Be kell látnom, hogy a soproni betonkemény vízben lehetetlen növényezni ezért szeretném lágyítani a vizet ioncserélt vízzel (tudom az RO jobb és olcsóbb). Általában 10 litert cserélek alkalmanként a 32 literes nanomban. Csinálhatom ezt egyből 10 liter ioncseréltel is vagy inkább 5-5 liter legyen alkalmanként? Legszívesebben csinálnék most egy 15 literes vízcserét inoncseréltel de nem tudom, hogy a garnélák (blue jelly, blue dream) és az otok hogy viselnék.
Az én garnéláim mindent kibírnak miattuk ne aggódj :)
Egyébként egy darabig én is vettem ioncserélt vizet, de rá fogsz jönni hogy jobb az RO (értem ez alatt hogy egyszer kell rá pénzt kidobni és akkor van vized amikor akarod). A legkisebb készülék elég lenne neked is.
 
Az én garnéláim mindent kibírnak miattuk ne aggódj :)
Egyébként egy darabig én is vettem ioncserélt vizet, de rá fogsz jönni hogy jobb az RO (értem ez alatt hogy egyszer kell rá pénzt kidobni és akkor van vized amikor akarod). A legkisebb készülék elég lenne neked is.

Tudom, tudom de most hirtelen kell valami. Akkor lehet csinálok ma egy 10 literese vízcserét és vasárnap is egyet. Ja a garnélák köszönik szépen jól vannak. Az egyik bludream most dobta le a kabátját itt előttem :) és a többiek is ezt teszik. Ja és az egyik jelly bepetésedett :love::p
 
Tudom, tudom de most hirtelen kell valami. Akkor lehet csinálok ma egy 10 literese vízcserét és vasárnap is egyet. Ja a garnélák köszönik szépen jól vannak. Az egyik bludream most dobta le a kabátját itt előttem :) és a többiek is ezt teszik. Ja és az egyik jelly bepetésedett :love::p
Hát náluk az a csoda ha nem szaporodnak. Egyszer elkezdtem kipecázni őket (petés is került közéjük) mire kifogtam 25öt már többen voltak mert a petés pont akkor kezdte elengedni a kicsiket. Szóval lesz elég garnélád ;)
 
Vennék én is egy RO-készüléket, de nekem nagyon macerásnak tűnik a bekötése, illetve a tisztított víz tárolása.
 
nekem a következő fajta van, bár talán ennél kisebb teljesítményű
Dennerle Osmose Professional 190 RO vízlágyító készülék öblítőszeleppel - 190 l/nap 29 900,00 Ft Green Aqua
nem igazán van gond a bekötéssel, csak a bemenő vizet kell rátenni a csapra, mint írják a honlapon a mosógépnek is ilyen csöve van. Nekem garázsban van rákötve a csapra. Két kimenő ága van egyiken a tiszta víz másikon meg a felesleges víz folyik el. Tiszta vizet értelemszerűen gyűjtöd egy kannában (én ioncserélt vizes palackot használok) a rossz vizet vagy hagyod elfolyni vagy gyűjtöd locsolni.
Nem igazán van vele gond. Én is láttam a profik saját készítésű RO készülékeit, de kezdetnek egy ilyen kész verzió teljesen jól működik nálam. Kb. PPM 20as vizet csinál nálam a 400 felettiből.
 
Ha forralással lágyítanám a vizet azt is vegyesen használjam a kemény csapvízzel, vagy mehet egy az egybe?
A forralt víznél is ajánlott a vízelőkészítő?
Mennyit lágyít a forralás?
 
Utoljára módosított:
Mert forralással nem lehet vizet lágyítani, ha lehetne, akkor mindenki így csinálná (óccób lenne), és nem gyantára és ro készülékre szórná a pénzét! Én is olvastam erről, de.......!:)
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére