• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Vízalatti kertjeim

Sziasztok
Adós vagyok a legújabb kertem adataival, most rászántam magam és belevágok.
Akvárium: 60x35x36 normál üveg
Szűrés: Tetra EX 1200, Sera biopur, szivacs, Siporax, Bio Rio, Szivacs, perlon, Később rakok be purigent. 17-es üveg lily pipe
Világítás: Quad 4x24w függesztve.
Talaj: ADA talaj indító bacik,JBL aquabasis plus, ADA Amazonia, ADA Mekong dekor kavics,
Dekor: Red Moor fa, Bazalt darabok.
Nagynyomású co2 in-line diffúzorral beoldva.
Tápozás: EI szerint Green Aqua Micro Macro carbo
Növények:
cyperus helferi
parvula mini
staurogyne repens
Dennerle Cryptocoryne lutea Hobbit
Ludwigia repens rubin
alternanthera reineckii mini
gratiola viscidula
ranunculus inundatus
ammania bonsai
pogostemon helferi
pogostemon stellata
marsilea hirsuta
anubias nana petite
riccardia chamedryfolia
fissidens fontanus
Vesicularia dubyana ‘Christmas’
hygrophila pinnatifida
Limnobium laevigatum,
Bucephalandra motleyana 'Elegant blue''
Bucephalandra motleyana 'Kedagang mini'
Bucephalandra cf.motleyana Melawi
Bucephalandra m. Brownie Phantom
Bucephalandra m. Brownie purple
Bucephalandra m. Kapuas hulu Red Purple
Bucephalandra m. Golden bell
bucephalandra copper
Dennerle Bucephalandra spec. 'Mini Needle Leaf'

Remélhetőleg nem hagytam ki semmit. :)
Szia!Hol szerezted be ezeket a bucékat?
 
Hát, így abszolút kezdőként annyit mondhatnék, Julia Roberts-et idézve, hogy "majd össze p..siltem magam a gyönyörűségtől" ahogy végigolvastam a naplódat. A többi dicsérő strófát már leírták sokak előttem, úgyhogy ezt nem is ragoznám tovább.
A fő kérdésem az lenne, hogy a low-tec-ben is RO vizet használsz? Valahol mintha olvastam volna, azért ütött szöget a fejemben a kérdés, de most sehogy sem találtam a bejegyzést.
 
Hát, így abszolút kezdőként annyit mondhatnék, Julia Roberts-et idézve, hogy "majd össze p..siltem magam a gyönyörűségtől" ahogy végigolvastam a naplódat. A többi dicsérő strófát már leírták sokak előttem, úgyhogy ezt nem is ragoznám tovább.
A fő kérdésem az lenne, hogy a low-tec-ben is RO vizet használsz? Valahol mintha olvastam volna, azért ütött szöget a fejemben a kérdés, de most sehogy sem találtam a bejegyzést.


Köszönöm! Igen a low techben is RO vizet használok. Azt vettem észre jobban érzik magukat a növények lágy vízben és ha már van akkor miért ne. :)
 
Elkapott az alkotási vágy, ezért elkezdtem legózni. Újra low-tech lesz de nem szeretnék talajt csak dekor homok vagy bazalt zúzalék lesz és csak olyan növény lesz benne ami nem igényli a talajt. A tervben Bucék, microsoriumok és anubiasok szerepelnek. Diy Led világítás lesz próbaképpen. A szűrés egy Eheim 2222 lesz.60l low.JPG 60l low 1.JPG
 
Baba az új elképzelés!
Ez most a harmadik akvárium lesz vagy szétkaptad a "low-ot"?
Várom a képeket az akváról meg a DIY lámpáról is.;):)
 
Ma ráértem folytatni az új akváriumot. Persze végül nem azt valósítottam meg amit bemutattam mert még tekergettem rakosgattam egy kicsit de ez így jobb lett szerintem.
Megtörtént a növényesítés :
Microsorium sp 'mini coral'
microsorum pteropus windelov
microsorum thor's hammer
bolbitis heudelotii
Bucephalandra motleyana 'Elegant blue'
Bucephalandra motleyana 'Theia III.'
Bucephalandra motleyana 'Kedagang mini'
Bucephalandra cf.motleyana Melawi
Bucephalandra m. Brownie Phantom
Bucephalandra copper
Anubias nana 'pinto'
Anubias nana 'petite'
Anubias nana
Solenostoma tetragonum
fissidens fontanus
'Christmas' moss60l 2017 01.27.  (1).JPG 60l 2017 01.27.  (2).JPG 60l 2017 01.27.  (3).JPG

Azt hitted látni fogsz mindent? Hát nem! Összképet majd csak letisztulás után teszek fel. :D

Köszi, hogy benéztél!:)
 
Víz alatt is baromi jól fog kinézni. Nagy mennyiségű növénytömeget kötöztél, rögzítettél. Gratula!(y);)
A lámpa kiálló csavarjával vigyázni, vízben kiázott kezeken csúnya sebeket képes okozni. Próbáld rövidebbre kicserélni.:sneaky:
 
Peti! Ez (is) tök jól néz ki! Jó ötlet, hogy így egyben, még a szárazon felrögzítettél minden növényt. Nagyon kis komplett az egész.(y) Gratulálok!
 
Peti! Ez (is) tök jól néz ki! Jó ötlet, hogy így egyben, még a szárazon felrögzítettél minden növényt. Nagyon kis komplett az egész.(y) Gratulálok!

Köszönöm! Ez így könnyű volt, sokkal könnyebb mint ha az akváriumban csináltam volna. Kifogom próbálni többféle aljzattal, jelenleg ADA Mekong dekor kavics van benne, de kipróbálom majd fekete dekorral is. :)
 
Back
Oldal tetejére