• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Vízalatti kertjeim

Az a gond velük hogy, még 30-an is félősek. Egy hirtelen mozdulat, egyből elbújnak a növények között. :)

Lehet, ezért maradnak csoportban.

Nálam amikor a halak úgy érzik, belakták az akváriumot, elfelejtenek csoportban maradni....

Lehet, valami apróbb csukaszerűséget be kéne tenni :)
 
Lehet, ezért maradnak csoportban.

Nálam amikor a halak úgy érzik, belakták az akváriumot, elfelejtenek csoportban maradni....

Lehet, valami apróbb csukaszerűséget be kéne tenni :)


Ők alapból csapat hal szeretnek együtt úszni de azért mindig van pár darab szerteszét. Talán az etetés az ami legjobban összehozza a csapatot. :)
 
És tápozol valamivel? Vagy ráhagyod a táptalajra a dolgot?


Természetesen tápozok,táptalaj nagyon kevés van benne. Ennyi növény nem lenne meg csak tápozással. Napi 3ml mic 2ml mac 4ml easy carbo. Most fogok tápot váltani majd kiderül, hogy teljesít. :)
 
Természetesen tápozok,táptalaj nagyon kevés van benne. Ennyi növény nem lenne meg csak tápozással. Napi 3ml mic 2ml mac 4ml easy carbo. Most fogok tápot váltani majd kiderül, hogy teljesít. :)
Milyen tápra váltasz? Gondolom nem a GA tápokkal van a baj, csak kipróbálsz mást is?!
 
Milyen tápra váltasz? Gondolom nem a GA tápokkal van a baj, csak kipróbálsz mást is?!


Meg vagyok elégedve a GA tápokkal a high techben továbbra is azt használom. Kipróbálom a TF-et mert kaptam ajándékba és gondoltam el használom.
 
Természetesen tápozok,táptalaj nagyon kevés van benne. Ennyi növény nem lenne meg csak tápozással. Napi 3ml mic 2ml mac 4ml easy carbo. Most fogok tápot váltani majd kiderül, hogy teljesít. :)

Ha elhagynád a carbo-t, szerinted mi történne?

Én nem merek carbo-t használni biológiai szűrő nélküli földes akváriumban, mert nem tudom, hogyan reagálna.
 
Ha elhagynád a carbo-t, szerinted mi történne?

Én nem merek carbo-t használni biológiai szűrő nélküli földes akváriumban, mert nem tudom, hogyan reagálna.


Szerintem nem történne semmi, egy kicsit lassulna a növekedés mert a növények nehezebben vennék fel a tápot és ezért lehet visszább kellene venni a tápból is, hogy ne az algákat etesd a táppal. A te akváriumod egy más rendszerben üzemel de a carbo nem okozna gondot szerintem mert csak szén forrás a növényeknek. Egyszer talán ki próbálom én is.
 
A te akváriumod egy más rendszerben üzemel de a carbo nem okozna gondot szerintem mert csak szén forrás a növényeknek. Egyszer talán ki próbálom én is.

--- saját vélemény ---

Utána kellene nézni, hátha tesztelte már valaki. Nehéz pontosan tudni, hogy ezek a termékek mit tartalmaznak, mert nem mindig írják rá. Amennyit én tudok róla, Glutaraldehyde egy sterilizáló szer algagátló és antibakteriális hatással (ez bizonyított). Ami sehol sincs bizonyítva, hogy a növények az ebben levő szént közvetlenül fel tudják venni. A tudomány jelenlegi állása szerint CO2 és HCO3- a növények szénforrása. Ha megnézed, egy dózis carbo mennyi szénatomot tartalmaz, akkor nem is olyan számottevő. Viszont azt lehet tudni, hogy a biológiai szűrőben lévő baktériumok bizonyos körülmények között a növények ellen játszhatnak. Alga is. Még ha a növény közvetlenül fel is tudná venni a Glutaraldehyde-et, akkor is mekkora az esélye, hogy amit beöntök, az előbb nem algát, baktériumot vagy mondjuk a halak kopoltyúját találja meg mint a növény levelét? Szóval nálad lehet, hogy elég hosszú, indirekt módon segít, de ha nincs biológiai szűrő, akkor lehet, hogy teljesen máshogy hat. Nem igazán találtam tesztet ilyen körülmények között.
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére