• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Út az ismeretlenbe..

simogatja a szemem 😜 szuper képek! Lehet érdemes lenne picit máshogy nyírni ezt a rotala bokrot. Tovább javítaná az élvezeti faktort 👍

Köszönöm szépen :)
Az az igazság, hogy már nem nagyon szoktam figyelni a nyírásra, épp annyira hogy az áramlatot ne törje meg, kicsit ellustálkodtam a növénykét :D Épp ma gondolkodtam rajta, hogy hétvégén lehet vissza vágom pár centisre teljesen, akkor lehetséges, hogy csinálok belőle valami más fazont, bár már nem sokat tudok belőlük kihozni :)
 
Sziasztok!

Kiírásra kerültek az EAPLC eredmények, ez a kis akváriumom a Small kategóriában mérkőzött meg. Semmi reményt nem fűztem hozzá, nem is terveztem versenyen indulni ezzel az akváriummal, mert csak saját magam szobadíszeként tekintettem rá végig, semmi bonyolult építés, különösebb odafigyelés bármilyen szempontból, csak hogy zöld legyen, piros legyen, nekem bejöjjön és ennyi.
Mikor fotóztam, azt hittem ez a legszebb állapota az akváriumnak, a gyep csúcsformába került, a háttér is pirosodott, minden növény egészségesnek tűnt. Aztán ahogy telt az idő már tudtam, hogy még picit várni kellett volna, hogy picit sűrűsödjön még egy-két helyen, a blyxa bokrot vagy kivenni (ahogy arra már sor is került) vagy kicsit ritkítani hogy ne legyen túl hangsúlyos, de már úgy voltam vele, amint említettem is, hogy ez nem fog versenyre menni, csak legyen egy technika nélküli fotóm és felkerüljön majd a többi közé egy pici képként a falra szobadísznek, emléknek ahogy a többi is fent van. :)

A végeredmény egy 18. hely lett a nem túl nagy mezőnyben, ez nem tudom jó vagy rossz eredménynek számít-e, de a részvét a fontos ahogy szokták mondani :D Nem vagyok elégedetlen abszolút, főleg tekintve és ismét kiemelve, hogy nem versenyre készült ez :)
És akkor a fotó róla :)

53312763111_932523e99b_h.jpg by Tamás Fábián, on Flickr
 
Sziasztok!

Kiírásra kerültek az EAPLC eredmények, ez a kis akváriumom a Small kategóriában mérkőzött meg. Semmi reményt nem fűztem hozzá, nem is terveztem versenyen indulni ezzel az akváriummal, mert csak saját magam szobadíszeként tekintettem rá végig, semmi bonyolult építés, különösebb odafigyelés bármilyen szempontból, csak hogy zöld legyen, piros legyen, nekem bejöjjön és ennyi.
Mikor fotóztam, azt hittem ez a legszebb állapota az akváriumnak, a gyep csúcsformába került, a háttér is pirosodott, minden növény egészségesnek tűnt. Aztán ahogy telt az idő már tudtam, hogy még picit várni kellett volna, hogy picit sűrűsödjön még egy-két helyen, a blyxa bokrot vagy kivenni (ahogy arra már sor is került) vagy kicsit ritkítani hogy ne legyen túl hangsúlyos, de már úgy voltam vele, amint említettem is, hogy ez nem fog versenyre menni, csak legyen egy technika nélküli fotóm és felkerüljön majd a többi közé egy pici képként a falra szobadísznek, emléknek ahogy a többi is fent van. :)

A végeredmény egy 18. hely lett a nem túl nagy mezőnyben, ez nem tudom jó vagy rossz eredménynek számít-e, de a részvét a fontos ahogy szokták mondani :D Nem vagyok elégedetlen abszolút, főleg tekintve és ismét kiemelve, hogy nem versenyre készült ez :)
És akkor a fotó róla :)

View attachment 178504 by Tamás Fábián, on Flickr
Gratulálok a helyezéshez. Elindultál és megméretted. Ez egy nagy lépés, legtöbbünk sosem meri megtenni. 🙂
 
Sziasztok!

Kiírásra kerültek az EAPLC eredmények, ez a kis akváriumom a Small kategóriában mérkőzött meg. Semmi reményt nem fűztem hozzá, nem is terveztem versenyen indulni ezzel az akváriummal, mert csak saját magam szobadíszeként tekintettem rá végig, semmi bonyolult építés, különösebb odafigyelés bármilyen szempontból, csak hogy zöld legyen, piros legyen, nekem bejöjjön és ennyi.
Mikor fotóztam, azt hittem ez a legszebb állapota az akváriumnak, a gyep csúcsformába került, a háttér is pirosodott, minden növény egészségesnek tűnt. Aztán ahogy telt az idő már tudtam, hogy még picit várni kellett volna, hogy picit sűrűsödjön még egy-két helyen, a blyxa bokrot vagy kivenni (ahogy arra már sor is került) vagy kicsit ritkítani hogy ne legyen túl hangsúlyos, de már úgy voltam vele, amint említettem is, hogy ez nem fog versenyre menni, csak legyen egy technika nélküli fotóm és felkerüljön majd a többi közé egy pici képként a falra szobadísznek, emléknek ahogy a többi is fent van. :)

A végeredmény egy 18. hely lett a nem túl nagy mezőnyben, ez nem tudom jó vagy rossz eredménynek számít-e, de a részvét a fontos ahogy szokták mondani :D Nem vagyok elégedetlen abszolút, főleg tekintve és ismét kiemelve, hogy nem versenyre készült ez :)
És akkor a fotó róla :)

View attachment 178504 by Tamás Fábián, on Flickr

Nekünk nagyon tetszik. Ha neked is, akkor ez nem a 18. hely, hanem az első! 🥇🏆

Azért ez a fórum mégis csak komolyabb hely, nagyobb elismerés a 13 like-al, mint egy EAPLC... ;)
 
Sziasztok!

Kiírásra kerültek az EAPLC eredmények, ez a kis akváriumom a Small kategóriában mérkőzött meg. Semmi reményt nem fűztem hozzá, nem is terveztem versenyen indulni ezzel az akváriummal, mert csak saját magam szobadíszeként tekintettem rá végig, semmi bonyolult építés, különösebb odafigyelés bármilyen szempontból, csak hogy zöld legyen, piros legyen, nekem bejöjjön és ennyi.
Mikor fotóztam, azt hittem ez a legszebb állapota az akváriumnak, a gyep csúcsformába került, a háttér is pirosodott, minden növény egészségesnek tűnt. Aztán ahogy telt az idő már tudtam, hogy még picit várni kellett volna, hogy picit sűrűsödjön még egy-két helyen, a blyxa bokrot vagy kivenni (ahogy arra már sor is került) vagy kicsit ritkítani hogy ne legyen túl hangsúlyos, de már úgy voltam vele, amint említettem is, hogy ez nem fog versenyre menni, csak legyen egy technika nélküli fotóm és felkerüljön majd a többi közé egy pici képként a falra szobadísznek, emléknek ahogy a többi is fent van. :)

A végeredmény egy 18. hely lett a nem túl nagy mezőnyben, ez nem tudom jó vagy rossz eredménynek számít-e, de a részvét a fontos ahogy szokták mondani :D Nem vagyok elégedetlen abszolút, főleg tekintve és ismét kiemelve, hogy nem versenyre készült ez :)
És akkor a fotó róla :)

View attachment 178504 by Tamás Fábián, on Flickr
Szerintem pofás és gyönyörűek a növények is, szóval mindegy hányadik lettél, gratulálok hozzá! :) Zárójelbe…egy nemzetközi versenyen 18.lettél, mindegy hogy nem volt nagy a mezőny, szerintem ez jó eredmény 😉
 
Nekünk nagyon tetszik. Ha neked is, akkor ez nem a 18. hely, hanem az első! 🥇🏆

Azért ez a fórum mégis csak komolyabb hely, nagyobb elismerés a 13 like-al, mint egy EAPLC... ;)

Köszönöm.
Így van, ez a fórum egy komoly és tiszteletre méltó hely, rengeteg okos, tehetséges, jó fej emberrel :D Nekem ez a lényeg, hogy itt is tetszik mindenkinek meg nekem is :D

Szerintem pofás és gyönyörűek a növények is, szóval mindegy hányadik lettél, gratulálok hozzá! :) Zárójelbe…egy nemzetközi versenyen 18.lettél, mindegy hogy nem volt nagy a mezőny, szerintem ez jó eredmény 😉

Köszönöm szépen :)
 
Megérkezett a tegnapi napon GA black friday akciójában rendelt cuccok. :) Nagy részben már a jövőre gondolva a következő berendezés alapanyagai kerültek kosárba, illetve szeretném tesztelni az inline atomizert is, ezért vettem egyet a co2art márkájából, kíváncsi leszek hogy fog teljesíteni, de először helyet kell találni neki a csövezésben :D
Köszönöm a gyorsaságot! :)

IMG_20231127_125408.jpg
 
Sziasztok.

Hamarosan lecseng ez a berendezés, romlásnak indultak a növények állapota, így tegnap kicsit aktivizáltam magam és olyat csináltam mint még soha :D
Készítettem selejtezett bútorlapból egy kis építő keretet így nem kell szétszednem az akváriumot mindaddig amíg készítem az új berendezést. Aztán ha megvan akkor növény vásárlás és egy nap kemény meló a szétszedés, berendezés áthelyezés, ültetés és indítás, szűrő pedig így viszonylag már járatottan tudja folytatni a melót. :)
Elképzelés egyelőre még nem sok, talán annyi hogy sziklás vonalra szeretnék menni, de még ez sem szent írás. Viszont egy kérdés is. A jelenlegi berendezésből mikor kiszedem a növényeket, amiket még szépnek látok és úgy gondolom, hogy fel is tudnék használni, csak tegyem bele egy vödör vízbe és úgy kibírják a beültetésig? Terveim szerint ez max 1-2 nap lehet.

IMG_20231207_084319.jpg
 
A jelenlegi berendezésből mikor kiszedem a növényeket, amiket még szépnek látok és úgy gondolom, hogy fel is tudnék használni, csak tegyem bele egy vödör vízbe és úgy kibírják a beültetésig?
Igen, simán kibírják 1-2 napig. Sőt, ha epifitákat vagy a parvulát szeretnéd átvinni, akkor azokat teheted akár kajásdobozokba is. Kicsit benedvesíted és lezárod, nem is kell vízzel feltölteni. Volt már olyan is, hogy komplett Monte Carlo gyepet tároltam egy műanyag tálcán, körbefóliázva folpack-al, több mint egy hétig.
Talán még jobb is így, mint vízben tárolva vödörben, mert kihaltak belőle az apróbb csigák, algamaradékok.
Kb így, mint ezeken a képeken:
https://akvakertesz.hu/threads/elado-noevenyek.100/page-245#post-516166

Kíváncsi leszek az új berendezésre, ez volt az egyik kedvencem mostanában itt. 👍
 
Igen, simán kibírják 1-2 napig. Sőt, ha epifitákat vagy a parvulát szeretnéd átvinni, akkor azokat teheted akár kajásdobozokba is. Kicsit benedvesíted és lezárod, nem is kell vízzel feltölteni. Volt már olyan is, hogy komplett Monte Carlo gyepet tároltam egy műanyag tálcán, körbefóliázva folpack-al, több mint egy hétig.
Talán még jobb is így, mint vízben tárolva vödörben, mert kihaltak belőle az apróbb csigák, algamaradékok.
Kb így, mint ezeken a képeken:
https://akvakertesz.hu/threads/elado-noevenyek.100/page-245#post-516166

Kíváncsi leszek az új berendezésre, ez volt az egyik kedvencem mostanában itt. 👍

Köszönöm szépen, örülök hogy elnyerte a tetszésedet, én is szeretem egyébként még a mai napig, jó nézegetni, csak már zavar az acicularis sárgulása nagyon, őt nem is fogom megmenteni, mert a mini már nagyon összenőtt a rendes magasabb parvulával illetve tényleg rossz kondiban vannak már. Meg persze majd az elkövetkezendő berendezés fogja eldönteni, hogy milyen növényekre is lesz szükség. :) Akkor a tárolás meg is oldva a leírtak alapján, köszönöm. :)
 
Kezdődik a jövő építészete, még kezdetleges, sok javítás vár még rá, az elképzelésem valami ilyesmi lesz. Előtérben homok lesz, az építő keretem első felébe egy plexi jobb lenne, majd pár év múlva a következő építéshez ezt javítom, most már nem :D
Homokban apró kő részleteket tervezek csak, max egy egy kis tő növényke.
Bal oldalt ferdén emelkedő szikla, erre tervezek egy kis lelógó növénykét, eredetileg motecarlo futott át a fejemen de 45p-ben szerintem picit nagyok lennének a levelek, így lehet hogy hc cuba lenne a jobb választás, de az is lehet hogy semmi nem lesz rajta :D
Középre tervezek egy fő követ, ezért van bent egy szép vaskos szikla, jobb lenne egy picit talán hosszúkás és kevésbé tömzsibb, de sajnos olyan kövem nincs így ezekkel kísérletezem. jobb oldal még képlékeny, oda nagy extrát nem tervezek, csak egy kis partoldal szerűséget ami elválasztja a homokot a felső szint talajától és növényzetétől. Növényesítés a felső szinten még lövésem nincs, nem tudom lesz-e benne magasra növő növényke vagy maradjak csak előtéri növényzeteknél, ez majd még kiderül. :)
Bedobom ide fotóként, véleményezésre, építő jellegű kritikákra, kibeszélőre :D

DSC_3490-Edit.jpg
 
Szerintem az összes kő alá kellene egy egységes emelés. Felül így teljesen üres az akvárium.

Köszönöm az észrevételed :) Emelni fogom valamilyen szinten, de valószínűleg már csak a végleges helyén. :) Épp azon gondolkodtam hogy lehetséges, hogy ezt nem fogom túl magasra sem emelni, meg az előtér még sokat fog változtatni rajta amit nem itt fogok kidolgozni a keret korlátai miatt, sok fog talán azon is múlni :)
 
Back
Oldal tetejére