• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Green Aqua kő vásárlási tájékoztató

Bár konkrétan nem találom, de itt a topicban leírtak alapján iwagumi-hoz egy 80x40-es alapterületben reálisnak tartom a 20-30kg mantent. Jól gondolom?
 
Bár konkrétan nem találom, de itt a topicban leírtak alapján iwagumi-hoz egy 80x40-es alapterületben reálisnak tartom a 20-30kg mantent. Jól gondolom?

Ténylegesen elég lehet, persze kőtől is függ azért, de érdemes 2-3x annyi kőben gondolkodni, mint amennyire tényleg szükség lesz.
 
Ezt a lehetőséget sem ismertem.
Pedig ha belegondolsz, ésszerű a funkció. De tudom hogy sokan nem ismerik, így néha leírom. Már kb. harmadszor :)
(a fórummal való ismerkedéskor én mindent végignyomogattam, így előlem nem bújt el)

Én még most sem értem
Lehet hogy csak desktop módban látszik (böngészőből)..

szerk: @matrai Visszanéztem, 2012-től kb.
 
Ez itten akkor mostan az értetlenkedések topikja :)


What?
Arra gondoltam, hogy szép összeg lesz csak ezeket megvenni és ezzel még nincs kész a hardscape sem:). Ha beleszámítom a tartály méretét rátartással meg nem is biztos, hogy minden kő illik majd az elképzelésembe (hiába tudok akár személyesen válogatni) minimum 40kg-al számolhatok. Még jó, hogy nem fogyó eszköz és 1000+1 féle scapet rakhatok még össze a későbbiekben egy ilyen csomagból.
 
Arra gondoltam, hogy szép összeg lesz csak ezeket megvenni és ezzel még nincs kész a hardscape sem:). Ha beleszámítom a tartály méretét rátartással meg nem is biztos, hogy minden kő illik majd az elképzelésembe (hiába tudok akár személyesen válogatni) minimum 40kg-al számolhatok. Még jó, hogy nem fogyó eszköz és 1000+1 féle scapet rakhatok még össze a későbbiekben egy ilyen csomagból.

Hát, kicsit el kell keserítselek, mert minden mész tartalmú kőzet erodálódik az oldott co2 hatására, szóval azért ha lassan is, de fogyó eszköz.
 
Hát, kicsit el kell keserítselek, mert minden mész tartalmú kőzet erodálódik az oldott co2 hatására, szóval azért ha lassan is, de fogyó eszköz.
Na jó, de az már csak nem olyan gyors folyamat, hogy "rövid távon" számolnom kell vele. Megjegyzem még sosem volt dolgom tényleg akvarisztikai célra szánt kővel.
 
Na jó, de az már csak nem olyan gyors folyamat, hogy "rövid távon" számolnom kell vele. Megjegyzem még sosem volt dolgom tényleg akvarisztikai célra szánt kővel.
Alapból nem gyors folyamat, de olvastam már olyat, hogy szétesett kő, mert pont egy meszes rész fogta össze az egészet. Nyilván ez azért extrém eset. :)
 
Alapból nem gyors folyamat, de olvastam már olyat, hogy szétesett kő, mert pont egy meszes rész fogta össze az egészet. Nyilván ez azért extrém eset. :)
Viszont egy szétnyílást könnyebb orvosolni egy kis fbs-el (talán). Már alig várom, hogy kipróbáljam.:) (Mármint a követ, nem a ragasztást)
 
Vásároltam 26 kg Seiryu követ. Szépek tetszenek, savazás után főleg. Több helyen olvastam, hogy Seiryu követ 1970 óta nem lehet importálni japánból. Mert betiltották, helyette a nagyon hasonló Ryuoh követ forgalmazzák mindenhol. Erről ti mit tudtok? Mit vettem akkor? Tetszik szóval tök mindegy, de mégis jó lenen tudni a nevét.
 
Back
Oldal tetejére