• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Új 112 l-es növényes akvárium vs. Mire képes a közösség a cél érdekében?

üdv!
ajánlom blogomat, én is 112-est futtatok, pénztárcát kímélve :)

az aljzatra ne költs ennyit! irány a helyi tüzép és nézzetek ki valami tetszetős kavicsot, zúzalékot (50-70Ft/kg)
a tetőbe rakj még egy a 18w t8-at, hogy 3x18w-od legyen
szűrűből én a sun-sun-t használam, ez kb a legolcsóbb itthon
szűrőanyagon majd ne spórolj (siporax vagy matrixtroop), a gyárit amit adnak majd a szűrőhöz kuka
sok-sok növény majd és halak is, hogy termeljék a nitrátot
 
A mai nap igen izgalmas volt a számomra! Everka összehozott Edwinnel!:) Szimpatikus fiatalembernek tűnik telón keresztül:)
Szóval az aljzat Africana lesz és egy 70 cm hosszú Red Moor fogja a dekorációt adni! Lesz időnk ebben a hónapban a Hardscapet/ látképet kialakítani, melyet igyekszem fotókkal izgalmasabbá tenni nektek, hogy Ti is részesei legyetek a szárnypróbálgatásainknak!

...mondjuk a fotókat még nem tudom, hogy teszem fel nektek, de megoldom...:whistle:
 
Ha érdekel, és ha jól emlékszem:wacky:, van egy Hydor prime 30-asom, 900 l/h teljesítményel. csövezés nincs túl jó hozzá, de szétnézhetek a sufniban ;).
Pont ugyanekkora akváriumom volt nekem is korábban, most decemberben adtam el. Kezdetben teljesen Lowtech körülmények között indítottam, külső szűrő nélkül. Ez itt: SandForest .
Persze se CO2 se igazi növénytáp nem volt, aztán élesztősCO2, mivel megdöglött a tetőbe épített világítás, jött a led- kompaktizzó kombó. Később meg egy 39 Wos fénycső. Nem volt egy sétagalopp, de szereztem egy 4x24Wos Odyessa Quadot, és már volt rendes fényem, jött külső szűrő is egy Atman cf 1200-as személyében.
Szépen apránként átmentem Lowtechből, Hightechbe.
Aztán váltottam: How I met the netherlands! Itt már minden újonnan indult, csak a talaj volt használt. 40 liternyi talajt mostam át télen slaggal egy általam kreált rostán. ;)
Szóval, megéri mosni ha kell :D
 
a4daee99aa789049bc529b13cf117e3b.gif


Letöltöttem egy GYAZO programot és a kép így sikerült! Szóval..... innen kezdjük!!! ...:wtf: Ennél lentebb nem is kezdhetném....

Viszont pozitívan állok hozzá, innen már csak felfelé van az út!
 
Szóval..... innen kezdjük!!! ...:wtf: Ennél lentebb nem is kezdhetném....

Viszont pozitívan állok hozzá, innen már csak felfelé van az út!
Csipesz a kezdetek kezdetén? Már majdnem hájtek! ;)
Ne fogadj rá, hogy nincs lejjebb! :p Csak egy példa, hogy Nekem mi volt a kezdetek kezdetén: 40l-es épített akvárium, mezei álló lámpa 40-es izzóval, egyszerű levegőztető, gyöngygurámi, és egy-két egyéb faj. Ebből az következett, hogy volt soksoksoksok alga, és a végén "csak egy maradhat" alapon, Duncan McGurámi volt az egyetlen!
Hidd el, ez egy nagyon jó kezdet! Biztos sok örömötök lesz majd benne, és szép lesz! :D
 
Most csak gyorsan átfutottam a bejegyzésed, de ezen megakadt a szemem.
A fenti dolgok tényleg szuperek egy növényes akváriumhoz, de ha fix a büdzsé és kicsit spórolósból szeretnéd megoldani, akkor nem feltétlenül a legjobb és legdrágább talaj kombót kell megvenned.
Meg nem fogod bánni, de én inkább akkor költenék ilyenre, ha egy következő alkalomra már anyagilag felkészültél rá és a rendszered többi eleme is partiban van. Addig kicsit feleslegesnek érzem. Ez egy olyan pont amin sokat spórolhatsz.

Voltak itt már manadóból épült szép akváriumok is. Ne kapkodd el.
Teljesen egyetértek veled. Ezek a felsorolt dolgok nagyon jók, de nem nélkülözhetetlenek. Vannak nagyon jó alternatívái.;)
Mondjuk a talajon ,adalékokon, dekorokon megfogható nem kevés sastojást én is inkább szűrésre és világításra fordítanám.
Már csak azért is mert ezeket a dolgokat az ember nem egy évre veszi általában. Szerintem (tapasztalat) egy ekkora akváriumhoz egy Tetratec ex1200 plus vagy egy Eheim 2073 (ami most nagyon jó árban van elfogadható töltettel) kell. Én már lefutottam ezt a kört;) De mindenki maga tudja...
 
Igen. Én is ebben gondolkozom, hogy a szűrő és a világítást megoldjam! Viszont ekkora aksihoz honnan tudnék venni megfelelő világítást?

Már látom, hogy 2-3 hónap lesz mire érdemben látható lesz nálam valami!:confused:
 
Igen. Én is ebben gondolkozom, hogy a szűrő és a világítást megoldjam! Viszont ekkora aksihoz honnan tudnék venni megfelelő világítást?

Már látom, hogy 2-3 hónap lesz mire érdemben látható lesz nálam valami!:confused:
Azért én a helyedben megfontolnám ezt Eheim 2073 Professionel 3 350 külső szűrő - töltettel 48 990,00 Ft Green Aqua Ez most 43990Ft.
Természetesen nem erőszakoskodni szeretnék de, gondolom ez már korlátozott számban van és baromi jó áron. Érdemes lenne lecsapni az utolsó darabok egyikére. A tetra 800 meg szerintem határeset is lenne neked és mire feltöltöd normálisan közel is jársz árban. Ezzel viszont a szűrésed kipipálva. Vélemény @viktorlantos ?
 
Persze jó lenne az EHEIM és az ára is kedvező, de a legnagyobb gond ezt az asszonnyal lezongorázni! Tényleg... valaki megtudja nekem mondani, hogy a szűrők nettó literre érvényesek, vagy csak a valós litert kell számolni? ( Pl:112l-es aksinál mondjuk 30 liter aljzat és dekoráció, tehát marad 72l víz) Mert erről sehol nem találtam a fórumon leírást! Bár annyit írtatok a fórumra már, hogy lehet a sok bába közt elveszett a gyerek!
 
:hungover:
Azt hittem jól kérdezek és most tessék...kész vagyok!:cyclops:
Szóval aki érti, hogy mit szerettem volna kérdezni az legyen olyan kedves leírni a választ!:nailbiting: Brutto 112l/ netto 72 l
 
Back
Oldal tetejére