• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

SandForest

Dukenukem

Mágus
Sziasztok!

Beállok már én is a naplóval rendelkezők közé, mégpedig a 2013 augusztus 14.-ével indított 112 literes növényesemmel.

Kis előzetes történelem :p:
Az akit még réges-régen 2009-ben ballagási ajándékként kaptam egy teljes AquaSUT szettben. 2*18 Wattos T8-asokkal belső 550l / órás szűrővel, 100 Wos fűtővel :confused:, na meg a gyári tető...
hadnemondjam... egészen 2013 januárjáig ezek az állapotok uralkodtak, mígnem felmondta a szolgálatot a világítás... az utolsó black molly-aim is elkoptak (megették, agyonüldözték egymást :banghead:)...
Próbálkoztam aranyhalakkal is ... nem jött be...egyszerűen ráuntam a halazásra...
Utoljára így nézett ki (boccs a képminőségért... telós... AZ ÖSSZES :eek:) :(
DSCF6377.JPG

Aztán eljött az augusztus az átépítés ideje :D.
Pénzszűkében elég low-tech lett :oops:

Kezdetnek akkor jöjjenek az adatok:

-AquaSut 112 L normál 6mm-es élcsiszolt üveg, fekete ragasztással, gyári tetővel.

-DIY világítás a tetőben:
2 db Phillips Tornanado 6500 K, 20 W fogyasztás, 80 W leadott teljesítmény.
1 db 15W-os 4000 K-es T5 cső noname...
Nem becsmérelni... az itthon talált dolgokból kókányoltam...:D
Folyamatban a tisztességes felélógatós beszerzése...​

-Kezdetben az aquaSut vitte aztán hamar lecseréltem ->DIY hordós szűrő 15 L, Resun 1500 l/ h Powerhead-el meghajtva...

-Talaj: TetraPlant CompleteSubstrate, andezit zúzalék, fehér kvarchomok.

-Növények tápozása: mivel nagyon low-tech, és még nagyon low budget a Neptun és a Sera termékeit használom...
CO2 is DIY.. élesztős rendszer, diffúzorral.​

-Dekoráció, 1 darab! szőlőtőke, homokos-andezittufit. (miután kihajítottam a mészkövet az akiból :confused:.. basszus :dead:)

-Növények:
Anubias nana
Valisneria spiralis, gigantea
Echinodorus bleheri
Hygrophila difformis
Nymphaea lotus
Lilaeopsis mauritania
Taxiphyllum barbieri
Cryptocoryne aponogetifolia
Ludwigia repens 'Rubin'
Pogostemon helferi
Hemianthus micrantemodies
Echinodorus tenellus
-Érkezik még majd bele néhány kisebb Crypto meg Hydrocotyle tripartita sp. Japan az anubias helyére...​

-Jószágok:
4 Crossocheilus oblongus - Sziámi ormányosmárna
1 Botia lohachata - Pakisztáni díszcsík
1 Chromobotia macracanthus - Öves díszcsík
2 Pangio kuhlii - Párduccsík
1 Corydoras aeneus - Kékpajzsos páncélosharcsa
-Tegnap érkezett egy jó adag Red Cherry Czola86 jóvoltából :D.
-Hacsak nem szedem szét, akkor egy csapat Vörös neon fogja díszíteni :)
A kezdetek kezdetén a lehető legtöbb hibát elkövettem...mészkő az akváriumban, tisztességes talaj nincs...no meg a világítási gondok...
Most hogy fél éves az akvárium- a megszüntethető hibákat orvosoltam-, csak a szokásos egy két helyen megjelenő ecset-, cérna-, és pont alga van jelen... időnként feltűnt némi zöld por, de kopogjam le...kopp-kopp :D:D:D... az utóbbi 2 hónapban semmi :).

Az inspirációt A Szőlőtőke adta, Velem kb egyidős... az utóbbi 10 évben permetlevet és egyebet nem látott (csak rézgáliccal volt fújva), lábon száradt ki... Kivágás után a kérget, a háncsot, de még a szíjácsot is eltávolítottam kiskéssel meg magasnyomású mosóval :D. 1 hónapig áztattam esővízben, aztán mivel bazi nagy 1 teljes napon főztem és "füstöltem" szabadtűzön egy kondérban :D.
Ezek után még mindig nem ért véget a dolog... 2 hónapig a lakásban szárítottam, majd egy pár órás áztatás és átgőzölés után került bele az akváriumba.
DSC02504.JPG

A Szőlőtőke még mosdatlanul :p

Az akvárium kipucolása következett... nem könnyű....
A táptalaj beszórása után ,egy lavórnyi andezitzúzalék ment bele...meg 5kg homok+az ominózus mészkőtömb:sour::whistle:(n)
DSC02577.JPG

Ha akkor ismertem volna az Amazoniát :banghead:...
Aztán elkezdődött az "ültetés"...
DSC02580.JPG

Beültetés késsz :)
Jött a Jáva moha... + egy óriási fehér kvarc "golyó" lesúlyozni a fát...
DSCF0011.JPG

Beültetés után egy héttel.

Teltek múltak a hetek...
DSCF0001.JPG

Nem tetszett a dolog... nagyon kopárnak tűnt...
Elkezdtem a növényekkel variálni, néhányat kihajítottam, néhány újat hoztam...
Mohát kötöztem palalapokra, kövekre, eltűnt a mészkő, meg a vízkő...:cool:
Jutott előre egy kis Pogosztemon helferi, meg ide-oda Ludvigia repens Rubin is...meg egy cserép Lileopsis mauritania.

Elég rossz a kép, mert hát nincs tisztességes fényképező itthon, de azért már látszik a dolog :) :
Kozmetikazott.jpg

Hétvégi fotózkodás után emígyen festünk :):
DSCF74791.JPG

DSCF7473.JPG

DSCF7476.JPG

DSCF7477.JPG

DSCF7483.JPG

DSCF7482.JPG

DSCF7481.JPG

DSCF7480.JPG


A növényekről annyit, hogy semmiből sem vettem 1 cserépnél többet... saját növesztés az összes :cool:
Egyenlőre ennyi :), majd fojtatom valamikor :).
 
Utoljára módosított:
Megnyírbáltam irdatlanul a növénysereget... az anubiasok 90%a távozott, majd lesz a helyükre valami. A tőke egyik végébe viszont csináltam egy kis szigetet... felcsavaroztam egy redmoor darabot tartónak, majd harisnyába töltöttem Amazóniát, rákötöztem... inkább varrtam a fára :D, majd kis lukakat metszve az új ollómmal :p:p :p:love: az eddig a Whiskey-s pohárban nevelgetett HCval és Lileopsis mauritaniaval megtűzdeltem, betársult egy Alternanthea renneckii mini is meg egy kis Hydrokotyle tripartita japan + Ludvigia repens... ami itthon volt :D
A telefonos sz*r képért bocsi.. amint lesz itthon gép teszek fel új képeket.
Sziget.jpg
 
Egy hónappal ezelőtt jelentkeztem utoljára... azóta csak "1-2" dolog változott, nyírás, új stem-ek beültetése, kőcsere... , bekerült Weeping moss, kikerült Pogostemon helfieri- helyére MonteCarlo, és Valisneria nana vagymi :p, gyarapodtam néhány pofás Crypto-val is.

Egyenlőre vállalhatatlan... kép lesz ha merek csinálni...:dead:
Tiszta dzsungel...:lurking:
 
Egy kis update...

Új szűrő: Atman cf-1200 + DIY skimmer hozzá


-Növények (újak vastagon szedve):
Anubias nana
Valisneria spiralis, gigantea eltávozott
Echinodorus bleheri
Hygrophila difformis
Nymphaea lotus
Lilaeopsis mauritania lecserélődőt Glossostigma elatinoides-re
Taxiphyllum barbieri
Cryptocoryne aponogetifolia
Cryptocoryne wendtii Brown
Ludwigia repens 'Rubin'
Ludwigia pallustris
Pogostemon helferi
Hemianthus micrantemodies
Echinodorus tenellus máshová ment
Hydrocotyle tripartita sp. Japan
Hemianthus callitrichoides Cuba
Alternanthera reineckii Mini
Flame-, Willow-, Weeping moss
Michranthemum sp. MonteCarlo
Limnophila sessiliflora
Hottonia pallustris


-Jószágok:
4 Crossocheilus oblongus - Sziámi ormányosmárna
1 Botia lohachata - Pakisztáni díszcsík
1 Chromobotia macracanthus - Öves díszcsík
2 Pangio kuhlii - Párduccsík
1 Corydoras aeneus - Kékpajzsos páncélosharcsa
x RedCherry, Sakura
5 Vörösneon
5 Ékfoltos razbóra
még kb 10 lesz +ba :)


kép lesz amint szép lesz az elatine gyep.:whistle:
 
Jó kis tank ez(y) Szépen fejlődik. Kár hogy kivetted az anubikat-szerintem nagyon illettek a képbe.
 
kicsit sötét...
de nem bírtam magammal... :D alul már nől az Glossostigma elatinoides... még van másfél hete... hátha erőre kap...:oops:
10373452_728188973870264_2112492995_o.jpg

Az elől lévő homokot még ki kell cserélnem mindenképpen tisztára :confused:

szerk: elöl még Saggitaria subulata az "árnyékban", + egy kis Blyxa japonica középen
 
Utoljára módosított:
Nekem ez a kép is maximálisan tetszik :) Ilyen képek láttán mindig azon kezdek gondolkozni vajon én mikor hozok össze hasonlót .
 
Fotózkodás után még tegnap este volt erőm barkácsolni, egy olcsó, 2 csöves függeszthető armatúra volt a cél.
Minden anyag, megvolt már itthon hozzá, szóval a fejemből kipattant ötletet egyből meg is tudtam valósítani.

Alkotó részek..:
-1 db 3 m-es fenyőfa díszléc, 1,2 cm vastag, 7 cm széles. 500Ft
-Meglévő fénycső és tartozékai, dugók, kábelek, vezérlő, függesztők. max 7000 nem emléxem :whistle:
-Matt fekete festék 1100 Ft
-bovden 150Ft
-2 szögvas monitor és tévé függesztéséhez valók... kukáztam :D
-csavarok... azt is kukáztam :ROFLMAO:

Tegnap este itt hagytam abba:
14305188312_1b6067c5ab_b.jpg

Ma a sok rohangálás elvitte az összes időmet így kora este nem teketóriáztam kimentem a lépcsőházba festeni...:cool:
2 óra alatt megszáradt, előfurkált lyukakba ment minden a helyére...
A bowdennel jót játszottam, de a végén csak sikerült valamit virítani :smug:

1 kiemelt szempont volt csak... plafonba nem fúrunk...:stop::mad: így féloldalasan lett felkötve a szekrény tetejére csavarozott szögvashoz.:cigar:
ÍME:
14305128152_0dbd3a457f_b.jpg
Még itt ott csicsázni kell de a végén csak jó lesz :p
 
Jó lett ez , csak egy kérdésem lenne , a másik oldalra nem lesz valami , hogy csak az akira világitson ? Vagy direkt igy van megoldva ? (y)
 
Back
Oldal tetejére