• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

200 l nyugalom

Az utolsó kép szerintem egyáltalán nem szegényes, nekem baromira tetszik, teljesen letisztult, nem baj, hogy nincs ősdzsungel. Így tovább! (y)
 
Az utolsó kép szerintem egyáltalán nem szegényes, nekem baromira tetszik, teljesen letisztult, nem baj, hogy nincs ősdzsungel. Így tovább! (y)

Köszi a bátorítást, jó tudni, hogy jó úton haladok :) Azért én szeretném, ha egy picit dzsugelesebb jeleget öltene a dolog, veszek jbl golyókat a nagy tönk mögött lévő cryptok plusz a valisnériák tövéhez plusz tervben van még 2-3 csomag moha is néhány ágra.

Ha most kezdeném, nem ennyire hűbele-balázs módjára fognék hozzá, hanem egy kicsit átgondoltabban (kő stílusában nem biztos h jó választás volt, csavart fűz ágaknál többet várni, míg leázik a kérge, nem lefaragni róla, és akkor most nem lenne ilyen foltos, növények átgondoltabb elrendezése... :rolleyes:)
na majd a következő próbálkozásnál :)
 
Sziasztok!

Voltam ma az aquadepóban, eredetileg boliviai töpesügérért meg amúgy körülnézni, mert még nem jártam ott :) A boliviaiak nagyon aranyosak voltak, kis szeretnivalók, csak sztem egy nagyok lettek volna az akiba. Elcsábultam viszont, és azok ellenére, amit olvastam a halas témában itt a ramirezikről, mégiscsak őket választottam, egyelőre egy párt (állítólag, ők egy pár :)) a nőstény rögtön megtalálta a fa mélyedését (amin egyébként két aymonierivel kell majd megosztania), úgyhogy nem sokat láttam eddig belőle, de a fiú elég bátor, szemügyre vett mindent-mindenkit. Remélem jó soruk lesz, megszokják a változást a víz paramétereiben. És lett egy kisebb bandája is a corynak 3 db sterbai személyében :)


IMG_9114 by porubp, on Flickr


IMG_9100 by porubp, on Flickr


IMG_9095 by porubp, on Flickr

itt vajon mi történhet? létezik h csigaevő csigáim vannak? o_O


IMG_9072 by porubp, on Flickr

Drukkoljatok a ramiknak, h kibírják a költözést és sokáig uralhassák az akváriumot!!
 
már egy hete naponta 2-3 ml-t profito-zok, eddig nem felejtettem el 1x sem :happy:

Szerintem felesleges naponta tápoznod, ha nincs Co2 nem fogják felvenni a tápot a növények. Elég hetente 1-szer gyári adagot vagy dupláját adagolnod.
Próbáld ki melyik válik be jobban.
 
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni!!! A nőstény ramirezi bekapott egy jávai moha darabot és úgy tűnik, nem tudja lenyelni - most értem haza, nem tudom, mikor történhetett. Gyorsan jár a kopoltyúja és eléggé "kinyílt". Megfogjam és kihalásszam csipesszel a szájából vagy hagyjam, megbirkózik vele? A kopoltyúmozgás gyorsasága a légzés nehézségét okozza, ugye? Beavatkozzak? Azért félek hozzányúlni, mert egy aranyhalam rögtön elpusztult amikor egy kis coryt szedtem ki a szájából...
 
tegnap ültettem, biztos kijött egy szál és bekapta...
köszönöm a gyors választ!!! megpróbálom
 
nem sikerült kivennem, nem tudtam benyúlni annyira, nem mertem nagyon piszkálni a száját, így is egy kicsit megsértettem kívül :( jaj, annyira annyira sajnálom... nem kellett volna akcióznom. Nagyon izgulok érte :(
 
megpróbáljam még egyszer (persze most jobban látom a fűszálat...), vagy hagyjam most már, úgyis sok volt szegénykémnek ezt a sok izgalom? jajj, amikor az ember jót akar csinálni és bajt okoz.... :(
 
Egy kis csipesszel ha meg tudod fogni a fűszálat lehet sikerülne.De te jobban kell lásd-érezd ,hogy sikerülhet e.Drukkolok(y);)
 
eldöntöttem, várok holnapig. Ha még akkor is látom a szájában, akkor megpróbálom kivenni. Addig is köszönöm a drukkolást és a támogatást, éjszaka remélem megoldódik a dolog, így vagy úgy...
 
Sajnos ma délelőtt elpusztult :cry: nagyon sajnálom... már csak azzal nyugtatom magam, hogy talán nem az én beavatkozásom miatt történt, hanem a lenyelt mohadarab miatt... :(
 
Sajnálom :( Azért szerezz egy párt a másiknak!
Ja és persze nagyon szép az aki! van, hogy nem csak a dzsungel a szép! Na a tiéd ilyen! ;)
 
Köszönöm... és a dícséretet is. Mindenképpen veszek mellé egy lányt, remélem el fogja fogadni.
 
aktuális állapotok :)

Gyarapodtunk 3 ramival (2 lányt és egy fiút szerettem volna, de most már úgy látom, 2 fiút és 1 lányt sikerült kihalásznom :) bár még elég kicsik, én nem látom biztosa, ki-kicsoda :) valamint 3 cory eleganssal. Nő a moha a kövön és a fán egyaránt, ezért megpróbálok füvesíteni az előtérben is, kiváncsi vagyok h fog kinézni.
Próbaképp feltettem egy sötétbarna pokrócot, azt hiszem jobban néz ki így, mintha a fehér-fűrészporos falat látnám. Szerintetek?
és pár kép, főleg halakról, mert nem győzöm őket csodálni :)


IMG_9126 by porubp, on Flickr
A ház ura

IMG_9137 by porubp, on Flickr


IMG_9151 by porubp, on Flickr

az egyik lány:

IMG_9189 by porubp, on Flickr


IMG_9202 by porubp, on Flickr
 
Szia!

Köszönöm, örülök, h tetszik :) A vastag sötét fa mangrove, a vékonyak pedig csavart füzek.
 
Back
Oldal tetejére