• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Új 112 l-es növényes akvárium vs. Mire képes a közösség a cél érdekében?

Sziasztok!

Teljesen kezdő akvaristák lennénk a 9 éves kisfiammal. Szeretnénk egy 112 l-es ( 80 X 35 X 40-es) akváriumot jól és szépen berendezni, valamint működtetni.Ezért szeretném a segítségeteket kérni, hogy ha nem is 1-2 hét alatt, de legalább pár hónapon belül mi is büszkélkedhessünk egy olyan "vízi csodával", mely számotokra is élményt tudna nyújtani- ha mást nem itt a fórumon!:)

Tehát ami jelenleg van:
1 db akvárium, hozzátartozó beépített lámpás tetővel( 2x18W/865 Greenline fénycsövekkel)
1 db ORCA 600-as belsőszűrő
1 db termosztát
1 db hőmérő
1 fő Apuka ( hozzátartozó aggódó feleséggel)
3 fő kisfiú ( a legnagyobb, Botondé a projekt)

A cél:
Olyan növényes akváriumot kialakítani, melyet ( eü. fizetésből is tudok finanszírozni):nailbiting:

Szükségem lenne a segítségetekre!!

Mit tettem eddig érte?

Informálódtam , YouTube-t lestem és a GA-nál találtam az igényeimnek legjobban megfelelő kínálatot és a fórumokon olvasva rájöttem, hogy Ti akik életben tartjátok ezt a hobbit- a legtöbbet tudjátok nekem adni a személyes tapasztalataitokat!!!(y)
Ahogy annak idején apám mondta: -A hülye a sajátján, az okos a más kárán tanul!!!
Bár van egy olyan érzésem, hogy ezt azért nem fogom teljesen elkerülni....legalábbis a hülye részt...

Szükségem lenne használt külső szűrőre, ami jól működik és egy külső lámpára!!!
A GA-s fiúknak üzenem: - Ez csak átmeneti, hogy a fiamnak minél előbb beindíthassuk az akváriumát! Később újítanám, de gyűjteni kell!:confused:

Mint már valahol írtam itt a fórumon Január 4.-e után a következő cuccokat szeretném megrendelni a GA-tól:

15 kg Amazonia
2 kg ADA power sand special S-t
120 l-re kalibrált Penac P-t és W-t( bacter 100 és Clear supert)
A dekoráción még gondolkodom, de valamilyen Bonsai jellegű növénnyel beépített gyökérre gondoltunk a fiammal.

Az akvárium helye egyelőre olyan, hogy sajnos elég sok fény fogja érni, de egyelőre nem tudom árnyékosabb helyre tenni!

Ha van valakinek feleslege valamiből, szívesen fogadom ( persze nem ingyen)!!!

Igyekszem majd fotókkal is bemutatni a Hardscape próbálkozásainkat.

Tehát az Új Évi fogadalmam az, hogy remélhetőleg egy mindenki számára szórakoztató " hogyan lesz a srácból akvakertÉsz?" történet bontakozik majd ki!!


Continue......
 
Szia!
Üdv a naplózók között.:)
Tényleg közhely, amit írok, de legfontosabb a jó szűrés. Addig sajnos algásodás valószínű.
Low-ban gondolkozol akkor gyökerekre kötözhetsz jávai, karácsonyi mohát, anubias-t. Kevés fénnyel beérik.
 
Igen. Erre rájöttem, hogy a szűrőm valószínű kevés lesz, így valahonnan vennem kell egy külső szűrőt- még, ha használt is! ( Kérdés: Ha megtartanám tartaléknak a belső szűrőt (originált), akkor mire tudnám használni később?)
Ui: Le a kalappal a naplód előtt!!:LOL:


A moderátoroktól elnézést akartam már kérni, hogyha a naplóm egy két tartalmával sértettem valamit, de igyekszem spam-mentesen vezetni ezt a projektet!:spam:
 
Köszi. Türelem, tudom (kis gyerek mellett nehéz), de kifoghatók itt jó áron használt külső szűrők.(y)
 
Szilveszter estéjén beugrott a " nagy ötlet".A nappaliban lévő tv-t átköltöztetem és így az alatta lévő szekrényt megkaparintva ;) ( asszony pajtinak beadagoltam, hogy hangulatvilágítás végett ) fal mellé és a közvetlen fénytől távol fogom tudni elhelyezni az akváriumot!:rolleyes:
Kis belső dilemma: Hogy adagoljam be az asszonynak, hogy szükségünk van egy külső szűrőre?
Ő azt mondja- hozzá nem értő módon, hogy : Minek az mikor van egy szűrőnk már?
Brrrrr........:banghead: Na én erre.....
- Tudod már fél éve nem szívok!!! ( cigit), majd most fogok...:whistle: )
szóval így lenne számodra is szép!! Ha pedig vendégek jönnének hozzánk, akkor egyből a tiszta akvárium vonzaná be a tekintetüket és nem a gyerekek szanaszét szórt játékaik és ruháik!!!!
A drágám: De az drága!!!
:notworthy: Erre belépek a GA-ba és "pénztárcabarát" szűrőt próbálok keresni...:nailbiting:
Tetra EX 800-on megakad a szemem (tudom, van jobb is...) szóval...figyelj Anyuci!!! ez...izéééé ez nem annyira drága, mint az EHEIM! ...Összespórolom..
Rám nézett , fintorgott, de szerintem győztem....(y)

De ezek után már nehogy cserben hagyjatok!!!;)

Tehát van az aksihoz ( egy meggyőzött feleség)

Első lépés- pipa!:facepalm:


Január 1.-e van és várnom kell 4.-éig, mert a GA szórakozik!!:wacky: ..talán most ébredeznek ezen sorok írása közben...
 
Esetleg Hydor? Jókat olvastam róla és gondolkodtam rajta hogy lecserélem a Tetra Ex1200-t...
 
15 kg Amazonia
2 kg ADA power sand special S-t
120 l-re kalibrált Penac P-t és W-t( bacter 100 és Clear supert)

Most csak gyorsan átfutottam a bejegyzésed, de ezen megakadt a szemem.
A fenti dolgok tényleg szuperek egy növényes akváriumhoz, de ha fix a büdzsé és kicsit spórolósból szeretnéd megoldani, akkor nem feltétlenül a legjobb és legdrágább talaj kombót kell megvenned.
Meg nem fogod bánni, de én inkább akkor költenék ilyenre, ha egy következő alkalomra már anyagilag felkészültél rá és a rendszered többi eleme is partiban van. Addig kicsit feleslegesnek érzem. Ez egy olyan pont amin sokat spórolhatsz.

Voltak itt már manadóból épült szép akváriumok is. Ne kapkodd el.
 
Kis belső dilemma: Hogy adagoljam be az asszonynak, hogy szükségünk van egy külső szűrőre?
Ő azt mondja- hozzá nem értő módon, hogy : Minek az mikor van egy szűrőnk már?

Szia!

Nekem EX 800 Plus-on van, és teljesen meg vagyok elégedve vele. Arra kell figyelni, hogy ha zárt helyen tartod, (vagy mint én egy 6000 forintos papír szekrényben), akkor kicsit búghat. Tettem alá centi vastag alig szétfeküdt régi párnát, és arra egy vékony fa lapot. Semmi hangja nincs!

A minek az kérdésre pedig:
  • sokkal szebb lesz a látvány, mert egy szűrővel kevesebb lesz az akváriumban;
  • "talán" jobb a hatásfok; tisztíthatóbb;
  • "alig" halkabb - nincs a folyamatos búgás (nekem eddig amik voltak belsők, mindig megvolt az alap moraj),
  • "talán" több hely lesz az akváriumban.
Sok sikert hozzá! (y)
 
Voltak itt már manadóból épült szép akváriumok is. Ne kapkodd el.

Igen! Ezen már sokat tépelődtem, de amilyen "rémtörténeteket" olvastam az átmosási procedúráról a Manadóval kapcsolatban, inkább maradnék az ADA-nál! Legfeljebb hosszabb ideig élvezhetitek a naplóm végkifejletére tett erőfeszítéseimet!:happy:
 
Igen! Ezen már sokat tépelődtem, de amilyen "rémtörténeteket" olvastam az átmosási procedúráról a Manadóval kapcsolatban, inkább maradnék az ADA-nál! Legfeljebb hosszabb ideig élvezhetitek a naplóm végkifejletére tett erőfeszítéseimet!:happy:

Nekem 60/40 arányban van keverve kő/ADA amazónia. A növények szépen nőnek, könnyebb takarítani a felszínét mint a csak amazóniának. Igaz nem annyira kontrasztos a dolog, de nem tehettem meg, hogy 100%-ban csak amazónia legyen, és azt kell mondanom, Nekem nagyon bejött így. Ha már ötletbörze, ezen lehet spórolni jó pár ezrest! ;)
 
Igen! Ezen már sokat tépelődtem, de amilyen "rémtörténeteket" olvastam az átmosási procedúráról a Manadóval kapcsolatban, inkább maradnék az ADA-nál! Legfeljebb hosszabb ideig élvezhetitek a naplóm végkifejletére tett erőfeszítéseimet!:happy:

Egészen az agyagos talajok térhódításáig minden talajt mosással kellett betenni. Bazalt, homok, sóder stb. Persze utálatos dolog, nálam nagyon hely sincs rá, hogy ezzel szórakozzak, de azért ha a pénztárca azt mondaná mosnom kell, mosnék :)

Nem csak a mosás van az ilyen talajoknál. Más esetleg negatív tulajdonságok is, de ettől függetlenül sok talaj jól használható.
És az agyagosok között is van elég nagy szórás árban. A prémium talajok többsége 9000 körül van 9 literes zsákonként. De van más kategória is.

Táptalajból szintén Power Sand a felső kategória. Beugróként ott az Aqua Basis (jbl) középkategória Tropica, Dennerle stb.
Szóval lehetne miből csemegézni.
 
Muszáj ötletelnem, mert költséghatékonyan kell megoldanom a dolgokat! Az egyik " kertÉsz kolléga" ajánlotta, hogy a táptalaj legyen inkább Tropica és ehhez legyenek a bacik megvéve!De másban is igaza volt!- Abban, hogy Ti tényleg segítőkészek vagytok!:love:
 
Viktor!Régen az "őskorban" volt akváriumon! Nekem nem derogált a Tisza partra lebiciklizni és onnan sódert hozni! Mostam és a halak, valamint a növények éltek! Csak a Manadó nem olyan meggyőző! Tudod, ha a világítás nem tökéletes és emiatt egyelőre a "CO2" használatának mellőzése is elgondolkodtat, akkor legalább a talaj legyen jó! valahol olvastam, hogy nem jó keverni őket! de nézve pl: a Tropca és az Amazónia közt nincs árbeli különbség!:cautious:
 
Muszáj ötletelnem, mert költséghatékonyan kell megoldanom a dolgokat! Az egyik " kertÉsz kolléga" ajánlotta, hogy a táptalaj legyen inkább Tropica és ehhez legyenek a bacik megvéve!De másban is igaza volt!- Abban, hogy Ti tényleg segítőkészek vagytok!:love:
Ha valakin látják, hogy akar, próbál, és nem azt várja, hogy mindent mondjanak meg Neki, segítenek nagyon sokat, és jönnek a jobbnál jobb építő kritikák! Én is eléggé meg voltam kötve, mikor készült az akvárium, így tudom milyen a fogjuk meg amit lehet. Mikor lehetett, akkor áldoztam rá. Több mint 5 éve volt a kezdés (belső szűrős, kavics alj, gyári világítás tetővel, nyaranként 28-30 fokos víz és ima hogy megmaradjon az állomány). Picit több, mint 1 éve volt egy éles váltás, és külső szűrő, külön világítás, kevert talaj.
Az indulás nem feltétlenül olcsó, de ha már megvan hozzá minden, nem igazán kér "enni". (y)
 
Pont emiatt zargatlak benneteket, ezen már számotokra unalmas kérdésözönnel, de én is úgy gondolom, hogy ha már csinálunk valamit, akkor azt igyekezzünk hatékonyan tenni! Emiatt szeretnék külső szűrőbe invesztálni, mert az nem kér enni, illetve ez az egész akvarisztikának a lelke- ha jól értettem!A világítást és a többi finomítással, majd eljutok én is egyszer arra a szintre, melyet Ti képviseltek, de az alapokból, mint az aljzat csak nem engedhetek annyit, mert akkor nincs értelme, benneteket zargatni! De legalább már tisztul a "köd"....:watching:
Az aljzat, vagy Tropica, vagy Amazonia lesz! Az asszony sziklakertjében találtam pár gránitot ( sósavval leellenőrzöm, s ha nem pezseg akkor egyelőre sziklák lesznek a dekorációk!)
Kompromisszumokat kell kötnöm tény, de ami megdöbbentett és le a kalappal Viktor előtt, hogy Tulajdonosként nem erőszakolna rám semmi felesleges cuccost, sőt, inkább lebeszélne a indokolatlan költekezésről! Respekt Viktor!(y)
 
Szia!

Sok sikert az induláshoz. Bár még én is kezdő vagyok ezen az oldalon, halas akváriumom rövid megszakításokkal már gyerekkorom óta van. Látom, nagyon nekibuzdultál, kívánom, hogy maradjon is meg ez a lelkesedés később is, mivel szerintem az a nehezebb dolog. Érdemes megnézni a low-tech akikat is ezen a fórumon, sok ötletet lehet tőlük is szerezni. (pld.https://akvakertesz.hu/threads/112l-low-tech-xmacx-aqua.5678/#post-276350) Látom, nagyon megtetszett az Amazonia talaj, de én az itt olvasottak alapján nem vágnék bele a megfelelő külső szűrő nélkül. Az sokkal fontosabb! Hallgatnék Viktorra, jót akar. Nehéz a lelkesedésen úrrá lenni, de hűvös fejjel is kell tudni gondolkozni, mivel ez azért nem egy olcsó hobbi, hogy hogy hosszú távú legyen a dolog.
BUÉK!
 
Back
Oldal tetejére