• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Új 112 l-es növényes akvárium vs. Mire képes a közösség a cél érdekében?

Egyáltalán nem volt hülyeség, amit kérdeztél (egyébként sok helyen találkozhatsz ezzel a válasszal a fórumon). És érthető is volt, csak megy a szőrszálhasogatás, ne légy szigorú velem :) Az meg egyáltalán nem gáz, hogy igazam volt :) kikérem magamnak.
 
Most néztem, hogy a pénztárcámnak egyelőre ez felelne meg, bár itt nem a litert néztem, hanem azt, hogy tudom-e rögzíteni a 80 cm széles aksin? Vélemény?

odyssea-quad-t5_1_3.jpg
quad_2x24w_2_.jpg
quad_2x24w.jpg
Odyssea Dual Pro 2x24 W T5 lámpa - 6500 K
 
Most néztem, hogy a pénztárcámnak egyelőre ez felelne meg, bár itt nem a litert néztem, hanem azt, hogy tudom-e rögzíteni a 80 cm széles aksin? Vélemény?

View attachment 2379
View attachment 2380
View attachment 2381
Odyssea Dual Pro 2x24 W T5 lámpa - 6500 K

Leírás a GA oldalán: "Masszív fém armatúrával ellátott,T5-ös fénycsövekkel szerelt világítások, verhetetlen áron! A lámpa akváriumra ültethető (60-80 cm hosszban állítható)."

Tehát jó lesz az akidra, bár ez csak low-tech növényekhez lesz elegendő, szerintem az akvárium méretéhez inkább a Quad (négy csöves) verziót válaszd. A magasságot függesztővel vagy a láb hajlításával tudod állítani.
 
Leírás a GA oldalán: "Masszív fém armatúrával ellátott,T5-ös fénycsövekkel szerelt világítások, verhetetlen áron! A lámpa akváriumra ültethető (60-80 cm hosszban állítható)."

Tehát jó lesz az akidra, bár ez csak low-tech növényekhez lesz elegendő, szerintem az akvárium méretéhez inkább a Quad (négy csöves) verziót válaszd. A magasságot függesztővel vagy a láb hajlításával tudod állítani.
Ennak az a baja pontosabban az akváriumodnak (tudom mert az enyém is 80cm) hogy ez a lámpa rövid rá mert nem világítja be teljes hosszban. Én a 80x30x40magas akváriumomra 4x39w osat vettem de csak 2x39 et használok. Szerintem a 2x39 vagy 4x39 el jobban járnál mert ez 90cm hosszú. Ha meghajtod a lábait pont jó a 80cm re vagy függeszted. Hidd el nem érdemes alulméretezni szűrőt meg világítást mert úgy is az lessz a vége ,hogy meg kell venned a normálisat vagy a sok kudarc végett elmegy a kedved az egésztől. Én ezt a spórolós utat bejártam. Most van egy csomó felesleges cuccom amit elpotyálni sajnálok, árában eladni nem tudok, használni meg nem lehet a jelenlegi akvámhoz. Tehát az eredmény egy csomó feleslegesen kidobott pénz, és csak megkellett vennem a jót.
 
Leírás a GA oldalán: "Masszív fém armatúrával ellátott,T5-ös fénycsövekkel szerelt világítások, verhetetlen áron! A lámpa akváriumra ültethető (60-80 cm hosszban állítható)."

Tehát jó lesz az akidra, bár ez csak low-tech növényekhez lesz elegendő, szerintem az akvárium méretéhez inkább a Quad (négy csöves) verziót válaszd. A magasságot függesztővel vagy a láb hajlításával tudod állítani.
@hnorbi
A 24w én nem fog tudni magasságot állítani lábhajlítással a 80cm akváriumnál. Mert a 80cm nél teljesen ki kell húzni a lábakat és nem marad mit meghajlítani;)
 
:hungover:
Azt hittem jól kérdezek és most tessék...kész vagyok!:cyclops:
Szóval aki érti, hogy mit szerettem volna kérdezni az legyen olyan kedves leírni a választ!:nailbiting: Brutto 112l/ netto 72 l
112literhez kell mindent számolnod. ez fix
Szűrésben 1000 liter/óra minimum, nagy szűrőtartállyal.
a világításhoz: mivel 80 cmes az aki 2 opció van, egyik, hogy lenyeled a békát és eltérő méretű világítótestet veszel, teszem azt 60cmest, vagy 90 cmest; de inkább a 90eset. Vagy másodikként a két méret között csak a házilag barkácsolt dolgok maradnak, ilyen pl @talachi mester lámpája is. talachi 247.5L - Arms of the Naiadsu%2F7%2F3%2F78473_64e54c9133b69fe3c65de13960d6a453%2F14521041_478bf0dfda14f20671ecc5c78016c820_l.jpg

Szóval a Quad 2x39W-os jó választás lenne, viszont nincs benne fejlesztési lehetőség, inkább a 4x39W.
Szerk: és inkább felfüggeszteném a lábak széthajlítgatása nélkül. ;)
 
112literhez kell mindent számolnod. ez fix
Szűrésben 1000 liter/óra minimum, nagy szűrőtartállyal.
a világításhoz: mivel 80 cmes az aki 2 opció van, egyik, hogy lenyeled a békát és eltérő méretű világítótestet veszel, teszem azt 60cmest, vagy 90 cmest; de inkább a 90eset. Vagy másodikként a két méret között csak a házilag barkácsolt dolgok maradnak, ilyen pl @talachi mester lámpája is. talachi 247.5L - Arms of the NaiadsView attachment 2383

Szóval a Quad 2x39W-os jó választás lenne, viszont nincs benne fejlesztési lehetőség, inkább a 4x39W.
Szerk: és inkább felfüggeszteném a lábak széthajlítgatása nélkül. ;)
A függesztés szerintem is esztétikusabb! (y)
Sőt gyári függesztő is kapható hozzá.
a következő átalakításnál nekem is szekrény csere lessz, utánna én is függesztem.
 
Most kezdem már azt hinni, hogy valami olyan elit akvarisztikai csapatba kerültem, hogy nekem megtiszteltetés, hogy köztetek lehetek!!:love:
Én sosem gondoltam volna, hogy egy ilyen hobbinak ekkora tábora lenne és hogy ennyire segítőkészek lennének!(y)
 
Én is azt javasolnám, hogy függeszd. Ha elmész egy üzletberendezésekkel foglalkozó boltba, akkor 4-5 ezer forintért csinálnak neked méretre vágott, saját talpakon álló állványzatot. Én két évvel ezelőtt a régi akváriumomhoz az Edi-fer-nél csináltattam, 20 perc alatt készen volt, otthon már csak össze kellett szerelnem (kb 10 perc):
edf.jpg
 
Nálunk gipszkarton a mennyezet. Elbírja ezek szerint????
bőségesen, feltéve ha nem spórolták ki belőle a csavarokat. Gipszkartonhoz ilyen szétnyíló végű kampót érdemes tenni vagy ami kicsit csúnyább a gipszkartontiplibe tekerni pozdorjameneteset, van többféle méret, egy barkácsboltban biztos tudnak majd adni ilyesmit
CFM0607500H.jpg DV004-ppic_rundhaken_270.jpg

Ha mindezek ellenére nem bízol a gipszkarton erejében, akkor 2 opció: 1 állvány, 2 bele kell fúrni a csavar leendő helyén a gipszkartonba egy 6os fúróval, majd egy hurkapálcika segítségével megnézed milyen messze van az eredeti mennyezet a gipszkartontól. Ha pár centi akkor lehet ütvefúrós, tiplis megoldással a plafonba fúrni, és csak egy kör alakú takarólemez kell, mint amilyen a második képen lévőn is van :)
ennyi.

-kövi probléma amit meg akartam kérdezni: jól olvastam e, hogy valami TV állványon lenne az akvárium? csak mert az akvárium dekor nélkül is megvan 120 kiló feltöltve, és hol van még a talaj.
 
Bocsi, tudom, hogy már nem a talaj témánál vagyunk, csak azt akartam mondani, hogy én manadoval kezdtem, most is üzemel az akim vele, és valóban, átmostam párszor, nem volt könnyű bele ültetni, de ettől függetlenül jó kis talaj, tényleg :) Ne félj annyira tőle :D
 
Csatlakozom azokhoz akik a 4*39-et ajánlották neked.Hidd el nekem ,úgy magával ragad az akvarisztika,és besszippant a növények iránti szeretet ,hogy jobb ha már most felkészülsz rá.Nekem 2 éve az asszony Jézuskája azt hozta ,hogy a régi kopott 150 literes akváriumot ujrarendezhetem.Egy kis kavics ,pár hal- gondoltam én.Be is lett rendezve ,de a betelepített hínárszerű növény 2 nap alatt eltűnt.Vissza a boltba ,na ott kaptam sorban az információk sorozatát.Hát kell annak a növénynek táp is ,a halakat ugy kell választani hogy ne zabálják fel a növényeket stb. Aztán Baján megláttam egy "igazi" növényes bemutató akváriumot amit @tibicuk Marika rakott össze.Na onnan már nem volt vissza,azóta is töretlen a hobbi iránti szeretetem.Ma három akváriumom van már,de tovább nem nagyon tudom feszengetni azt a bizonyos határt az asszonynál.Na huhh,elkalandoztam kicsit.A lényeg ,hogy én már megjártam azt az utat amire te készülsz.Ha hosszútávon gondolkozol,és ugy érzed ,hogy a későbbiekben lehet hogy akváriumot cserélnél,érdemes lenne olyan termékeket venni ,amit később is tudsz használni.Most megveszel egy kisebb világítást,később meg teszed fel a használt,eladó topicba ,mert jobb lenne helyette a nagyobb.Persze ezek csak egy kívülálló gondolatmenete,de én a helyedben biztos ,hogy 4*39-est vennék.Inkább világítsa túl az akvárium széleit ,mint ,hogy sötét,árnyékos szélek legyenek az akváriumodban ,ahol nem nőnek majd ugy a növények.És ezt ugye később is simán tudod majd használni egy akár 100 cm-es üvegnél is.Tudom én ,hogy minden pénztárcafüggő,de épp ezért tetszik az amit mondtál ,hogy ha kell kicsit inkább csúsztatod a projektet,mint ,hogy most elkapkodd.Először kell egy jó lámpa ,meg egy jó szűrő.Persze csinálhatod úgy is ahogy én.Félévente cseréltem le a világításomat,mindig ahogy lett rá cash:facepalm::)
 
Back
Oldal tetejére