• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Kerti tó Tibi kerti dézsája

Sziasztok!

Szétkaptam a dézsát, szerencsére nem volt akkora gáz, mint tegnap gondoltam. Reggel kiraktam a napra és nemsokára egy kis kaja előcsalogatta a garnikat napozni. Már csak azt nem értem, hogy a csapdában mitől purcantak ki? Halálra zabálták magukat a Mosura Excel-lel? :confused: Most megint a garázsban van a dézsa, ha letisztult a víz, kezdek pecázni.
A növények átkerültek máshova a kertben, de ez már egy következő napló lesz. :D Majd október végén a Spectrum Home-on McMenemy úr vázolja a dolgot! :cool:
 
Hamar kaptam szét a dézsát, nem volt a garniknak semmi bajuk. Szerintem azért pusztult el egy adag, mert túl sokat voltak a csapdában (24h) és egyszerűen elfogyott az oxigén. Most 4-6 óra után veszem ki a csapdákat és tele vannak virgonc RC-kel. :) A színük elég halvány, látszik, hogy a garázst nem szeretik. Ha jó helyre kerülnek, tuti rendbe jönnek majd.

Ha valakinek kell RC, szóljon!

Ilyen csapdával fogom őket (itt költöztek a nano-ból a Highland-be):

 
Tibi, én ezt nem értem. Le tudnád irni hogy működik ez a csapda? Pont jol jönne mert a crs/cbs-eket át kell majd költöztetnem az újba.köszi!

Tapatalk 2-vel küldve az én GT-P6200-ről
 
Pohárban kaja...tölcséren bemennek...ahhoz már buták, hogy ki is tudjanak menni a tölcséren (szűk a tölcsér alja + a kő is ott van, nem találják a kiutat)
Gondolom valami ilyesmi;)

Az RC-k miatt meg mindjárt szólok:)
 
Fantasztikus ötlet, nagyon megtetszett, elkezdtem agyalni, én is egy hasonlón, de rájöttem,hogy lassan október van.... :( Maradnak a fagytűrő kaktuszok! :D
 
Fantasztikus ötlet, nagyon megtetszett, elkezdtem agyalni, én is egy hasonlón, de rájöttem,hogy lassan október van.... :( Maradnak a fagytűrő kaktuszok! :D
Jövőre is lesz tavasz :) és a kaktuszok is lassan lepihennek addig!
 
Sziasztok!

Eltelt egy kis idő az utolsó jelentkezésem óta, de most is csak gyorsjelentés lesz.

A dézsa 2 hete(!) került vissza a téli pihenőjéből a kertbe. Ez alatt átteleltek a pistiák és a limnók benne. Mivel őket már rég elővettem, a dézsa félig kiszáradva parkolt tovább a házban. Akkor gondoltam, hogy elő kellene vennem, mikor a tóban a limnobium-ok nem maradtak meg.
Lehoztam, elkezdtem kitakarítani. Találtam benne pár red cherry-t, ők október óta vízcsere és etetés nélkül tengődtek a vízben, de most már petéset is láttam.

Szóval a dézsa eredeti helyén, limnobiumokkal és vízililiomokkal felszerelve elindult. Plusz érdekesség, hogy a Highlandból leszívott vízzel belekerült egy újszülött furcata, már 1cm felett van, jó kis kövér halacska lett.:)
 
Back
Oldal tetejére