• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Kerti tó Tibi kerti dézsája

Sziasztok!

Elég régen nem jelentkeztem és most is csak iziben írok, mielőtt még megjön a család!:D
A dézsámban minden OK, bár van aki kiszállt a buliból: a Typha minima az elejétől fogva meg sem moccant, mára teljesen az enyészeté lett. Az Iris is csak a gyökereit növeszti, mást nem nagyon csinál, réges-régen kellett volna virágozzon, talán jövőre. A tavirózsa, törpesás, rotala szemmel láthatóan élvezi a dézsát. A Limnobium meg van vadulva, vasvillával lehet csak kordában tartani! Olyan vastag leveleket hoz, hogy az akváriumival össze sem lehet hasonlítani. (Ha valakinek kell belőle, szóljon!) Riccia bubizik a napon.:)
Az RC-k gyönyörűek, jól vannak.
Bedobtam még egy levegő porlasztó követ, gondoltam nem árt a néha 32+ fokos vízbe a garniknak. A napelemes bizgentyű is szépen dolgozik.

Összkép:

P1050537 by zilahytibor, on Flickr

Rotala:

P1050538 by zilahytibor, on Flickr

Riccia bubi:

P1050539 by zilahytibor, on Flickr


RC:

P1050544 by zilahytibor, on Flickr

Videók is kúsznak fel a youtube-ra, hamarosan linkelem!
 
:eek: De jó ez a dézsás ötlet! Gratula! (y) Még nem is láttam ezt a naplót... Megyek beszélek az asszonnyal... ;)
 
Ezz nagyon tuti! (y) Egy valamit sajnálok, hogy a dézsának csak a teteje látszódik, az oldala nem. :)
 
Félreérthetően fogalmaztam, úgy értettem, hogy nem átlátszó. :p De köszi a fotót, kellemes lehet mellette nap, mint nap elmenni. :)
 
Szia Tibi!

Nagyon jól működik ahogy látom a nagy melegek ellenére is!

Az Rc-k gyönyörű pirosak!
Láttam már másnál is szabadtéri tárolóban és ott is a Sakura színével vetekedtek (lehet hogy lebarnulnak a napon :D) !

Ha sok ilyen képet és videót készítesz, pár év múlva a HAC-on külön Dézsa kategória is lesz!

A.ttila
 
Látom a fonál visszavonulót fújt (y)Minek tulajdonítod? Tápozol is?

Talán 2 hete tűnt el. Az úszó növények sokat árnyékolnak, a békalencsét naponta ritkítom, a limnobium-ot is hetente kell kiszedni.
Van valami régi Tetra tápom, ebből néha kap a dézsa + a leeresztett akváriumvíz.
Esetleg a levegőztetés is besegített?

Tapatalk2-vel külve mobilról
 
Szia Tibi!

Nagyon jól működik ahogy látom a nagy melegek ellenére is!

Az Rc-k gyönyörű pirosak!
Láttam már másnál is szabadtéri tárolóban és ott is a Sakura színével vetekedtek (lehet hogy lebarnulnak a napon :D) !

Ha sok ilyen képet és videót készítesz, pár év múlva a HAC-on külön Dézsa kategória is lesz!

A.ttila

Szia Attila!

Az RC-k produkciója nekem is meglepetés, pedig nekem ők az első garnéláim! A halak érzésem szerint nehezebben bírnák ezt a kiképzést, a kánikulai napokat biztos nem vennék ilyen simán. Össze sem lehet hasonlítani a garnikat az akváriumban lévőkkel, holott az utóbbiak elméletileg sokkal jobb körülmények közt vannak.

A képek még csak elmennek, de a videókkal még fejlődnöm kell! :) A HAC-hoz meg kopasz rügy vagyok:D!
 
Szia!
Először is gratula hozzá! Nagyon szép lett!
Nekem van egy kis kerti tavam.
Az a tapasztalatom, hogy a az Írisznek kell egy kis plussz tápanyag, hogy igazán szép legyen.
(de az idén már tényleg nem fog virágozni)
Mióta kipróbáltam Tibicuk ötletét a SUBSTRAL® Osmocote® granulált rózsatrágyával, ugyanolyan körülmények között 2x akkorára nőt az Írisz és a gólyahír ...
Lehet a tavirózsának se ártana egy kis plussz táp.
Szerintem jövőre próbáld ki! Ezt vagy mást! Ekkora térfogatban a gyökerek hamar felveszik a tápanyagot és a nagyobb igényű növények nem tudják igazi pompájukat hozni...
De így is nagyon tetszik nekem!
 
Mióta kipróbáltam Tibicuk ötletét a SUBSTRAL® Osmocote® granulált rózsatrágyával, ugyanolyan körülmények között 2x akkorára nőt az Írisz és a gólyahír ...

Az tuti,hogyha ezt adod nekik,szét fogják nyomni az abroncsos kádadat.:)
Már az igén is adhatsz a tavirózsáknak.
 
Az tuti,hogyha ezt adod nekik,szét fogják nyomni az abroncsos kádadat.:)
Már az igén is adhatsz a tavirózsáknak.

Köszönöm a tippet(y) , de ha tápról van szó, inkább valami akvarisztikai terméket választok, pl. a JBL tápgolyóját. Elég pici ez a dézsa, nem akarom, hogy nagyon megboruljon benne a látszólagos egyensúly.
 
:) hogy bírják az RC-k ezt a hőmérsékletet?

Remélem jól! ;)
Lehúzódtak a dézsa aljára, de sokkal ott sem hidegebb a víz. Ilyenkor talán jól jönnek a bazaltkockák, kicsit lassítják a melegedést. A levegőpumpa is szerintem segít rajtuk.
 
Back
Oldal tetejére