• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Kerti tó Tibi kerti dézsája

@Punkdraco vagy valaki!:)
Rendeltem pár növényt a dézsába/tóba és azt szeretném kérdezni, hogy ki merjem-e már rakni őket? Első körben a tóba raknám, ez már 10 fokos.
-nymphaea almos black (ezt simán kirakom)
-eleocharis palustris
-hibiscus palustris
-typha minima (szintén nem féltem)
-bacopa monnieri
-hydrocotyle leucaphala

Köszi a válaszokat!
 
Nálam már nyomatja a leveleit a tavirózsa, szerintem már csapathatod! Ha hűlés jönne, max letakarod valamivel.
 
Nálam már nyomatja a leveleit a tavirózsa, szerintem már csapathatod! Ha hűlés jönne, max letakarod valamivel.
A régi tavirózsa már nálam is elindult, de ezeken a friss növényeken nagyon látszik, hogy most jöttek az üvegházból!
 
@Punkdraco vagy valaki!:)
Rendeltem pár növényt a dézsába/tóba és azt szeretném kérdezni, hogy ki merjem-e már rakni őket? Első körben a tóba raknám, ez már 10 fokos.
-nymphaea almos black (ezt simán kirakom)
-eleocharis palustris
-hibiscus palustris
-typha minima (szintén nem féltem)
-bacopa monnieri
-hydrocotyle leucaphala

Köszi a válaszokat!
üdv
üzemeld be a dézsát újra tedd bele az új jövevényeket. estére takard le fóliával. mostanában hűvösek vannak.
ha tényleg üvegháziak és nagyon előrehaladott a kihajtásuk akkor szoktatni kell őket kicsit.
amit leginkább védened kell az a hydro és a bacopa.
 
-bacopa monnieri
-hydrocotyle leucaphala

Üdv! a többiről nem nyilatkoznék, de ezzel a kettővel azért óvatosan... én 16-18 fokos tartós vízhőmérsékletig nem raknám ki őket ridegtartásra. A hydro hálás egyébként, ha elkapja az ívet, nekem két éve a kövek között, szárazon, szinte körbefutotta a tavat... két 30 cm körüli darabot tettem ki akkor az akvából május elején a tóba.

Myriok indulnak már nálad a tóban?
 
üdv
üzemeld be a dézsát újra tedd bele az új jövevényeket. estére takard le fóliával. mostanában hűvösek vannak.
ha tényleg üvegháziak és nagyon előrehaladott a kihajtásuk akkor szoktatni kell őket kicsit.
amit leginkább védened kell az a hydro és a bacopa.
Köszi!:) Jó ötlet az éjszakai takarás, így fogom csinálni!(y)
 
Üdv! a többiről nem nyilatkoznék, de ezzel a kettővel azért óvatosan... én 16-18 fokos tartós vízhőmérsékletig nem raknám ki őket ridegtartásra. A hydro hálás egyébként, ha elkapja az ívet, nekem két éve a kövek között, szárazon, szinte körbefutotta a tavat... két 30 cm körüli darabot tettem ki akkor az akvából május elején a tóba.

Myriok indulnak már nálad a tóban?
Óvatos leszek!:D Lehet, hogy csak a fél adagot rakom ki, aztán ha bírja, akkor a maradékot is.
A myriokat tavaly kivágtam, csak az alga jött rá és meguntam. Lehet, hogy most újra kellene próbálnom, mert sokkal lágyabb lesz most a vizem.
Van valami sásfélém (Carex nigra?), az már virágzik. A menta és egy másik (fehér, ernyős virága van) már hajt.
 
Szia!
Én csak a bacopáról merek nyilatkozni, nekem egész télen kinn volt a garázs világos ablakában.
Szóval, ha nincs fagy mehet ki.
De a szoktatás nem árt, ahogy fentebb írta Punkdraco.
Valami gólyahír félét nem akartál? Az gyönyörű ilyenkor!

Múlt vasárnap én is egész nap a "tóban voltam".
Tényleg nem kell valakinek sárga vagy rózsaszín tavirózsa?;)
 
Szia!
Én csak a bacopáról merek nyilatkozni, nekem egész télen kinn volt a garázs világos ablakában.
Szóval, ha nincs fagy mehet ki.
De a szoktatás nem árt, ahogy fentebb írta Punkdraco.
Valami gólyahír félét nem akartál? Az gyönyörű ilyenkor!

Múlt vasárnap én is egész nap a "tóban voltam".
Tényleg nem kell valakinek sárga vagy rózsaszín tavirózsa?;)
Köszönöm az infót!:)
Mocsári gólyahírem van, az is kezd mocorogni.
 
Nálam már virágzik, tényleg gyönyörű, süssön a Nap a tiédre is Tibi...



Fekete, kalász-szerű virága van?
A golyahír nálam árnyékban van, biztos azért lassabb , talán majd májusban kivirágzik! :D

Igen, kis fekete kalásza van a sásnak, nagyon kis cuki.
 
Ez is elindult. Ment bele 50ml Em-bio és egy kis BT-9, tavi ProFito előírt adagban.

Akkor a 2014-es növénylista
-nympaea "almost black"
-bacopa monieri
-cyperus gracilis
-eichhornia crassipes,
-scripus cernuus
-limnobium laevigatum

A teleltető aksiból ide költöztek az RC-k (a nagyoknak nagyon durva színük van) és 4 amano, remélem nem másznak ki.
Beindult a napelemes szökőkút is.
 
Helló!Már én is alig vártam a dézsád újraindítását!A Tiéden felbuzdulva én is konstruálok egy 275 literest!Szeretnék majd néha-néha kérdezni is...
Itt az első : Amíg megérkezik az "ibrik" , tárolhatom a tavirózsát műanyag hordóban az udvaron (micro-macro-s vízben, Amazonia földben) ?
Nem fázik meg?
 
Helló!Már én is alig vártam a dézsád újraindítását!A Tiéden felbuzdulva én is konstruálok egy 275 literest!Szeretnék majd néha-néha kérdezni is...
Itt az első : Amíg megérkezik az "ibrik" , tárolhatom a tavirózsát műanyag hordóban az udvaron (micro-macro-s vízben, Amazonia földben) ?
Nem fázik meg?

Nálunk a tóban 3-4 fokos vízben van télen úgyhogy hacsak nem fagyasztod kockába meg akkor nem hiszem h megharagszik rád :)
 
Back
Oldal tetejére