• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Three Trees

Gratulálok az akidhoz, nagyon tetszik!

Köszönöm:)

A gyémántok hogy jönnek ki a garnélákkal? (már ha van most a medencébe)

Van 10 amano garnéla, egyenlőre úgy látom, hogy kijönnek. Bár tegnap az egyik neon, a legnagyobb, elhullott, bár nem hiszem, hogy a garnéláknak lenne hozzá köze.

CPO rákokról nincs közeli képed? ;)

A CPO-kat még most nehéz elkapni, elég bújkálósak, néha előmerészkedik az egyik, mire odaérek a fényképezőgéppel, már sehol sincs o_O De majd teszek fel képet róluk is.
 
Van 10 amano garnéla, egyenlőre úgy látom, hogy kijönnek. Bár tegnap az egyik neon, a legnagyobb, elhullott, bár nem hiszem, hogy a garnéláknak lenne hozzá köze.

Ja nem úgy értettem! :) Szerintem nincs köze az amanoknak a hal elpusztulásáért.
Engem inkább a fordítotja érdekel, hogy a gyémántok nem csipegetik e az amanokat, vagy esetleg a kisebb garnikat. Vannak sakuráim, ilyen viszonylatban érdekel.


Képeket köszi előre is! (y)
 
Azta mindenit a te akváriumod is gyönyörű.Nagyon tetszik,gyémántneon személy szerint nem is láttam még.De szép hal ,és szép az aki is(y)
 
Ja nem úgy értettem! :) Szerintem nincs köze az amanoknak a hal elpusztulásáért.
Engem inkább a fordítotja érdekel, hogy a gyémántok nem csipegetik e az amanokat, vagy esetleg a kisebb garnikat. Vannak sakuráim, ilyen viszonylatban érdekel.


Képeket köszi előre is! (y)

A neonok kisebbek, mint a garnélák, ezért sem bántják őket;)
 
jó látni, ahogy indulnak a növények -- bár azonnal eltakarják a gyönyörű ngyökér installációk 41 százalékát :D

(egyébként nincs valami barna dekorhomok, ami jobban hasonlít egy erdei ösvényhez? - ezt most csak általában kérdezem, mert szerintem ez a homok jól néz ki ide)
 
jó látni, ahogy indulnak a növények -- bár azonnal eltakarják a gyönyörű ngyökér installációk 41 százalékát :D

Hát igen, ez várható volt, de az előtérre már lassan ráférne egy nyírás, azzal majd alakítok rajta...
Bár élőben jobban látszanak a gyökerek, a fotón elég sötétre sikerült a fa...

(egyébként nincs valami barna dekorhomok, ami jobban hasonlít egy erdei ösvényhez? - ezt most csak általában kérdezem, mert szerintem ez a homok jól néz ki ide)

A GA-ban ez volt az ADA legsötétebb homokja (Sarawak), ennél sötétebb csak kavics van. A más gyártónak lehetséges, hogy van sötétebb.
 
Ma kitakarítottam a szűrőcsöveket, a ki- és befolyókat, két hét alatt eléggé bekoszolódtak. A parvula elég sok helyen bebarnult, néhol alul a szálaknál is megtelepedett valamilyen vattaszerű alga. Ezeket a részeket levágtam tövig, holnaptól kap egy kis carbo kezelést.
Az egyik gyémánt neon ma sajnos kimúlt, és egy másikat is láttam ma, ahogy a többiektől külön, a talajközelben lebeg, és sűrűn tátog. Valami gond lehet a vízzel, nem tudom, ezek a halacskák mire érzékenyek, elég kevés infot találtam róluk. A többi állat láthatóan jól érzi magát, és alga is csak minimális van.
A növények közül a pogostemon nincs topon, néhány tő elfonnyadt, a ranunculus inundatus pedig mióta beültettem, csak vegetál, nem igazán akar fejlődni. A múltkor beültetett staunak folyamatosan barnulnak a levelei, remélem, még a levélváltás zajlik, és hamarosan helyrejön.
Holnap vennék tesztet, csak nem tudom, melyik paraméterre mérjek rá, hogy a hal elhullásnak és a növény pusztulásnak mi lehet az oka?
 
Szia! Annyira jó lett ez az akvárium!!! Ámulok és bámulok :) (y)

Viszont az elatine-ok nálam is ugyanígy bebarnultak és kampec. Nem tudja valaki, hogy miért??? Elvileg kevésbé igényes...én betudtam a low-tech körülményeknek, de ezek szerint jobb fénnyel és CO2-vel is van rá esély, hogy megpurcannak? :mad:

Kíváncsian várom a folytatást és közben remélek, hogy egyszer az én akim halványan hasonlítani fog egy ilyen akira. :rolleyes:
 
Ma kitakarítottam a szűrőcsöveket, a ki- és befolyókat, két hét alatt eléggé bekoszolódtak. A parvula elég sok helyen bebarnult, néhol alul a szálaknál is megtelepedett valamilyen vattaszerű alga. Ezeket a részeket levágtam tövig, holnaptól kap egy kis carbo kezelést.
Az egyik gyémánt neon ma sajnos kimúlt, és egy másikat is láttam ma, ahogy a többiektől külön, a talajközelben lebeg, és sűrűn tátog. Valami gond lehet a vízzel, nem tudom, ezek a halacskák mire érzékenyek, elég kevés infot találtam róluk. A többi állat láthatóan jól érzi magát, és alga is csak minimális van.
A növények közül a pogostemon nincs topon, néhány tő elfonnyadt, a ranunculus inundatus pedig mióta beültettem, csak vegetál, nem igazán akar fejlődni. A múltkor beültetett staunak folyamatosan barnulnak a levelei, remélem, még a levélváltás zajlik, és hamarosan helyrejön.
Holnap vennék tesztet, csak nem tudom, melyik paraméterre mérjek rá, hogy a hal elhullásnak és a növény pusztulásnak mi lehet az oka?
A minimum tesztek amik kellenek egy akvakertésznek az a KH,GH és a PH, majd jöhet a többi!
Nálam a ranunculus, igaz még csak hét hete van az akiban ,de már hozza a léggyökereket , mutatva evvel, hogy már lehetne nyírni és újra ültetni.
Megnézném helyedben a szűrőt is, hogy mennyire van elkoszolódva, és még a vízcseréknél ajánlanám a parvula közötti porszívózást, lehet a sok mulm ott ragad meg és így ott jelentkezik ez a fajta zöld vatta szerű alga.
A carboval csak óvatosan, hígítsd fel mert hígítás nélkül megölheti a parvulát.
 
A minimum tesztek amik kellenek egy akvakertésznek az a KH,GH és a PH, majd jöhet a többi!
Nálam a ranunculus, igaz még csak hét hete van az akiban ,de már hozza a léggyökereket , mutatva evvel, hogy már lehetne nyírni és újra ültetni.
Megnézném helyedben a szűrőt is, hogy mennyire van elkoszolódva, és még a vízcseréknél ajánlanám a parvula közötti porszívózást, lehet a sok mulm ott ragad meg és így ott jelentkezik ez a fajta zöld vatta szerű alga.
A carboval csak óvatosan, hígítsd fel mert hígítás nélkül megölheti a parvulát.

KH, GH tesztet már vettem az akvárium indításnál, csak hogy tisztába legyek, mennyire kemény a vízem. A legutóbbi mérés alapján KH: 6, GH: 10, csapvíz, nincs RO.
Ezt a bejegyzést 10 napja írtam, azóta kapott a parvula egy hígitott carbos kezelést, el is tűntek a vattaszerű csomók és a barna szálak, szépen nőnek az új hajtások. Ranunculus még mindig stagnál, hiánytünetet nem látok rajta, csak nem igazán akar nőni :(
Érdekes módon a pogostemon helferi az akvárium bal felében elfonnyadt, teljesen elmállottak a levelei, a jobb felében él és virul. Lehetséges, hogy igényli a nagyobb flow-t, pont ott csapódik le az akvárium jobb oldaláról a bejövő vízsugár.
A szűrőt vagy két hete néztem, előszűrő eléggé koszos volt, azt kitakarítottam, perlont legközelebb vízcserekor cserélni fogom.
Hal elhullás azóta nem volt, két neonom távozott az "örök neonmezőkre" :))), meg egyet találtam a padlón kiszáradva. A többi hal jól érzi magát, az amanok kevesebbet matatnak a talajon, inkább a fákon dekkolnak. Gyanakszom, hogy valamelyik legutóbb bekerült hal terorrizálja őket, csak még nem sikerült kideríteni melyik.
 
Szia! Annyira jó lett ez az akvárium!!! Ámulok és bámulok :) (y)

Viszont az elatine-ok nálam is ugyanígy bebarnultak és kampec. Nem tudja valaki, hogy miért??? Elvileg kevésbé igényes...én betudtam a low-tech körülményeknek, de ezek szerint jobb fénnyel és CO2-vel is van rá esély, hogy megpurcannak? :mad:

Kíváncsian várom a folytatást és közben remélek, hogy egyszer az én akim halványan hasonlítani fog egy ilyen akira. :rolleyes:

Szia! Köszönöm, örülök, hogy tetszik az akvárium :)
Igazából ez a második akváriumom, és az első növényes. Korábban egy 54l-es szettel próbálkoztam, de azzal nem sok sikerem volt. Végül én is ott kötöttem ki, hogy ha szeretnék egy igazán szép és egészséges akváriumot, meg kell teremtenem a növényeknek és a halaknak azt a környezet, ahol jól érzik magukat. Nálam a low-tech vonal nem vált be.
Az elatine bebarnulást én sem tudom, mi válthatta ki, elvileg minden feltétel adott volt, hogy szépen elterjedjen a neki szánt helyen. Utólag belegondolva, lehetséges, hogy nem hagytam neki elég időt, a frissen beültetett növénykéknek kell azért egy-két hónap, hogy kiheverjék az ültetés okozta stresszt, és alkalmazkodjanak az akvárium körülményéihez. A megmaradt néhány tövecske azóta is jól érzi magát, bár nem annyira terjed, mint a glosso, az akvárium falánál látszik, milyen szép hosszú egészséges gyökeret növesztett.
Bár így, hogy a helyére dekorhomokot tettem, jobban tetszik az aki, így nem is annyira bánom, hogy így alakult :)
 
CPO-kkal minden rendben?Rég kattintottál ,lőhetnél egy képet nekünk,iszonyuan jó ez az erdős design,én személy szerint imádom:)
 
Az akvárium 2 hónapos és öt napos.

A hétvégi ADA workshop után vettem egy pár növényt, a háttér stemeket lecseréltem, Ceratopteris thalictroides, Microsorum pteropus Trident, Eleocharis sp. (montevidensis) került a helyükre. Ezenkívül a fákra kötöztem egy kis Weeping mohát is. Kezd alakulni az összkép, egyre erdősebb a feeling :)
Beüzemeltem egy Eheim Skim 350 skimmert is, az utóbbi időben eléggé gyakori volt a surface skim. Naponta kb. 1 órát megy, szépen letisztítja a felszínt, tényleg jó cucc.
Vízparaméterek: Gh: 11, Kh: 7, Ph: 7.2.

A továbbiakban beszéljenek a képek;) (elnézést a kifolyóért...:rolleyes:) :


8739669848_8b2ece53a6_b.jpg

8738550445_12e865009a_b.jpg

8738549995_3ba21ce92d_b.jpg


Az egyik CPO beállt pózolni:

8738550131_1f23aa5250_b.jpg


8738550347_18f02ffbec_b.jpg

A Főnök:

8738550009_b7081e200f_b.jpg
 
A Glosso jobb-középen kezd eluralkodni. Ne hagyd, mert odalesznek a finom részleteid.
Egyébként jót tett neki az átalakítás, baromi jól néz ki(y)

Ja, és nem a kifolyód retkes, hanem a befolyód:D csak, hogy kötözködjek kicsit;)
 
A Glosso jobb-középen kezd eluralkodni. Ne hagyd, mert odalesznek a finom részleteid.
Egyébként jót tett neki az átalakítás, baromi jól néz ki(y)


Köszi, örülök, hogy tetszik :) A glossora már esedékes lesz egy nyírás, lehet, hogy a hétvégén megejtem. Az ösvényre is jobban oda kell majd figyelnem, jobbról-balról kezdenek bekúszni a növények, nem akarom, hogy teljesen eltakarják.


Ja, és nem a kifolyód retkes, hanem a befolyód:D csak, hogy kötözködjek kicsit;)

Ja igen, ezt elírtam...:)
 
Back
Oldal tetejére