• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Third life

szabiablee

Kertész szaki
Sziasztok,

Tegnap végre volt egy kis időm, és teljesen átalakítottam az egyik aksimat. Még van rajta mit változtatni, szóval szívesen fogadom az ötleteket:)

Akvárium:45x30x30-as Opti
Szűrés:Tetratec EX 600
Világítás:Wave Cosmos "Zen Artist"2x 20W + 13W kompakt
Talaj:Tropica táptalaj, Aquatic natire pro soil, tetejére pedig vékony fedőrétegnek egy liter AN shrim soil
Növények:Staurogyne repens, Rotala macrandra, Lilaeopsis brasiliensis, Karácsonyi moha, Hemianthus callitrichoides, Bacopa australis
Dekor:ADA vasfa és pár pici gyökér
CO2:5kg-os palack, Aqua Medic mágnesszelep, Papillon reduktor, GA üveg difi


A vasfán a moha az első setup óta rajtavan. A talajt is újra felhasználtam egy kis átmosás után, illetve végre került alá táptalaj is, és megspékeltem még egy vékony réteg apróbb szeművel a tetejét.
A víz fele is átkerült az előző változatból, az átalakítások alatt egy dézsában forgatta a szűrő.

ültetés előtt
7984950323_8eaa6f283c_c.jpg




egy fenntről..
7984958310_140dd34feb_c.jpg



és végül feltöltés után 2 órával



7984954106_17d9b635f6_c.jpg


7984946293_8ba5ee2711_c.jpg


7984947773_3f574647ca_c.jpg



A képeket kézből lőttem, a továbbiakban igyekszem majd állványról dolgozni:)

A scape jobb oldalával egyáltalán nem vagyok megelégedve. Vagy ott is HC mezőt szeretnék, vagy valami mást:D Szóval szívesen fogadok ötleteket, tanácsokat mivel még kezdő vagyok a szakmában:)
 
Az elrendezés jó, bár én lehet pont fordítva tettem volna a vasfát, hogy a vastagabb fele legyen a sarokban, de majd kiderül mennyi fog látszani belőle! Lehet hogy a háttérnövényeket, macranda , bacoba egy kicsit elméretezted ehez az akihoz, mert nagyon magukra vonják majd a figyelmet, lehet HM és wallichi jobb kombó lett volna.
Viszont minden attól függ neked milyen kép körvonalazódott meg, milyen összhatást akarsz elérni!
A világítással is nagyon figyelj, mert lehet a 2x20W is bőven elég lesz 6 órában.:cool:
 
Az elrendezés jó, bár én lehet pont fordítva tettem volna a vasfát, hogy a vastagabb fele legyen a sarokban, de majd kiderül mennyi fog látszani belőle! Lehet hogy a háttérnövényeket, macranda , bacoba egy kicsit elméretezted ehez az akihoz, mert nagyon magukra vonják majd a figyelmet, lehet HM és wallichi jobb kombó lett volna.
Viszont minden attól függ neked milyen kép körvonalazódott meg, milyen összhatást akarsz elérni!
A világítással is nagyon figyelj, mert lehet a 2x20W is bőven elég lesz 6 órában.:cool:

Az első setupnál legóztam a fával, engem így jobban megfogott, de úgy is jó volt, ahogy írtad. Először 3 hónapja rendeztem be ezt az akit, ebből az utólsó 2 hónapban kapta végig ezt a fényt, biztos a kezdők szerencséje, de algával nem találkoztam. Igen, a háttérnövény sem végleges még, de gondoltam ha már újraindítom kell bele valami stem, és mivel ő volt kéznél. (egy hatalmas csokorrá nőtte magát az előző beállításban)
 
Én a helyedbe a piros rotalát átültetném az akvárium bal hátsó részébe, hogy ha elkezd nőni ne takarja ki a vasfát, a jobbra mellette lévő növényt aminek nem tudom a nevét, (a hc és a vasfa közötti) azt kivenném úgy ahogy van és a helyükre ha bírod idegekkel beültetnék még egy sor hc-t :ROFLMAO: Ezen kívül a dekorhomokos részt vagy jobban szeparálnám vagy jobban feltölteném. Az akvárium jobb oldalára nincs ötletem, ha esetleg fel tudnál dobni egy újabb képet, talán többen tudnának segíteni;)
 
Egy új kép, amin éppen 5 napos az akvárium, és már lakói is vannak, Boraras brigittaek, és merah-ok személyében.

A hátsó stem sort visszavágtam és sűrítettem, az nő mint a gomba. a Stau is láthatóan jól érzi magát. A piros rotala még próbálja kiheverni a dobozban töltött időt, de rajta is észrevehető a különbség már. Remélem gyorsan beteríti a hc a neki szánt teret, és akkor már csak a jobb oldallal kell foglalkoznom, mert még semmi ötletem, hogy mivel dobhatnám még fel.

8006165541_a8b00b2816_c.jpg
 
Én a helyedbe a piros rotalát átültetném az akvárium bal hátsó részébe, hogy ha elkezd nőni ne takarja ki a vasfát, a jobbra mellette lévő növényt aminek nem tudom a nevét, (a hc és a vasfa közötti) azt kivenném úgy ahogy van és a helyükre ha bírod idegekkel beültetnék még egy sor hc-t :ROFLMAO: Ezen kívül a dekorhomokos részt vagy jobban szeparálnám vagy jobban feltölteném. Az akvárium jobb oldalára nincs ötletem, ha esetleg fel tudnál dobni egy újabb képet, talán többen tudnának segíteni;)


Még várok a rotalával, hogy lesz e belőle egyáltalán valami. Az idegekkel nincsen semmi gond, szívesen ültetek hct :whistle:, de ha beindul majd nő oda magától is:) Élőben sokkal szebbek az elválasztó gyökerek, szerintem természetesebb, hogy kevesebb a homok.
 
Tök jó a dekor homok elől!Passzentos lesz a rotalaval,ha átalakul!(y)
Tudom,hogy ez nem versenykép,de legalább a kábeleket told félre vagy ragaszd oda valahova,hogy ne látszódjanak!
 
Tök jó a dekor homok elől!Passzentos lesz a rotalaval,ha átalakul!(y)
Tudom,hogy ez nem versenykép,de legalább a kábeleket told félre vagy ragaszd oda valahova,hogy ne látszódjanak!

Köszi, remélem a rotala hamar helyrejön! Jogos a kritika, perpill egy fekete karton a háttér, de tervezem lecserélni egy átlátszó fóliára. Új világításon is gondolkodom, de nehéz találni 45 széles aksira olyat, ami még "megfizethető":unsure:
 
Köszi, remélem a rotala hamar helyrejön! Jogos a kritika, perpill egy fekete karton a háttér, de tervezem lecserélni egy átlátszó fóliára. Új világításon is gondolkodom, de nehéz találni 45 széles aksira olyat, ami még "megfizethető":unsure:
Én hasonló okok miatt barkácsoltam,mert nem akartam tele csíptetni! :D
 
Egy rövid update, a jobb oldalt picit átrendeztem, a stauk hátrébb kerültek, elé pedig ültettem elatinet, szerintem jó összhangban lesz a túloldali hcval.

8015321436_151949d521_c.jpg

Pózolt nekem a vörösorrú

8015306118_cf6741e582_c.jpg

A dekorhomokon pedig az egyik CRS bóklászott

8015307659_95cc7ee59d_c.jpg

A rotala úgy néz ki túléli, látványosan kezdi összeszedni magát:)

8015304220_a5eea989a7_c.jpg
 
Az elatin néhány helyen elkezdett foszlani, remélem, hogy kiheveri. Az ép csomók viszont makk egészségesek tünnek.

8029870643_9399fe165a_c.jpg


Találtam a másik aksiba a yellowk közt egy rilit, áttelepítettem ide. Hátha lesz még pár darab, és elindul egy rili populáció(y)

8029866310_6ac56a77a5_c.jpg

barátkoznak:D
8029867244_fc079e6faa_c.jpg

kismama sawbwa
8029870979_fc4a2cf974_c.jpg
 
Az elatine ilyen távolságból, és az állásából úgy tűnik még nem teljesen alakult át.
Ezt onnan fogod látni, hogy rásimul az aljzatra, valamint kicsit hosszúkás ovális leveleket növeszt.
 
Az elatine ilyen távolságból, és az állásából úgy tűnik még nem teljesen alakult át.
Ezt onnan fogod látni, hogy rásimul az aljzatra, valamint kicsit hosszúkás ovális leveleket növeszt.

Biztos kell neki még egy kis idő, 5 napja ültettem. Sajnos a HC is inkább felfele nő, pedig bőven van watt fölötte. Megnyírom lassan, utánra remélem elkezd terebélyesedni.
 
Biztos kell neki még egy kis idő, 5 napja ültettem. Sajnos a HC is inkább felfele nő, pedig bőven van watt fölötte. Megnyírom lassan, utánra remélem elkezd terebélyesedni.

A HC-vel nincs tapasztalatom, de az Elatine-t ne nyírd meg. Ez egy lassú növény idő kell neki az alkalmazkodáshoz, és az átalakuláshoz. A felfelé álló szárakon gyökereket hoz, amivel a lehajlás után begyökeresedik.
 
A HC-vel nincs tapasztalatom, de az Elatine-t ne nyírd meg. Ez egy lassú növény idő kell neki az alkalmazkodáshoz, és az átalakuláshoz. A felfelé álló szárakon gyökereket hoz, amivel a lehajlás után begyökeresedik.


Nyírást nála nem terveztem. Most még rosszul mutat, sok a barna elmáló rész. Ha nem jön helyre adok neki még1 esélyt, és kipótolom a halott részeket. Az új akvárium a GA-ban elatine gyeppel nagyon bejön, nekem is kell:D
 
Back
Oldal tetejére