• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

200L tervek és lehetőségek

Szia!
Nekem is egy 100x40x50-es akim van egy darab atman 3338 szűri már két éve hiba nélkül, az igaz hogy két rekesz csak substratproval van töltve.
Én még nem tapasztaltam semmi hibát amiért nagyobbra kéne cserélnem vagy kéne mellé még egy.
4X39 w van fölé lógatva ami alatt nem nagyon szabad gondolkoznod ha CO2 vonalat is szeretnéd.
Nekem egy nagynyomású palack, papilon reduktor, valami sima ipari 24v os mágnesszelep és csapszűrőbe épített reaktor látja el a CO2 beoldást.
 
Amúgy nem ragaszkodom foggal körömmel egy növényhez sem őszintén szeretnék egy szép nagy élő növényest csinálni és félreértés elkerülése véget nem gondolkodom olyanban amelyhez egyáltalán nem kell hozzányúlni nincs bajom vele ha törődni kell ha szerintetek a HC túl problémás növény akkor szívesen fogadok más gyepnövény ajánlást is.
 
Szia!
Nekem is egy 100x40x50-es akim van egy darab atman 3338 szűri már két éve hiba nélkül, az igaz hogy két rekesz csak substratproval van töltve.
Én még nem tapasztaltam semmi hibát amiért nagyobbra kéne cserélnem vagy kéne mellé még egy.
4X39 w van fölé lógatva ami alatt nem nagyon szabad gondolkoznod ha CO2 vonalat is szeretnéd.
Nekem egy nagynyomású palack, papilon reduktor, valami sima ipari 24v os mágnesszelep és csapszűrőbe épített reaktor látja el a CO2 beoldást.

Nem is tudod mennyire boldoggá tettél a válaszoddal :) 1 kérdésem lenne és eléggé amatőr lesz. A Co2 szűrő akkor összesen egy palack reduktor és reaktorból áll?
 
Nem erőltetném azt az akváriumot amit kinéztél.Pláne nem azon az áron.
Mivel se a világítás se a szűrés nem megfelelő egy igazi növényeshez így marad az üveg ami meg nem ér annyit mert van bolt ahol optit kapsz azon az áron.
Ha megfogadsz egy tanácsot nem választasz 50 magasat inkább legyen 50 mély és 40 magas. idővel rájön az ember hogy milyen nehéz bele építkezni.
 
Nem erőltetném azt az akváriumot amit kinéztél.Pláne nem azon az áron.
Mivel se a világítás se a szűrés nem megfelelő egy igazi növényeshez így marad az üveg ami meg nem ér annyit mert van bolt ahol optit kapsz azon az áron.
Ha megfogadsz egy tanácsot nem választasz 50 magasat inkább legyen 50 mély és 40 magas. idővel rájön az ember hogy milyen nehéz bele építkezni.
Értem és hogy világítanád meg? Te lezárnád vagy szabad tető fölé rögzíthetőt tennél? Illetve 200 W elengedhetetlen a normális növényes világításhoz egy 200l esetében?
 
csak nyitott esztétikusabb kezelhetőbb és praktikus.
Nekem sokáig ment 2X55w kompakt felette, volt vele egy probléma, hogy rengeteg növény nyúlt felfele.
 
Amúgy az atman 3338-as is van olyan csendes mint az Eheim?

Azt nem tudom, nekem hangtalanul üzemel nincs vele problémám de ne hasonlítsd össze az eheim szűrővel. Az atman töltete gagyi szóval az kuka. ami felesleges pénzkidobás míg az eheimhez jár némi rendes biológiai szűrőanyag amit már nem kell cserélned.
 
Szerintem a 200eft elég necces költségvetés abba nem nagyon fér bele a CO2 hacsak nem tudsz szerezni pár hasznos dolgot pl palack, mágnesszelep.
Az hogy kb minden meg van akkor még nem volt szó a talajról fáról kövekről ami ha mész az ADA vonalán akkor simán belemegy még 40e csak talajra :(
 
Azt nem tudom, nekem hangtalanul üzemel nincs vele problémám de ne hasonlítsd össze az eheim szűrővel. Az atman töltete gagyi szóval az kuka. ami felesleges pénzkidobás míg az eheimhez jár némi rendes biológiai szűrőanyag amit már nem kell cserélned.
Nem lenne egyszerűbb amúgy egy kész széndioxid adagoló szettet venni és azt használni? És ha úgy döntenék hogy így szeretném akkor te milyet választanál vagy mi az az érték amit néznem kell az ilyen szetteknél egy 200 literesbe jó legyen?
 
Nem lenne egyszerűbb amúgy egy kész széndioxid adagoló szettet venni és azt használni? És ha úgy döntenék hogy így szeretném akkor te milyet választanál vagy mi az az érték amit néznem kell az ilyen szetteknél egy 200 literesbe jó legyen?

Számold ki.
2-5kg os co2 palack + papilon reduktor +mágnesszelep+bubiszámláló+visszafolyásgátló+DIY reaktor kb 5000ft.
Szerintem nem érdemes kicsi dolgokkal foglalkozni mert a végén többe kerül a co2 palackok cserélgetése, ami szetteket én ismerek azok nano akváriumokhoz megfelelőek de 200l-hez költségesek.
tűzoltópalackos megoldást 50e körül ki lehet hozni szerintem.
 
Számold ki.
2-5kg os co2 palack + papilon reduktor +mágnesszelep+bubiszámláló+visszafolyásgátló+DIY reaktor kb 5000ft.
Szerintem nem érdemes kicsi dolgokkal foglalkozni mert a végén többe kerül a co2 palackok cserélgetése, ami szetteket én ismerek azok nano akváriumokhoz megfelelőek de 200l-hez költségesek.
tűzoltópalackos megoldást 50e körül ki lehet hozni szerintem.

Sztem az előttem szólónak teljes mértékben igaza van. Felesleges kicsibe, és gagyi cuccokkal kezdeni. A palackon lehet a legtöbbet spórolni! De én egy ekkora akihoz még egy 10 L co2 palack is el megy nem sokkal nagyobb az 5 L nél, és jóval tovább elég!
Nekem nincs tapasztalom a co2 rendszerekkel de az biztos hogy, egy normális reduktor a lelke!
Palack meg mid1, hogy mekkora neked minél nagyobb annál jobb :D
 
én
Sztem az előttem szólónak teljes mértékben igaza van. Felesleges kicsibe, és gagyi cuccokkal kezdeni. A palackon lehet a legtöbbet spórolni! De én egy ekkora akihoz még egy 10 L co2 palack is el megy nem sokkal nagyobb az 5 L nél, és jóval tovább elég!
Nekem nincs tapasztalom a co2 rendszerekkel de az biztos hogy, egy normális reduktor a lelke!
Palack meg mid1, hogy mekkora neked minél nagyobb annál jobb :D

Én ingyen tudtam szerezni egy 20 kg os palackot amibe 15kg CO2 volt én azt raktam be :) de már szereztem egy tömzsi 10kg os palackot hogy legyen mire cserélni a nagyot ha kifogy :)
De igen a palack az jó ha van egy 5kg-os, a reduktoron nem szabad spórolni, a mágnesszelep nekem valami ipari 24v-os van rárakva és laptop tápról van meghajtva, ezek voltak kéznél, ingyen és eddig nem volt vele gond.
 
Szerintem a 200eft elég necces költségvetés abba nem nagyon fér bele a CO2 hacsak nem tudsz szerezni pár hasznos dolgot pl palack, mágnesszelep.
Az hogy kb minden meg van akkor még nem volt szó a talajról fáról kövekről ami ha mész az ADA vonalán akkor simán belemegy még 40e csak talajra :(

Igen ezt írtam én is, hogy 200e nagyon karcsú, sztem egy low-tech akihoz tálán elég! De a talaj és a szűrés az mind1, hogy low vagy high-tech azt meg kell venni. Csak a co2 és a világításon és a növényeken tudsz spórolni... élőlényeket meg bőven rá érsz késöb is...
 
én


Én ingyen tudtam szerezni egy 20 kg os palackot amibe 15kg CO2 volt én azt raktam be :) de már szereztem egy tömzsi 10kg os palackot hogy legyen mire cserélni a nagyot ha kifogy :)
De igen a palack az jó ha van egy 5kg-os, a reduktoron nem szabad spórolni, a mágnesszelep nekem valami ipari 24v-os van rárakva és laptop tápról van meghajtva, ezek voltak kéznél, ingyen és eddig nem volt vele gond.

sztem ez így jónak tűnik, a mágnes szelepnél annyi gond lehet ha túl gagyi, hogy nem zár rendesen! Nálunnk melóba vannak jó kis festos mágnes szelepek 12-24V azok tutik :D
 
Nekem az opti akvárium igaz merevítve 45 körül volt, a lámpa szintén egy 40, reduktor 23, talaj 40, szűrés minimum 50, és ehhez jön még minden más..... és kérdéses mi az amit ingyen meg tudsz szerezni vagy barkácsolni.
 
Ha tőlem kérdeznéd, hogy mit ajánlanék akkor ezt mondanám:

100x40x50 8-as üveg - ha van lehetőség opti ha nincs akkor normál (sokat számít a tiszta üveg)
4*39W ATI
Eheim 2075 + 2L Substrat Pro és 200ml Seachem Purigen
Dekor kb 4kg vasfa
15kg Seiryu
Amazonia 27L
Tropica táptalaj 6-7L

növény:
Hemianthus Cuba 25 cserép
Jávai moha 2-3 doboz
Fissidens 5 doboz
Tenellus 4 doboz
a kellő hatás miatt itt még lehet kellene néhány növény, de látni kellene a hardscape tervet.

CO2:
Papillon Reduktor
Aqua Medic mágnesszelep
ADA visszafolyásgátló
Buborékszámláló
Tartósteszt (DC)
2kg CO2 Palack
egy jó minőségű 4cm széles kerámia porlasztó vagy külső reaktor

Növénytáp:
Green Aqua Micro Macro Carbo.

számokat direkt nem írok, ha érdekel meg tudod nézni a webshopunkban: Green Aqua akvarisztikai áruház. Növényes akváriumok, akvarisztikai felszerelések, galéria

Egy ilyen szettel bátran építhetsz bármit. A fórumon sokan használnak ilyen vagy hasonló elemeket hasonló méretű akváriumokhoz.
Aztán ebből lehet lefelé menni kompromisszumokkal :)
 
Ha tőlem kérdeznéd, hogy mit ajánlanék akkor ezt mondanám:

100x40x50 8-as üveg - ha van lehetőség opti ha nincs akkor normál (sokat számít a tiszta üveg)
4*39W ATI
Eheim 2075 + 2L Substrat Pro és 200ml Seachem Purigen
Dekor kb 4kg vasfa
15kg Seiryu
Amazonia 27L
Tropica táptalaj 6-7L

növény:
Hemianthus Cuba 25 cserép
Jávai moha 2-3 doboz
Fissidens 5 doboz
Tenellus 4 doboz
a kellő hatás miatt itt még lehet kellene néhány növény, de látni kellene a hardscape tervet.

CO2:
Papillon Reduktor
Aqua Medic mágnesszelep
ADA visszafolyásgátló
Buborékszámláló
Tartósteszt (DC)
2kg CO2 Palack
egy jó minőségű 4cm széles kerámia porlasztó vagy külső reaktor

Növénytáp:
Green Aqua Micro Macro Carbo.

számokat direkt nem írok, ha érdekel meg tudod nézni a webshopunkban: Green Aqua akvarisztikai áruház. Növényes akváriumok, akvarisztikai felszerelések, galéria

Egy ilyen szettel bátran építhetsz bármit. A fórumon sokan használnak ilyen vagy hasonló elemeket hasonló méretű akváriumokhoz.
Aztán ebből lehet lefelé menni kompromisszumokkal :)

Köszi az infókat utána járok a dolgoknak mi mennyibe kerül és hol.
 
Back
Oldal tetejére