• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

200L tervek és lehetőségek

Világításhoz mit gondoltok 4db ATI 36 Inch 39W Aquablue Special T5HO Fluorescent Bulb, a tetőt meg magam készíteném el hozzá kérdés hogy milyen távolságra legyen a vízfelszíntől illetve arra gondoltam hogy lecsökkenteném a méreteket 144l-re 80x50x40 ezzel így szerintem bele férnék a költség keretbe akkor választhatnám a kisebb szűrőt is. Vélemények?
 
Sima 6500kelvines , általános világítási célra gyártott csövet is választhatsz, olcsóbb. Az általad választott 15 ezer kelvines némileg kékes fényt ad. Magasságot meg valószínűleg majd a gyakorlatban kell kikísérletezni. Olvastam már olyant, hogy valakinek zöld algája volt az erős fénytől, és elég volt csak pár centit emelnie és megszűnt.
 
Eltelt pár hónap mióta először írtam, azóta gyűjtögettem egy kicsit és tegnapi nap a Green Aqua [Gábor és Attila] segítségével elindul az akvárium. Köszönet nekik a sok segítségért

Paraméterek:
182L
Tetra tec ex 1200-as külső szűrő
Hydor ETH 200W külső fűtés
Co2 rendszer
4x 39W világítás

Növények:
Taxiphyllum sp flame
Taxiphyllum barbieri
Vesicularia weeping
Hydrocotyle tripartita
Anubias sp petite

Egyenlőre így állunk, kicsit kevés növény lett első körben beültetve szóval valószínűleg még fogunk bele tenni párat.


A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. Képfeltöltés.hu - korlátlan ingyen tárhely képeidnek, regisztráció nélkül


A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. Képfeltöltés.hu - korlátlan ingyen tárhely képeidnek, regisztráció nélkül


A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. Képfeltöltés.hu - korlátlan ingyen tárhely képeidnek, regisztráció nélkül


A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. Képfeltöltés.hu - korlátlan ingyen tárhely képeidnek, regisztráció nélkül


A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. Képfeltöltés.hu - korlátlan ingyen tárhely képeidnek, regisztráció nélkül
 
Nem lenne ez rossz de nagyon üres a közepe. Ekkora akiba ki kell tölteni a teret! Látom van köved bőven, ezért a kicsit megbonthatnád a sűrűn rakott sziklákat és építhetnél nagyobb szigeteket, amik jobban benyúlnak középre...Valamint rakhatnál köveket ízlésesen a dekorhomokra is, mert így nagyon homogén;) Ekkora akit én tele tömnék stemekkel, ha nincs rá lehetőség kisebb medencét választanék, vagy kevésbé igényes növényekkel rendezném be(hygro, anubias)-mert ezt nem győzöd majd tápozni...
Egyik barátomnak is ekkora tankja van és bár az övében fák vannak nagyon jól megoldotta low-techben. A háttérben valisneria, középen anubias hegyek majd elől cryptok.
Remélem tudtam én is segíteni:)
 
Nem lenne ez rossz de nagyon üres a közepe. Ekkora akiba ki kell tölteni a teret! Látom van köved bőven, ezért a kicsit megbonthatnád a sűrűn rakott sziklákat és építhetnél nagyobb szigeteket, amik jobban benyúlnak középre...Valamint rakhatnál köveket ízlésesen a dekorhomokra is, mert így nagyon homogén;) Ekkora akit én tele tömnék stemekkel, ha nincs rá lehetőség kisebb medencét választanék, vagy kevésbé igényes növényekkel rendezném be(hygro, anubias)-mert ezt nem győzöd majd tápozni...
Egyik barátomnak is ekkora tankja van és bár az övében fák vannak nagyon jól megoldotta low-techben. A háttérben valisneria, középen anubias hegyek majd elől cryptok.
Remélem tudtam én is segíteni:)

Igen én is arra jutottam, hogy kicsit nagyra sikerült a nyílt tér ezért terveztem a két sziklafal bővítését illetve felmerült még ötlet terén, hogy a középső rész hátsó felében félkörben behelyezni amazóniai táp talajt (az van két oldalt is) és ott vagy egy dúsabb magasabb növényeket elhelyezni vagy sziklafal kiépítése és elé törpe anubiások sorban tehát a dekor homok rész egy kisebb első sávot foglalna el de megmaradna a félkör jellege félig:

így

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. Képfeltöltés.hu - korlátlan ingyen tárhely képeidnek, regisztráció nélkül



Növények terén viszont nem vagyok annyira járatos szóval azt megköszönöm ha ajánlotok egy két típust amik illenének a tervezet környezethez.
 
Aha ez így már jobban hangzik...A köveket tedd a két aljzat közé mert az amazonia rá fog áramolni :) a homokra! Meg úgy csináld, hogy a nagyobb kavicsokat hátrébb teszed...A helyedben neki mennék még 1x az egész layoutnak. Tervezd meg alaposabban!
 
Ha abszolút amatőrként szólhatok: nekem túl szimmetrikus az elrendezés. Ha nem akarod nagyon szétkapni, akkor én a hátfalhoz építenék valami magasat, valamelyik oldalra "elcsámpítva" (tekintettel a bal oldali esőztetőre, én balra csámpítanám, így kevésbé akasztja az áramlást), a középső részen, ahol te is jelölted, vagy egy nem túlméretezett fát, vagy alacsony görgetegszerű "kőomlást" alakítanék ki. Elől maradhatna a dekor homok.
Növényekkel még most ismerkedek, de a "kőomlásba" valami nagyon alacsony fűszerűt választanék, de csak annyira engedném elszaporodni, hogy a kövek még érvényesüljenek, esetleg kis moha csomók is mehetnek.
A hátsó rész elég sok lehetőséget ad...
 
Sziasztok megfontoltam a dolgokat és arra jutottam, hogy lecserélem középről a dekor homokot és ott is beültetem. Ezen felül bekerült még:
Rotala rotundifolia
Staurogy
Cryptocoryne
Elatina hydropiper

Így néz ki most az aki:





Aljnövényzetnek frontban de ferdén a bokrok elé majd kicsit féloldalasan bentebb nyúló pázsitot terveztem belőle (Elatine hydropiper). Amivel akadt egy kis gondom mert kicsit kapkodva jártam el mivel már amikor növényeket vásároltam akkor jöttek a rákok és az oto-k is és így is szegények 2 óra pluszt kellett várakozniuk a zacsiban és előtte csináltam a földcserét is középen amit úgy oldottam meg hogy amennyire lehetett leszívtam a dekor homokot kb 1 - 1,5 cm maradt és arra ment rá a táptalaj (ada amazonia). Szóval nem szedtem szálakra a elatine-t zselés verziót vettem és azokat szedtem 5 kisebb darabra majd úgy kerültek beültetésre, az első 2-4 napban nem is volt gond aztán egy pár kis "sziget" elkezdte megadni magát és bebarnult próbáltam megmenteni de nem jött össze szóval 4 dobozzal vettem belőlük ami halkan jegyzem meg rohadt nagy túlzás volt mert akár 2ből is bőven betudtam volna ültetni a nekik szánt teret. Szóval 4 napra ültetés után elvesztettem az elatine felét és sajnos még úgy nézem van 1 kisebb sziget ami mutatja az elsárgulást jeleit lefotóztam hátha tudtok valamit mondani, hogy meg lehet-e még menteni.


A többi szép zöld semmi baja ahogy látom, szerintetek annyi elég lesz, hogy elterjedjen a kívánt területen (nem baj ha lassan megy, türelmes vagyok :)) amúgy lefotóztam azokat is amikkel szerintem nincs gond.


További kérdésem, a Staurogy hozott már új leveleket és elég szépen kezd is megnőni, hogy érdemes vágni? Mennyit hagyjam nőni és ha dúsabbra szeretném levelekben akkor ahol túlságosan megnőtt a szára vágjam vissza? Most így néznek ki:


Amúgy a széndioxid adagolás és világítás aránya az úgy néz ki hogy 8 órát világítok és annyit iy nyomatom a co2-t. Időkapcsoló miatt mindig pont annyi megy minden nap, lámpák 4x39W és co2 pedig 2,5bár 3bubi / másodperc. Amúgy minden rendben a tripartitámon morfondírozok még, hogy elvileg a földön kellene futni de nekem nagyon felfelé akar nőni. Azt nem tudom minden új hajtást ültessek le vagy hagyjam?

Ja meg persze az állatok:
8 db kék szemű villás farkú kalászhal
8 db Galaxy razbóra
6 db Törpe szívóharcsa
6 db Amano garnéla
2 db Sulawesi csiga

Kicsit aggódtam a 2,5 órás várakozás miatt, hogy fogják viselni a körülményeket tekintve, hogy akkor volt ültetés és részleges aljzat csere is, de örömmel jelentem a szűrő 6 óra múlva kristály tisztára pucolta az akit és mindenki túlélte a telepítést a kalászhalak már azonnal rajban úszkáltak és teszik ezt most is a razbórát kicsit félénkek voltak az első 1-2 napon de aztán már ők is meglelték a helyüket ők is együtt úsznak és a hátsó "erdős" részen játszanak, egy szóval szerencsésen megérkezett mindenki és áldozatok sem születtek. Halak terén még számbeli bővítés várható későbbiekben :)

Tisztítással kapcsolatban lenne 1 kérdésem a co2 porlasztónál kicsit zöldes és próbáltam fogkefével lesúrolni róla már erősebben is és nem akar róla eltűnni valami tanács azt hogy tüntethetném el? Erről van szó:


Hát röviden ez a helyzet :) bármilyen tanácsot előre is köszönök.
 
Utoljára módosított:
A diffuzort be kell áztatni cloroxba,domestosba egy ideig, aztán meg vízelőkészítős vízben megszabaadulni a klórtól meg hasonlóktól,aztán ha ez megvan akkor mehet vissza. De ez eltart azért egy darabig ezért jó ha van csere diffi, vagy akkor csináld míg nem megy a co2
Alakul ez kéremszépen.
 
Domestos nem jó, clorox inkább. Aztán nagyon alaposan ki kell áztatni, én rá szoktam cseppenteni néhány csepp prime-ot...gyönyörű lesz. ;)
 
Tisztítási tanácsok beváltak köszönet érte és minden rendben is volt egészen szerdáig amikor szerintem megjelent a zöld pont alga, én tünetekből arra gyanakszom,(vagy tápanyag hiány??? ami napi 9ml Green Aqua Micro + macro + 10 ml easy carbo mellett fura lenne) ami azért érdekes mert ja jól tudom az akkor jelentkezik, ha kevés a flow vagy alacsony a co2 szint. Ami azért fura mert easycarbo-ból rakok be napi szinten 10ml-t illetve 3 buborék / másodperc (2,5bar) co2 beporlasztása is történik napi 8 órában. Azóta már 2x cseréltem vizet illetve volt alga kaparás is ezzel kapcsolatban nehézségeim vannak a seiryu kő tisztításával, ti hogy tisztítjátok? Fogkefe nem hozza le és penge pedig nem jó a kövön mert mindig elakad lehetetlennek tűnik azzal leszedni. Mutatom a fényképeket:









 
Egy blackout után sikeresen megszabadultam az alga nagy részétől néhol még látható viszont most adagolok napi 10ml Easy life fosfo-t amíg el nem érem a kívánt érték emelkedést, hogy végre megszabaduljak a zöldpont algától. Tripartita eszetlenül nő kb hetente kell visszavágnom. Elatine hydropiper sajna nem élte túl a blackout-ot még nagyon gyengécske volt és az ültetésnél sem volt eléggé szét szedve, most Monte Carloval próbálok gyepesíteni lehető legkisebb darabokra szedtük és úgy kerültek beültetésre öcsémmel kettőnknek 5 és fél órán át tartott. Eleinte nehezen akart megmaradni a talajban, viszont a végén már nagyon belejöttünk.

Jelenleg így néz ki az aki:



 
Back
Oldal tetejére