• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Tension 120

Sziasztok,

az normális, hogy a Microsorum pteropus "trident" gyökereket enged a leveleiből? Kicsit csalódott vagyok, hogy ezekkel a gyökerekkel van tele minden és folyamatos új hajtások jönnek a szárakból. Lehet ez a növény ilyen, csak a képeken ez nem esett le nekem és nem is annyira tetszik :(

Valahogy azt gondoltam, hogy sok vékony szigony levele lesz, és nem azt, hogy egy pár fő levélből fog majd elágazgatni és teljesen beborít mindent gyökerekkel.
Azt nem tudom, hogy mennyire normális de nálam is ilyen volt. Nem egy szép látvány. Én meg is szabadultam tőle :confused:
 
az normális, hogy a Microsorum pteropus "trident" gyökereket enged a leveleiből?

Szia, teljesen normális, a levelek fonákán termeli a spórákat, amikből ott helyben fejlődnek az utód növények, melyek bizonyos nagyságot elérve vagy maguktól leszakadnak, vagy az ember "segít nekik". Mindegyik Microsorum ilyen módon szaporodik.
 
Hm - ez estben lehet valami másnak kell jönnie a helyére - nem szeretném hogy pont azon a részen legyen tele minden gyökerekkel - nagyon elviszi a látványt... :( Szerintetek mit lenne érdemes oda rakni? A talajban nem sok hely van ott - lehet fára rögzíthető lenne a megoldás...
 
Hm - ez estben lehet valami másnak kell jönnie a helyére - nem szeretném hogy pont azon a részen legyen tele minden gyökerekkel - nagyon elviszi a látványt... :( Szerintetek mit lenne érdemes oda rakni? A talajban nem sok hely van ott - lehet fára rögzíthető lenne a megoldás...
bolbitis - mert én szeretem :) microsorum - ki vele, mert nem szeretem :D
 
Mikor megjelenik ilyen hajtás, kapard le körömmel, és akkor gyökér dzsungeled. Ezért nem kell lecserélni a microsorumot.
 
Leszedtem az uj hajtasokat es a fara ragasztottam oket. Megnezzuk mennyire maradnak meg, de igy valoban jobb[emoji3] köszi mindenkinek a segítséget!!

Tapatalkkal küldve az én VTR-L29 eszközömről
 
Leszedtem az uj hajtasokat es a fara ragasztottam oket. Megnezzuk mennyire maradnak meg, de igy valoban jobb[emoji3] köszi mindenkinek a segítséget!!

Tapatalkkal küldve az én VTR-L29 eszközömről
Ha meg maradnak, akkor azt vedd figyelembe, hogy ha egy kicsit is nem figyelsz oda, microsorum erdőd lesz.
 
Oké - köszi. Egyelőre van helyük de akkor majd különösen odafigyelek - nem tudtam, hogy így szaporodnak, valamint, hogy ilyen könnyen leszedhetőek az új hajtások. Minden nap tanulok valamit :) Köszi nektek!
 
Hm - ez estben lehet valami másnak kell jönnie a helyére - nem szeretném hogy pont azon a részen legyen tele minden gyökerekkel - nagyon elviszi a látványt... :( Szerintetek mit lenne érdemes oda rakni? A talajban nem sok hely van ott - lehet fára rögzíthető lenne a megoldás...

Simán szedd le a kis növénykéket. Összecsippented picit a levelet, és végighúzod a fonákján a kezedet.
Ha olyan a levél hogy esélytelen lekapni róla a növendékeket, akkor tőből vágd le a levelet, úgyis hoz másikat.
És igen, vigyázni kell mert ha jól érzi magát mindent beborít. :)
 
Simán szedd le a kis növénykéket. Összecsippented picit a levelet, és végighúzod a fonákján a kezedet.
Ha olyan a levél hogy esélytelen lekapni róla a növendékeket, akkor tőből vágd le a levelet, úgyis hoz másikat.
És igen, vigyázni kell mert ha jól érzi magát mindent beborít. :)
Köszi,

tegnap ezt csináltam - várok, hogy mennyire maradnak meg és mennyire nőnek meg - ha már sok akkor legközelebb csak levágom ezeket az ágakat.
 
hogy bírod algák nélkül, nekem tuti hiányoznának már :)

Hát úgy, hogy vannak benne :)

Van zöld pont - meg az üveg mellett egy kis Cyano... A holnapi vízcserével majd újra letakarítok mindent - de nem olyan rózsás a helyzet azért... A Cyano gyakorlatilag kis foltokban (Kisebb mint 1 cm) a 2. hét óta jelen van....
 
Itt a naplóban nem írtam még - de már 1 hete egy TWINSTAR 600S van a felette. Igen komoly zöld pont alga növekedés indult a lámpa hatására, úgyhogy a chihiros dimmerével 2 fokozatot dimmeltem a lámpát. Így a hőmérséklete is nagyon barátságos lett - és reméljük nem lesz ennyi pont alga sem.
 
Back
Oldal tetejére