• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Tension 120

Tomiii

Főkertész
Szia kedves Akvakertész!

December 22.-én indult az első komolyabban megtervezett akváriumom. Néha szeretnék egy pár képet, gondolatot megosztani, ezért indítom ezt a naplót.

Egy pár szó a technikáról:

Opti 60x45x45 medence
Eheim 2075 szűrő (Seachem Matrix + Seachem Purigen)
Eheim Skimmer
Nagynyomású CO2 - Aquario diffuzor
2 x Chihiros A601 lámpa (2 fokozatot dimmelve)
Chihiros Doctor

Berendezés:

2,5 liter Ada Power Sand
Dennerle F1 baktériumok
16 liter Amazonia + 6 liter Amazonia powder
25kg Seiryu kő
Vasfa

Növények:

Anubias sp. 'Petite'
Hygrophila pinnatifida
Bucephalandra 'Wavy Green'
Rotala ‘Vietnam H'ra’
Taxiphyllum barbieri
Microsorum pteropus 'Trident'
Limnophila hippuridoides
Marsilea hirsuta
Eleocharis Parvula Mini
Bucephalandra spec. ´Broad Wavy´
Cryptocoryne x purpurea
Cryptocoryne wendtii Green

Tápok:

Ada green brighty step 1
Ada Brighty K
Ada ECA
 
Sziasztok,

úgy fest, hogy az Anubiasok szenvednek, a crypto is elkezdett szétesni, a parvula és a rotala nagyon szépen megy.

Ma bekerültek az új lakók.

14 darab amano
29 darab zöld neon
7 oto
és egy sziámí algázó

Az akváriumot egy beállt szűrővel indítottam és egy hét után semmi ammónia nincs benne. Ma bekapcsoltam a Chihiros doctort is - az elején nem mertem járatni, nehogy összeütközzön a baktériumokkal. Még mindig megy bele azért minden nap Seachem stability is.

Nitrit 0 a vízben - nitrát kb 25 közelében de már inkább alatta van.

Normális, hogy a crypto és az anubias széthullik? Valamint a Limnophila hippuridoides sem mozdult még meg - nincsenek még szakadások a levelein de olyan mintha kezden kicsit elhalni, nagyon világosak a levelek.

Mostantol már csak 2 napos vízcserék lesznek. Ha van bárkinek bármi tanácsa esetleg meglátása, hogy normálisak-e ezek a jelenségek akkor azt szívesen fogadom!
 
Képek:

http://www.képmegosztó link törölve/images/hdd1/2017/12/29/513Day7.1.jpg

http://www.képmegosztó link törölve/images/hdd1/2017/12/29/384Day7.2.jpg

http://www.képmegosztó link törölve/images/hdd1/2017/12/29/601Day7.3.jpg

http://www.képmegosztó link törölve/images/hdd1/2017/12/29/774Day7.4.jpg

http://www.képmegosztó link törölve/images/hdd1/2017/12/29/497Day7.5.jpg

http://www.képmegosztó link törölve/images/hdd1/2017/12/29/327Day7.6.jpg

http://www.képmegosztó link törölve/images/hdd1/2017/12/29/809Day7.7.jpg
Ez így nem igazán fog menni...
 

Attachments

  • 24505118387_9aac9b7f70_k.jpg
    24505118387_9aac9b7f70_k.jpg
    322.6 KB · Megtekintések: 0
  • 39369703731_215ed46452_k.jpg
    39369703731_215ed46452_k.jpg
    344.3 KB · Megtekintések: 0
  • 25500528648_9ec494b9f5_k.jpg
    25500528648_9ec494b9f5_k.jpg
    372.9 KB · Megtekintések: 0
  • 39369702321_19cf5ac931_k.jpg
    39369702321_19cf5ac931_k.jpg
    337.1 KB · Megtekintések: 0
  • 25500527118_77dcdfa213_k.jpg
    25500527118_77dcdfa213_k.jpg
    285.8 KB · Megtekintések: 0
  • 39369701071_b90090c6eb_k.jpg
    39369701071_b90090c6eb_k.jpg
    312.1 KB · Megtekintések: 0
Anubias és Buce továbbra is szenvednek - de talán már jobb a helyzet. Ecset alga megjelent az egyik bucen - a napi vízcserék miatt nagyon ingadozó és szokszor alacsony volt a CO2 - ez sem segített gondolom - most hogy csak 2 naponta cserélem talán jobb lesz a helyzet.

A cryptok már majdnem eldobták az összes levelüket, de már látszanak az új levelek is szóval nem kell félteni őket. Kikerűlt tegnap még a jobb oldalról a kő ami a fát súlyozta - nekem így jobban tetszik :)

39437422022_8c21e93fd7_k.jpgday11.1 by Tamás Váradi, on Flickr
 
Helló kedves vizikertész!

Tegnap észrevettem, hogy az egyik mohás faágon elkezdett a BGA terjedni - elég elkeserítő látvány (és szag) egy pont 2 hetes akvánál. Leszedtem azon a darabon a mohát teljesen valamint a faágnak adtam egy kis peroxidot - Remélem nem terjed át máshova:cry:. Hogyan tud ilyen hamar betámadni?:confused::mad::grumpy: Az egyik Buce-n volt amúgy BGA amikor betettem az akváriumba és hiába mostam le a növényeket a szárak tövénél volt valamennyi, ezt a 2. napon észrevettem és rögtön kiszedtem a növényt egy finom mosdás erejéig. Később azon a növényen nem is terjedt tovább, hanem teljesen máshol jelent meg.:blackeye::cry: azért érdekes mert a moha nem hiszem hogy fertőzött volt mivel zselés volt - de gondolom egy pici darab ráeshetett amikor szedtem ki a buce-t az a rohadék meg rögtön elkezdett nőni.

Ezt leszámítva nagyon szépen nő minden az akváriumban, az ADA tápok azért nem úgy pörgetik az akvát mint a GA tápok - de egyelőre nem hiszem hogy hiány tünetei vannak a növényeknek.

2 másik hibát is elkövettem még a napokban:

1, Lecseréltem az Aquario Neo-t helyette egy inline diffúzor érkezett és mivel este szereltem be így nem tudtam már másnapra a pontos CO2 mennyiséget belőni így elég alacsonyan ment 1 napig az akva. DC sötétzöld volt.
2, A Chihiros doctort a vízcserénél kihúztam de nem dugtam már vissza így ő sem ment aznap.

Egyik sem tragédia csak a fejemben lévő "Most tökéletesen próbálok mindent csinálni" dolgok az első 2 hétben megtörtek.

Valamint a mai napon már nem 6 - hanem 8 nyomás Ada step 1 kerűlt az akvába - kicsit félek hogy talán sok a fény és nehogy szenvedjenek a növények ahogy egyre jobban nő minden valamint a tápon is az van, hogy akár 2-3x mennyiséget is lehet locsolni így gondolom a plusz 2 nyomás nem a világ.

Izgalmas időszak ez most - és bár semmi negatívumot nem tudok mondani a Chihiros lámpákra de olyan szívesen raknék egy solar rgb-t az akva fölé - elképesztő az a lámpa :whistle::woot::sleep:
 
Helló kedves vizikertész!

Tegnap észrevettem, hogy az egyik mohás faágon elkezdett a BGA terjedni - elég elkeserítő látvány (és szag) egy pont 2 hetes akvánál. Leszedtem azon a darabon a mohát teljesen valamint a faágnak adtam egy kis peroxidot - Remélem nem terjed át máshova:cry:. Hogyan tud ilyen hamar betámadni?:confused::mad::grumpy: Az egyik Buce-n volt amúgy BGA amikor betettem az akváriumba és hiába mostam le a növényeket a szárak tövénél volt valamennyi, ezt a 2. napon észrevettem és rögtön kiszedtem a növényt egy finom mosdás erejéig. Később azon a növényen nem is terjedt tovább, hanem teljesen máshol jelent meg.:blackeye::cry: azért érdekes mert a moha nem hiszem hogy fertőzött volt mivel zselés volt - de gondolom egy pici darab ráeshetett amikor szedtem ki a buce-t az a rohadék meg rögtön elkezdett nőni.

Ezt leszámítva nagyon szépen nő minden az akváriumban, az ADA tápok azért nem úgy pörgetik az akvát mint a GA tápok - de egyelőre nem hiszem hogy hiány tünetei vannak a növényeknek.

2 másik hibát is elkövettem még a napokban:

1, Lecseréltem az Aquario Neo-t helyette egy inline diffúzor érkezett és mivel este szereltem be így nem tudtam már másnapra a pontos CO2 mennyiséget belőni így elég alacsonyan ment 1 napig az akva. DC sötétzöld volt.
2, A Chihiros doctort a vízcserénél kihúztam de nem dugtam már vissza így ő sem ment aznap.

Egyik sem tragédia csak a fejemben lévő "Most tökéletesen próbálok mindent csinálni" dolgok az első 2 hétben megtörtek.

Valamint a mai napon már nem 6 - hanem 8 nyomás Ada step 1 kerűlt az akvába - kicsit félek hogy talán sok a fény és nehogy szenvedjenek a növények ahogy egyre jobban nő minden valamint a tápon is az van, hogy akár 2-3x mennyiséget is lehet locsolni így gondolom a plusz 2 nyomás nem a világ.

Izgalmas időszak ez most - és bár semmi negatívumot nem tudok mondani a Chihiros lámpákra de olyan szívesen raknék egy solar rgb-t az akva fölé - elképesztő az a lámpa :whistle::woot:[emoji99]
Sziasztok,

Csak egy friss képet hoztam nektek a mai állapotról.

2f4ad68a1f12adecdeaae551938ece5c.jpg

Tapatalkkal küldve az én VTR-L29 eszközömről
 
21KG kő van benne - nagy része fedve amazóniával, és kb nettó 90 liter víz van rajta - a TDS 140 fölé még nem ment
 
Sziasztok.

Nagy változás nincsen, talán csak annyi hogy megjelent a zöld pont alga. Beszéltem Viktorral a boltban de szerinte nem érdemes plusz foszfátot adagolni az ADA tápok mellé. Csokkentettem a vilagitas intenzitását, úgy fest javulás mutatkozik. A stem-ek nem túl gyorsak, de mivel zselések voltak igy ez is normalis, még messze az elképzelt állapot, de első scapenek és tanulásnak eddig hibatlan számomra.

Véleményeket ötleteket szívesen fogadok.
31cb08f3f74062926e72cb4afe02bb89.jpg
b2af606d264178817f1397b0093ddace.jpg

Tapatalkkal küldve az én VTR-L29 eszközömről
 
Utoljára módosított:
Sziasztok,

az normális, hogy a Microsorum pteropus "trident" gyökereket enged a leveleiből? Kicsit csalódott vagyok, hogy ezekkel a gyökerekkel van tele minden és folyamatos új hajtások jönnek a szárakból. Lehet ez a növény ilyen, csak a képeken ez nem esett le nekem és nem is annyira tetszik :(

Valahogy azt gondoltam, hogy sok vékony szigony levele lesz, és nem azt, hogy egy pár fő levélből fog majd elágazgatni és teljesen beborít mindent gyökerekkel.
 
Back
Oldal tetejére