• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tápozás akvárium indításakor GA Micro,Macro

Sziasztok!
Volna pár kérdésem.
Szombat óta megy az új akim:
-44l, 0,65w/l, napi 6 óra világítás
-nagynyomású co2
-amazonia talaj
-rotala emers
-parvula SUBMERS
Napi 50%-os vízcsere van
Mikor kezdjek el tápozni? (Green Aqua Micro-Macro)
A vízcsere hogy menjen? Első hét napi 50%, második hét 2 napi 50%, harmadik hét heti 3x50% és negyedik héttől mehet a heti 50%?
Ha ez így jó akkor leírnátok ehhez igazítva a tápozást?
 
Hát a vizcsere okés lesz igy ahogy leirtad. Szerintem a második héttől mehet a tápozás mert az amazonia talajból sok táp szabadul ki. Én dupla adaggal kezdetem a második hétbe a harmadik hétbe másfél szeresre csökkentettem a negyedig hétnél meg a normál adagot kapta 9ml micro macro és 4ml carbo. De azért várd meg mások véleményét is:)
 
A vízcsere hogy menjen? Első hét napi 50%, második hét 2 napi 50%, harmadik hét heti 3x50% és negyedik héttől mehet a heti 50%? Ha ez így jó akkor leírnátok ehhez igazítva a tápozást?

Első héten van aki szokott van aki nem, az amazoniában lévő tápanyag ilyenkor még elég a növényeknek.
Második héten, ha 2 naponta cserélsz vizet, akkor úgy tápozz, hogy 2 nap alatt az egész heti tápt adagold arányosan elosztva.
Harmadik héten, ha hetente 3szor cserélsz vizet, akkor úgy, hogy 3 nap alatt az egész heti tápot öntsd be arányosan.
Negyedik héttől már "normálisan " tápozhatsz.
Arra figyel, hogy a vízcserék napján, a vízcserét követően tápozz.
 
Csak hogy jól értem e:
Vegyük alapul Szilvia írását. A 44 literre normál körülmények között 2ml-t kéne tápoznom micro- és macro-ból, ez a napi, ami heti 14-14ml.
A második hétem ezt a 14ml-t kell elosztani 2 napra, azaz napi 7-7ml-t adagoljak?
Harmadik héten pedig napi kb. 4,5-5ml-t?
Még valami, ha majd ráállok a heti 50%, akkor természetesen a hét 6 napján napi 2-2ml-t kell, de a hetedik nap, visszatápozásnál mennyit?
 
Tom Barr az EI tápozás lényegét taglaló cikkében többek közt ezt olvastam:
"A módszer lényege, hogy a gyakori - általában napi vagy kétnapi - növénytáp adagolással biztosítjuk, hogy semmilyen tápanyag ne fogyjon ki a vízből, és nagyobb - általában 50%-os - heti vízcserékkel megakadályozzuk a tápanyagok felgyülemlését."
Ezt én úgy értelmeztem, hogy a napi táp adaggal biztosíthatom a növények aznapi becsült maximális tápanyag igényét. A vízcserével pedig eltávolítom a fel nem használt anyagok egy részét. Tehát vízcsere után sem kell megemelni a táp adagot. Az egy napi adag az egy napi adag - fedezi az aznapi szükségletet. A gyakori vízcsere csak segíti az eredeti kiindulási állapotot minél jobban megközelíteni. :bookworm:
 
Gordi,nem jól értelmezed.
Mivel naponta cserélünk,ezért mindjárt ki is vesszük amit,beöntöttünk,illetve a felét.
A cél,hogy minél előbb elérje a maximális szintet a táp az akiban. Ha csak annyit tápozol ilyenkor,ami a heti vízcseréknél szokásos,
akkor ez a folyamat lelassul.Hiánytünetek jelentkeznek.
Ezt bármelyik tápnál így kell csinálni,nem csak a GA tápnál.A vízcserék arányában tápozni.
 
Mivel naponta cserélünk,ezért mindjárt ki is vesszük amit,beöntöttünk,illetve a felét.
Vízcsere UTÁN tápozok akkor miért venném ki a felét.
Ezzel nem állítom, hogy igazam lenne, csak nekem nem tűnik logikusnak.:rolleyes: DE növényesben én még nagyon kezdő vagyok.
 
Köszönöm mindenkinek a segítő szándékát!
De akkor most hogy is van ez?:)
 
Vízcsere UTÁN tápozok akkor miért venném ki a felét.

Persze,nyilván.
Mindig az előző napit fogod kiszedni.
Pl.
Indítás 100% táp be.
másnap 50% csere,már ki is szedted a felét,utána táp be.
Harmadnap 50% csere,már ismét az előző napi fele is kint van és az első napiból is a negyede.
Vagy
Indítás100% táp nincs
másnap 50% vízcsere,táp be.
Harmadnap 50%,megint lefelezted az előző napi felét.
A szinted majdnem a 0-val lesz egyenlő.
Persze öntesz is be,de lelassul a folyamat.Hosszú hetekig nem lesz megfelelő a szint.

Kétnaponta cserélve ugyan ez.

Egy bejáratott szűrővel lehet 2 napi cserével is kezdeni,utána gyorsabban át lehet a 3 napira térni.
De egy vadi új szűrővel kötelező az első héten a napi vízcsere és fokozatosan átállni a hetire.
 
Nálam bejáratott a szűrő, akkor elég kétnaponta cserélnem??
Következő héten pedig már háromnaponta mehet?

Akkor még mindig arra volnék kíváncsi, hogy amikor már csak heti 1x50% vízcsere van (egyszerűség kedvéért vasárnap), hétfőtől-szombatig a napi adagot nyomom (40L:2-2ml), és vasárnap a vízcsere után?
 
Minden kérdésedre igen a válasz.
A szűrőbe ettől függetlenül tennék indító bacikat.
Egy bejáratott akinál az egész akváriumban vannak hasznos bacik.
Egy újonnan indítottnál ez hiányzik. A bejáratott szűrőnek ezzel is meg kell birkózni.
 
Azt szeretném kérdezni tőletek, hogy ha EI szerint tápozok, akkor a naponta adott táp fedezi-e a növényeim aznapi tápanyag igényét, vagy nem?
 
tél van,sőt lesz jövőre is...:D
Akarom mondani tökéletesen fedezi...
...de csak akkor,ha elérte a kívánt szintet és betartod a vízcsere-tápozás ritmusát.
Ez lehet 30%-tól 50%,nagyobb akiknál 30%.Ehhez mérten a tápot.
20%-nál már nem lesz szép egyenletes,nehéz belőni rendesen a szinteket és káros a vízre nézve is.(bomlástermék,ammónia,stb.)
 
Back
Oldal tetejére