• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Scaper's Day Talachi csapat - The Rupture

Köszi @eMZé e a képeket!
És mégegyszer köszi az egész akcióért!
Nagyon jó látni hogy zöldelnek a dolgok! Bízom benne hogy most már ok-s lesz minden!
Ezzel és @viktorlantos által lassan életrekeltett régi mohákkal már szerintem kialakul a megfelelő kép.
 
hajedezu.jpg
 
Köszi a képet @viktorlantos!

Jó lesz ez!(y)

Most láttam a facebookon hogy arról dumálnak hogy mivel lettek ragasztva a kövek!:)
(Remélem jól értettem mert németül volt)
 
  • Like
Reactions: TZ
Hát nem tudom...illetve de: nem tetszik.
Kell oda alulra valami zöld, ezt már régóta tudjuk. Erre szerintem még mindig sokkal jobb lenne a riccardia. Most a képen is inkább csak azért mutat jól az anubias, mert zöld, nem pedig az anubiassága miatt. Képzeljétek el az egészet anubias helyett riccardiával! Jobb, nem?

Szóval én azért lehet, kérnék Viktortól egy versenyfotót ültetés előtt. Csak ugye most még nincs kész.
Kár, hogy ilyen kevés az időnk és nincs idő, mindkét variációra.

De ültessünk, ha akartok. Én most szünetezek, úgyhogy menjél Ádám;)
 
Hát nem tudom...illetve de: nem tetszik.
Kell oda alulra valami zöld, ezt már régóta tudjuk. Erre szerintem még mindig sokkal jobb lenne a riccardia. Most a képen is inkább csak azért mutat jól az anubias, mert zöld, nem pedig az anubiassága miatt. Képzeljétek el az egészet anubias helyett riccardiával! Jobb, nem?

Szóval én azért lehet, kérnék Viktortól egy versenyfotót ültetés előtt. Csak ugye most még nincs kész.
Kár, hogy ilyen kevés az időnk és nincs idő, mindkét variációra.

De ültessünk, ha akartok. Én most szünetezek, úgyhogy menjél Ádám;)

Egyet értünk! Riccardia jobb, csak a vészterven gondolkodom.Én is a két variációra szavazok.
És azt mondom még idő is lesz! Az anubiasokat az utolsó pillanatban is ki lehet próbálni, be lehet őket úgy rakni, hogy egyből kész legyen!
 
Sziasztok!
Ma voltam meglesni, hogy hogy állunk. Ami egyből szemet szúrt, hogy mintha elkezdett volna fejlődni a fissi, de ahogy a képeken is látszik, valamiért nem a megszokott sötétzöld színe van hanem inkább barnás zöldes. Nem tudom miért. Flame moha nagyon szép, lassan kaphat egy nyírást megint. Viszont hiába tolta tele friss egészséges ricardiával @eMZé az akváriumot, továbbra is szenved. Van 1-2 hely ahol úgy néz ki mintha növögetne pl jobb felül. viszont alul foszladozik, nem érzi jól magát. Kb 5 max 6 hetünk van a fotózásig, de én azt mondom ha a húsvét után sem kapja össze magát ha nem is az anubias-os, de valamilyen b tervvel elő kell állni és gyorsan cselekedni.
 
Nem erre a hírekre számítottam:(
Pedig direkt nagyon kevés ragasztót használtam, így az szinte kizárt, hogy az ártott volna neki. Tápozás gondolom megy neki rendesen. Én tolom a foszfátot is napi szinten. Ti is? @viktorlantos @Nigro
Nem hinném, hogy kevés lenne az egy darab ADA lámpa. Bár kétségtelen, hogy kettővel nagyobb lenne az esély. Van esetleg bővítésre lehetőség?
 
Nem erre a hírekre számítottam:(
Pedig direkt nagyon kevés ragasztót használtam, így az szinte kizárt, hogy az ártott volna neki. Tápozás gondolom megy neki rendesen. Én tolom a foszfátot is napi szinten. Ti is? @viktorlantos @Nigro
Nem hinném, hogy kevés lenne az egy darab ADA lámpa. Bár kétségtelen, hogy kettővel nagyobb lenne az esély. Van esetleg bővítésre lehetőség?

Tápozás megy minden reggel.

Szerintem erre az akváriumra nem szabad dupla LED-et tenni. Így is kidurran a gyep és túl közel van a fényhez. Ha rákapcsolnánk a 2 sort tuti 3 naponta algásak lennének a kövek és a fűvel is bajunk lenne.
A riccardia nagyon nehezen alkalmazkodik és fejlődik. Aztán ha elindul szinte elpusztíthatatlan. Kb a Bolbitis-t tudnám hozzá hasonlítani.

Sajnos itt néhány hét nagyon rövid idő. Lehet, hogy jót tenne neki némi extra fény, de az akvárium többi része nagyon megszívná.
 
Back
Oldal tetejére