• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Április 29 - Scaper's Day 2

Béláék akváriumát pontoznám egyértelműen a legjobbnak/szebbnek, de mégsem ez áll legközelebb a szívemhez ;) Érdekes, hogy az összesnek jól áll a kicsit "elszaladt" növényzet, de az erdőnek kevésbé. Szerintem.
 
Béláék akváriumát pontoznám egyértelműen a legjobbnak/szebbnek, de mégsem ez áll legközelebb a szívemhez ;) Érdekes, hogy az összesnek jól áll a kicsit "elszaladt" növényzet, de az erdőnek kevésbé. Szerintem.
Szerintem sem előnyös az erdőnek az elburjánzás, most még a boszorkányok is beszorulnának benne.:) Két hét alatt képes az elvadulásra.:eek: Kavicsos akvárium még várhat az elatin miatt, de a másik kettő akváriumnál a végső igazításokat el lehetne végezni szerintem.:)
 
Lassan eltelt egy hónap ezért megint érdeklődök!
Hogy állnak az akik? Nagyon kiváncsi vagyok!
 
Erősen szabadságolás megy nálunk is. Ráadásul ebben a melegben max a jégkrém és a folyadék jut eszünkbe. Szerencsére a bolt klimatizált és a karbantartó csapatunkban is tart még a lélek, így az akváriumok ketyegnek és nem omlottak össze :)

Béláék akváriuma már elkészült ezt most nem fotóztam. Egészséges és szép, de a növények megeszik a layoutot :) Azért még mindig jó nézegetni. Nekik jó eredményeket kívánunk a nemzetközi versenyeken. A végső fotó Orsinál van, az EU és AGA versenyekre elviekben most neveződik :)

A fotózáson készült képek egyike. Emlékeztetőül a fotózás már 1.5 hónapja volt! Hogy szalad az idő!

35429190195_7ae47cb7e2_h.jpgScaper's Day - Team 2 by Viktor Lantos, on Flickr

A többiek a szokásos karbantartásokon kívül némi törődést kívánnának a csapattagok részéről, ha valaha le akarnánk fotózni őket.
Ráadásul mindhárom csapat kifutott az időből, ami eredetileg 3 hónap volt. Így akár ki is mondhatjuk, hogy Béláék nyertek, hiszen egyedül ők készültek el időben. :) (y)

Szóval kevés a támogatás a csapatoktól. Ennek ellenére, ha ránk hárul a feladat, a napokban készítünk egy-egy jobb fotót arról a két akváriumról, ami akár késznek is mondható. Talachi csapat és Piga csapat.

És akkor a 3 akvárium képekben kis megjegyzéssel.

Team 4 - Kavicsos csapat

MK7A8883.jpg

A növények jól belakták a teret. Az utólag ültetett Elatine kicsit foghiányosan, de az előtérben elterjedt.
A mohák közül a flame hátul egyedül az amihez talán nem kellene nyúlni. De a riccardia mohákra egy alapos kozmetikai nyírás ráférne. Kicsit megjelent benne a riccia és egy másik moha.
Itt inkább a kozmetikai nyírás kell a fotózás előtt. Ennél gazdagabb már nem lesz a kép növény ügyileg. Egy riccardia pamacs elszabadult, de még nem sikerült felfedezni honnan :)

Team 1 - Talachi csapat

35957848830_1f3a90d2be_h.jpgGreen Aqua Showroom by Viktor Lantos, on Flickr

Az utóbbi időben inkább visszavettünk a tempóból, így csak 1 aquasky megy a két lámpából. A füvek gyönyörűek, a felső mohák is. A köveken van némi zöldülés, ez egy kis sikával megoldható. Most karbi előtt lőttem a fotót.
A kócos moha a front részen némi igazításra szorul. És talán egy két flame az amit finoman a layouthoz kell nyírni. Egyébként én azt mondom fotózható.

Team 3 - Piga csapat

36310198496_63bceed2db_h.jpgGreen Aqua Showroom by Viktor Lantos, on Flickr

Most van az a pont amikor jó husos minden növény. És egy fejlett akvárium látványát kelti. Ha fontos még egy-két finom igazítás, akkor érdemes megtenni. Egyébként fotó érett.
Mivel itt is elég sok moha van, ha nem kapjuk le valószínűleg ez a látvány a következő hónapokban egyre inkább csak egy nagy mohagombócra fog hasonlítani. :)


Ahogy én látom a jelenlegi helyzetet :)

A kiírás szerinti nyertes csapat, az esemény nyertese!

A nyertes csapat Bela csapata lett, akik időben elkészültek. Ehhez hozzájárult, hogy több alkalommal nyúltak a layouthoz és viszonylag egy gyorsan fejlődő látványvilágot álmodtak meg. Cél volt a jó fotó időben. Ezt maximálisan hozták. Ezért nagy gratuláció nekik :)

A legmaradandóbb látványvilág:

Bár a kiírás arról szólt, hogy 3 hónap alatt egy kész fotó legyen, a bolt és a látogatók szempontjából fontos, hogy egy layout ne csak 1 pillanatra készüljön. Ezen szempontok alapján van egy sorrendünk :)
Legjobban Talachiek akváriuma tartja, tartotta magát. Ez az akvárium működne a leghosszabb ideig, viszonylag állandó látvánnyal. Illetve jelen pillanatban is ő tartja magát a legjobban az eredeti elképzeléshez képest. A többi layoutban a növények a gondos kertészkedés és karbantartás ellenére is elvesztik formájukat a növénymassza miatt.
Nem feltétlenül baj, de az eredeti elképzelés ezeknél az akváriumoknál a karbantarthatóság miatt folyamatosan a homályba vész :)

1. Talachi
2. Piga
3. Kavicsos
4. Bela

Legnagyobb átalakulás:

Lehet pozitív vagy negatív, itt inkább a pozitív oldalára térnék ki. Az eredeti első napos építményhez képest a legnagyobb pozitív változás szerint a következő a sorrend. Meglepetésre a legkevesebb növénnyel indult akvárium ment át a legnagyobb átalakuláson. Persze az első hetekben kapott egy kis tuningot, de azért az elmúlt hetekben is elképesztő tempóban fejlődik. Ez Piga csapat akváriuma lett.

1. Piga
2. Bela
3. Kavicsos
4. Talachi

Legkevesebb karbantartás, hozzáférhetőség:

Fontos szempont a növényezésnél, hogy lehetőleg ne kelljen sokat melózni az akváriummal, ez még érzékenyebb kérdés, ha több akváriumra kell egyszerre figyelni. Mind a négy akvárium algamentesen fejlődött az elmúlt hónapokban, ha volt leginkább a dekorációt érintette. Így maradt a nyírás és a dekorációs homok tisztán tartása leginkább. Természetesen nem mindegy mennyire könnyen karbantartható, hozzáférhető egy layout. Emiatt a karbantartási idők jelentősen megnövekednek 1-2 esetben. Ezek szeirnt Piga csapat akváriuma az amivel a legkevesebb gond volt és Bélaék akváriuma a legnehezebben hozzáférhető és nyírható.

1. Piga
2. Talachi
3. Kavicsos
4. Bela

Látogatók visszajelzése, impulzusa alapján:

Mivel a legtöbb layout elkészült 2 hónap alatt, ezért nem volt akkora különbség élményben. Így maradt a preferencia kinek a fás, erdős, vagy épp köves layoutok jöttek be. Ugyanezt láttuk instagrammon is ahol rendszeresen megszondáztattuk a fotókat. Ebben 3 akvárium viszonylag azonos helyen végzett. Belaek fölénye csak az első időszakban volt érzékelhető.
Ami talán kevesebb visszajelzést kapott az a 4-es csapat akváriuma. Talán az elhelyezkedés, talán a szokásosnál kicsit lassabb fejlődés miatt. Bevallom őszintén azt gondoltam az új Solar RGB-vel szét fog durranni a layout a harmadik hónapra. Nem történt meg, de cserébe teljesen egészségesen fejlődött végig mindenféle gond nélkül.

Az esemény összességében egy nagyon jó buli volt. Az építés napja különösen izgalmasra sikerült és több embert sikerült megmozgatnunk mint korábban.
A layoutok is izgalmasak és változatosak lettek ami kifejezetten cél volt. Ezért az eredmények és az aktuális állapotokon kívül mindenkinek szeretnénk gratulálni aki részt vett az építésben, megálmodásban, szervezésben, karbantartásban, fotózásban :)

Ha elkészülnek a végső fotók, azért egyszer még megfuttatjuk őket szélesebb körben. :)(y)
 
Köszi a beszámolót az akikról.Nem vagyok hirtelen tisztában az időpontokkal,de mi is neveznénk az akit.Ha a fotózás megoldható majd a jövőhéten akkor holnap kimennék egy formázásra :)
 
Gyors visszaolvasas utan en nem talaltam noveny listat az scapekhez. Megtenne valaki hogy leirja oket, en peldaul sokat tanulnek belole. Koszi
 
Bár a negyedik akvárium még hiányzik a sorból, azért érdemes megnézni a 3 akvárium fotóját. Az izgalmas erdőt, a masszív lábakra épült fennsíkot és sárkányköves mohakompozíciót :) Más más korban, növényzettel, elképzeléssel. Picit kifutottunk a 3 hónapból, de az esemény a végső fotókkal lesz teljes.

23524545578_58a3c553c4_h.jpgGreen Aqua Showroom by Viktor Lantos, on Flickr

35300442111_6538e3e03a_h.jpgScaper's Day - Team 2 by Viktor Lantos, on Flickr

23484165738_6ea98980bc_h.jpgGreen Aqua Showroom by Viktor Lantos, on Flickr
 
Mindegyik szuper!
A negyedik akvának a végső fotójára vagyok talán a leginkább kíváncsi, ott kellett a legtöbbet hozzáadnia a növényeknek a kezdeti állapothoz képest, ahogy én látom.
 
Back
Oldal tetejére