• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Scaper's Day Ozzy csapat - Blue Lagoon

Most, hogy a megmérettetés véget ért, s mert mazohista vagyok, valamint mert szeretek/tünk tanulni a hibáikból,
én megkérném valamelyikőtöket @Nigro, @viktorlantos, @keymaker, tiszteljetek meg azzal, hogy kifejtitek szakmai véleményeteket a lagúnáról.
Megtisztelnétek vele.
Előre is köszönöm :)
Na egy kis elemzést mi is szívesen vennénk a megfelelő helyen kedves GA vezetőség;):).
 
Nehéz lesz komoly kritikát mondani, hisz ez is, mint a többi alkotás, olyan magaslatokban van, amit nyugodtan nevezhetünk "nemzetközi"-nek. Maga az ötlet egyedisége nem hagy kétséget maga után. Ha ránézünk, nem ugrik be azonnal egy másik akvárium. Ez jó. És talán épp ez a gyenge pontja is. Nincs kategóriája, nincs mihez hasonlítani, nincs kivel versenyeztetni. Sokszor mentem fel beszélgetni vevőkkel, akik elmondták a véleményüket és a legtöbb megfogalmazható kritika a túlzsúfolt kompozíciót érte. Én tudom, hogy tudatos volt, de ha valamit többször hallottam, az ez volt. Igen nehéz megvalósítást oldottatok meg felsőfokon, sőt a nehezebb utat is választottátok, de a nagyközönség számára most az egyszerűbb, könnyen értelmezhető kompozíciók jöttek be jobban. Remélem érzitek, hogy milyen nehéz kritikát megfogalmazni, kérlek értékeljétek a próbálkozásom... :rolleyes:
 
Ami jó volt: (y)
Megpróbáltatok egy teljesen szokatlan felépítményt egy ritkán használt arányú, kis méretű akváriumban megoldani. Amano bácsinál ugye ez 180x60x60-ban ment, ami egy picit más :)
A teljes magasságban építkezés miatt már az elejétől mutatós volt az akvárium. Szerintem a növényválasztás is jó volt.
Szerintem a legszokatlanabb és legérdekesebb layout volt a 3 közül.

Ami nem volt ok és amin javítani lehetett/kellett volna:
Talán Matyi írta korábban, hogy egy ilyen akvárium több karbantartást kíván. Ezzel maximálisan egyetértek.
A nyírásban a csapat egy kicsit elmaradt. :) Ezért lett a végén egy nagy növény kocka a formás kis kosár helyett.

innen indultunk

Scaper's Day - day 4 by viktorlantos, on Flickr

ide érkeztünk

Scaper's Day Contest - Ozzy Team by viktorlantos, on Flickr

A bal fenti ág mohával vagy anélkül is zavaró volt. Ez építésnél talán fel sem tűnt, de később egyre hangsúlyosabb lett.
A felépítmény talapzata (manten) lehetett volna picit kidolgozottabb.

De összességében nekem a kocka forma és a fenti ág volt az ami nagyon szúrta a szemem. A HC-t sajnáltam, hogy kicsit döglődött a végén, de a fentieket nem korrigálta volna.

De ha most indulna újra az esemény lehet kifejezetten kérném, hogy ilyen layout legyen az egyik :) Jó példa rá hogy kell egy 60-as akváriumból nagyobbat csinálni érzetre. :)(y)
A stemek meg egyébként is a gyengéim ha szépek.
 
Remélem érzitek, hogy milyen nehéz kritikát megfogalmazni, kérlek értékeljétek a próbálkozásom... :rolleyes:

Értékelem és köszönöm (y)

Maga az ötlet egyedisége nem hagy kétséget maga után.

"az akva gyakorlatilag akkor kész volt, amikor @letsodisco az alap redmoort betette a vasvázba" - nem véletlenül akartam vele dolgozni...:cool:

legtöbb megfogalmazható kritika a túlzsúfolt kompozíciót érte

Ok... ebben az a kérdés inkább, tekinthető-e ebből a szempontból a kompozíció "természetesnek" ?

Számomra, számunkra igen, ilyen szintű zsúfoltság ideális körülmények között a természetben is elképzelhető (max. több az alga) :D


Igen nehéz megvalósítást oldottatok meg felsőfokon

ha "technikai" megvalósításra gondolsz az nagyrészt @Matyi érdeme - nem véletlenül akartam vele dolgozni:cool:

Köszi hogy időt szántál a válaszra, megtiszteltél (y)
 
Ha szabad, akkor én is értékelek picit:

Nekem az első mozdulatoktól kezdve nagyon tetszett és most sem érzem soknak. Engem lenyűgöz, sőt már-már azt mondhatom, hogy irigykedem. De ez olyan fajta irigység, amikor nem tudunk kapcsolódni az irigység tárgyához. Tehát nem arra gondolok, hogy de jó lett volna, ha mi is ilyesmit csinálunk, meg arra sem gondolok, hogy majd jól megcsinálom itthon... azért nem, mert értelmezni sem tudom. Nekem ez annyira sok, hogy azt sem tudom, honnan kell nézni. Nyírás előtt van, vagy éppen utána? Gőzöm sincs. Talán éppen ezzel nyűgőz le, hogy meghaladja a képzeletemet. Nem az értelmem reagál rá, hanem a töménységével bombázza a szépérzékemet. Imádom! :love:

A másik kettőről nem tudok ennyit ömlengeni, talán azokat értem is: az egyik vérprofi a másik tökéletes. :D
 
Kösz Viktor (y)

egy ilyen akvárium több karbantartást kíván
-- ott a pont.
Ha ez az aki itthon lenne, tuti naponta babrálnék benne valamit :whistle: Másrészt az én low-tech tempómhoz képest a lagúna fénysebességgel nőtt -- ezzel nem számoltam.

De összességében nekem a kocka forma és a fenti ág volt az ami nagyon szúrta a szemem.

Igen. Igen. A fenti ágon csak a fűrész segített volna. S ne szépítsük, bekockultunk a végére.


A HC-t sajnáltam, hogy kicsit döglődött a végén, de a fentieket nem korrigálta volna.

Valóban nem korrigálta volna....

Őszintén szólva engem más növények állapota is meglepett... majd kérdeznék ez ügyben :)

Köszönöm Neked is, hogy megtiszteltél, s időt szántál Ránk (y)
 
Nekem nem sok! Úgy néz ki máshol van az ingerküszöb...
A bal fölső fán kívül engem egyedül a kövek zavarnak. Miért van fölaggatva a fára? Miért csak bal oldalt van a földön? A középső darab is hogy néz már ott ki?

Eddig nem vállaltam be, de ezt leszámítva tényleg nagyon tetszik, annak ellenére is, hogy ez már nekem (!) túl Amanos, ha lehet ilyet mondani egyáltalán.
(y)
 
Szerintem el kellett volna engedni, hogy dzsungelesedjen és fotó előtt csak egy kicsit igazítani rajta. Akkor az összes apró hibát elfedte volna a növényzet és a gyümikorár jelleg is eltűnt volna. Egyébként nekem is mindig Amano munkái jutnak róla eszembe, de ez nem baj....sőt, szeretnék én ilyet összedobni, csak sajna nem megy,
 
Engem személy szerint csak a végső kocka forma zavar egy kicsit! Amúgy tökéletes kis édenkert, főleg élőben imádom amikor a az élőlények megtöltik élettel! Teljesen megérdemelt a fórumos elsőség! (y)

Csak remélni tudom srácok ( @viktorlantos @Nigro @keymaker) , hogy a mi akinkról is mondtok majd pár szót,
mert engem és szerintem a csapatom többi tagját is nagyon érdekelne a véleményeket!
 
Hello!
Én már írtam a szavazós topikban véleményt, de ide is leírom, kicsit talán bővebben. :D
Nekem első blikkre ez az aki volt a kedvencem, sokkal kifinomultabb, mint a másik két, köves akvárium, valahogy ez a stílus áll hozzám a legközelebb.

Ami engem kicsit zavar benne, az egyrészt a kocka forma, másrészt pedig a méret. Viktor írta fentebb, hogy :
Jó példa rá hogy kell egy 60-as akváriumból nagyobbat csinálni érzetre.
Nekem inkább olyan érzetem támad, ha ránézek, mintha egy 30x30-as kocka lenne. Tudom, hogy kötött volt a méret, de szerintem igazán jól egy 90 széles akiban mutatna ez a felépítmény. De ennyi!

Igaz a mondás, hogy az Erő sötét útja simább és sokkal könnyebben járható, de ti - barátaim - a világos oldalát járjátok! :D
 
Szuperek ezek a visszajelzések, köszi mindenkinek!!!
Teljesen igaz, hogy többet kellett volna foglalkoznunk vele a vége felé, erre sajnos most nem volt elég időm/nk.
A kockuláshoz minden adott volt az elejétől fogva, de egy időközi nyírás betett a dolognak, amikor a kilógó micro és bolbitis levelek oldalról szisztematikusan le lettek nyesegetve -- talán nem voltak egészségesek, vagy nem tudom. Előtte, félidő környékén, szerintem objektíve is mi voltunk a legjobbak, utána viszont már teljesen egyetértek a @Piga csapat győzelmével -- bagyon szép cuccot hoztak össze.
Most egy picit szubjektíven és egyes számban, mert nem tudom, hogy a barátaim mennyire értenek ezekkel egyet: Én összességében nagyon elégedett vagyok ennek ellenére is ezzel az akváriummal, mert nagyon örülök, hogy valami egyedit csináltunk, ami nem egy ötszázhuszonhatodik variációja ugyanannak a témának. Az akváriumnak még így is jobb talán a wow-faktora, mint az egyébként perfekcionistább versenytársainknak, legalábbis én valahogy ezt tapasztaltam arrafelé ahol járok, ami épp a kaotikus részletek zsúfoltságának köszönhető szerintem. Ne feledjük, hogy az építés napján folyton a LUSH ABUNDANCE mottó rikoltoztam, már amikor nem a @Cecska val kötözködtem, úgyhogy ez a része szerintem tudatos volt. Nagy baj, hogy bizonyos részletek a növények rakoncátlankodásai miatt kimaradtak: pl nem lett meg jobb középen a crypto bokrunk, a vesuvius sem fejlődöt úgy, hogy a csavart levelek hangsúlyosan megjelenhettek volna a fenti részen, és végül a hottonia sem bukkant ki bal hátul, ahogy az meg volt mondva neki eredetileg :)
Persze be kell valljam, hogy általában azért vonzanak az ilyesfajta nem konvencionális megoldások, mert az ismert műfajokhoz nincs önbizalmam, hogy jobb lenne amit csinálok, mint a korábbi ugyanolyanok legjobbjai -- ehhez azért kicsit még hiányos a szakértelmem, meg talán a türelmem és/vagy időm is. Összességében nagyon szerencsésnek érzem magam, hogy részt vehettem a projektben, állva tapsolok
@ozzy és @Matyi broknak a remek együttműködésért, és az egész Green Aqua csapatnak a támogatásért!!!
 
Nekem nem sok! Úgy néz ki máshol van az ingerküszöb...
A bal fölső fán kívül engem egyedül a kövek zavarnak. Miért van fölaggatva a fára? Miért csak bal oldalt van a földön? A középső darab is hogy néz már ott ki?

Eddig nem vállaltam be, de ezt leszámítva tényleg nagyon tetszik, annak ellenére is, hogy ez már nekem (!) túl Amanos, ha lehet ilyet mondani egyáltalán.
(y)
Most nem tudok mindenre reagálni, csak ez fontos: a kiindulásunk -- ha beszélhetek a többiek nevében is -- nem egy természeti kép vagy táj megjelenítése volt, hanem inkább egy víz alatti élő szobor létrehozása. Abban pedig bárhol lehet bármi, beleértve a köveket is ... persze egyetértek a valakivel aki fentebb azt mondta, hogy nem volt ez elég kidolgozott, mert tényleg nem volt az, de a koncepciót megvédem, az fasza volt, csak nem találtunk végül elég jó köveket hozzá. Nagy szenvedés volt már ezzel is :))
A másik meg a szimmetria kérdése: ugye az építményünk eleve eléggé szimmetrikus lett, ami egyáltalán nem felel meg a távolkeleti esztétikai felfogásnak, de még az én saját esztétika felfogásomnak sem :)) Úgyhogy egyedül az ilyen kis pici, finom asszimetria jegyekkel tudtunk operálni az adott rendszerben, mint például a bal oldalon a földre tett kövek (amik az idők során sajnos fokozatosan egyre beljebb másztak a fa közelébe és átalakultak, ha megnézitek a before-after képeket, nem előnyükre).
 
Gyönyörű lett, órákig el tudnám nézegetni! Ez nekem a Tesz-vesz város tipikus esete. Azt jelenti, hogy kiteszed a falra a nagy posztert és messziről nem olyan jó mint pl. egy Goofy poszter, de közelebbről nézve sokkal nagyobb élményt nyújt felfedezni a részleteit.
 
Back
Oldal tetejére