• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Scaper's Day Talachi csapat - The Rupture

Úgy tervezem, hogy pénteken elnézek. Esetleg nem gondolkoztatok el, azon, hogy valami kevésbbé kényes mohát is bepróbáljunk, kezdetnek először csak egy kisebb részen, hogy lássuk, hogy mutat, mit lehetne kihozni belőle. Ha kell nekiállhatok friss riccardiát is ragasztani.
 
Úgy tervezem, hogy pénteken elnézek. Esetleg nem gondolkoztatok el, azon, hogy valami kevésbbé kényes mohát is bepróbáljunk, kezdetnek először csak egy kisebb részen, hogy lássuk, hogy mutat, mit lehetne kihozni belőle. Ha kell nekiállhatok friss riccardiát is ragasztani.
Szerintem jó ötlet, de konkrétan mit és hova? A fissi megnő majd, azzal nem lesz gond. Mellé meg inkább valami világosabb szín kéne.

Elkezdhetsz Riccardiázni is részemről nyugodtan, én a héten már nem megyek ki.
 
Szerintem egyenlőre ne rakjunk mást! Nem nagyon tudok más mohát elképzelni a méretük és a formájuk alapján.
 
Ha már egyszer szóba kerültem:D
Nem tudom mi a Riccardia titka. Mostanában rendszeresen 2 hetente tudok csak vizet cserélni. Keménység az egekben, de a moha nő szépen, ugyan úgy mint korábban. Korábban volt, hogy egy héten kétszer is cseréltem vizet. Próbáltam lejjebb tartani a keménységet, hátha úgy nem zöldülnek annyira a köveim.
Tápot nem sokat adagoltam. Elvileg EI szerint nálam napi 9-9 ml kéne a GA tápokból. Na nálam 7-7 ml volt a max, de jellemzően inkább 4-4 vagy 5-5 nyomás megy naponta. Plusz a foszfát, aminél viszont folyamatosan megvan az 1 ppm.

A bal oldali "tortakrém" nálam átgondolás alatt van. Engem is zavar, szóval lehet leszedem és szétszedem apróbb darabokra és visszaragasztom több helyre. Abból biztos maradna bőven. Annál jobb minőségűt aligha találtok, leszámítva B giga akiját, persze ahhoz, hogy abból elvegyetek először le kell kötözzétek a teljes GA csapatot:D
Érdekelne Titeket a dolog?

Más: múltkor kiugrottam a GA-ba és alaposan szemrevételeztem mindhárom akváriumot. Mindegyik nagyon baba, de nálam ez az abszolút kedvenc(y)
Különösen az átjáró ami nagyon megfogott. El is képzeltem magamban, milyen lenne valamilyen apró cirkálókkal:rolleyes:
 
Mindeközben a GA-ban. Jelentem a neonok beszoktak. Ma már szépen jöttek kajolni. Most kb 15 lehet bent? Amikor mindenki látszik talán elég.
De majd eldöntitek és ha kell pótoljuk.
 
Mindeközben a GA-ban. Jelentem a neonok beszoktak. Ma már szépen jöttek kajolni. Most kb 15 lehet bent? Amikor mindenki látszik talán elég.
De majd eldöntitek és ha kell pótoljuk.

Ha nincs idő fotózni legalább egy telós képet rakhatnál fel! Lécci!:hungry:
 
Tápot nem sokat adagoltam. Elvileg EI szerint nálam napi 9-9 ml kéne a GA tápokból. Na nálam 7-7 ml volt a max, de jellemzően inkább 4-4 vagy 5-5 nyomás megy naponta. Plusz a foszfát, aminél viszont folyamatosan megvan az 1 ppm.

Az ajánlás kb. felét toltam én is, 54 literre 2,7ml helyett 1,0-1,5ml ment macro és micro-ból + foszfát. Bőven elég volt egy iwagumi-hoz, sőt, ekkor volt a legszebb a növényzet. :)
 
Abból biztos maradna bőven. Annál jobb minőségűt aligha találtok, leszámítva B giga akiját, persze ahhoz, hogy abból elvegyetek először le kell kötözzétek a teljes GA csapatot:D
Érdekelne Titeket a dolog?

Az mondjuk durván hangzik hogy mi viszünk mohát a GA-ba!:D De ha nincs más megoldás.... :):)

Más: múltkor kiugrottam a GA-ba és alaposan szemrevételeztem mindhárom akváriumot. Mindegyik nagyon baba, de nálam ez az abszolút kedvenc(y)
Különösen az átjáró ami nagyon megfogott. El is képzeltem magamban, milyen lenne valamilyen apró cirkálókkal:rolleyes:

Köszi!
 
Ez készen van (y) Tényleg csak a Riccardia csere hiányzik neki.
Ha áment mond rá a csapat, akkor beragasztom én magam holnap az akvába. Persze csak akkor, ha a verseny elnökei is rábólintanak. Elvégre én nem vagyok csapattag.
Ha nem, nincs sértődés.
 
Back
Oldal tetejére