• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Scaper's Day Talachi csapat - The Rupture

A több fényen nem gondolkodtatok még? Tudom, hogy a kövek algásodása így is gond, de a mohák imádják a fényt, a riccardia meg főleg. Megérne lehet egy próbát, hogy mi változna több fénnyel.

Most is nevelünk több akváriumban is, nem mindenhol extrém sok a fény egyszerűen csak elégséges.
Viszont ezen a mohán azonnal látni ha a fényen kívül valamit nem kap meg.

Az erdős 240-ben pl elég tömött sűrű lett, fakó. Pedig sok a fény.
Green Aqua Showroom | Flickr - Photo Sharing!
A 650-ben erős a fény, de a mélység miatt még sem annyira. Itt gyönyörűek a mohák bár épp most néztem hogy picit elment a színe a moháknak hogy 1-2 napig nem volt tápozva és ritkábbak a cserék.
Riccardia chamedryfolia | Flickr - Photo Sharing!
A seiryu 180L-ben baromi jól néznek ki a mohák. Közepesen erős fény és sok seiryu mellett.
A korábbi ügyfeles akváriumban is szépek voltak ezek a mohák sok seiryu mellett igaz folyamatos foszfát tápozással
Client Project | Flickr - Photo Sharing!
 
Ne felejtsetek el hogy egyik peldaban sem LED lampa van az akvarium felett.
Szerintem siman szamithat ez is.
Szerk. Ugy ertem azzal egyutt hogy seiryu ko van bent. Nem ugy hogy LED alatt nem lehet riccardiat nevelni.
 
Ne felejtsetek el hogy egyik peldaban sem LED lampa van az akvarium felett.
Szerintem siman szamithat ez is.

na na! :) már az első teszteket is sikerrel vette :)

Green Aqua Showroom | Flickr - Photo Sharing!

ezek a mohák azóta is működnek más akváriumokban. itt pl félárnyékban volt az 1 soros aquasky alatt
- a fa aljában csak ez volt. jókora párnákon

másik riccardia példa Aquaksy-ra. Bal oldalon.
Green Aqua Showroom | Flickr - Photo Sharing!
https://www.flickr.com/photos/viktorlantos/8364491759/in/set-72157620605814272
 
Most is nevelünk több akváriumban is, nem mindenhol extrém sok a fény egyszerűen csak elégséges.
Viszont ezen a mohán azonnal látni ha a fényen kívül valamit nem kap meg.

Talán az alapanyag sem mindegy. Ha pl. valami szép friss riccardia került volna be az akiba, friss nyírásból és nem valami dobozos (nem tudom, csak feltételezem), akkor az is máshogyan viselkedne. Azt azért kipróbálhatnátok, hogy tesztek be ilyet is, ha ennyire számít az idő tényező.
 
Talán az alapanyag sem mindegy. Ha pl. valami szép friss riccardia került volna be az akiba, friss nyírásból és nem valami dobozos (nem tudom, csak feltételezem), akkor az is máshogyan viselkedne. Azt azért kipróbálhatnátok, hogy tesztek be ilyet is, ha ennyire számít az idő tényező.

Erre már én is gondoltam! Nem volt valami jó állapotban mikor beraktuk.
Lehet meg kellene próbálni szép friss ,zöldel!
 
Akkor az elmeletem megbukott :) ez a fas akvarium valahogy kimaradt nekem... emlekszem az ultetesre es arra mikor 64L moha volt benne. De ilyen formajaban nem lattam. Baro ez a lampa...
Erre már én is gondoltam! Nem volt valami jó állapotban mikor beraktuk.
Lehet meg kellene próbálni szép friss ,zöldel!
Szerintem vesztenivalotok nincsen. En a hetvegeig meglepnem :) 2-3 het alatt mar kene hoznia az uj hajtasokat.
 
Talán az alapanyag sem mindegy. Ha pl. valami szép friss riccardia került volna be az akiba, friss nyírásból és nem valami dobozos (nem tudom, csak feltételezem), akkor az is máshogyan viselkedne. Azt azért kipróbálhatnátok, hogy tesztek be ilyet is, ha ennyire számít az idő tényező.
Arra én is gondoltam, hogy résen kéne lenni amikor mondjuk B nyírja a nagy akit, vagy bárki bármelyiket. Meg tudnám tömni rendesen már kész Riccardiával:)
 
Bármikor tudtok pótolni. AKár úgy is hogy apró kövekre tesztek és az kerül be az akváriumba. Ha nem lehet kivenni a bent lévőket.
Időtök még van, majdnem 2 hónap :)
Akkor szóltok mielőtt nyírtok?

Szerintem ha rácsról rakjuk be ugyanitt vagyunk.
Nem hinném, hogy csak a ragasztó sokkolta volna ennyire. Arra meg emlékszem, hogy indításnál is csak a biztatóbb darabokat pakoltuk be.
 
Bármikor tudtok pótolni. AKár úgy is hogy apró kövekre tesztek és az kerül be az akváriumba. Ha nem lehet kivenni a bent lévőket.
Időtök még van, majdnem 2 hónap :)

A cserét úgy gondoltam ,hogy nem dobozból hanem amikor nyírtok valamit abból származó fincsi ropogós riccardiával!
 
Csak a ragasztás óta eltelt szűk 5 hét és még mindig több rajta az alga, mint az életteli hajtás. Igazán nem akarok vészmadárkodni, de szerintem ha 1-2 héten belül nem mutat jelentős változást akkor lépni kell valamit.

Viktor ma említette, hogy lehet a Seyriuval van baja. Nem hangzik hülyeségnek...
nálunk is szarul van, a fán. Vagyis volt, a múlt héten, remélem azóta már feltámadott :)
 
Back
Oldal tetejére