• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Scaper's Day Talachi csapat - The Rupture

Voltál kint?
Nem is a halak miatt gondoltam a fotót! De biztos nem sok változás történt szombat óta.
Tényleg nem. Picit az aci azért nőtt.
Kövek algásak voltak, meg a homok amazoniás, de semmi extra.

Viszont a helyünkben eléggé elkezdenék gondolkodni valami B-terven a Riccardia helyett. Nem lesz meg belőle két hónap alatt amit akarunk, fogadni merek rá.:(
 
Viszont a helyünkben eléggé elkezdenék gondolkodni valami B-terven a Riccardia helyett. Nem lesz meg belőle két hónap alatt amit akarunk, fogadni merek rá.:(

Lehet,de én még nem parázok egyenlőre! Csak besokkolt a ragasztás miatt szerintem.
 
Lehet,de én még nem parázok egyenlőre! Csak besokkolt a ragasztás miatt szerintem.
Csak a ragasztás óta eltelt szűk 5 hét és még mindig több rajta az alga, mint az életteli hajtás. Igazán nem akarok vészmadárkodni, de szerintem ha 1-2 héten belül nem mutat jelentős változást akkor lépni kell valamit.

Viktor ma említette, hogy lehet a Seyriuval van baja. Nem hangzik hülyeségnek...
 
Csak a ragasztás óta eltelt szűk 5 hét és még mindig több rajta az alga, mint az életteli hajtás. Igazán nem akarok vészmadárkodni, de szerintem ha 1-2 héten belül nem mutat jelentős változást akkor lépni kell valamit.

Viktor ma említette, hogy lehet a Seyriuval van baja. Nem hangzik hülyeségnek...

Persze majd változtatunk ha nem javul!
 
Csak a ragasztás óta eltelt szűk 5 hét és még mindig több rajta az alga, mint az életteli hajtás. Igazán nem akarok vészmadárkodni, de szerintem ha 1-2 héten belül nem mutat jelentős változást akkor lépni kell valamit.

Viktor ma említette, hogy lehet a Seyriuval van baja. Nem hangzik hülyeségnek...
Szerintem a Seyriu kövek miatt van,mert mióta kikerültek,azóta a riccardiäm beindult,egy szóval a keménység ingadozás miatt.Korábban satnya barnás riccardiäm volt.Csak lávakö van az akiban!Nincs mi bezavarjon.
 
A fissi is van benne, de ugyan olyan satnya sajnos.
Hiába, a kőbánya nem a mohák terepe!:)
 
Megpróbálunk még több foszfátot betolni és kicsit sűríteni a vízcserét. Hátha segít a mohának.

A több fényen nem gondolkodtatok még? Tudom, hogy a kövek algásodása így is gond, de a mohák imádják a fényt, a riccardia meg főleg. Megérne lehet egy próbát, hogy mi változna több fénnyel.
 
A több fényen nem gondolkodtatok még? Tudom, hogy a kövek algásodása így is gond, de a mohák imádják a fényt, a riccardia meg főleg. Megérne lehet egy próbát, hogy mi változna több fénnyel.

Nem hiszem hogy fény baja van! Ahol 10 centire süti az ADA lámpa ott sem burjánzik.
 
A riccardia jelentem gyűlöli a seiryu-t, kivéve a puding-moha eMZé akijában. Nálam elhalt, akkor éledezett kicsit, mikor 2-3 naponta cseréltem 50%-ot, viszont azt nagyon meguntam pár hét után. A fissi ellenben egy vizi csótány, még az atomháborút is.....eleinte finnyáskodik, barnul, aztán nekikezd, nagyon kedvelős fajta! ;)
 
Back
Oldal tetejére