• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes talachi 247.5L - Walking on the outskirts

Példás az akvárium! Szép hatást értél el. Ha az enyém lenne, akkor viszont a hátsó vonalat brutálisan beerdősíteném stemekkel. Bár az egy más koncepció.
 
Példás az akvárium! Szép hatást értél el. Ha az enyém lenne, akkor viszont a hátsó vonalat brutálisan beerdősíteném stemekkel. Bár az egy más koncepció.
Köszi!
Hátul végig fog menni az aubertii! Úgy ahogy most középen van.
Lesz itt olyan sövény hogy csak na! :) Csak mindig meg kell várni, hogy bokrosodjon, aztán rakom szét.
 
Köszi!
Hátul végig fog menni az aubertii! Úgy ahogy most középen van.
Lesz itt olyan sövény hogy csak na! :) Csak mindig meg kell várni, hogy bokrosodjon, aztán rakom szét.
Ha majd már lesz eladásra is az aubertiiből, akkor jelentkeznék. Bár nyár előtt nemigen lesz időm építeni valami újat, a régibe meg nem tenném. :)
 
Tegnap nem volt időm írni, csak képeket raktam. Úgyhogy pár sor az akihoz.

Alga fronton minden okés, csak a kövek zöldülésével nem tudok mit kezdeni. Sajnos a foszfátos trükk nem jön be nálam.
Mondjuk ez nem gond (szerintem), mert jól áll az akinak. Ezért nem is nagyon kefélgetek. ( mármint követ :))
A hátul szétrakott aubertii is kezd megindulni. Kiváncsi leszek mit mutat majd ha masszív bokorrá fejlődik, mint középen.
Majd meglátom, lehet majd rakok még szét bokrokat.
Moha fronton brutális fejlődés kezdődött. Nem tudom mi az oka, talán ennyi idő kellett a beilleszkedésre. Már egy mohakupac az egész, minden hétvégén csesztetnem kell!
A parvula gyep megszünt létezni!:eek:
Mondjuk imádom a vad mohákat amik csak úgy megjelentek, a képeken is látszik milyen természetesnek néz ki amikor összevissz egybenőnek!
Amiben még robbanás van azok sakura garnélák! Már már zavaró a mennyiségük, pedig szelektálgatom őket. Mondjuk a színükkel nincs is gond , van egypár szürreálisan piros példány.
Hamarosan kell belőlük eladnom, mert egy fotón meár nem lesz jó a sok piros pötty!
Szép lassan közelítek a formához amit elképzeltem! Nem gondoltam, hogy a mohákat meg a blyxát ennyi munkával lehet majd kordában tartani.
Mondjuk még így is töredéke egy fás, köves, stemes aki időigényének!
Egy szóval ku..vára tetszik ez az aki! (Remélem nem csak azért mert az enyém:D:D)
Tuti lesz versenyfotó is!
 
Tegnap nem volt időm írni, csak képeket raktam. Úgyhogy pár sor az akihoz.

Alga fronton minden okés, csak a kövek zöldülésével nem tudok mit kezdeni. Sajnos a foszfátos trükk nem jön be nálam.
Mondjuk ez nem gond (szerintem), mert jól áll az akinak. Ezért nem is nagyon kefélgetek. ( mármint követ :))
A hátul szétrakott aubertii is kezd megindulni. Kiváncsi leszek mit mutat majd ha masszív bokorrá fejlődik, mint középen.
Majd meglátom, lehet majd rakok még szét bokrokat.
Moha fronton brutális fejlődés kezdődött. Nem tudom mi az oka, talán ennyi idő kellett a beilleszkedésre. Már egy mohakupac az egész, minden hétvégén csesztetnem kell!
A parvula gyep megszünt létezni!:eek:
Mondjuk imádom a vad mohákat amik csak úgy megjelentek, a képeken is látszik milyen természetesnek néz ki amikor összevissz egybenőnek!
Amiben még robbanás van azok sakura garnélák! Már már zavaró a mennyiségük, pedig szelektálgatom őket. Mondjuk a színükkel nincs is gond , van egypár szürreálisan piros példány.
Hamarosan kell belőlük eladnom, mert egy fotón meár nem lesz jó a sok piros pötty!
Szép lassan közelítek a formához amit elképzeltem! Nem gondoltam, hogy a mohákat meg a blyxát ennyi munkával lehet majd kordában tartani.
Mondjuk még így is töredéke egy fás, köves, stemes aki időigényének!
Egy szóval ku..vára tetszik ez az aki! (Remélem nem csak azért mert az enyém:D:D)
Tuti lesz versenyfotó is!
Nekem az elején egyáltalán nem volt szimpatikus ez a scape, nem tudtam hová tenni, de nagyon szépen beért, a mohák nagyon jól állnak neki! :)
 
a mohák nagyon jól állnak neki
Nagyon bejön nekem is és nem csak a mohák, hanem az az első ránézésre összevisszaságnak tűnő, valójában -szerintem- taktikus változatosság is nagyon bejön.:woot:
Bocsi @talachi , de nekem olyan jó értelembe vett bolondozós hangulat árad belőle. Imádom, hogy semmi monotonitás nincs sem a scape-ben, sem a növények elhelyezésében.(y) Még a sok piros pont is tetszik;) és tényleg jó a színe a sakuráidnak.
 
Na ennyit a szépségről! A párom tegnap este kihúzott valamit az elosztóból és kijött az egész!
Azóta áram nélkül volt az aki! Minden állt!
20 órás áramszünet!!!
Remélem nem lesz gond hiszen atomstabil az aki!
Este vízcsere! :(
 
Utoljára módosított:
Huhh! Elég régen jártam erre fele! :)

Lassan elkezdem majd az akit restaurálni! Jelenleg egy nagy fekete kocka sajnos!
Hónapok óta (lassan év)csak az elpárolgott vizet pótolom és ennyi! Mit ne mondjak cudar állapotok vannak!
Remélem sikerül ebben a formájában újra indítani, ha nem bontás.

Ha valakinek van bármilyen fű jellegű , felesleges, eladó növénye ( parvula,aci,blyxa ilyesmik) kérem jelezze!
Elöre is köszi!
 
Huhh! Elég régen jártam erre fele! :)

Lassan elkezdem majd az akit restaurálni! Jelenleg egy nagy fekete kocka sajnos!
Hónapok óta (lassan év)csak az elpárolgott vizet pótolom és ennyi! Mit ne mondjak cudar állapotok vannak!
Remélem sikerül ebben a formájában újra indítani, ha nem bontás.

Ha valakinek van bármilyen fű jellegű , felesleges, eladó növénye ( parvula,aci,blyxa ilyesmik) kérem jelezze!
Elöre is köszi!
Brasiliensis? Abbol van rengeteg nekünk.
 
Na megkezdődött a restaurálás!
Az egész napom ráment, majd a képeken látjátok miért! :)
Nagy változás nem fog történni. Az egész brasiliensis gyep lesz egy kis mohával a köveken. Egyenlőre csak az a cél, hogy(megint) díszítse a nappalit.
Restart szerintem ősszel ha hazajöttem Japánból. Most nem akarom itt hagyni az akit, ennek is az tett be mint eddig minden akimnak.
Majd szeretnék tényleg egy jó akváriumot összehozni!

Akkor jöjjenek a képek az állapotokról. Ilyen egy aki amit 10 hónapra magára hagynak!!!!!

24856778_a558bdeb2315314b327dda4a284e4dd4_l.jpg

24856786_61c4fc5081f73f5341054693b6378e60_l.jpg

Amikor a felszínleszívó elveszti létjogosultságát!

24856774_9eca11432c4c3296667961a5a01b666c_l.jpg

Első lépések:

24856794_90b506b4c092e6e6f87a41e8fa2f1cf1_l.jpg

24856800_b5516b31c525f6a1e3b5afb61aaa34a0_l.jpg

A pillanat amikor azt gondoltam ebből már nem lesz semmi:

24856802_b01743b9facca6ae880bc8d90b6b3163_l.jpg

De nem adtam fel és mentem tovább:

24856808_189acf7d56c079643877fc86bd87fb84_l.jpg

És ide jutottam eddig. Holnap szűrő restaurálás.
Jövő hétvégére még finom hangolom. Még szedek le talaj és megy rá friss amazonia. Kicserélem a homokot.
Kap egy táptabi kezelést ,ültetek és újra régi fényében fog ragyogni. :)

24856810_5caa4f214bd876fa4bf7427c856548ba_l.jpg

24856812_5089c0695dc03c3234cb9abe98f30bd3_l.jpg
 
Back
Oldal tetejére