• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes talachi 247.5L - Rebirth of the Naiads

Feltöltött. Tudom, hogy én javasoltam, hogy engedd le, de egy kicsit összenyomott érzés lett.
Szerintem ez a vízszint különbség ront a végső látványon. Nagyon bekockásítja a felépítményt.
A halak viszont izgalmasak a másodikon.

Fotón nem tudom mit lehetne javítani. Olyan amilyennek lennie kell. Nekem kicsit túlszaturált, de ettől olyan egyedi az egész. Jobb mint az év közbeni fotók. Úgyhogy ez kész :)
 
Én is az egyesre szavazok, és szerintem azon a halak is jobban néznek ki. A színek is jók. Jót tenne neki még egy kis vízfelszíni fodrozódás is, de anélkül is rendben van. Go-go, upload it :p
 
Szerintem a felszíni tükröződés (hiánya) miatt is jobb az 1. Meg tényleg nem olyan nyomott valahogy.
Amúgy vagány.
 
Megjött az aki karácsonyi ajándéka! :):)

Két Darab Eheim Prof. 3 2075 Limited Edition.
Köszi Green Aqua a gyors ügyintézést és az ajándék Skimmereket!

22130905_77bcd0ccd09e8f5ca76de9d008d559b3_l.jpg
 
Jó választás volt szűrő.Nekem bevált a 2075.(y)Nem okoskodni szeretnék,de az adapter élettartamát lényegesen meghosszabbíthatod ha beszerzel egy Eheim kenősprayt.:)

(y)
Akartam is, csak olyan kapkodva rendeltem, hogy elfelejtettem. Legközelebbi rendelésnél beszerzem.
 
Megkérdezhetem, hogy miért cserélted le a Tetrákat?
Miután megcsináltam a tetrákat nem volt gondom velük, de a hangszínük az kikészített. Meg közben kiderült nem tudok légtelenítő pumpa nélkül élni!:)
Egyszerűen csak akartam valami jobbat!
Meg így a karácsony is le van tudva!
 
Ennyire hangos a szűrő, hogy ki kell bélelni a dobozt, mint egy hűtőkamrát? :) Sosem értettem ezt, nálam igaz csak egy, 2215 Eheim Classic van, de meg sem nyikkan. ;) Ha meggebedek sem hallok semmit, még éneksávokat is vettünk fel mellette, és semmi....:) o_O
 
Ennyire hangos a szűrő, hogy ki kell bélelni a dobozt, mint egy hűtőkamrát? :) Sosem értettem ezt, nálam igaz csak egy, 2215 Eheim Classic van, de meg sem nyikkan. ;) Ha meggebedek sem hallok semmit, még éneksávokat is vettünk fel mellette, és semmi....:) o_O
Szerintem, hogy mi hangos az szubjektív! Engem néha a az Eheim Skim 350 úszójának a billegése is zavar!
Nappal egyáltalán nem zavar semmilyen hang, de mi az aki mellett alszunk azért kellett elszigetelni.
Egyébként a te szűrőd pont fele akorra teljesítményű mint nekem egy. A teljesítmény emelkedésével a hang is szépen emelkedik. Két 1200l/h- ás szűrő rendesen tud már búgni! Számít a szekrény nagysága is, hogy mekkora doboz hangosít. Szóval nagy aki nagyobb hang.
Ez a hangszigetelés egyébként a tetrákhoz készült, azoknak különösen rossz volt a hangszíne, de klasszikus értelemben azok sem voltak hangosak.
Most kuka csend van, és az jóó! ;)
 
Szóval nagy aki nagyobb hang.
Jogos. ;) Nem gondoltam volna, hogy hangerőben ennyit jelent. Építettem itt Pécsett a Zsolnay-ban egy 200 literest Tetra 1200-okkal, persze közösségi térben, állandó zsivaly mellett. Ott nem tűnt fel a zajuk, persze más szitu teljesen, ha mellette alszol. ;) Bitang jól mutat a két erőgép a szekrényben egyébként...:)
 
Szia Laci!

Sanos rég nem volt időm követni a kedvenc naplóimat, köztük például a Tiédet!
De most van néhány nap végre.

Ez a pár centis hajtás a rotalákon hiányzott a versenyfotónál!
A növények nagyon szépek, egészségesek!

Ami számomra zavaró, a két szélen lévő Blixa, így túl szimetrikus hatású, a mögötte lévő szintén hasonló széles teret elfoglaló stemekkel!
A meder hátúlján lévő rést szűkítve még növelhetnéd a mélységérzetet.
Elöl pedig kicsit steril a homok, oda még tehetnél köveket, vagy ágat!

Mi lett a Diszkoszokkal?

A.ttila
 
Back
Oldal tetejére