• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Taiwanland

Huhh srácok jó kis eszmecsere alakult itt ki a garnélahullásom miatt.Nos mivel nem régóta taiwanozok és előtte csak tigriseket tartottam nem volt tapasztalatom a taiwanokkal.Először is a co2-t @eMZé tanácsára nem alaptalanul tekertem fel mert valóban nagyon kis bubiszámmal ment,és lehetett felfele emelni.Ha ugy gondoltam volna hogy sok lesz gondolhatjátok hogy nem tekerem feljebb ,nem akarnám kinyirni őket.Probálom tényleg szelektálni a tanácsokat oly módon ,hogy melyik lehet a gondra jellemző ,és az akváriumra.Mindenkinek köszönöm ettől függetlenül a sok tanácsot.Reggel minden probléma nélkül elvolt az összes tegnap átrakott példány.Jah,Oxidator.Használom náluk de a gyári 6%os oldattal.Mivel reggel nem volt gond ,igy halásztam át reggel is .Most 25 db van már az uj helyén.

Tapatalkkal küldve az én LG-D855 eszközömről
 
Laci, én továbbra is a stabil (jó) vízparaméterekre és a megfelelő mennyiségű és minőségű búvóhelyre helyezném a hangsúlyt.
Én is féltem nagyon, ezért többhavi bejáratás után telepítettem, miután hosszú időn keresztül jónak tűntek a víz paraméterek. (@Tibi utólag is köszönöm a türelmedet)
Az, hogy lassan valamennyit elmászik pár adat, úgy tűnik tolerálható részükről, a fontos, hogy semmilyen paraméter ne változzon drasztikusan/hirtelen.
Figyeld az áttelepített állomány viselkedését, meg a vizedet is mérjed rendszeresen legalább pár héten keresztül és bármi is történik, ne kapkodj!
szerintem:)
 
Hát sajna sok választásom nincs.Kapkodás ide vagy oda muszály áthelyeznem őket mert a régibe beledöglenek.Csak imádkozom hogy ne legyen velük semmi az uj helyen.

Tapatalkkal küldve az én LG-D855 eszközömről
 
Már annyit variáltam mindennel,hogy foggalmam sincs mitől dögölhetnek.De kérdezd csak meg @Luigiéket is ,ők sem tudják megmondani mitől hullottak el pl.a Tangerinek is.És ez csak egy példa volt a sok közül.Dani sem tudta a CRSeket tartani,ez most megy neki.De szerintem ő sem tudta az igazi okot.Tényleg sok összetevős a sztori.Ezért láttam inkább jobbnak uj helyet csinálni nekik.

Tapatalkkal küldve az én LG-D855 eszközömről
 
Jól tetted! Napok óta olvasom a kínlódásodat és tudom, hogy mindenki jó szándékkal "osztja az észt"- ez egy idő után zavaró lehet, mert a végén azt sem tudod fiú, vagy e , vagy lány! Jól tetted, hogy újra kezdted az akit! Szerintem ez olyan rejtély marad már örökre, mint az Ősrobbanás, hogy mitől keletkezett?
 
Sziasztok!
Tegnap volt egy vizcsere,és átkerült az összes delikvens.Simán elvannak,nem látom őket stresszesnek,sőt.Jó pár vedlés is volt ma.

Tapatalkkal küldve az én LG-D855 eszközömről
 
Végre egy jó hír(y)
Kérlek, mutass egy képet az akváról is;)
Köszi az érdeklődést Szabi!
Egy fotó ,és egy videó is készült.Tegnap kaptak először eleséget a Bacter AE-n kívül,és hát volt harc rendesen a kajcsiért.
27 felnőtt ,és egy fél centis picike került végül át.Lesem még a régi medencét,de a csigákon kívül nem látok mozgást.
DSC06238.JPG
DSC06235.JPG
 
Nem akarok beleszólni, nem is kell rám figyelni, de azért leírom a véleményem:
A dekorhomok nekem ebben a nagyon párhuzamos formában nem tetszik. Jó tudom ez nem is versenyre készülő akvárium.
Ha a garnélák érdekeit nézzük, akkor jobb lenne a helyére valamilyen friss agyagos talaj, ami segít megtartani a vízparaméterek stabilitását. Én tuti leszívnám a homokot.
 
Laci, nézd el nekem, hogy beledumálok, mint a telefonba, de:
- a szívó ágra egy garnéla védőt a kedvemért felteszel?
- gyönyörű nagyok a buce tövek, de én továbbra is azt mondom, hogy szétkapnám több darabba, hogy jobban nőjenek
- milyen növényzetet tervezel még bele (elsősorban búvóhelyre gondolok)

A végére még annyit: nagyon szép a garnélák színe, egészségeseknek tűnnek, étvágyuk is rendben(y):)

szerk: http://www.greenaqua.hu/hu/glasgarten-bacter-ae-76g-bakteriumkultura.html
A Bacter AE az nem kaja, csak közvetve: a biofilm kialakulását és gyors növekedését segíti, amit viszont nagyon komálnak a garnélák (és a pici hal ivadékok is;))
 
a szívó ágra egy garnéla védőt a kedvemért felteszel?
Azóta már van ;)
gyönyörű nagyok a buce tövek, de én továbbra is azt mondom, hogy szétkapnám több darabba, hogy jobban nőjenek
Nem terveztem szétszedni ,nekem tetszik ,hogy ekkora bokor lett belőle.
milyen növényzetet tervezel még bele (elsősorban búvóhelyre gondolok)
Ebben még nagy a dilemma:vagy marad kopasz a talaj,vagy pár növény pl. stau,blyxa bekerül még
A Bacter AE az nem kaja,
Közvetve megeszik azt is:)
 
Ebben még nagy a dilemma:vagy marad kopasz a talaj,vagy pár növény pl. stau,blyxa bekerül még
rengeteg a szabad talaj felület, én gondolnék a taiwanok komfort érzetére.
Közvetve megeszik azt is
én is ezt mondtam;):p
Nem terveztem szétszedni ,nekem tetszik ,hogy ekkora bokor lett belőle.
Akkor ez lesz az új stílus: más riccardiával futtatja be a dekort, Te pedig Bucével.:woot:
A fülemben cseng még a februári díjkiosztón @Nigro megjegyzése arról, hogy milyen szép, természetes hatása van, ha engedünk két növényt egymással összekeveredni. Biztosan erre gyúrsz Te is:D
 
@Pecás kérésének eleget téve,no meg ,hogy tényleg komfortosabb legyen a garnélák élettere ,ma ültetés volt.Hosszasan gondolkodtam azon ,hogy milyen növényt tegyek be nekik.Az apróbb levelű előtériekkel lehet igaza van @eMZé -nek,és nyíráskor gond lenne a picik miatt -így azt elvetettem.Aztán mivel vettem @Luigi13 Attiéktól Brasiliensist,gondoltam teszek abból. @viktorlantos -nál rákérdeztem a nyírására eme növénynek,és nem is nagyon ajánlotta.A GA emeletén levő HQI-s akváriumban is ez volt ott nagyon tetszett.Próba cseresznye alapon kapott az akvárium hátsó traktusa két oldalt.
 
@Pecás kérésének eleget téve,no meg ,hogy tényleg komfortosabb legyen a garnélák élettere ,ma ültetés volt.Hosszasan gondolkodtam azon ,hogy milyen növényt tegyek be nekik.Az apróbb levelű előtériekkel lehet igaza van @eMZé -nek,és nyíráskor gond lenne a picik miatt -így azt elvetettem.Aztán mivel vettem @Luigi13 Attiéktól Brasiliensist,gondoltam teszek abból. @viktorlantos -nál rákérdeztem a nyírására eme növénynek,és nem is nagyon ajánlotta.A GA emeletén levő HQI-s akváriumban is ez volt ott nagyon tetszett.Próba cseresznye alapon kapott az akvárium hátsó traktusa két oldalt.
Egy fotó esetleg...;)
Csak a móka kedvéért:)
 
Nem is látszik belőle semmi még:)
Csak annyi, hogy nem forgattad be:p, hogy hátul van a bubi számlálód és hogy szép élénk zöld a brasiliensis amit beültettél;)
Köszi Lackó, majd mutasd meg valamikor más szögből is. (hú, de k... akarom mondani kínai váza vagyok...)
 
A mohás fás elrendezéskor????Neb......azt hittem végig ,hogy Brasiliensis.:LOL::ROFLMAO:
Nem para........most már marad a növény:);)

Lilaeopsis Brasiliensis

6154414533_97630439ce_o.jpgGreen Aqua IAPLC2011 rank 64 by Viktor Lantos, on Flickr

Echinodorus Tenellus Green

15984419132_1655bd7dbb_h.jpgGreen Aqua Showroom by Viktor Lantos, on Flickr

15797691058_f32eaa7940_h.jpgGreen Aqua Showroom by Viktor Lantos, on Flickr

Bármelyiket is választod tuti szép lesz egy kis gondoskodás mellett.

Persze ha nem, semmi gond max bukod a legenda címet. Ne bénázz :) :)
 
Back
Oldal tetejére