• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Taiwanland

Lackó, van TDS/pH mérőd, ami mér hőfokot is? Vagy egy lázmérő? Nekem amúgy fura, hogy 18°C-ra le tudod ventivel hűteni, ahhoz 20-21°C-nak kell lenni a szobában, ha nincs klíma, akkor azért ez nehezen elképzelhető :)
 
Az sem egy atomóra, főleg ha ebölön vetted, de tájékoztatásul jó. Pont tegnap ellenőriztem le a sajátomat, a 24,8 °C-os vízben 26°C-t mutatott.
Nyilván :) Az enyém keletről jött, ha 15-20mp-ig a vízben tartom, akkor kb. jól mér, így arra jó, hogy Lackó eldöntse, melyik hőmérőnek lehet hinni :)
 
Persze :) Holnap behozom a másik két hőmérőt is a melóba, itt van hitelesített hőmérő, majd írom mit mutatnak. Bocs, ha off.
 
Bakker ,hogy ez eszembe sem jutott.Az ADWA tds mérő hőmérsékletet is mér,de valahogy kimaradt.Sebaj,és most már mindegy is ,mert tönkrement a kék hőmérő.Olvastam a neten ,mit lehetne csinálni vele.A gond végül is az volt ,hogy megszakadt a kék csík benne,és ezért volt pontatlan.Gondoltam beteszem a hűtőbe ,hogy lekússzon a csík.Le is ment ,de nem teljesen ,így egy próba kilőve.Aztán olvastam ,hogy meleg vízbe kell tenni ,akkor kicsit kiakad , összeér a csík.Na ez felment teljesen ,de még így sem lett egybefüggő az alkohol.Szerintem így utólag veszett fejsze nyele volt az egész.Ha megszakad ,akkor annyi neki.Olvastam azt is ,hogy le lehet rázni ,mint egy lázmérőt.Kijelenthetem ,ez nem helyénvaló állitás,mert semmit nem változott ,hiába ráztam.Ráadásul ,amikor kivettem a meleg vízből ,pattant valami benne,na azóta meg több részre van esve a kék csík ,így kuka.Ez nem jött most be.Szállításkor nagyon vigyázni kell a hőmérőkkel.Kíváncsi lennék @viktorlantos -ék nem e kaptak még visszajelzést olyan hőmérőről ,amit náluk vásároltak ,és szállitáskor így járt.
 
Az ADWA tds mérő hőmérsékletet is mér
Ha azzal akarod megmérni, ne kapkodj, várni kell addig, amíg változik a kiírt érték. Az enyémnél ez minimum fél perc. Kici occó kínai és az ADWA között kb egy fokon belüli az eltérés, de amikor vettem ugyanolyan kínait mint a tied, volt a 10 db-os csomagban egy, amelyik kb 12-13 fokkal többet mutat, mint a valóság, a többiek gyakorlatilag + egy fokos szórással ugyanazt.
 
Persze :) Holnap behozom a másik két hőmérőt is a melóba, itt van hitelesített hőmérő, majd írom mit mutatnak. Bocs, ha off.
Ha nem haragszol meg, hogy a naplódba rondítok, akkor megosztom a hőmérők pontosságtesztjeinek eredményeit.
A kalibrált hőmérő 24,6°C-t mutatott. A két analóg hőmérőről tizedesre becsült értékeket olvastam le, a TDS mérő csak egész fokot mutat.
SSA40039.png Az eltérések nem voltak jelentősek, mindegyik 1°C-on belül maradt.
 
Back
Oldal tetejére