• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Taiwanland

Evereka

Bölcs Ent
Sziasztok!
Mai nappal elindítottam a taiwanos akváriumot,ami már kifejezetten nekik készül.Evelin akváriuma ,amint átkerülnek a garnélák elbontásra kerül ,és átrendezem.Nos kezdetnek ami az adatokat illeti:
Üveg:a régi 60*30*30-as 54 literes akvárium
Szűrés:Tetratec EX800 Plus,ami jelenleg is náluk üzemel.A bejáratási időre áthúztam az egyik 1200-es csöveit ideiglenesen.
Világítás:a régi Odyssea Quad 2*24W.
Talaj:a JBL Pro Scape termékei mellett maradtam végül is ,és 2liter Volcano Mineral táptalaj került alulra,rá pedig 6 liter JBL Shrimp Soil Beige talaj.Tudom ,nem egy cég termékei ,de kapott alulra ADA Penac P.illetve W-t ,és mivel volt itthol Bacter 100-am és Clear Super-em ,így azok is lettek berakva.
Dekor:Red Moor fák
Növények:Dennerle Bucephalandra spec. 'Mini Needle Leaf' 2 100,00 Ft Green Aqua
Dennerle Bucephalandra spec. 'Wavy Leaf' 2 100,00 Ft Green Aqua
Valamit Riccardia kerül még bele.
A növényesítés esetében amit elrontottam ,az az ,hogy a mostani helyükről akartam átrakni a HC-t egy kis területre ,de rájöttem ,hogy ezt elbénáztam ,mert fonalas.Így meg nem teszem át inkább.Inkább szerzek olyant ami nem algás:facepalm:.
Az élőlényekről ,csak annyit ,hogy jelen akváriumban csak Taiwan garnélák lesznek.A halakat itt kizárnám,talán a régi kis Oto csapat kerül át velük együtt.
A feltöltést már ugy csináltam ,hogy a mostani helyükről leszívtam kb. a fele vizet.
Egyenlőre ennyi ,egy fotót készítettem az indulásról,hamarosan megmutatom;):)
22692035_3b847b85d5b27baafa3c25d95ad53f0e_xxl.jpg
 
Utoljára módosított:
33b1d8ba9059c0dcbaaaa5771073a4c7.jpg
 
Figyelni fogom, hogy alakul :) Én szerintem nem merek még a taiwanoknak nekivágni a kis aksiba ( 20l ),ami szintén csak garnélás lesz :) Sok sikert
 
Üdv.
Az akvárium úgy áll kérem szépen ,hogy még indításkor betettem egy növendék Pandát ugymond indikátornak.A tapasztalat : szerintem simán lehet telepíteni garnélát a JBl-es talaj mellé azonnal,persze ehhez bejáratott szűrő és beállt víz is kellhet.Mivel itt adott volt mindkettő ,így gondoltam megpróbálom ,és teszek bele.Az van ,hogy most már kb.7 db élvezi az új helyét.Felnőttet még nem raktam át,most szoktatom az egyik KingKong fiút a vízhez.Ha ő is átvészeli az éjszakát akkor megy a többi is.
Tegnap beültettem a hátsó traktust Marsileával,az úgy is szépen elszaporodott a nagy akváriumban,onnan szedtem ki egy adagot.Ha a kis akvárium lakói rendben átköltöznek akkor rendbe kell vágnom a nagyot is:whistle:
 
Ne kapkodj!
Ne aggódj Tibi ,féltem én őket annyira ,hogy nem fogom elkapkodni az átköltözést.Egyébként a kicsik szépen növögetnek,és most is van 3 petés kismama(egy redbolt ,egy kingkong,és a bluebolt):)
Jah,amugy volna egy kérdésem.Van egy olyan ifjonc ami már kb.1 cm-es ,de a színe az valami elképesztő.Kingkong szülőtől ,de a színe valami csodaszép sötétkék.Ezt hova lehet sorolni???Van nekik külön nevük ,vagy simán KK(csak mert az alapjáraton fekete nem???)
 
No Lackó ez a beszéd így kell garnélás akváriumot csinálni,nem úgy ám mint Én :D:facepalm:
Itt legalább látni is fogod Őket és gyönyörködhetsz bennük.
További sikeres szaporulatot kívánok ;)
 
No Lackó ez a beszéd így kell garnélás akváriumot csinálni,nem úgy ám mint Én :D:facepalm:
Itt legalább látni is fogod Őket és gyönyörködhetsz bennük.
További sikeres szaporulatot kívánok ;)
Köszi Viktor!
Egy pár képet csináltam ,és mint említettem jött új növény;)@Nigro -val egyeztettem ,és megnyugtatott nem lesz gond a pálmákkal:)
Ezek még Evelinnél készültek;)
DSC05484 by László Simon, on Flickr
DSC05487 by László Simon, on Flickr
DSC05469 by László Simon, on Flickr
DSC05481 by László Simon, on Flickr
És ez már az új szállásukról:woot:
DSC05509 by László Simon, on Flickr
DSC05510 by László Simon, on Flickr
DSC05511 by László Simon, on Flickr
 
Nagyon jó ez az utolsó kép.Mennyi ideig idomítottad őket, hogy így beálljanak a fotó kedvéért?
Gratulálok,nagyon szépe.
Vízparaméterek milyenek?
 
Nagyon jó ez az utolsó kép.Mennyi ideig idomítottad őket, hogy így beálljanak a fotó kedvéért?
Gratulálok,nagyon szépe.
Vízparaméterek milyenek?
Szia ,a vízparamétereket nem mérem,csak visszasózok nekik Salty GH+-al 130 TDS-re.;)

És ha már itt vagyok ....készítettem újabb fotókat az állományról,ami mára bővült is.Nem tudom ,hogy a fenébe lehet ez ,de akkora kicsik jelentek meg a talajon amiket biztos nem én tettem át .:woot:
23071202186_fef2d3d16a_h.jpgDSC05608 by László Simon, on Flickr
23071209506_3d53614662_h.jpgDSC05607 by László Simon, on Flickr
23071212406_38e9fa5c62_h.jpgDSC05603 by László Simon, on Flickr
22678940747_a7d0c601ef_h.jpgDSC05597 by László Simon, on Flickr
23071233606_73fc34db8b_h.jpgDSC05593 by László Simon, on Flickr
Na ő az aki elvileg KingKong ,de szép kékes az árnyalata
23108578311_6604bcce55_h.jpgDSC05571 by László Simon, on Flickr
 
Back
Oldal tetejére