• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Taiwanland

A
Lilaeopsis Brasiliensis

View attachment 10733Green Aqua IAPLC2011 rank 64 by Viktor Lantos, on Flickr

Echinodorus Tenellus Green

View attachment 10734Green Aqua Showroom by Viktor Lantos, on Flickr

View attachment 10735Green Aqua Showroom by Viktor Lantos, on Flickr

Bármelyiket is választod tuti szép lesz egy kis gondoskodás mellett.

Persze ha nem, semmi gond max bukod a legenda címet. Ne bénázz :) :)
Akkor még jó ,hogy hátra került;):)Ott nem látszik.
Egyébként mindkét növény nagyon szép.Már régóta szemezgetek velük.És mivel nagyon tetszik a nagy akvárium következő átalakításánál ez a növény kapja a főszerepet.A sokszorosításáról már intézkedtem is.
DSC06285.JPG
 
Nem lesz ez rossz .... Egy kis növény sűrűsödés és szerintem még egy két kő a homok határvonalára kis mohával. A garnélák meghálálnák. Tuti lesz csak így tovább.
 
Hello hölgyek, urak!
Végső elkeseredésemben tettem egy utolsó próbálkozást a garnélák védelmében.Mivel az egyik nagy szűrő szűri az akváriumot ,így eszembe jutott ebben nincs Bio Rio.Nos mivel aktuális volt egy szűrőtakarítás is ,így kapott egy púpos rekesz BioRio-t ami eddig a 800-asban volt három rekeszben.Ami talán még érdekes lehet ,hogy a fűtő sajna a kicsi szűrőn van,mert annak a csövezéséhez vettem.Így át kellene alakítanom a nagy csövezését szűkítővel.Ez még várat magára ,mert kíváncsi vagyok lesz e a napokban elhullás.Remélem már nem:facepalm:.Amugy a vizük nem hideg,vagy meleg ,pont jó a hőmérséklet.
Pedig ma is láttam egy szép nagy friss ropogós vedlést.Gyorsan megjegyzem mielőtt rákérdeztek nem közvetlen mellette volt a dög.Most újra kivárás.Örülnék neki ha már minden rendben lenne.:nailbiting:
 
Hello hölgyek, urak!
Végső elkeseredésemben tettem egy utolsó próbálkozást a garnélák védelmében.Mivel az egyik nagy szűrő szűri az akváriumot ,így eszembe jutott ebben nincs Bio Rio.Nos mivel aktuális volt egy szűrőtakarítás is ,így kapott egy púpos rekesz BioRio-t ami eddig a 800-asban volt három rekeszben.Ami talán még érdekes lehet ,hogy a fűtő sajna a kicsi szűrőn van,mert annak a csövezéséhez vettem.Így át kellene alakítanom a nagy csövezését szűkítővel.Ez még várat magára ,mert kíváncsi vagyok lesz e a napokban elhullás.Remélem már nem:facepalm:.Amugy a vizük nem hideg,vagy meleg ,pont jó a hőmérséklet.
Pedig ma is láttam egy szép nagy friss ropogós vedlést.Gyorsan megjegyzem mielőtt rákérdeztek nem közvetlen mellette volt a dög.Most újra kivárás.Örülnék neki ha már minden rendben lenne.:nailbiting:
Laci, no para! Véget kell érjen ez a kálváriád csak a környezet stabilizálódjon egyszer.
 
Én egyébként Lackó ha emlékszel a Tigris garnélákkal jártam így a 25-28 db os állomány kb 3 hét alatt elhullott.:(
A mai napig nem tudom mitől mert a mellette tébláboló más garnéláknak semmi bajuk nem volt.
Én is raktam minden felé Őket,rendeztem át akváriumot,telepítettem újra.
Remélem helyreállsz és megfordul a helyzet,drukkolok (y)
 
Nekem is volt ilyen,hogy megcsappant a taiwani állományom.Úgy tudtam megállítani a dolgot,hogy kivettem a co2 és az oxydatort,leálltam a tápozással,csak igénytelen mohák maradtak az akiban. Átálltam a kéthetente 20% vízcserére.Most hogy nem piszkálom őket,jól érzik magukat.
 
Csak egy óvatos megjegyzés,picit több mohát rakj bele,és ha jól megnőtt,akkor igazíts a formáján az elképzelésed irányába.Kell nekik a moha,és kész!
Jó olvasni,hogy nem adtad fel!:)
Egy(másik) buce-taiwan fan
 
Arra már gondoltál már, hogy barnítsd a vizüket? Nem kell túl sötétre gondolni, csak a hangulat kedvéért.
 
Jessz,Puri az van ,ráadásul elég friss,nemrég cseréltem

Pont ezért írtam. Ha valamiért pusztulnak/betegesek, akkor inkább engedném színezni a vizet, mert ez egyben egy természetes antibakteriális környezet is, ami a szűrő bacikat nem bántja, de a különböző gombás, parazitás és bakteriális fertőzésnek nem enged teret.
 
Back
Oldal tetejére