• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Taiwanland

Üdv.
Pár dolgot ma variáltam az akváriummal.Kapott egy szép kis poppyt(szépen egészségesen ,egyben megérkezett a tengerentúlról),mert a lily nagyon kavarta a vizet.Szépen megmunkált kis termék.Úgy vételeztem ,hogy azt gondoltam csak a poppyt küldik,erre jött vele befolyócső is.:woot: És a purigent is kivettem a vízböl.Azt nem tudom miért ,de hátha ....:facepalm:
Elhullás azóta is volt ,de nem jelentős.CO2-n tekertem még egy kicsit ,mert a DC eléggé kékesedett ,elbír még egy kis gázt ,hátha az is javít a helyzeten.Holnap jön kép is;)
 
Sziasztok!
Hát nem is tudom ,hol kezdjem.Eljött a vég,és az apokalipszis.Algagondok vannak.Már kezdtem volna kilábalni belőle,amikor a hét elején észrevettem ,hogy a gáz kifogyott a palackból.Na és ezt még tetőzte ,hogy cserélni sem volt időm.Vagyis szinte semmire nincs időm.A héten szinte rá sem tudtam nézni az akváriumokra.Meg is lett az eredménye az elhanyagolásnak,és a gáz hiányának.Fonal,és kisebb ecset pamacsok jelentek meg.A terv az ,hogy holnap palackcsere,mert már tarthatatlanok ezek az állapotok.A DC olyan kék ,amilyen a RAL skálán sincs:LOL:.Már kínomban nevetek.Ha 48 órából állna egy nap az is kevés lenne.Sajnos meg is látszik az akváriumokon.A nagyról már említést sem teszek,mert brutál.Riogatni lehetne vele annyira cyano-s lett.Azt hiszem itt az ideje zárnom a naplóját is.A napokban elbontom ,és hamarosan ujraindul.Pár dolog beszerzése van vissza .Vissza is kanyarodnék ide a taiwanosra.Érdekes amugy ,hogy van még élő taiwan az akváriumban:)Elég jól tűrik a nem mindennapi állapotokat.A poppy amit rendeltem elég jól teszi a dolgát,ugyhogy megérte az árát nagyon is.Azért sokat számít ,hogy a flow nem lefelé halad ,mint a lily esetében ,amitől jött az ecset.Ez most szépen dolgozza felfelé a vizet.
Köszönöm hogy benéztél.Remélem a következő bejelentkezésnél már jobb híreket írhatok;)
 
Sziasztok!
Szóval balfék voltam megint ,mert a nemrég érkezett új poppy társára nem tettem garnélavédelmet.Gondoltam én minek......ugyis kidöglenek a garnélák.Sikeresen be is szívott az üveg két egyedet(pirosak voltak).Mostanában kevés időm van az akváriumokra,de ma eléültem egy kicsit ,hogy miként kellene a helyzeten javítani.Erre mit pillantok meg?????
DSC06441.JPG
Bocsi a rossz fotóért ,de nem sikerült jobbat kattintani.De a lényeg nem is ez ,hanem a picike.Vagyis a picikék ,mert kettőt is láttam.Na a szívóág gyorsan meg is kapta a gumis védőt;)
Jippy:)
 
Sziasztok!
Szóval balfék voltam megint ,mert a nemrég érkezett új poppy társára nem tettem garnélavédelmet.Gondoltam én minek......ugyis kidöglenek a garnélák.Sikeresen be is szívott az üveg két egyedet(pirosak voltak).Mostanában kevés időm van az akváriumokra,de ma eléültem egy kicsit ,hogy miként kellene a helyzeten javítani.Erre mit pillantok meg?????
View attachment 13473
Bocsi a rossz fotóért ,de nem sikerült jobbat kattintani.De a lényeg nem is ez ,hanem a picike.Vagyis a picikék ,mert kettőt is láttam.Na a szívóág gyorsan meg is kapta a gumis védőt;)
Jippy:)
Szia Laca!

Megoldódott a CO2 probléma? Maradtak nagyok is életben, vagy csak a két kis túlélő? Nagyon szorítunk, hogy újra rendben legyenek a dolgaid és megint sok-sok garniban gyönyörködhess!

Niki, Atti
 
Hétfön kicseréltem a palackot ,igy a co2 azòta ujra megy.Van nagy is még életben ,panda is és bluebolt is.Köszi.

Tapatalkkal küldve az én LG-D855 eszközömről
 
Sziasztok!
Szóval balfék voltam megint ,mert a nemrég érkezett új poppy társára nem tettem garnélavédelmet.Gondoltam én minek......ugyis kidöglenek a garnélák.Sikeresen be is szívott az üveg két egyedet(pirosak voltak).Mostanában kevés időm van az akváriumokra,de ma eléültem egy kicsit ,hogy miként kellene a helyzeten javítani.Erre mit pillantok meg?????
View attachment 13473
Bocsi a rossz fotóért ,de nem sikerült jobbat kattintani.De a lényeg nem is ez ,hanem a picike.Vagyis a picikék ,mert kettőt is láttam.Na a szívóág gyorsan meg is kapta a gumis védőt;)
Jippy:)
giphy.gif

http://giphy.com/gifs/agZcXBaYSAKeA
 
Üdvözlök mindenkit!
Ma csináltam egy nagyobb karbantartást az akváriumon.A már hetek óta nem használt Oxydator-t újra beüzemeltem.Ugye anno azért került ki ,mert mint lehetséges veszélyforrást kivettem ,hátha attól hullott az állomány.De mivel szerintem ennek nagyon kicsi az esélye ,így ma visszatettem.3 felnőtt taiwan maradt végül ,ők tartják a frontot,míg a kicsik felnőnek.Apropó kicsik.Még Redbolt is van köztük.Vagyis kettőt láttam ,no meg a vörösök.Összesen egyszerre hatot láttam.De lehet van több is.Érdekes ,hogy a nagy redboltok már elég rég nincsenek,mégis most bukkantak fel a kicsik.Az alga visszavonulót fúj,végre.A kicsit zöld pontalgás lily miatt ,ma adagoltam egy kis foszfátot is.A co2 idegel ki még jelenleg,mert egy hülye golyóscsap az elzáróm ,no ezzel pedig eléggé macera belőni a megfelelő bubiszámot.:mad:
Pár kép a kicsikről:
DSC06502.JPG DSC06503.JPG DSC06498.JPG DSC06500.JPG
Egyébként tervezem ,hogy hozok pár egyedet felmentő seregként @Tibi -től,persze csak akkor ha van még neki:)
 
Üdv.
Ide is rég írtam.Mint mindenre,az akváriumokra is eléggé kevés időm volt mostanában a sok munka miatt.Ami a garnélás akváriumot illeti ,innen szép felállni.Három felnőtt egyed maradt ,a többi elment .Viszont a picik tök jól elvannak ,szépen növögetnek.Hogy mennyi lehet nem tudom megmondani,mert mindig látok újabbakat .4 redbolt tuti van ,mert ennyit láttam egyszerre.Ami megemlítendő még ,hogy tegnap tettem az akváriumba nekik Borneowild Humic-ot.Ami esetleg nem ismerné ez egy vízkondícionáló ,kifejezetten garnéláknak.Nem tudom......én bizakodóan tekintek rá ,remélem sikerül vele optimalizálni a vizüket.Mondjuk ettől rosszabb nem nagyon lehet.A RioNegro tőzeget nem mertem használni náluk ,mert eléggé változtatta a víz paramétereit.Ha magas volt a ph akkor betettem egy kis adagot ,erre meg lehuzta nagyon a ph-t.Szóval ezt kicsit lutrinak éreztem.A Humic azért jobb talán ,mert írja,hogy egy bizonyos méretű akváriumhoz mennyit kell adagolni.Jelen esetben én 30 grammot tettem harisnyába,ez a mennyiség kell egy 30*60-as akváriumba.Ez pont a fele a doboznak.Szóval remélem beválik.Fotó most nincs .Már csak azért sem,mert nem nagyon pózolnak még.:);)
@Tibi van még taiwanod,vagy már elbontottad a nagy akváriumodat?????Hoznék pár egyedet ha lehet:)
 
Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni a publikumtól:).
Adott volt az akváriumban egy hőmérő(lásd a fotón a piros).Amolyan "tescós".Ezerrel toltam a ventit az akvárium fölött ,mert 25-26-ot mutatott ebben a nagy melegben.Aztán vettem egy hőmérőt egy fórumozótól,ami ma szépen meg is érkezett.Aztán jött a döbbenet. Az új szerzemény 18-at mutat.Szerintetek melyiknek lehet hinni?????Lehet hogy a piros már egy ideje csak szivatott,és nem is kellett volna hűtenem az akváriumot???A kéket lecsekkoltam ,mert megfogtam a végét ,a kis kék csík szépen mozog fel és le(régit mondjuk nem ellenőriztem le ).Érdekes mindenesetre.
??????
DSC06603.JPG
DSC06602.JPG
szerk:közben leteszteltem a régit is,mozog a "higanyszál",de sokkal lassabban reagál ,mint a kékben.azt tudom ,hogy az újakban már nem higanyt használnak ,hanem alkoholt .De mégis akkor melyiknek higyjek?????? @viktorlantos , esetleg más hozzáértő?????
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni a publikumtól:).
Adott volt az akváriumban egy hőmérő(lásd a fotón a piros).Amolyan "tescós".Ezerrel toltam a ventit az akvárium fölött ,mert 25-26-ot mutatott ebben a nagy melegben.Aztán vettem egy hőmérőt egy fórumozótól,ami ma szépen meg is érkezett.Aztán jött a döbbenet. Az új szerzemény 18-at mutat.Szerintetek melyiknek lehet hinni?????Lehet hogy a piros már egy ideje csak szivatott,és nem is kellett volna hűtenem az akváriumot???A kéket lecsekkoltam ,mert megfogtam a végét ,a kis kék csík szépen mozog fel és le(régit mondjuk nem ellenőriztem le ).Érdekes mindenesetre.
??????
View attachment 15078
View attachment 15079
Nekem ugyanilyen kínai akasztós hőmérőm van. Az enyém egészen pontosnak tűnik, mert ugyanazt a hőmérsékletet mutatja, mint a tápadagoló szonáta. Viszont nekem a hagyományos TESCO-s is jól működött. Anno 1-2 hétig mindkettő bent volt a vízben és +/-1 foknál nagyobb eltérést nem mutattak.

Sőt! Jut eszembe, hogy a kínait "kalibráltam" a Hydor külső fűtőhöz. Az 23 fokra volt állítva télen és szépen kapcsolt ki és be magától és a hőmérő is annyit mutatott.
 
Nekem ugyanilyen kínai akasztós hőmérőm van. Az enyém egészen pontosnak tűnik, mert ugyanazt a hőmérsékletet mutatja, mint a tápadagoló szonáta. Viszont nekem a hagyományos TESCO-s is jól működött. Anno 1-2 hétig mindkettő bent volt a vízben és +/-1 foknál nagyobb eltérést nem mutattak.

Sőt! Jut eszembe, hogy a kínait "kalibráltam" a Hydor külső fűtőhöz. Az 23 fokra volt állítva télen és szépen kapcsolt ki és be magától és a hőmérő is annyit mutatott.
Vagyis akkor a kék lehet a jó????Én meg hűtöttem a vizet mint az őrültek feleslegesen????:whistle::facepalm:
 
Nekem is van egy ilyen tappancsos, és 1-2 fok eltérés volt a másikhoz képest, de nem 7-8 fok... Vegyél egy harmadikat is, úgy az átlag már közel(ebb) lehet a valósághoz:D
 
Ha mégis a kici kinia mutat jó értéket okozhat problémát a hűvös víz?
Csupán azért érdeklődöm, mert én is tolom a ventit a Taiwanosban.
 
Ha mégis a kici kinia mutat jó értéket okozhat problémát a hűvös víz?
Csupán azért érdeklődöm, mert én is tolom a ventit a Taiwanosban.
Szerintem igen.A 22-23 fok az ideális nekik.Tavaly volt ,hogy majd 30-as volt a viz.De a nagyon hideg sem lehet valami klafa nekik
Ezért is állok olyan értetlenül a dolgok előtt mosto_OVajon melyik is lehet a rossz
 
Back
Oldal tetejére