• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Szeretett növényesem 150 literben

Hát köszönöm a h,sz-eket akkor kreálok egy periodust és megprobálom megkeresni a helyes irányt. Elkezdem monduk napi 10x 15 percel.
 
Szia Henrik
Az én ChiDoc-om változó időközönként (5min-30min) kapcsol 50-60 sec-re. A periódikusságot sokan próbálják megfejteni. De miért kérded ezeket? Házilag készítesz TS mintára készüléket? Van ennek topikja is.
DIY Ikercsillag | Magyar Akvakertész Fórum - Hungarian Aquascaping Community
Bocs oz offért.

Szia @Jopet
Köszönöm a linket nem tudtam,hogy van itt ilyen de átnézem. Igen készítettem egyet nem ts mintára,ugyan de az elv ugyan az.Tökéletesen működik, 400 ft-bol, csak ugye még nincsen időzítve. Én úgy gondolom,hogy a periodusok közötti váltakozó időnek nem sok jelentősége lehet,max csak annyi,hogy ha valaki ilyet megcsinál,mert valjuk be ugye nem nagy kunszt,akkor ne tudja az intervallum jelentőségét megérteni.
Természetesen nem hiszem azt hogy ez így szent és sérthetetlen.Ez csak egy vélemény.
 
Szia Henrik
Az én ChiDoc-om változó időközönként (5min-30min) kapcsol 50-60 sec-re. A periódikusságot sokan próbálják megfejteni. De miért kérded ezeket? Házilag készítesz TS mintára készüléket? Van ennek topikja is.
DIY Ikercsillag | Magyar Akvakertész Fórum - Hungarian Aquascaping Community
Bocs oz offért.

Na igen.Elolvastam a topicot,és mégegyszer köszi,hogy felhívtad a figyelmemet.Ami proba sorozatot elkezdtem volna azt már mások megtették hónapok óta. Sok idegtől,újabbnál újabb teszt sorozatok,és a vele járó fejfájástól mentettél meg. Twin star letudva,amit megcsináltam elhasználom és ezzel be is fejezem a vele való számomra felesleges időtöltést.
@Jopet jövök neked 1-el :)
 
Az volt a baj, hogy nem írtad, miért érdeklődsz a működésről. Ha ez egyértelmű lett volna, más is simán szólt volna. Én is csak sejtettem, hogy nem olvastad a DIY topikot. :)
 
Az volt a baj, hogy nem írtad, miért érdeklődsz a működésről. Ha ez egyértelmű lett volna, más is simán szólt volna. Én is csak sejtettem, hogy nem olvastad a DIY topikot. :)

igen csináltam egy fejet ami működik csak annyi,hogy a drótszűrő kapott egy kemény króm bevonatot és rákötöttem egy 19 v-os tápot.De ahogy olvasom nem sokáig bírja a drót meg talán az eredeti sem. V.színű veszek egyet a ga-ban és letudom annak,hogy hagyom másra a tesztelést amig kiforrja magát,addig nyomom eredetivel.
"az élet csupa lemondás"
:)
 
12-14 napja tértem át a Green Aqua Micro-macro tápozásra de bízvást kijelenthetem,hogy a külömbséget akár literben lehet mérni.10 napja tettem fel képeket,összehasonlítás végett ma készítettem új képeket. Minőséget nem nézni továbbra is 15 kilópixel. Viszont sajnos követhetetlenül elkezdett a fonalalga is fejlődni,este leszedegetem,másnap este ugyan annyi :( De legalább a növényeim rendbe vannak.
IMG_20150517_173505.jpg


IMG_20150517_173509.jpg
 
Utoljára módosított:
Voltam szombaton a ga-ban tápot venni (kb 15 napra elég a 250ml-es) és kaptam a srácoktól egy CrustaGran hauptfutter für garnelen&krebse nevü garnéla kajuszt,hogy kostoltassam meg velük.Hát mit ne mondjak nagyon komolyan neki estek.
 
Hát meghozta a táp a fejlődést rendesen.A 70 lityist olyan szinten elöntötte a fonal alga hogy nem látszott az aljzat szinte.Most black out-ot probálok hátha segít mielött vegyi fegyverhez nyúlnék.Sokat olvasgatok róla dee valahogy úgy látom nem nagyon van erre megelőzés. A sokat olvasott mondat " előbb az okot szüntesd meg utána írts" ez valahogy nekem nem tiszta.Sok hal kaja maradék-nincs benne hal amit etetek. Kevés táp- 70 literbe 3,5 ml micro,macro,ec,/ nap. Co megy rendesen bubizás nagyon jó dc zöld.Tesztek jók,kh,gh,ph is jók. Este kitekerem a rengeteg algát,másnap este szinte ugyan annyi van. Remélem jó lesz a B.O. Ha viszont nem akkor marad a h.l.a.reg. Az eddig bevált csak valahogy most nagyon durván tejed. Arra gondoltam még visszább veszem a fényt 1W/L -ről 0,7-0,8-ra/ liter.
 
Én még nem akarok nagyon okoskodni, mert még csak tanuló fázisban vagyok, de egyrészt én 100 l teszek 3-4 ml mic-mac-ot, másrészt emeld meg a lámpát ha tudod. Nekem ez a kettő, meg a beállt szűrőanyag segített. Hátha segít.


Igen most már nem szenvednek a növényeid, de az egyensúly még nincs meg. Egy pici fény csökkenéssel odaérsz.
Legyen bent elég algaevő ez is fontos.

Itt nem lehet okoskodásként értékelni semmit szerintem,nagyon apro változtatások is fontosak lehetnek. 18 cm-re van a víz tetejétől a 3x 50W-os led reflektor megprobállom duplájára emelni.
100l-hez adsz 3-4 ml mic-mac-ot? Én úgy olvastam az üvegén,hogy 20 literenként 1ml/ nap. az 70 liternél 3,5 ml/ nap. Akkor én adok sokat vagy nem kell betartani a gyári ajánlást.Olyasmit is olvastam,hogy még a gyári ajánlást is 10-20%-ban túl szokták adagolni de lehet rosszul emlékszem.
Igazábol a 2 akibol a 70 lityis algásodott nagyon a nagyban is megjelent de valami nagyon elenyésző mennyiségben.A tápozás mindkettőben ugyan az a mennyiség. 70-ben 3,5/3,5/3,5 a 160-asban 8/8/1,5 itt a nagyban az ec-t minimális adagban nyomom mert a halaknak odavert párszor.
 
IMG_20150525_095211.jpg

ez a nagy itt csak néhol fonalazik
IMG_20150525_095235.jpg

itt van a baj de ez most dunsztolodik.Itt is 50w plussz egy 20w led refi van egyböl a tetején.Azokat megemelem 30 cm-re.van benne valami vegyes garnéla,2 oto,és akkor még veszek bele sziámit meg amanot.Esetleg ha valaki segítene benne,hogy mennyi kellene 70 literbe.
 
100l-hez adsz 3-4 ml mic-mac-ot? Én úgy olvastam az üvegén,hogy 20 literenként 1ml/ nap. az 70 liternél 3,5 ml/ nap. Akkor én adok sokat vagy nem kell betartani a gyári ajánlást.Olyasmit is olvastam,hogy még a gyári ajánlást is 10-20%-ban túl szokták adagolni de lehet rosszul emlékszem.
Nyugodtan tartsd be az előírást, de ez a rendszer arra szolgál, hogy minden lehetőleg max értéken legyen, és az én tapasztalatom az, hogy kicsivel kevesebb is elég lehet a vízbe , pedig nekem több is a növényem az akvában(természetesen ezt neked kell kitapasztalni, mert a növények úgyis szólnak ha kevés a táp), illetve én most az algák idején esetleg nem adnék nekik annyi tápot, könnyebben eltűnnek, mintha jól érzik magukat. ÉS igaza van Viktornak is minél több algázót bele. Fénynél nem tudom mennyit tud a lámpád, de elsőre W alapján nagyon soknak tűnik, én mikor algás voltam 100 liter esetné 4 t5 ültettem az akváriumra, most 35 -40 cmre van, sokkal kevesebb bubi, de kevesebb alga is, konkrétan kevés pont az üvegen, alig látható. (Tudom hogy "bubifüggő "vagy (y)(y):sneaky:) LEhet egyiket le is lőném, de ezt már te eldöntöd. Azért hallgass meg másokat is, hátha ők okosabbat mondanak. Kitartás. üdv kac
 
Nyugodtan tartsd be az előírást, de ez a rendszer arra szolgál, hogy minden lehetőleg max értéken legyen, és az én tapasztalatom az, hogy kicsivel kevesebb is elég lehet a vízbe , pedig nekem több is a növényem az akvában(természetesen ezt neked kell kitapasztalni, mert a növények úgyis szólnak ha kevés a táp), illetve én most az algák idején esetleg nem adnék nekik annyi tápot, könnyebben eltűnnek, mintha jól érzik magukat. ÉS igaza van Viktornak is minél több algázót bele. Fénynél nem tudom mennyit tud a lámpád, de elsőre W alapján nagyon soknak tűnik, én mikor algás voltam 100 liter esetné 4 t5 ültettem az akváriumra, most 35 -40 cmre van, sokkal kevesebb bubi, de kevesebb alga is, konkrétan kevés pont az üvegen, alig látható. (Tudom hogy "bubifüggő "vagy (y)(y):sneaky:) LEhet egyiket le is lőném, de ezt már te eldöntöd. Azért hallgass meg másokat is, hátha ők okosabbat mondanak. Kitartás. üdv kac
:) vége lesz a black out-nak akkor megprobálom elvenni a 20-ast csak az 50-est hagyom a 70 lityisen addig beszerzem az alga nyuvasztókat. Kiprobálom picit kevesebb táppal.Mennyi wattban a 4 db t5-öd?
 
Back
Oldal tetejére