• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Szeretett növényesem 150 literben

Mi a helyzet a nagy projekttel? 1200-1800 liter, alakul valami, vagy meg tervezesi fazisban vagy?
A cégünk új irodaházába tervezzük.Most fejezték be a festést de még nagyon sok minden van hátra.A terv létezik,meg fog valósulni de még az időpontját nem tudom.Elviekben nincs olyan messze már. Amúgy nagyon várom már,és naplózni is fogom mindenképpen. Köszönöm az érdeklődést.
 
Sziasztok.
A mai nap részben vagy valamilyen értelemben nagy nap. Nem nyírom többet ezt az akvát uh(n) új szabályzat szerint nincs akva akvárium van amit természetesen helyeslek(y) . Az utolsó vízcsere következik, ugyan is a héten ( ha minden jól megy) megérkezik a 2 db bútorlap @mintor típusú akváriumomhoz plusz merevítésnek. Ez az akvárium növényzete fogja adni az alapokat. A héten megveszem a talajt 15-25 litert tervezek bele. Eddig holland akváriumot terveztem amivel kapcsolatban általam rendkívül Tisztelt Lovas házaspár felnyitotta a szememet,mai napig hódolója vagyok a hollandoknak,ámde a feltöltött iaplc képek megingatták a véleményemet egy köves gyökeres dzsungel megépítésére :banghead:.Ez azért rendkívül kínos mert mind a kettőt szeretném:love:.Ezt gondolom innovatív lenne egy akváriumba kivitelezni ellenben nem lenne szép. Egy hollandot szinte bármikor lehet változtatni míg a másikat nem igazán ha mégis szinte minimálisan. Talán megerősödik bennem valamelyik irány. Feltettem az eladó akváriumok közé, ezt újra gondolva inkább felajánlom a következő feltételekkel:
100x40x40 160 literes akváriumom ami 2 éves fekete ragasztásos,5 ös üvegből,hossz merevített,5 mm-t hasasodik, nem ereszt, elején hosszabb vékony karc viszont a másik eleje karcmentes:facepalm:. Felajánlom annak az akvakertész kollégának aki esetleg nagyobb akváriumról álmodik, komoly tervei vannak, és ami a legfontosabb ezt ki is emelném: Csak akkor viheti el, ha kiürülés után általam feltett képet, kimásolja, és egy új napló indítása mellett, azt beilleszti, és ezzel dokumentálja, hogy az akváriumot valóban Ön célra használta fel nem pedig egy aukciós oldalon végzi.:sneaky:
Ha ezt a naplót látom az új bejegyzések közt tervekkel spékelve, jöhet az akváriumért. Természetesen bármikor eljöhet megtekinteni.
Nah:).
Akkor megkezdem a vízcseréket ( 5 akva:eek:) és készítek pár mostani képet.:oops:
 
Ezzel megköszönném mindenkinek a rengeteg segítségét, véleményét, útmutatásait amiket felhasználva megismerhettem és elsajátíthattam ezt a gyönyörű és kreatív hobbit. Pár nevet megemlítenék és külön köszönet nekik: @Luigi13 és kedves felesége akik bemutatták a high tech tecnologiát,és elindítottak egy növény csomaggal ezen a rögös de járható úton.
@keszalvo akitől megvettem az első külső szűrőt, elmagyarázta használatát, ajánlott fényképezőgépet ami nagyon bevált.
@Barnapl aki folyamatosan figyelemmel kísérte naplóimat,jó tanácsokkal látott el és drukkolt.
@Bükike aki nagyon jutányos áron adott egy mai napig tökéletesen működő külső szűrőt.
@outside_agency akinek rendkívül mindig jóljövő tanácsai a legjobbkor jöttek.
@Evereka @Pecás a folyamatos őrszemek akik szinte minden témában hozzászólásaikkal löknek egy szintet az ember tudásán.
@viktorlantos @inadsz @Nigro @danyi03 és a teljes ga csapat akik ezt a fórumot létrehozták, hozzásegítettek az akvakertészet elsajátításához
és nem hagyják magukra a tanácstalan felhasználókat.
Végül de nem utolsó sorban köszönet mindenkinek akit nem jelöltem meg de valamilyen szinten segített véleményével, tanácsaival.
Akkor megkérnék egy moderátort ha ideje engedi helyezze át ezt a naplót a befejezett akváriumokhoz köszönöm. Már csak az üres akváriumot fogom feltenni ha szétszedem a fent említett felajánlás miatt.:)
 
Nagyon jó élmény volt ezt az akvát élőben is látni. Nagyon kellemesen összepakoltad. A Stau-k milyen gyorsan kihajtottak... :oops::rolleyes:
Ha nem személyesen hallom és látom tőled ezt a táp dolgot, el sem hiszem... Érdekes történet, de valóban nagyon látványos, és eredményes. (y):)
 
Henrik ezek nagyon jó képek! :)(y)
A gömb moha mellett az UG?
Köszönöm. Igen elég jól megeredt ráadásul kavicsos manadoba. A keretesben is megmaradt volna csak kilökdösték a rákok meg a halak. Viszont érdekes mert az összes felment a tetejére és ott az emers-es részen gyönyörűen (bár kissé sárgult) éldegél.
 
Köszönöm. Igen elég jól megeredt ráadásul kavicsos manadoba. A keretesben is megmaradt volna csak kilökdösték a rákok meg a halak. Viszont érdekes mert az összes felment a tetejére és ott az emers-es részen gyönyörűen (bár kissé sárgult) éldegél.
Nagyon jó képek! Figyelünk ám téged....;)
Várjuk az új napló türelmetlenül!!!
 
Sziasztok.
A mai nap részben vagy valamilyen értelemben nagy nap. Nem nyírom többet ezt az akvát uh(n) új szabályzat szerint nincs akva akvárium van amit természetesen helyeslek(y) . Az utolsó vízcsere következik, ugyan is a héten ( ha minden jól megy) megérkezik a 2 db bútorlap @mintor típusú akváriumomhoz plusz merevítésnek. Ez az akvárium növényzete fogja adni az alapokat. A héten megveszem a talajt 15-25 litert tervezek bele. Eddig holland akváriumot terveztem amivel kapcsolatban általam rendkívül Tisztelt Lovas házaspár felnyitotta a szememet,mai napig hódolója vagyok a hollandoknak,ámde a feltöltött iaplc képek megingatták a véleményemet egy köves gyökeres dzsungel megépítésére :banghead:.Ez azért rendkívül kínos mert mind a kettőt szeretném:love:.Ezt gondolom innovatív lenne egy akváriumba kivitelezni ellenben nem lenne szép. Egy hollandot szinte bármikor lehet változtatni míg a másikat nem igazán ha mégis szinte minimálisan. Talán megerősödik bennem valamelyik irány. Feltettem az eladó akváriumok közé, ezt újra gondolva inkább felajánlom a következő feltételekkel:
100x40x40 160 literes akváriumom ami 2 éves fekete ragasztásos,5 ös üvegből,hossz merevített,5 mm-t hasasodik, nem ereszt, elején hosszabb vékony karc viszont a másik eleje karcmentes:facepalm:. Felajánlom annak az akvakertész kollégának aki esetleg nagyobb akváriumról álmodik, komoly tervei vannak, és ami a legfontosabb ezt ki is emelném: Csak akkor viheti el, ha kiürülés után általam feltett képet, kimásolja, és egy új napló indítása mellett, azt beilleszti, és ezzel dokumentálja, hogy az akváriumot valóban Ön célra használta fel nem pedig egy aukciós oldalon végzi.:sneaky:
Ha ezt a naplót látom az új bejegyzések közt tervekkel spékelve, jöhet az akváriumért. Természetesen bármikor eljöhet megtekinteni.
Nah:).
Akkor megkezdem a vízcseréket ( 5 akva:eek:) és készítek pár mostani képet.:oops:
Eljött az idő vihető a 160 literes akvárium. Az idézet szerint. 100x40x40
 
Sziasztok.
Egy elhanyagolt akváriumom történetét szeretném megosztani veletek,ami lassacskán nagyon nagy változásokon esett át velem együtt,és elindultunk egy teljesen új világ felé aminek ha létezik vége én még nem látom.
A kezdet:
View attachment 24459
Ez egy 80 lityis aki volt szépen berendezve természetesen az ablakban,mert a növényeknek kell a fény./ Hittem Én/
Az alga mennyiség lassacskán több volt mint a víz.

Egy több nap szabis héten gondoltam egyet és eldöntöttem,hogy glancba vágom az akit.Szlovéniai munkám közben a hegyekben talált szikla darabot előhalásztam,akvárium kitakarit és ujra indít egy két növényke a helyi halastól (III.ker) beletesz ez volt az alap.
View attachment 24460
Így nézett ki és mivel ez így ránézésre elég gyatra és nem találtam annyira szépnek google-ra bíztam.Lázas keresések,növények,eladó növények,és itt találtam rá az akvakertész oldalra.Megláttam a tagok akváriumait,és találtam egy telefonszámot aki növényt árult így lettek meg az első növényeim.
View attachment 24461
Ez így kezdett megtetszeni de messze volt még hogy elégedett legyek.
A növekedésről sajna nem készítettem képeket,és halakkal it tele raktam ugy hogy egyre kisebb lett a hely ezért esze veszetten kerestem egy nagyobb akváriumot a 80 literes helyett.
View attachment 24462
Ez lett a nyerő 150 liter és nagyon olcsón sikerült megvennem vadi ujjonan.
Itt jött képbe ez az oldal egy kedves házaspárral akiket már említettem a bemutatkozó topikban akiktől megvehettem rendkívül jelképes áron az első jobbfajta növényeimet de itt még fogalmam sem volt mibe kezdek és mivel jár majd.Tőlük hallottam elöszőr a co-s akváriumokról hát mondanom se kell amikor szembesültem az Ő kertjükkel.Az állam leesett...
A frissen vett növényeket beültettem és azonnal neki estem egy szegény viszont nagyon öreg vadrózsa bokornak,egészen a gyökérnyakig teljesen ki volt száradva.Moha kötözgetés ültetgetés és minden vele való lázas tenni való.
View attachment 24463
És alakult az akvárium.A növénykék is egyre többen voltak.Habzsoltam a topikokat már a világításnál jártam a 15 wattos 45 cm-es armaturám helyett, építettem egy nagyobbat erősebbet a leírásokból tanulva.
Belső szűrőmet kűlsőre cseréltem le befürödve egy kínai márkával de sikeresen lebonyolítottam a cserét(áldom érte az eget)
Tűzoltó barátomtól tudtam szerzni co palackot,egy régi kifuserált üzemi szódagépből reduktort,vettem drop C.-t és egy atomizert ami valahogy nekem nem vált be az állandó nyomás változás miatt kisebb nagyobb sikerrel tudtam használható állapotba tartani.Ezekkel a lehetőségekkel el tudtam érni egy viszonylag gyors növekedést és nagyon durva bubizást.
View attachment 24464
Így nézett ki.A következő lépés már tervszerűen egy lyukas kőre ráfonódott gyökerű lombos fa vonzott a rohamosan fejlödő moha lombjával.Irány a hajógyári sziget,hatalmas fagyökerek kimosott darabjait kerestem cigaretta illetve gyufaszál vékonyságban.
Íme:

View attachment 24465
Pillanragasztó,csipesz,körömreszelő,és minden amihez szemüveg kell,stabil nem remegő kéz,és türelem.A kövem épűlt a gyökereket probáltam nem látható helyen ragasztva illeszteni.Babra munka nagyon de amikor tombol az alkotási kedv nincs megállás.A rózsagyökér volt a kiindulási alap.



View attachment 24466
A gyökerek felragasztása és felhelyezésénél igyekeztem a kő göröngyeit lekövetni a gyökerek hajlataival.
View attachment 24467
View attachment 24468
És a végén jöhet a lombozat
View attachment 24469
Nem volt egyszerű de megérte élőben látni gyönyörű.
Azota kisebb fákat tettem még bele,a legelső növényeimet kidobáltam,az atomizert lecseréltem reaktorra(belső)és egy két díszkövet tettem bele.Néha átrendezgetem egyelőre ennyi.
Megjegyezném nem vagyok fotó művész a képekkel van némi baj,a gépem se egy komoly darab mint ahogy az akváriumom sem.Rengeteget van még mit tanulnom tőletek és lelkes halgató vagyok.
Tehát így néz ki az akváriumom ma ez a verzió kb 3-4 hónapos
View attachment 24470
És akkor a tecnikai leírás:
Akvárium: 100x40x40
Világítás: 3x36W T8 sky white 880-as cső, 1x36W piros fluora cső (mind a 4 lumilux-osram)
Szűrő: Eheim Classic 250 biologiai szűrőszettel
DC: JBL
Reaktor kínai (belső)
CO palack 17.2kg-os elzett linde csappal ,celli 6 bar-os reduktorral, /nem ajánlott/mágnesszeleppel
easy life profito tápanyag heti egyszer Green Aqua által ajánlott mennyiséggel
jbl táptalaj az apró sóder alatt
bubi számláló infúziós szerelékből kinyerve
Vízcsere heti 40-50 %
Alga csak elvétve 1-2 levélen.Üvegen még sosem volt ebben az akiban.A halak mellett 8 féle algaevő,több száz maláj tornyos csiga,és több száz garnéla.
Köszönöm ha végig olvastad és minden fontos,hozzászólást nagyon szívesen fogadok.
Jó volt végig nézni az átalakulást. Szép lett a végeredmény!
Nagyon látványos lett a köre illesztett gyökérzet, nagyon természetesen hat.
Kérdésem, hogy a gyökereket normál pillanatragasztóval ragasztottad? Ez nem árt a növényeknek és halaknak, ha már megszárad?
 
Jó volt végig nézni az átalakulást. Szép lett a végeredmény!
Nagyon látványos lett a köre illesztett gyökérzet, nagyon természetesen hat.
Kérdésem, hogy a gyökereket normál pillanatragasztóval ragasztottad? Ez nem árt a növényeknek és halaknak, ha már megszárad?
Orulok, hogy elolvastad es koszonom. Zseles allagu pillanat ragasztot hasznaltam mert az nem oldodik egybol vizes feluleten. Vizesen ragasztottam oket. Nem jelentkezett problema belole az elo vilagban. Az egyik mostani naplom " keretek kozt" ha a veget megnezed most gyokerre ragasztottam riccardiat nem gyenge mennyisegben. Ott sincs problema. Kb 40 pamacsot raggantottam fel.

Szabó Henrik 70/883-4940
 
Nagyon jó lett, megnéztem a képeket.
Számomra hihetetlen, milyen szépen elterjednek ezek a futó mohák.
Néztem én is ezt az akvarisztikai pillanatragasztó gélt, ezek szerint jobb, ha veszek, mert nem győzök kötözgetni.
 
Nagyon jó lett, megnéztem a képeket.
Számomra hihetetlen, milyen szépen elterjednek ezek a futó mohák.
Néztem én is ezt az akvarisztikai pillanatragasztó gélt, ezek szerint jobb, ha veszek, mert nem győzök kötözgetni.
Minden kepen gyorsabb es stabil. Nem akvarisztikait hasznaltam. Az elsonel sima mezei gel pill ragasztot,a masodiknal gorillat. Gondolom jo az akvarisztikai is en nem probaltam.

Szabó Henrik 70/883-4940
 
Ez egy küzdelmekkel teli napló, lehet belőle tanulni. Fantasztikus amit összehoztál a végére.(y) Csak gratulálni tudok hozzá.
Koszonom szepen.

Szabó Henrik 70/883-4940
Ha folyton valaki más akarsz lenni, saját magadat pocsékolod el. "Kurt Cobain"
 
Pillanat ragasztoval. Igen lehet ragasztani a novenyeket.

Szabó Henrik 70/883-4940
Ha folyton valaki más akarsz lenni, saját magadat pocsékolod el. "Kurt Cobain"
 
Back
Oldal tetejére