• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Szeretett növényesem 150 literben

Jól látom hogy a kisebbik akva közvetlenül ott van a nagy mellett nem lehet hogy, túlságosan átvilágít a nagyobb lámpája és így több fényt kap a kicsi.
 
4*24 W, a szokásos.És félreértettem, azt hittem a 150 w van a kicsi felett, de azért azt az 50+20 -at is emeld szerintem jópár centire, aztán majd szép lassan engedd lejjebb ha már eltűnt a vész, és akkor ki lehet tapasztalni az ideális helyét.
 
4*24 W, a szokásos.És félreértettem, azt hittem a 150 w van a kicsi felett, de azért azt az 50+20 -at is emeld szerintem jópár centire, aztán majd szép lassan engedd lejjebb ha már eltűnt a vész, és akkor ki lehet tapasztalni az ideális helyét.

Igen le volt engedve egyenesen a tetejére lehet sok volt neki? Felemelem majd ha véeztem a b.o-val
 
  • Like
Reactions: kac
Jól látom hogy a kisebbik akva közvetlenül ott van a nagy mellett nem lehet hogy, túlságosan átvilágít a nagyobb lámpája és így több fényt kap a kicsi.
Igen most,hogy mondod erre nem is gondoltam.Átvilágít most ahogy nézem a fekete molino takarást teljesen betakarja a fény. waaaoooo :)
 
Végeztem a black out-al.Bevallom nem gondoltam,hogy hatásos lesz deee ez hihetetlen.Nincs benne fonal.Elkezdem tápozni fele adaggal és egy hétig napi 4 órát világítani.A nagyban viszont elkövettem egy hibát.Neptun olcsó algaölőt tettem bele próba képpen egy napon a kis aki B,A kezdésével...
:(leállt a fotoszintézis:( megint elkezdődött amivel küszködtem fél évig.Nincs bubi és a növények elkezdtek feljönni a víz tetejére.Olyan mintha elkezdett volna rohadni a törzsük.Csináltam 50%-os vízcserét,szűrő tisztitást de semmi egyelőre.Most vagy rövid tenyészidejű növényeim vannak,vagy mindent sikerül megtennem,hogy megöljem a növényeimet.A micro macrot ugyan abban az adagban kapják mint eddig.Annyira szépen fejlődésnek indultak és annyira jó volt már.Nem értem mi lelte.
A 70-es is kapott ugyan abbol az algaírtóbol az is leállt,de 2 nap mulva elkezdett ugyan ugy bubizni,fejlődni utána jött a B A.
A naggyal tanácstalan vagyok ismét :(
 
Bacikultúra adagolását javaslom ,mert lehet a bacitenyészeted is odalett az algairtás során.Szűrőpucolás után amugy is érdemes adagolni.;)
 
Eljött a hétvégi vízcsere és egy remek meglepetés ért, az egyik szűrőm eheim 2026 elhagyta magát gondolom tömítés lehet a fej alatt,és egy jókora méretű tócsa boldog tulajdonosa lettem szalagparkettán.Probáltam kereseni neten de nemnagyon találtam,viszont találtam helyette rengeteg topikot,forumot hogy ezekkel az eheim szűrőkkel mennyi baj van,szinte kivétel nélkül,pattan,törik a műanyag,elszáll a tömítés (az mondjuk ha időben cserélik szakszerűen,gondolom nem okozhat későbbi gondot) fejcsere stb.Ezek után hiába is voltam annyira oda érte törölve. Hiába a gari én úgylátom amennyibe kerül tovább is tarthatna.Így az újrainditásnál csak tetra ex 1200 (ezzel kapcsolatban kevesebb panaszt hallottam) vagy jbl 1901-es jöhet szóba láttam pár helyen évek óta probléma mentesen működni.Úgy hogy most fbs-barátommal körbejártuk a szűrő fej tömítésének környékét és várom a kötést,közben vízcsere.
 
Biztosan a fej alatti tömítés fáradt el meg raggantottam fbs-el és 7 óra alatt egy csepp víz sem ereszt belőle.
A nagy akiba tettem csütörtökön baci kulturát egyelőre semmi sem változott,viszont arra rájöttem,hogy nem a vízben van a probléma mert pár növényt áttettem csütörtökön a 70-esbe ahol müködik a fejlődés és azok a növények ott sem fejlődnek inkább alkotó elemeire esnek szét és feljönnek a víz felszinre. i.j
 
Még sem jött össze a beavatkozás.Megelőzés képpen egy 16 literes vödörben töltötte az éjszakát a szűrő üzemelés közben.Reggelre kb 2-3 dl víz volt a vödörbe.Marad a tömítés csere,remélem be lehet szerezni valahol.
 
Ha valaki esetleg tudna segíteni eheim 2026 fejtömítés beszerzésében egyszerűen nem jutok dűlőre vele.Szinte mindenhol csak rotort meg tengelyt találok hozzá. Esetleg @viktorlantos ,vagy @Nigro .
Küldtem e-mailt infora de csak késő este jövök haza a héten és napközben nem vagyok net közelben.
 
Kell a cikkszám és nincs akadálya ;)
202601.gif
 
Nem hagyott nyugodni a dolog úgy hogy a jól megraggantott tömítést szét szedtem és a fejet darabokra bontottam @Nigro -tol kapott robbantott térkép szerint,csak a térképen a fej nem volt teljesen szétszedve. Én mint merész válalkozó darabokra bontottam (sose csináltam még ilyesmit de van némi fogalmam bizonyos működési elvekről) és úgy néz ki sikerült.Eddig nem folyik. A térképen 3 db tömítés van de valójában 5 :) . Egy van a légtelenítő nyomóka körűl (csuklómra kényelmesen ráfért) és egy van egy nagyon pici a cső csatlakozó alatt van egy kis piros csíkos valami talán flow mutató vagy nyomás mérő valamilyen ortodox változata alatt. Ez a pici elég ramaty állapotban volt és a légtelenítő gumi karika is.Egy biztos nem a fej tömítés folyt hanem az feletti burkolatba eresztett ami távozott a csatoknál,illetve mindenhol ahol illesztés volt mivel ott nem kellen víznek lennie ezért tömítés sincs a fedél alatt.Amit a ga-bol megrendeltem fejtömítést illetve csati tömiket az meg jó lesz tarcsiba :)
Teszt üzem van ;)
 
Nem hagyott nyugodni a dolog úgy hogy a jól megraggantott tömítést szét szedtem és a fejet darabokra bontottam @Nigro -tol kapott robbantott térkép szerint,csak a térképen a fej nem volt teljesen szétszedve. Én mint merész válalkozó darabokra bontottam (sose csináltam még ilyesmit de van némi fogalmam bizonyos működési elvekről) és úgy néz ki sikerült.Eddig nem folyik. A térképen 3 db tömítés van de valójában 5 :) . Egy van a légtelenítő nyomóka körűl (csuklómra kényelmesen ráfért) és egy van egy nagyon pici a cső csatlakozó alatt van egy kis piros csíkos valami talán flow mutató vagy nyomás mérő valamilyen ortodox változata alatt. Ez a pici elég ramaty állapotban volt és a légtelenítő gumi karika is.Egy biztos nem a fej tömítés folyt hanem az feletti burkolatba eresztett ami távozott a csatoknál,illetve mindenhol ahol illesztés volt mivel ott nem kellen víznek lennie ezért tömítés sincs a fedél alatt.Amit a ga-bol megrendeltem fejtömítést illetve csati tömiket az meg jó lesz tarcsiba :)
Teszt üzem van ;)


:( Nem hiszem el. Még mindig szívárog....valami valahol a fejben felengedi a vizet a felső részbe. De már nincs időm ma szétszedni.
 
A GA-s srácok megszerezték a tömítéseket tökéletes lett a szűrő ismét dübörög.Közben vettem egy tetra ex 1200-at(nem plusszos) lily-vel nem számottevő nyomást produkált szinte észre sem lehetett venni az akvában az áramlatot.Viszont az esőztetővel brutál mozgást produkál,ugy hogy azt hagytam benne természetesen leszabályozva,hogy a növények a helyükön maradjanak.
Tegnap hamarabb végeztem a munkahelyemen és találtam égerfát :) Természetesen tele multévi tobozzal,olvastam hogy szoktak akvába tenni mert jótékony hatásai vannak tettem bele.... háát :) a víz olyan lett mint egy brutál erősre készített tea :) inkább kivettem belőle.Viszont megmaradt egy jókora szatyornyi ha valaki fel tudja használni szívesen adom de az ingyenesre is felteszem.
A fényeket a 70 lityisbe 50 W-ra csökkentettem a tápot is csökkentettem3,5 ml-ről 2 ml-re a 160-asba 8-rol 5 ml-re és a fényt 150W-rol 100-ra. A fonal alga napi szinten növekszik valahogy megprobálom megfogni a fejlődését mert ezzel az alga harcal úgy érzem nem jutok dűlőre.
 
Back
Oldal tetejére